Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Ağustos'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ağustos 2021 için burç yorumları

Koç

8 Ağustos sonrası daha rahat, keyifli ve eğlenceli bir döneme başlıyorsunuz. Hiç gitmediğiniz yerlere tatil için gidebilir, yeni ilgi alanları edinebilirsiniz. Bu tarihten itibaren yaratıcılığınız artıyor. Çeşitlik etkinlikleri en neşeli şekilde planlayabilir, herkesin keyif almasını sağlayabilirsiniz. İşyerinde bu tarihten sonra işinizin operasyonel ve hatta angarya gelen taraflarını başkalarına bırakın. Siz daha stratejik konulara odaklanın. Birkaç hafta boyunca yeni oyun planları kurmanız, belki de yeni ürünlere yoğunlaşmanız iyi olacaktır. Varsa çocuklarınızla ilgili renkli gelişmeler de bu tarihten sonra sizi bekliyor. Ay boyunca Mars’ın konumu ofiste yoğun olacağınızı da gösteriyor. Sağlık ve özellikle sindirim, bağırsaklarla ilgili konulara özen gösterin. 22 Ağustos civarı bir hafta boyunca Kova burcunda gerçekleşen ikinci Dolunay etkili olacaktır. Bu dönemde sosyal hayat, arkadaşlardan gelen tekliflere karşı nasıl bir yanıt döneceğinizi düşünün. İdeallerinize yönelik gelen öneriler şansınızı artırabilir. 16 Ağustos sonrası ilişkilerinizde güzel bir dönem olduğunu göreceksiniz. Hem özel hem de işyerindeki ilişkilerinizde daha fazla empati, destek ve hoşgörü var.

Boğa

Ay boyunca tatillerin yanı sıra vereceğiniz eğitimler, yapacağınız sunumlar da size keyif verecek. Oldukça ayrıntılı işlerin içinden severek yaptığınız için başarıyla çıkacaksınız. Aşk hayatınız oldukça hareketli. 16 Ağustos gününe dek Venüs flört, aşk, tatil fırsatları veriyor. İlgi alanlarınıza yönelebilirsiniz. 8 Ağustos günü Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay sonrası ev ve özel hayatınızla ilgili gelişmeler söz konusu. Evinizde bzı yenilikler yapabilir, eşyaların yerini değiştirebilir, bazı yeni şeyler alabilirsiniz. Diğer taraftan taşınmayı düşünüyorsanız yeniay sonrası doğru yere karar verebilir, hatta taşınabilirsiniz. Aile düzeninde, evdeki kimselerde bazı değişiklikler de olabilir. Geçen aydan bu yana iş hayatınızla, kariyerinizle ilgili bazı haberler bekliyorsunuz. Nasıl sonuçlanacağını 22 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru görebilirsiniz. Bu dolunay, size gelen bu fırsatın şansa dönüşebileceğini söylüyor. 16 Ağustos sonrası Terazi burcuna geçen Venüs, günlük hayatınızda, ofis ortamında keyifli, kolay işlere dikkat çekiyor. Çalışmaktan ve üretmekten keyif alacaksınız. 

İkizler

Özellikle yakın çevreniz, çocukluk arkadaşlarınız, etrafınızdaki kimselerle ilgili olumlu gelişmelerin olduğu, onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunuz günler içindesiniz. Çevrenizdeki yeni kimseler size pek çok konuda ışık tutacaktır. Geçtiğimiz yıldan bu yana hayatınıza yeni tohumlar atmaya başladığınız, bu ay da yeni kimselerle tanışmaya, yeni şeyler öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye devam ediyorsunuz. Ay boyunca Mars ve Venüs’ün Başak burcunda yer alması, yaşadığınız ev için birşeyler yapmak durumunda kaldığınızı gösteriyor. Bu bir tamirat işi de olabilir, evinizi güzelleştirmek için yaptığınız bir tadilat işi de… 22 Ağustos’taki Dolunaya doğru giderken, yurt dışı bağlantılı, uzaklardan beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Bu dönem, kendinizi geliştirmek için attığınız adımların sonuçlarını alacağınız koşullar oluşabilir. Medya ve iletişimle bağlantılı bir işiniz varsa, basında yer alma, reklam ve kampanyalarla ilgili fırsatları bulabilirsiniz. Dolunay size daha çok şey öğreneceğiniz bir fırsat sunuyor. 

