Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Ağustos19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ağustos 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

Bu ay, geçen ayki kararsızlıklarınızı bir kenara bırakıp yolunuza devam edebileceksiniz. Sizi seven ve sizinle beraber olmayı isteyenlere zaman ayırın. 21 Ağustos gününe dek yaratıcılığınız yüksekken yeni bir bakış açısıyla dünyaya bakın. Daha önce farketmediğiniz özelliklerinizi keşfedin. Ağustos ayının ilk günündeki Yeniay ilgi alanlarınızla, keyif aldığınız türlü konularla zaman geçirmenizi sağlayacak. Flört etmek, şakalaşmak, tatil yapmak enerjinizi şarj edecektir. Tatil zamanlarında tüm hayatınıza bakmak ve yeni planlar yapmak çok uygun. 15 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken kendinizi iyi ifade edebildiğinizi, dost grupları içinde ilginç zamanlar geçirdiğinizi göreceksiniz. Mesleki gruplar veya derneklerle bağlantılı işler Ağustos ayında başarınızı artırabilir. Gelecek planlarınızı şekillendirmek de Dolunay günlerinde daha uygun. 18 Ağustos sonrası Mars’ın Başak burcuna geçmesi, sizin kolları sıvayarak çalışmaya yoğunlaşmanız anlamına geliyor. Sonbaharın planlı çalışma havasınız 18’inden sonra hissedeceksiniz. Günlük ofis hayatınıza düzen verip, önemli işler çıkarabilirsiniz. Kısacası 18’ine dek tatillerinizi bitirin. Aynı tarihten sonra beslenme ve spor gibi konularda planlı hareket etmeniz de oldukça kolaylaşacak. Tabii isterseniz…

Boğa

Bu ay önceliği ev ve aile konuları alıyor. Ailenizle bir arada geçireceğiniz güzel zamanların müjdesini veriyoruz. Ağustos ayının ilk günü gerçekleşecek yeniay sonrasında 15 gün boyunca aile düzeninizde bazı değişiklikler yapmak, evdeki eşyaları değiştirmek, yenilemek, hatta taşınmak istiyorsanız tam zamanıdır. Güzellik, estetik, uyum ve keyif gibi konuları sembolize eden gezegen Venüs de size destek vermişken bu konularda adım atın. Evde bir davet verebilir, sevdiklerinizle kendi evinizde güzel zaman geçirebilirsiniz. Venüs özel hayatınızda yanı başınızda olacak. Ayın tam ortasında gerçekleşecek Dolunay ise kendinizi hem dış dünyada hem de aile içinde sınamanız demek. İş ve kariyer anlamında bazı gelişmelere açık olun. Yeni projeler, yeni kariyer nedeniyle evdeki düzeni de değiştirmeniz gerekebilir. Bu nedenle ailenizle uyumu kaybetmeden kariyer başarısını yakalamaya çalışın. 18 Ağustos sonrasında Mars’ın burç değiştirmesi ile kendinizi bir anda sahnede bulabilirsiniz. Sunumlar yapmak, keyifli eğitimler vermek için uygun zamanlar. Özellikle ayrıntılı el yeteneği gerektiren hobiler tam size göre. Deneyin, hangisini severseniz ona zaman ayırın.

İkizler

Kısa kısa geziler yaptığınız, yakın çevrenizle sosyalleştiğiniz, iş ziyaretlerini de araya sıkıştırabildiğiniz son derece hareketli ve keyifli bir ay sizi bekliyor. Yapacağınız tüm seyahatlerin sizi memnun edeceğini şimdiden söylemek mümkün. Diğer taraftan bu ay işyerinde iletişim konusu üzerinde durun. Yazılı ve sözlü iletişim işlerinde yeni projeler gündeme gelebilir. Duyurular, ürün lansmanları, reklam tanıtım aktivitelerinde başarılı olacaksınız. Sosyal medya, internet üzerinden projeler, reklam dünyası, basın gibi konular keyifle ve başarıyla yapabileceğiniz işlerden sadece birkaç tanesi. Müşterilere teklif vermek, onlarla haberleşmek ve yeni projelere doğru yelken açmak da olası. Sözleşmelere imza atmaktan, yeni projeler için el sıkımaktan çekinmeyin. 1 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay sonrasında yakın çevreniz ve kardeşlerle de ilgili yeni haberler alabilirsiniz. Ayın ortasına doğru Dolunay etkisi ile herşey tam da istediğiniz şekilde ortaya çıkıyor. Beklediğiniz ve uzaklardan gelecek haberleri, kişileri karşılayacak, duyduklarınızdan memnun olacaksınız. Bu ay hiç bilmediğiniz bir konuda eğitim almaya, yeni bir şey öğrenmeye ne dersiniz? Gökyüzü bu alanda sizi özellikle 1-21 Ağustos tarihlerinde destekliyor. Ayın son iki günü elinizdeki iletişim ve sözleşme işlerini bitirmeye, Eylül ayına sarkıtmamaya çalışın. Projeleri teslim etmek 29 Ağustos günü kolay olacaktır.

