Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Ağustos’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ağustos 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Hayatın keyfini çıkarmak en doğal hakkınız. Tatiller ve sosyalleştiğiniz buluşmalar sizi iyi hissettirecek. Yine de iletişim gezegeni Merkür’ün 19 Ağustos’a dek geri harekette olması sözlerinize özen göstermenizi öneriyor. Alınganlık, gurur, haksızken kendinizi savunmaya kalkmak patinaj çekmenize neden olabilir. Haklı çıkma hastalığından kurtulun. Karşınızdaki kişilere doğru bilgiyi veremiyorsanız en kolayı bilmediğinizi söylemektir. 11 Ağustos Güneş tutulmasında yaratıcılığınızı aktive etmek için en sevdiğiniz mekana gidin. İşyerinde keyif aldığınız konulara odaklanmaya çalışın. Yeni bir ilgi alanı, ilgilendiğiniz yeni bir kişi Güneş tutulmasından sonra karşınıza çıkabilir. Tutulmaların etkisi büyük ve hızlıdır. Ateş elementinde gerçekleşecek bu gökyüzü hareketi sevdiğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olacak. 25 Ağustos sonrasında kariyerinizle ilgili karışıklıklar çözüm bulacak. Kendinize zaman tanıyın. Aceleci olmak yerine, gerçekten sahip olduğunuz iş fırsatını görmek için bu tarihi bekleyin. 7 Ağustos sonrasında karşıt burcunuza geçecek Venüs, bu tarihten sonra birkaç hafta boyunca ilişkilerde olumlu gelişmeler veriyor. Uyum, güzellik, estetik ve keyifli olan herşeyi sembolize eden Venüs, özel ve iş hayatınızdaki tüm ilişkilerinizde beğendiğiniz ve sevdiğiniz insanların etrafınızda olduğunu müjdeliyor.

Boğa

Özel hayatınızda geçen aydan bu yana süregelen karışıklıklar sizi biraz yormuş olabilir. Sürekli planlarınızın şaşması işe de bir türlü konsantre olmamanıza yol açabilir. 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması, ev hayatınızda yeni bir sayfa açmanızı sağlayacak. Bu tarihten sonra aile düzeninde değişiklikler yapmanız akıllıca olabilir. Özellikle 19 Ağustos sonrasında planlarınızı uygulamaya alabilirsiniz. Bu tarihte geri hareketini sonlandıracak olan Merkür, ev içinde iletişimin normale dönmesini sağlayacak görünüyor. Taşınma, eşya alma gibi konuların en güzel zamanı 20 Ağustos sonrası görünüyor. 7 Ağustos tarihinden sonra Terazi burcuna geçen Venüs, işyerindeki işleri yoluna koyuyor. Bu tarihten sonra yapacağınız işlerden daha büyük keyif almanız, size destek olacak danışmanlarınızın faydasını görmeniz mümkün. İşyeri ile ilgili alan Venüs’ün etkisinde iken ofisinizi güzelleştirin. Çiçekler, güzel objeler ve müzik iyi gelecektir. 25 Ağustos sonrası geri hareketine son veren Mars, yurt dışı, yabancılar ve akademik ortam ile ilgili işlerin düzeleceğini işaret ediyor. Uzaklardan beklenen haberler, gecikmiş olası projeler geri dönüyor.

İkizler

İletişim, sözleşmeler, okunacak belgeler ve teklifler bu ay sizin gündeminizi oluşturuyor. Kime ne yazdığınızı takip etmenizde fayda var. Müşteri teklifleri, iş gezileri ve iş ziyaretlerinde özenli olun. Unutkanlığa ve ihmalkarlığa kucak açmamak için tedbirinizi önceden alın. Yönetici gezegeniniz Merkür’ü geri hareketi 20 Ağustos gününe dek devam ediyor. Bu durum yazılı ve sözlü iletişim konularında esnek olmanızı, hazırlıklarınızı birden çok tekrar etmenizi faydalı kılıyor. 7 Ağustos sonrasında yaratıcılık, iletişim sanatları ve ilgi alanları konusunda hayatınızda büyük bir canlanma olabilir. Hiç tahmin etmediğiniz bir anda biriyle aranızda özel bir ilişki başlayabilir. Eğitim vermek, sunum yapmak, kendinizi sahnede bulmanız mümkün. Atılım, mücadele gezegeni Mars bir süredir geri hareketteydi. 25 Ağustos günü Mars’ın geri hareketini sonlandırması özellikle ortak maddi paylaşımlarda hareketlilik getiriyor. Ortağınız veya eşinizle birlikte yatırım yapmanız, paraları birleştirerek yeni bir araba almanız da mümkün. 26 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay ise kariyer hayatınızda gelişmeler getiriyor. Beklediğiniz haberler varsa alabilirsiniz. Ev ve iş dengesini kurmanız Dolunaya yakın günlerde önem kazanıyor.

