Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Ağustos'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ağustos 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Atılım, güç, enerji gezegeni Mars Koç burcunda tam gaz ilerliyor. Hedeflerinizi net bir şekilde ortaya koyup hızlıca çözebilme gücünüz var. Bir yandan yeni heyecanlar buluyor, diğer taraftan da enerjinizi büyük bir hevesle aktarıyorsunuz. Kariyerinizde, özel hayatınızda ne istiyorsanız başarabileceğiniz bir dönem. Yeni bir iş arzu ediyorsanız ısrarcı olun. İlgili kişilerin kapısını çalın. Hızlanın. Bol bol spor yapabileceğiniz günler içindesiniz. Bireysel sporlar ruh sağlığınıza da iyi gelecektir. Yürüyüş, koşu gibi tamamen kafanıza göre hareket edeceğiniz, başkalarına bağlı olmadan yapacağınız aktiviteler size daha büyük keyif verecektir. 3 Ağustos günü gerçekleşen Dolunay sosyal alanda kendinizi daha da rahat hissetmenizi sağlayacak. Bir projenin, gelecek ile ilgili bir işin peşinden koşuyorsanız 1-4 Ağustos tarihlerinde hemen hemen her şey belirgin hale geliyor. Önemli haberler alıyorsunuz. 8 Ağustos sonrası birkaç hafta boyunca Venüs özel hayatınızı süslüyor. Aile içinde, evde oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ev davetleri verebilir, dostlarınızı evinizde ağırlayabilirsiniz. Aynı zamanda Venüs’ün bu konumu birkaç hafta boyunca evden çalışmanın da uygun olduğunu gösteriyor. 19 Ağustos ve sonrasında işyerinde stratejik konularla ilgilenebilir, önemli oyun planları hazırlayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmenin çok daha kolay ve etkili olduğu bu dönemde eğitimler verebilir, sunumlar yapabilirsiniz. Sahnede olduğunuz güzel ve eğlenceli birkaç hafta başlıyor. Ağustos ayının keyfini çıkarın.

Boğa

Ağustos ayı özel hayatınıza yer açmanızı istiyor. Güneş Aslan burcundan geçerken aileniz, eviniz ve özel hayatınız da öne çıkıyor. Kariyeriniz ve işiniz arasında iyi bir denge kurmanın önemini 1-5 Ağustos tarihlerinde daha iyi anlayabilirsiniz. Aileniz sanki işinizden daha fazla öne çıkıyor. Kararlarınızı da bu yönde almanızda fayda olabilir. Diğer taraftan atılım ve yaşam enerjisiniz sembolize eden gezegen Mars tüm ay boyunca biraz geri planda olacak. Planlar yapıyor, kendi içinizde bazı programlar oluşturuyorsunuz. Ancak hedeflerinizi tam olarak belirleyip üstüne gidecek gücü belki şimdi kendinizde bulamayabilirsiniz. Bu gücü elinize almanıza biraz daha var. Kaygılarınızın, korku ve endişelerinizin gereksiz olduğunuz bilmenizde fayda var. Sizi rahatlatacak koşulların oluşmasını gözle görmeden de rahatlayabilirsiniz. Evinize eşya almak, evde güzel değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız 19 Ağustos sonrası harekete geçin. Bu tarihten sonraki bir iki hafta boyunca yenilenme, aile düzeni ve ev alanında olacaktır. 8 Ağustos sonrası burç değiştiren Venüs, birkaç hafta boyunca iletişim konusunda size destek veriyor. Yazılı ve sözlü iletişim, müşteri teklifleri, sözleşmeler, kısa iş ziyaretleri, yakın çevrenizle ilgili olumlu gelişmelere hazır olun. Yakınınızdaki kişilerden destek görüyorsunuz.