Yengeç

Temmuz ayında yaşadığınız hızlı günleri geride bıraktınız. Şöyle arkanıza yaslanıp biraz rahatlayabileceğiniz, acele karar vermek yerine her işi keyifle halledebileceğiniz günler içindesiniz. Geçmişte olan geçmişte kaldı. Sizi inciten veya şaşırtan olayların üstüne bir sünger çekip hayatınıza devam edin. Ay boyunca para durumunuz önem kazanıyor. 1 Ağustos günü gerçekleşen yeniay sonrasındaki iki hafta boyunca kazancınızı artıracak imkanlar devreye girebilir. Koşulları biraz kendi lehinize çevirmeye, başkalarından gelirinizi artırma yönünde isteklerde bulunmaya hazır mısınız? Güzellik ve estetiğin yanı sıra bolluk ve bereketi de simgeleyen Venüs kazancınızın artmasını destekliyor. Atılım gezegeni Mars da bu alanda ilerlerken tek yapmanız gereken doğru kişilere ulaşmak. Onlardan isteyeceğiniz destek maddi birikimlerinizin artmasını sağlayacak. Bu ay patronunuzla konuşmak, prim veya ikramiye artışı istemek için mükemmel bir zaman. Ay ortasına doğru paranızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda karar verebilirsiniz. Ortaklı işlere, projelere girebilirsiniz. Eşinizle birlikte ortak bir yatırım fikrine ‘hayır’ demeyin. Kazançlı çıkmanız mümkün. Borç para istemek, başkalarının desteğini almanız da işlerinizi rahatlatabilir. 18 Ağustos sonrası kısa seyahatler, iş sözleşmeleri, iş ziyaretleri için uygun günler başlıyor. Ajandanıza ofis dışı işleri koyabilirsiniz.

Aslan

Bu ay sizin için yılın en önemli ayı sayılabilir. 1 Ağustos günü Aslan burcunda gerçekleşen yeniayla birlikte tüm ay boyunca yepyeni projelere başlayabilirsiniz. Öncelikle bu değişimin sizin isteğinizle, arzunuzla ve adım attığınızda gerçekleşeceğini söyleyelim. O çok istediğiniz işe başvurmak için harekete geçin, somut bir adım atın. Yeni bir hobi, ilgi alanı sizi bekliyor. Keyifli, rahat, konforlu ortamlar ilginizi çekiyor olabilir. Kendinize değerli ve belki de ‘lüks’ sayılabilecek bir hediye alın ve biraz şımarın. Güzellik, çekicilik, uyum ve bolluk bereketi sembolize eden Venüs 21 Aralık’a dek Aslan burcunda olacak. Ayın ilk üç haftasında çekiciliğiniz üzerinizdeyken yeni tanışıklıklar, yepyeni projeler için en iyi zamandasınız. Bir şey satmak, satın almak, müzakere etmek ve sözleşmeleri lehinize çekmek oldukça kolay. Muzip ve eğlenceli taraflarınız ortaya çıkmışken sosyal ortamları kaçırmayın. Ayın tam ortasında 15 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, birkaç gün boyunca ilişkiler konusunda gerginlikler olabilir. Dolunay Aslan – Kova burçları karşıtlığında olacak. Karşınızdaki kişilerin de bazı beklentileri olabileceğini hesaba katın. Güzel dostluklar kurmak, onları devam ettirmek için istekli olduğunuzda işler rayına girecek görünüyor. Özel ilişkinizde ise dikkatli ve toleranslı davranmaya çalışın. 18 Ağustos sonrasında maddi birikimlerinizi artırmaya odaklanmanız kazançlı çıkmanızı sağlayabilir.