Yengeç

Ay boyunca maddi birikimlerinizle ilgileniyorsunuz. Kazandığınız paranın tam olarak elinize geçmemesi, verilen sözlerin gecikmesi olasılıklar arasında. Borç olarak verdiğiniz parayı geri isteyebilirsiniz. Kazancınızı artırmak ve doğru yatırımı yapabilmek için 20 Ağustos sonrasını beklemek akıllıca olabilir. 11 Ağustos günü gerçekleşecek Yeniay sonrası eskiden tanıdığınız kişilerden gelecek fırsatlara hayatınızda yer açın. İyi para kazanacağınız projeler bu tutulmadan hemen sonra ortaya çıkabilir. 7 Ağustos sonrası Venüs’ün burç değiştirmesi ile evinizle güzel ve olumlu günler sizi bekliyor. Evinizi güzelleştirmek, davetler vermek, keyifli zaman geçirmek için olanaklar yaratın. Güzel objeler alabilir, eşyaların yerini değiştirerek daha güzel bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Hazır Venüs özel hayatınızı aydınlatırken işyerinde zaman geçirmeyip arada evden çalışmayı deneyin. 26 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Dolunay, yabancılar, yurt dışı ve uzaklarla oldukça ilgili. Yazılı ve sözlü olarak iletişim projeleri yapıyorsanız gidişatını Dolunaya yakın günlerde anlayabilirsiniz. Sonuçlar bu günlerde netleşecektir. Dolunay aynı zamanda yurt dışı seyahatlere çıkmak, uzaklara gitmek için planlar yapmak konusunda teşvik edici görünüyor. Büyük düşünün, geleceğinizi planlarken yurt dışını da gündeme getirebilirsiniz.

Aslan

Pek çok gezegen Aslan burcundan geçerken ve tutulmalar bile Aslan burcunda olurken hayatınızda değişimlerin gerçekleşmesine izin verin. Sizi tazeleyecek ve ileri götürecek olaylar, insanlar karşınıza çıkıyor. Geçen aydan bu yana gelen teklifler, olaylar, konuşmalar ve belki de sizin kararınız yaşamınızı derinden etkiliyor. En iyisi değişimlerin sizin tarafınızdan tetiklenmesi. Olanları iyi okur ve hayatınıza sahip çıkıp herkesten önce siz seçimlerinizi yaparsanız, yolun sonunda daha mutlu olma olasılığınız çok yüksek. Bu ay iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün Aslan burcunda geri hareketi kafanızı 20 Ağustos’a dek karıştırabilir. Bu tarihe dek sözlerinizde, davranışlarınızda başkalarını kıracak ve fazla tepeden bakan bir tarz takınmayın. Alınganlıklar, kendinizi fazla önemsemek, her konuda haklı çıkmaya çalışmak karşıdakinden çok size zarar verecektir. Kendinizi öne çıkmak için yıpratmayın. Sakin olun ve olayları bir şekilde izlemeye çalışın. Geçmişten gelen projelerinizi, hayallerinizi canlandırmak, uygulamaya geçirmek için 11 Ağustos sonrasındaki birkaç gün çok uygun görünüyor. Aslan burcunda Güneş tutulması bu tarihte gerçekleşiyor. Tutulma size yeni insanlar, yeni olaylar getirebilir. Özetle bu ay hızlı karar vermek yerine ayın son günlerindeki seçimlerinizin daha iyi olacağına güvenin. Bayram sonrası işe geldiğinizde, olayları daha duru ve açık görebilmeniz mümkün.