İkizler

Koç burcundaki Mars, geçen aydan beri oldukça sosyal olmanızı sağlıyor. Bu ay da dostlar, arkadaşlar ve işle ilgili mesleki gruplar içinde aktif olma şansınız var. Dost davetlerini kaçırmayın. Yeni tanışıklıklar, farklı şeyler öğrenmenizi ve geleceğe dönük planlar yapmanızı sağlayacak. Bu ay ideallerinizi şekillendirme zamanı. Geleceğinizi hayal edin ve bu hayale doğru adımlarınızı atın. 1-5 Ağustos tarihleri iletişim ve yolculuklar için mükemmel görünüyor. Ertelediğiniz ve bir türlü yapamadığınız seyahatlere gidebilirsiniz. Eğer satışla ilgili bir göreviniz varsa bol bol müşteri teklifi hazırlayıp gönderin. Yeni müşteriler edinmek için harekete geçin. Bu ay masa başında oturma zamanı değil. Eğer hiçbir yere gidemiyorsanız internet üzerinden projelerinizin tanıtımını yapabilir, yazılı ve sözlü her türlü iletişim ile uğraşabilirsiniz. Yeni bir imza, sözleşme, el sıkışma için doğru zamanlardan geçiyorsunuz. 8 Ağustos sonrasında birkaç hafta boyunca para işleri sizin için çok iyi görünüyor. Maaşınız artabilir, elinize bir miktar para geçebilir. Bu durumda siz de kazancınızı artıracak hamleler yapabilirsiniz. 19 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay sonrası iletişim, reklam, kısa iş gezileri için daha da iyi bir zaman başlıyor. Yakın çevreniz genişliyor. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler sizi de sevindirecek. Yeni bir kursa başlamayı düşünüyorsanız bu tarihten sonra oldukça uygun.

Yengeç

8 Ağustos günü Yengeç burcuna geçen Venüs hayatınızı ve ilişkileriniz oldukça geliştiriyor. Uyum, aşk, güzellik, barış ve sanatla bağlantılı olan Venüs geçtiği burçtaki kişilere çekicilik kazandırır. Dış görünüm ve kişisel imaj olarak beğeni topladığınız bir dönem başlıyor. Venüs’ün bu konumu yeni tanışıklıklarda, işyerindeki müzakerelerde sempati toplayacağınızı gösteriyor. Karşınızdaki otorite figürleri ile baş etmenin en kolay yollarından biri ince, nazik davranışlardır. Bu dönemde kendi görünüşünüzle ilgili yenilikler de yapabilirsiniz. Bu ay kazancınızla ilgili gelişmeler de var. Maddi birikiminizi gözden geçirin. Elinizde ne kadar para olduğuna bir daha bakın. 1-5 Ağustos civarı eşinizle veya ortağınız ile birlikte yeni bir yatırım düşünebilirsiniz. Bu yatırımın dengeli şartlara oturduğundan emin olun. 19 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay maddi birikimler alanınızda olacak. Bu tarihin hemen öncesinde bir miktar para elinizden çıkabilir. Ancak yeniay ile birlikte kazancınız artıyor. Yeni iş modelleri, yeni gelir kapılarını düşünmek, yatırım yapmak veya yepyeni bir işe geçmek için iyi bir zaman. Bu tarihten sonra normal kazancınıza ek bazı projelerden de para kazanabilirsiniz.

Aslan

Sizin için yılın en önemli ayına giriyorsunuz. Parıldadığınız, kendinizi ortaya koyabildiğiniz, doğru ifade ettiğiniz bir ay başlıyor. Öncelikle 1-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek Dolunay karşıt burcunuz Kova’da olacak. Hem iş hem de özel hayatınızdaki ilişkileri gözden geçirdiğiniz bu dönemde sakinliğinizi korumanız önem taşıyor. Başkalarının kışkırtmalarına kapılmayın. Yeni ortaklıklar da düşünebildiğiniz bu günlerde el sıkışmanız için hiçbir sakınca yok. İlişkilerinizde her şeyin daha açık bir şekilde ortada olması, sizin karşınızdaki kişilerle ilgili kararlarınızı da netleştirecektir. 19 Ağustos sonrası, Aslan burcunda gerçekleşecek Yeniay ile birlikte çok güzel bir dönem başlıyor. Bu günleri iyi değerlendirin. Bir projeye başlayacak iseniz bu tarihleri seçin. Başlama düdüğünü çalabileceğiniz pek çok konu var. Hayat sizden yana. Keyfiniz yerindeyken adımlarınızı da hızlandırın. Yabancılar, yurt dışı bağlantılı işlere yönelin. Medya, reklamcılık gibi işlerde yepyeni şeyler yapabilirsiniz. Gezegenlerin bu konumu, yılın en iyi zamanına işaret ediyor. Eğlenmeyi ihmal etmeyecek, bunun yanında hedeflerinize de yaklaşacaksınız. Yeniay sonrası gitmeyi düşündüğünüz kurs, spor merkezi, etkinlikler gibi şeyleri değerlendirin. Fiziksel olarak da kendinizi yenileyebilirsiniz. Kendinize özgü yaratıcı işlere başlamak için çok iyi bir zaman. Kariyer alanında ise iş görüşmeleri, yeni fırsatlar için çabalayın. Eğer işinizden memnun iseniz, şirket içinde sunumlar, eğitimler sizi bekliyor.