Başak

Ayın ilk yarısında içinize dönmek, kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Dışarıda büyük eğlence varken, siz aslında sakin bir ortamı tercih edebilirsiniz. Hayal dünyanızın belki de en renkli olduğu günlerden geçiyorsunuz. İstekleriniz, ileriye dönük emelleriniz, hayallerinize odaklanın. Bunları kimseyle paylaşmak durumunda değilsiniz. Hayaller üzerine çalışmak ve gerçekleştirmek için onları yazabilir ve gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bu teknikleri uygulamak için zamanınız da olacak. Ayın tam ortasında gerçekleşen Dolunay, içsel anlamda belirsizlik getirebilir. Kontrol edemediğiniz konulara odaklanmayın, onlar için kuruntu üretmeyin. 15 Ağustos civarı işyerinde ve evde şehir efsanelerini, dedikoduları bir kenara bırakın. Sadece üzerinde çalıştığınız işleri tamamlamaya, ofiste elinizden geleni yapmaya odaklanın. Dolunay günlerinde temiz havada yürümek iyi gelecektir. 18 Ağustos günü Başak burcuna geçecek olan atılım gezegeni Mars hareketlenmenizi sağlayacak. Özellikle fiziksel hareketlilik ön plana çıkacaktır. Bu dönemde spor yapmak, düzenli bedebsel egzersizler hayatınızı kolaylaştırabilir. Mars, sindirim sisteminizi de hızlandırabilir. Hayata karşı hassasiyetiniz ne kadar azalırsa, sindirim sistemi ve bağırsaklar o kadar güçlenecektir. Bu dönemde yeni projeler için de harekete geçin. Büyük duyurular, ürün lansmanları ve yeni bir iş için 21 Ağustos sonrası günleri seçin. Bir ay boyunca sizi destekleyecek koşullar 21 Ağustos ve sonrasında emrinizde olacak. 28-29 Ağustos günleri hayatınızdan atmak istediğiniz ne varsa gözden çıkarın. Eşyalar, ilişkiler, sevmediğiniz konulardan uzaklaşın.

Terazi

Belki de yılın en sosyal günlerine giriyorsunuz. 1 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay sonrasında dost çevreniz genişliyor. Hem mesleki hem de özel hayatınızla bağlantılı yeni kişilerle tanışmanız büyük olasılık. Bu denli sosyal fırsatların olduğu bir dönemde evde oturmayın. Davetlere katılın. Gelecekte istediğiniz hayatı şimdiden tasarlamanız mümkün. Kendinizi zaman zaman ileriye dönük planlar yaparken yakalayabilirsiniz. Sizi sosyal açıdan tatmin edecek, seveceğiniz yeni dostlara kalbinizi açın. Ayın ortasına doğru Dolunay etkisine giriyoruz. Sanatçı yönünüz, yaratıcı tarafınız ve farklı yeteneklerinizi sergilemeniz, başkalarıyla paylaşmanız da Dolunay günlerinde olacaktır. 11 Ağustos günü başlayan Dolunay etkisi 16 Ağustos gününe de devam edecek. Yalnızsanız kalbinizi birine kaptırma ihtimaliniz çok kuvvetli. Aşk, keyif, eğlence sizin hayatınızdaki tüm alanların da aydınlanmasını sağlayabilir. Dolunay ışığında gelecek planlarınızı da netleştirebilirsiniz. Dost veya iş çevresinden kişilerin yardımlarını alabilirsiniz. Aklınıza takılan soruların yanıtları onlarda görünüyor. 18 Ağustos sonrası zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyacınız olabilir. Arada kendi başınıza olup hedeflerinizi bir bir kağıda dökün.