Başak

Ay boyunca bol bol tatil yapmaya, kendinizi akışa bırakmaya çalışın. Kontrol edemediğiniz olaylara ve özellikle geçmişteki gelişmelere kafanızı yormayın. Korkular, endişeler, geleceğe dönük kaygılarınızın sizi rahatlatmayacağı kesin. Üstelik bunların gerçek olma olasılıkları da düşük. O zaman hayatınızı ve enerjinizi bu hurafelere, şehir efsanelerine vereceğiniz yerde gerçeklerle zaman geçirin. 11 Ağustos tutulmasına yakın günlerde uyanık olun. Sizi üzen sözlere kulaklarınızı tıkayın. Bu tarihlerde meditasyon yapmak, kendinizi rahatlatmak çok işe yarayacaktır. 7 Ağustos tarihinden sonraki birkaç hafta boyunca kazancınızı artırmak, para kazanmak, prim veya benzeri yollarla gelirinizi çoğaltmanız mümkün. Milli piyangoda büyük ikramiye kazanmasanız da banka hesabınız en azından bir süreliğine kabarıklaşıyor. Mevcut işinizin yanında farklı kanallardan da para kazanabilirsiniz. 26 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay size farklı kapılar açıyor. Dolunay ışığı altında kararlarınızı akılcı olarak vermeniz, ne istediğinizi de daha net bir şekilde bilmeniz mümkün. Ayaklarınız yere çok daha sağlam basacak. 26 Ağustos sonrası birkaç hafta boyunca fırsatlar arka arkaya gelmeye başlıyor. Yeni tanışacağınız ve bir süredir tanığınız insanlar sayesinde hedeflerinize doğru yol almanız mümkün. Sizi dinleyen ve size güvenen kişilerin olması başarılı bir yola girmenizi de sağlayacak. Özetle Ağustos ayının ilk üç haftasını içe dönük yaşamanız sonraki zamanlarda kararlılığınızı artırıyor.

Terazi

Sosyal alanda inişli çıkışlı geçecek bir aya giriyorsunuz. Çevrenizde pek çok kimse var. Hem eski tanıdıklar hem de 11 Ağustos tutulması sonrasında hayatınıza giren kişiler sayesinde ekip çalışmaları öne çıkıyor. Başkaları ile birlikte iken onların prensiplerini, düşündüklerini yüzde yüz kabul etmek zorunda hiç değilsiniz. Gelecek planlarınızı netleştirmeye çalışırken bir yandan kafanız da karışabilir. Acele etmeyin, kılı kırk yarıp telaş etmek yerine olayları akışına bırakın. Önce herşey hallaç pamuğu gibi etrafa saçılıp sonra rayına oturacak. 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması STK lar, iş çevresi ve ideallerinizle ilgili açılımlar getiriyor. Yine de 20 Ağustos öncesi kedin kararlar vermemek, açık kapı bırakmak sizi rahatlatacaktır. 7 Ağustos tarihinde Venüs imdadınıza yetişiyor. Birkaç hafta boyunca Terazi burcunda kalacak gezegen ilişkilerinizde keyifli anlar yaratacak. Güzellik, uyum, zarafet, barış, estetik ve iletişim sanatlarını sembolize eden Venüs, size her bakımdan çekicilik kazandıracak. Bu günlerde iş görüşmelerine gidin, dış görünümünüz ile ilgilenin. Kurduğunuz her türlü iletişimde ‘ilişki sanatı’nızı göstereceksiniz. İnsanları özel ve iş hayatınızda alçak gönüllülüğünüz ile etkileyeceksiniz. Başkalarının arasını düzeltmek, girdiğiniz her ortamı yumuşatmakta ustasınız.