Başak

8 Ağustos günü Yengeç burcunda geçen Venüs iletişim alanında rahatlıklar getiriyor. Sosyal alanda oldukça faal olabilir, dost ve arkadaşlarla bol bol zaman geçirebilirsiniz. Bu tarihten sonra kendi geleceğinize tohumlar atmak için yeni girişimlerde de bulunabilirsiniz. İdeallerinize destek verecek konular içine giriyorsunuz. Kulüpler, dernekler, meslekli odalar, çalışma grupları içinde sevdiğiniz iş dostları ile birlikte olacaksınız. Kendinizi yenileyin ve başkalarıyla birlikte, dirsek temasında çalışmanın keyfini çıkarın. Bol bol davetlere katılın. Evde oturmanın zamanı değil. Diğer taraftan Aslan burcundaki gezegen yığılması, özellikle 22 Ağustos gününe dek sizin biraz daha geri planda kalmanız demek oluyor. Hedefleriniz oluşturmak, işyerinde ilerlemek, projelerde adım atmak için 22 Ağustos sonrası daha iyi olacaktır. 1-5 Ağustos tarihlerinde sağlığınıza özen gösterin. Bu tarihlerde öngöremediğiniz riskler almanıza gerek yok. Kontrol edemediğiniz konulara odaklanmayın. Daha somut alanda olup günlük işlerinizi yetiştirmeye bakın. Diğer taraftan şehir efsanelerine, dedikodulara kulaklarınızı tıkayın. Bu tarihlerde işler biraz sıkışabilir, teslim tarihleri gelen yapmanızın mecburi olduğu konular gündeme gelecektir. Ay boyunca Mars, eşiniz veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlarınızı kuvvetlendiriyor Ortak bir yatırım, özellikle araba düşünebilirsiniz.

Terazi

İş hayatı ile bağlantılı güzel bir haber var: 8 Ağustos sonrası Venüs kariyer alanınızda yer alacak. Birkaç hafta boyunca Venüs’ün ihtişamını yaşayabilirsiniz. Güzellik, iyi ilişkiler, olumlu imaj, uyum ve barış anlamına gelen Venüs, doğum haritanızın en tepesinde yer alacak. Üzerinde çalıştığınız projelerle ilgili takdir toplayabilir, herkesin beğenisini kazanabilirsiniz. Birebir tanışmadığınız kişilerin de sizi takdir etmesi ve bazı minik ödüller almanız mümkün. Diğer taraftan ilişkilerinizde hareketlenmeler geçen aydan bu yana devam ediyor. Ortaklık kurabilir, yeni birileri ile bu dönemde el sıkışabilirsiniz. Mayıs ve Haziran aylarında emek verdiğiniz çalışmaların göz önünde olduğunu görüyorsunuz. Sizi takdir eden de eleştiren de olacaktır. Herkese aynı mesafede yaklaşmayı, tüm geri bildirimleri dikkate almayı başarabildiğinizde işler daha da iyileşecektir. Eşiniz veya ortağınız varsa, onların da hayatı oldukça hareketli görünüyor. Aslan burcunda 1-5 Ağustos tarihlerinde etkili olacak Dolunay sosyal alanda bazı şeyleri fark etmenizi sağlayacak. Hangi grupların içinde yer almak istiyorsunuz? Kimlerle gelecekte el ele yürümek istiyorsunuz? Kendinizi eserlerinizle ifade ederek toplumda, sosyal alanda, mesleki ortamlarda önemli bir yer edinebilirsiniz. Diğer taraftan bu tarihler tatil ve eğlence için de sizi bekliyor. 19 Ağustos sonrasında yepyeni bir çevre, yeni dostlar sizi bekliyor. Oldukça sosyal olacağınız bu dönem ideallerinizin de yenilendiği zamanlar olacaktır.