Akrep

Sizi güldüren insanları bu ay yanınızdan ayırmayın. Özellikle iş hayatında mizahın çok olduğu günler sizi bekliyor. Toplantılarda, görüşmelerde rahat ve kolay tavırlar sizi de kendine çekecek. Biraz rahatlamak, kasılmamak en iyisi. 1 Ağustos günü kariyer alanınızda gerçekleşen yeniay iş hayatınızdaki önemli gelişmelere işaret ediyor. Yeni bir iş, teklif, yepyeni projelere açık olun. Üstelik, eğer istediğiniz bir şirket veya alan varsa sizin harekete geçmeniz daha büyük etki yaratacaktır. Venüs ve Mars gezegenlerinin de kariyer alanınızda olduğu bu günlerde sevdiğiniz işi yakalamanız hiç de zor değil. İş değiştirmek için tekli alabilir ya da mevcut şirketinizde farklı bir göreve de getirilebilirsiniz. 15 Ağustos günü gerçekleşen Dolunay iş hayatında ve ev hayatındaki dengeye dikkat çekiyor. Evi ihmal etmeden, işyerinde başarılı olmanın yollarını bulmanız iyi olur. Tam tersi de geçerli. Ev ve özel hayatı çok ön plana koymanız, kariyerinizi etkileyebilir. 21 Ağustos sonrası şartlar değişiyor, daha sosyal bir dönem başlıyor. Mesleki çevrelere girecek, bir ay boyunca grup çalışmalarına daha fazla zaman ayıracaksınız. 29 Ağustos günü bazı dostlardan uzaklaşmak isteyebilir, bazı çevrelere ‘hayır’ diyebilirsiniz. 30 Ağustos sonrası ise yeni tanışıklıklar sizi bekliyor.

Yay

Ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha anlayacağınız, güzel bir ay başlıyor. Öncelikle geçen ayki sıkıntıları bir kenara bırakın. Temmuz ayının üzerine bir sünger çekin. Bu ay özellikle uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular ve yabancılarla bağlantılı güzel gelişmeler var. Yurt dışı ticaret, reklamcılık, akademik kariyer yapıyorsanız önemli başarılar sizi bekliyor. Seyahate çıkmak, kendinizi geliştirmek, öğrenmek ve keşfetmek için harika bir ay başlıyor. İletişim hızlanırken sizin lehinize olan sözleşmeler de gündeme gelebilir. İmza atmak, el sıkışmak için uygun zamanlardasınız. Ay boyunca özel göstermeniz gereken konu iştahınız olacaktır. İştahınızı ve özellikle tatlı isteğinizi kontrol etmek için kendinizi disipline etmeye çalışın. İyimser ve mutlu olduğunuz bu dönemde dikkatinizi yemeye değil, spora ve varsa evcil hayvanlarınıza yöneltin. 15 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay, elinizdeki sözleşmenin şartlarını daha net bir şekilde görmenizi sağlayacak. Aynı zamanda bu dolunay sırasında tüm iletişim kanallarınızı açın. Sözel iletişim; toplantılar, görüşmeler, kahve araları pek çok bilgi edinmenizi sağlayacak. Aynı şekilde bilgi de verebilecek, kendinizi ve projelerinizi de iyi anlatabileceksiniz. Müşteri ziyaretleri için de uygun zamanlar. Yazılı iletişim, e-postalar, arşiv çalışmaları, sosyal medya aktivitelerini de yoğunlaştırın. Yurt dışı bağlantılı tüm projeler, yazışmalar sizi başarıya taşıyacaktır.

Oğlak

Hem iş hem de özel hayatınızda en yakınlarınızla ortak kararlar almanız gerekebilir. Maddi ve manevi anlamda ortaklaşa paylaşımlarınız önem kazanıyor. İş ortağınız veya en yakın çalışma arkadaşınızla, inandığınız bir proje için gücünüzü birleştirebilirsiniz. İş yatırımı yapabilir, paralarınızı tek bir alanda toplayabilirsiniz. Evliyseniz, eşinizle o çok istediğiniz, sizin için biraz lüks de olsa bir ev veya araba alma kararı verebilirsiniz. Şartları iyi inceleyip 15 Ağustos civarı kararınızı netleştirin. El sıkışın. İstediğiniz maddi desteği de çevrenizden bulmanız mümkün olacaktır. 21 Aralık sonrası kişisel gelişiminiz ön plana çıkıyor. Yurt dışı, akademik kariyer, uluslararası işler, yabancılarla tanışıklıklara hazır olun. Sizi geliştirecek ve hayatı öğrenmenizi sağlayacak koşullar oluşuyor. Seyahat etmek, uzaklara gitmek için uygun günleriniz 21 Ağustos sonrası diyebiliriz. Toprak elementindeki gezegenlerin konumu, etrafınızdan destek alabileceğinizi de gösteriyor. Önemli gezegenlerin uzun süredir Oğlak burcunda oluşu, hayata fazla ciddi bakmanızı sağladı. Bir noktada doğanızda mesafeli ve ciddi olmak var, evet, yine de etrafınızdaki güzel gelişmeler için teşekkür etmek ve küçük şeylerden mutlu olmayı da unutmayın.