Akrep

Kariyeriniz, iş hayatınız bu ay gündeminizde olacak. Herkes tatil yaparken siz işinize, toplumdaki yeriniz, ünvanınıza odaklanıyorsunuz. Zaman yönetiminde kendinizi fazla sıkmayın. Ajandanızı fazla sıkıştırıp işleri yetiştirmek için aşırı çaba harcamanız doğru değil. Bazı projeleri revize etmeniz, üzerinde düşündüğünüzden daha fazla çalışmanız da mümkün. Kariyerinizle ilgili kesin hamleleri 20 Ağustos sonrasına bırakın. Yeni bir işe başlayacaksanız bunu bayram sonrasına bırakmanız uygun olacaktır. 11 Ağustos günü gerçekleşecek Güneş tutulması işinizle ilgili soru işaretlerini ortaya çıkarıyor. Çok sıkıldığınız işinizden ayrılma durumu veya farklı bir yöne yelken açma isteği de olabilir. 26 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay Balık burcunda olacak. Bu dönemde, yani Kurban bayramı günlerinde aslında huzurunuz da yerine geliyor. Yavaş yavaş o kara bulutların açıldığını, herşeyin daha net görüldüğünü söylemek mümkün. Yaratıcılığınız, keyifli günler geri geliyor. Kendinizi ifade ettiğiniz sunumlar, eğitimlerden hem siz hem de karşı taraf çok memnun kalacaktır. İşinizin sevdiğiniz tarafları ile ilgilenmeye bakın. Bırakın sıkıcı ve operasyonel konularla bir süreliğine başkaları ilgilensin. Varsa çocuklarınızla ilgili konular da ortaya çıkıyor ve netleşiyor. Sosyal alanda kendi isteklerinizle başkalarının düşündükleri arasında güzel bir denge kurmanız mümkün. Diğer bir deyişle hem kendiniz olup hem de dostlar arasında var olmanız sizi mutlu edecek.

Yay

Ağustos ayı sizin için dış dünya, uzaklar ve farklı bakış açıları ile irtibata geçmek demek. Yurt dışı seyahatler, yabancılarla ortak projeler, akademik başvurular sözkonusu olabilir. Özetle kabuğunuzdan çıkıp, yakın çevrenizi bir kenara bırakıp Dünya ile ilgilenme zamanı geldi. İletişim ve ulaşım konularını sembolize eden gezegen Merkür’ün 20 Ağustos gününe dek geri harekette olması işleri biraz karıştırabilir. Özellikle seyahatlerde ve basınla bağlantılı iletişim işlerinde tedbirli olmanızda fayda var. Yazdığınız ve söylediğiniz herşeyi önceden bir kere okuyun. Ani ve fevri yazılardan, hareketlerden bu ay kaçının. Bayram sonrasında 26 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay aile hayatınız ve dışarıdaki insanlar arasında doğru denge arayışına işaret. Sizin evinizde olan biteni kimsenin bilmesine gerek yok. Başkalarına hesap vermenize ve açıklama yapmanıza gerek yok. Bazı şeyleri açıklamak zorunda kalmak sizi endişeye sürüklemesin. 7 Ağustos günü Terazi burcuna geçecek Venüs güzellik ve uyum konularını sembolize ediyor. Bu geçişle birlikte gelecek planlarınızda iyimser bir bakış açısı ile hareket etmeniz de mümkün olacak. İş çevrenizde iyi gelişmeler sizi bekliyor. Venüs geçişi sırasında birkaç hafta boyunca yalnız başınıza olmayın, evden çıkıp dostlarla zaman geçirin. Ofis dışında iş yemekleri, davetler pek çok fırsatı beraberinde getirecektir.

Oğlak

Eşinizle veya iş ortağınızla paylaşımlarınız bu ay oldukça dikkat çekiyor. Geçen aydan bu yana bir süredir maddi ve manevi olarak başkalarıyla paylaşımlar içindesiniz. Ortak yatırımlarınız karar vermeniz bekliyor olabilir. Başkalarının kaynaklarını kullanarak hayatınızda bazı ilerlemeler kaydediyor da olabilirsiniz. Yine de bir süredir geri harekette olan Mars’ın konumu, iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi adeta belirsizliklerin üstüste gelmesine yol açabilir. Korkmayın. Bu dönemde özellikle paranızı başlayacak yatırımlarla ilgili acele etmeyin. Başkalarının etkisi altında vereceğiniz kararlar şaşırtabilir. Kurban Bayramı sonrası, özellikle 26 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay sonrası işleri daha iyi anlayacak ve bilinçli seçimler yapabileceksiniz. Oğlak burcundaki atılım gezegeni Mars, bu tarihte geri hareketini sonlandırıp düzeliyor. Sonrasında işler rayına girecek ve siz hedeflerinizde daha istekli ve kararlı olacaksınız. 7 Ağustos tarihinden itibaren birkaç hafta boyunca Terazi burcunda olacak Venüs güzellik, ihtişam, iyi ilişkiler ve barışı sembolize ediyor. İyicil gezegen Venüs’ün bu konumu, birkaç hafta boyunca dış dünyada, kariyerinizde güzel gelişmeler getiriyor. Eylül ayına da sarkacak olan bu etki sürpriz ödüller, iş teklifleri, iyi bir unvan ve başarı getirebilir. Venüs, iş hayatında sizi uzaktan tanıyanların da beğenisini kazanacağınızı vurguluyor. Bu günlerde kişisel imajınıza özen gösterin.