Akrep

Herkesin tatil yaptığı bu ay sizin kariyer alanınızda kıpırtılar var. İşinizi yenilemek, yeni bir kariyere doğru yelken açmak, kişisel itibarınızı artırmak üzerine çalışmalara girişiyorsunuz. Öncelikle iyicil gezegen Venüs’ten bahsedelim. 8 Ağustos tarihinde Yengeç burcunda geçen Venüs burada birkaç hafta kalacak. Su elementi olan Yengeç burcunda Venüs sizin daha büyük düşünmenizi de sağlayacak. Olaylara geniş bir perspektiften bakmanızın zamanı geldi. Kendinizi daha da geliştirmek istemeniz, yeni felsefeler, kültürler öğrenme isteği doğabilir. Aynı zamanda yabancılarla, yurt dışı ile iş yapıyorsanız bu tarih sonrasında onların büyük desteklerini görebilirsiniz. Medyada yer almak, reklam konularıyla ilginiz varsa fırsatları değerlendirin. Sevileceğiniz, beğeni kazanacağınız bir dönem başlıyor. 1-5 Ağustos tarihlerinde ev, aile düzeni ve dış dünya arasında doğru bir denge kurmanız önem taşıyor. Hangi tarafa daha fazla eğileceğinizi siz seçin. 19 Ağustos günü gerçekleşen yeniay sonrasında birkaç hafta boyunca iş hayatınızda yenilikler dikkat çekiyor. Yeni bir görev, yeni bir unvan söz konusu. İmajınızı yenileyin, eğer isterseniz kıyafetleriniz ve dış görünüşünüzü de gözden geçirin. Yeni ay size yeni iş tekliflerinin de gelmesini sağlayabilir.

Yay

Güzel bir ay başlıyor. 1-5 Ağustos tarihlerinde hem yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşular, eski arkadaşlarla temasta olacak, hem de hayata geniş bir açıdan bakabileceksiniz. Hayata olan inancınız artıyor. Yakın birinin yurt dışına gitmesi, bununla ilgili haberlerin de size gelmesi mümkün. Kısa geziler, yeni yerleri keşfetmek hoşunuza gidecektir. Kendinizi geliştirebileceğiniz imkanlar da sözkonusu. Bu dönemde tatilde olmanızı değerlendirerek merak duyduğunuz alanlarla ilgili bilgi toplayın. 8 Ağustos sonrası Venüs Yengeç burcuna geçiyor. Barış, uyum, maddi rahatlık, güzellik ve iyi ilişkileri sembolize eden gezegen Venüs birkaç hafta boyunca ortaklaşa konuları rahatlatacak. Eşiniz veya ortağınızla bağlantılı maddi ve manevi paylaşımlarınızda rahatlama söz konusu olacaktır. Pasif bir imaj çizmektense kararlara katılmaya, kendi söz hakkınızı kullanmaya çalışın. Sizi seven kişilerin bu dönemde desteğini göreceksiniz. 19 Ağustos günü gerçekleşecek Yeniay size yaratıcılık ve keyif getiriyor. Aslan burcundaki bu yeniay sonrası birkaç hafta boyunca kendinizi ifade etmek, yarattığınız eserleri paylaşmak üzere çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Hobiler, ilgi alanlarınıza zaman ayırın. Keyif aldığınız konular için hayatınızda yer açın. Spekülatif konularda, şans oyunlarında fırsatlar var.

Oğlak

8 Ağustos sonrası burç değiştiren Venüs karşıt burcunuz olan Yengeç burcunda yer alacak. Birkaç hafta boyunca ilişkilerinizde oldukça rahat bir dönem başlıyor. Arkadaşlıklar, eşiniz veya partnerinizle olan ilişkiniz, işyerindeki ilişkilerinizde rahatlamanın yanı sıra destek göreceksiniz. Birlikte olmaktan keyif aldığınız ve sizi seven kişilerle berabersiniz. İş teklifleri alabilir, gittiğiniz iş görüşmelerinde oldukça yardımcı olan ve sizinle iyi iletişim kuran kişilerle tanışabilirsiniz. Ortaklık yapmak, el sıkışmak için doğru zamanlardasınız. Diğer taraftan 1-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Dolunay para konularını öne çıkarıyor. Kendi maddi birikimlerinizi bir başkası ile birleştirerek bir yatırım yapabilirsiniz. Bunun için hazırlıklı olmanız gerekiyor. Tüm şartları gözden geçirebilecek kadar elinizde veri olacaktır. Herşey tüm açıklığı ile ortada iken tek yapmanız gereken karar vermek olacaktır. Sizi memnun eden kişileri takdir etmeniz onlar için çok önemli. Özellikle iş hayatınızda kuvvetli bir otorite figürü olduğunuzu unutmayın. Etrafınızdakilere davranışlarınızda katı olmamaya özen gösterin. 19 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay sonrasında ortak yatırımlarla ilgili farklı gelişmeler olabilir. Başkalarından kaynak alabilir, onların paraları, bilgileri, deneyimlerini kullanarak projelerinizde ilerleyebilirsiniz. 23 Ağustos sonrası Güneş’in Başak burcuna geçmesi daha fazla destek görmenizi kolaylaştıracak. Yurt dışı bağlantılı projeler ve etkinlikler için iyi bir dönem başlıyor.