Kova

İlişkilerinizin önem kazandığı günler geliyor. Venüs, Mars, Güneş ve Ay karşıt burcunuz Aslan’da iken hem işyeri hem de özel hayatınızdaki ilişkilere odaklanıyorsunuz. Size çekici gelen kişilerle tanışmanız, onlarla yakınlaşmanız da bu günlerde mümkün olacak. İşiniz gereği ortaklık kurmak, bazı kimselerle iş birliği içine girmek niyetindeyseniz işte tam zamanı. Geçtiğimiz Temmuz ayında bu konuları düşünüp kararsız kalmış olabilirsiniz. Şimdi ise tam el sıkışmak ve ortak projeler için anlaşmak iyi olacaktır. Karşınızdaki kişilerin bazıları fazla bencil ve vurdumduymaz olabilir. Onların neşeli şakalarının da olduğunu fark ettiğinizde aranızdaki soğukluk ortadan kalkacaktır. 15 Ağustos günü Kova burcunda gerçekleşen Dolunay sizin net kararlar almanızı da sağlayacak. Dolunay haftasında hayatınızdaki her şeyi apaçık şekilde görebilirsiniz. İş, kariyer, para, ilişki, eğlence, çevre, dostlar, sağlık, spor, planlar…. Hangisi iyi hangisi ise kötü gidiyor? Dolunay ışığında herşeyi görmeniz mümkün olacak. Bu kadar bilgi ışığında size seçim yapmak düşüyor. İstemediğiniz dayatmalardan uzak durun. Siz de başkaları üzerinde baskı yapmayın. Onların seçimlerine müdahale ettiğinizde işler daha da kötü olabilir. İş tekliflerine bayram sonrası açık olun. Güzel fırsatlar gelebilir.

Balık

İşyeri, ofis hayatı ön plana çıkıyor. Herkes tatil yaparken siz yeni bir proje peşinde koşuyor olabilirsiniz. İşin ilginç tarafı çok da seveceğiniz, keyif alacağınız eğlenceli projeler kapınızda. İşyerinde sizinle birlikte olan kişiler oldukça yaratıcı ve yenilikçi. Yeni kişilere de ekibin kapılarını açın. İş büyürken ekip de büyüyecek görünüyor. Teslim tarihleri ve proje üretim çalışmalarıyla ilgili sıkışmamak için işi zamanından önce bitirmeye çalışın. 15 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay günlük işlerde yoğunluğa işaret ediyor. Öngöremediğiniz detaylar üzerinde çalışmanız gerekebilir. 18 Ağustos sonrasında gezegenlerin yavaş yavaş karşıt burcunuz Başak’a geçmesiyle koşullar değişiyor. Giderek ilişkilerin önem kazandığı bir döneme giriyorsunuz. Yaptıklarınızı, emek verdiğiniz herşeyi çok iyi anlatmak, karşı tarafında gönlünü ve takdirini kazanmak durumundasınız. Detaylara yoğunlaşan kişiler için öncesinde raporlarınızı oldukça detaylı hazırlayın. Toplantılara iyi çalışın. Fazla detaya takılanları oradan alıp genele bakmaları konusunda uyarabilecek kavramsal düşünce yeteneğine sahipsiniz. Ortaklıklar için, yeni projeler için en uygun tarih 30 Ağustos günü gerçekleşecek yeni ay sonrası iki hafta olacaktır.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?