Kova

Geçen aydan bu yana hem özel hem de kariyer hayatınızdaki ilişkileriniz hayatınızın merkezinde görünüyor. İlişkileri dengelemek, karşı tarafa doğruları göstermek konusunda zorlanabilirsiniz. Sizi bir türlü dinlemeyen ve kendini beğenmiş kişilerle kafanızı çok meşgul etmeyin. Karşınızdaki kişinin kafası karışıksa sizin ona bazı şeyleri anlatmanız zor olabilir. 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması öncesi bazı kişilerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Hatta işyerinde sizin kontrolünüzün dışında iş arkadaşlarınız aranızdan ayrılabilir. Her iki ihtimalde de sorun yok. Tutulma sonrasındaki bir iki hafta içinde farklı kişilerle yakınlaşmanız mümkün. 20 Ağustos tarihine dek geri harekette olan Merkür, temel olarak iletişim ve ulaşım konularını sembolize ediyor. Ağustos ayının sonlarına doğru daha güçlü olduğunuzu hissedeceksiniz. Bayram tatili sonrası hedeflerinize doğru net adımlarla ilerlemeniz mümkün. Diğer taraftan güzellik, estetik ve uyum gezegeni Venüs 7 Ağustos sonrasında sizin büyük düşünmenizi sağlıyor. Hayata olan inancınızı kuvvetlendiren, yurt dışı, üniversiteler ve diğer alanlarda gerçekleşecek gelişmeler oldukça olumlu. Akademik kariyer yapmak, yurt dışına gitmek, basında yer almak, önemli iletişim projeleri yapmak isterseniz bu tarihten sonraki birkaç haftayı iyi kullanın.

Balık

Geçtiğimiz aydan bu yana günlük işleriniz, çalışmalarınız hayatınızın merkezinde yer alıyor. Aslında çalışmak konusunda oldukça isteklisiniz. Yaratıcılığınız da artıyor. Yine de ofis hayatınız ve üretim alanında geri harekette olan Merkür, 20 Ağustos gününe dek bazı işlerde revizyonların olduğunu söylüyor İletişim, ulaşım konularını sembolize eden gezegen unutkanlığa karşı önlem almanızın yerinde olduğunu da vurguluyor. Bu dönemde eskiden size bağlı çalışanlardan biri tekrar geri dönebilir, ekibinize katılabilir. 11 Ağustos günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası yeni işler, projeler veya geçmişte teklif verdiğiniz ve sonuçlarını beklediğiniz işlerle ilgili geri dönüşler olumlu olabilir. Merkür’ün geri hareketi sorasında işle ilgili yaptıklarınıza, söylediklerinize özen gösterin. Unutkanlık ve ihmalkarlıklara karşı önlemlerinizi alın. Kurban bayramının hemen sonrasında Balık burcunda gerçekleşen Dolunay size çok şey söyleyebilir. Yılın sizin için en önemli Dolunayı sırasında kafanız ve dolayısı ile hayatınız da netleşecek. Dolunaya doğru giderken, birkaç gün boyunca ortaya çıkacak gelişmeler sizin hem özel hem de iş hayatınızdaki kararlarınızı yakından etkileyecek. Bu dönemde heyecan dorukta. Hedeflerinizle ilgili isteklisiniz. Karşı tarafa bunları net, yumuşak ve ılımlı şekilde anlattığınızda ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Zihinsel, ruhsal, fiziksel düzeyde hedeflerinizi oluşturun ve harekete geçin. Çünkü tüm bilgiler elinizde olacak.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?