Kova

İlişkilerinizin çok ön planda olduğu bir ay başlıyor. 1-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Dolunay Kova burcunda olacak. Yılın sizin için önemli aylarından birini yaşıyorsunuz. Bu dönemde kendinizle ilgili sorgulamalara girebilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişiyle, işyerindekilerle veya çevrenizdeki kişilerle aranızda oluşan gerginlikleri fazla büyütmemeye bakın. Sizi seven ve sizin iyiliğinizi isteyen insanları kırmamaya özen gösterin. Bu dolunay sırasında hayatınızı mercek altına yatırıp neyi isteyip neyi istemediğinizi kendinize sorun. İstemediğiniz şeylerden kurtulmanın yolları vardır. Diğer taraftan fiziksel, ruhsal ve kariyerle ilgili konularda adım atabilir, kararlarınızı netleştirebilirsiniz. İş teklifleri veya potansiyel fırsatlar üzerine yoğunlaşın. Küçük büyük pek çok tercih yapabilir, hayatınızın rotasını yenileyebilirsiniz. 8 Ağustos sonrası iyicil gezegen Venüs sayesinde işyeri, ofis ortamı birkaç hafta boyunca şenleniyor. Ofisinizi güzelleştirin, çiçeklerle süsleyin. Sizinle uyum içinde çalışacak yeni kimseler işyerine gelebilir. 19 Ağustos günü karşıt burcunuz Aslan’da bir yeniay oluşuyor. 17-18 Ağustos tarihlerinde bazı kimseleri hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bazı kimselerle yollarınız ayrılabilir. Yeniay ile birlikte 10 gün boyunca yepyeni tanışıklıklara hazır olun. Size iyi gelecek kimseleri hem iş hem de özel hayatınızda tanıyacaksınız. Mars desteği ile geçen ay olduğu gibi geziler, yolculuklar, iletişim etkinlikleri aynen devam ediyor. Sahada çalışıyorsanız iş ziyaretlerini ihmal etmeyin.

Balık

Bu ay herkes tatil yaparken siz çalışıyorsunuz. Geçen aydan bu yana para durumunuzda iyileşmeler var. Hem para kazanıyor hem de pek çok yere ödeme yapıyorsunuz. Oldukça hareketli olan bu dönemde nasıl yol alacağınızı siz seçebilir, istediğiniz işe doğru yönlenebilirsiniz. 8 Ağustos günü iyicil gezegen Venüs Yengeç burcuna geçiyor. Su elementine geçen Venüs birkaç hafta boyunca size destek verecek. Yaratıcılık, keyif, hobilerle ilgili aktif olacağınız bir dönem başlıyor. Tatil kaçamakları yapabilirsiniz. Aşk da kapınızı çalabilir. Bu dönemde işyerinde işinizin en sevdiğiniz kısımlarıyla ilgilenmek sizi çok mutlu edecektir. Bu nedenle bir süreliğine angarya gibi gördüğünüz konuların yapılmasını öteleyin veya başka bir arkadaşınızdan rica edin. 1-5 Temmuz tarihlerinde işleriniz, üzerinde çalıştığınız projelerinizle ilgili yetiştirmeniz gereken konular olacaktır. Teslim tarihlerine dikkat edin. 19 Ağustos sonrası gerçekleşen yeniay, yeni projeler demek oluyor. Kendi işinizi yapıyorsanız bol bol müşteri teklifi verin. Projelerin başlangıç tarihlerini bu döneme denk getirin. Bu ay 23 Ağustos’a dek ağır yiyecekler yememeye, proteini azaltmaya dikkat edin. 23 Ağustos tarihinden sonra işyerinde pek çok kişi ile daha fazla iletişimde olacaksınız. Bu tarihten sonra ilişkiler önem kazanıyor.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?