Yengeç

Bu ay herkes tatildeyken, farklı konularla ilgileniyor iken, siz özellikle kendi maddi birikimlerinize odaklanıyorsunuz. Geliriniz, para kazanabileceğiniz koşullar, yatırım kararları ve ek gelir olanakları gibi pek çok konu ortaya çıkabilir. 8 Ağustos günü gerçekleşecek Aslan burcunda yeniay, size maddi anlamda yeni gelir kaynakları getiriyor. Kendinizi ileriye dönük maddi ve manevi güvencede hissedeceğiniz bir karar verebilirsiniz. Bu karar bir yatırım veya yeni bir iş olabilir. Bu tarihten sonra yöneticinizden zam isteyebilir, kendi işinizi yapıyorsanız müşterilerinize yeni teklifler götürebilirsiniz. 16 Ağustos gününe dek çevrenizdekiler için, kardeşleriniz ve yakın çevrenizdekiler için çok şey yapabilirsiniz. Onların desteğe ihtiyacı var görünüyor. Kolları sıvayıp biraz yakınlarınız için çalışmanız iyi olabilir. Bunun yanında müşteri ziyaretleri, iş görüşmeleri için de ofiste oturmayıp dolaşabilirsiniz. Hareketli günler sizi bekliyor. 16 Ağustos sonrası ise evinizde oldukça rahat, keyifli hatta sanat dolu günler başlıyor. Uyumlu, barış dolu bir ev ortamı içindesiniz. Sevdiklerinizi de eve davet edebilir, evinizden çalışabilirsiniz. Birkaç hafta sürecek olan bu transit süresince eve şık eşyalar almak, evi güzelleştirmek de seçenekler arasında yer alıyor.

Aslan

Ağustos ayı sizin göz önünde olduğunuz önemli bir ay. Hayatınız çok hareketli. Beklentilerinizi değerlendireceğiniz, içsel muhasebelere de gireceğiniz, dış dünyada pek çok gelişmenin de gerçekleşeceği günler içindesiniz. Hayatınız adeta yenileniyor. 8 Ağustos öncesi bir iki gün boyunca arınma zamanı. Bir süredir yük olduğunu düşündüğünüz her türlü şeyi bırakmaya çalışın. İşleriyle arası hiç iyi olmayan Aslanlar için işten ayrılma bile söz konusu olabilir. Bazı insanlardan uzaklaşabilirsiniz. 7 Ağustos aslında olumsuz duyguları, kaygıları, düşünceleri, endişeleri, pişmanlıkları kendinizden uzaklaştırabilmek için uygun bir gün. 8 Ağustos günü gerçekleşecek Aslan burcunda yeniay, sonraki 10-15 gün boyunca hayatınıza yenilikler getiriyor. Fiziksel anlamda kendinizi yenileyebilir, görüntünüz, kıyafetler, saçlarınız ve tüm imajınızla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde, yeni bir iş arayışında iseniz çeşitli yerlere başvurun. Kendinize güvenin. En iyisinin olmaması için bir neden yok. 22 Ağustos günü karşıt burcunuz Kova’da gerçekleşen Dolunay etkisini birkaç gün önceden hissettirecektir. Karşınızdaki kişilere son bir şans vermeye ne dersiniz? Özel hayatınızdaki insan ve diğer taraftan iş hayatınızdaki insanlarla olan diyaloglarınız bu tarihlerde önem kazanıyor.

Başak

Ay boyunca Başak burcunda ilerleyen Mars, yoğun bir tempoda yaşayacağınızı vurguluyor. Koşullar, çok çalışsanız da iyi yönde ilerleyecek görünüyor. Verdiğiniz emeklerin karşılığını daha sonra kat be kat alacaksınız. Ayrıntılı çalışmalar gerektiren projeler, yeni başlangıçlar, fiziksel aktiviteler ve daha pek çok şeye zamanınız, gücünüz ve isteğiniz var görünüyor. Kendinizi hedeflerinize odaklanmakta rahat hissediyorsunuz. Ne istediğinizi biliyor, buna göre de planlarınızı en ince ayrıntısına kadar yapabiliyorsunuz. Venüs’ün de 16 Ağustos’a dek Başak burcunda olması severek çalışacağınızı, üretmekten keyif alacağınızı da gösteriyor. Ayrıca Venüs’ün bu konumu, ikna etmekte, karşı tarafla olan iletişiminizde hoşgörü ile karşılanmanızı, beğenilmenizi sağlayacak. Kişisel görüntünüz, imajınız üzerinde yenilikler yapabilirsiniz. 16 Ağustos sonrası gerçek anlamda para kazanmaya başlıyorsunuz. Müşterilerinizden veya çalıştığınız şirketten gelecek paraları çoğaltabilirsiniz. Bu tarihten sonra akılcı yatırımlar da yapabilirsiniz. 22 Ağustos günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca ofis hayatınızda teknoloji kullanımını artırabilir. O dönemde işe, somut konulara odaklanın, dedikodulardan uzak durun. 

Terazi

Mars’ın konumu, ay boyunca hedeflerinizi netleştirmede güçlüklerle karşılaşabileceğinizi gösteriyor. Ne istediğinizi tam olarak bilmeniz güç iken, belki iç dünyanıza ağırlık vermeniz doğru olabilir. Korkuları, endişeleri, kaygıları yok ettikten sonra gerçekten ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. 16 Ağustos tarihi sonrasında Terazi burçları için son derece güzel bir dönem başlıyor. Barış, uyum, estetik ile bağlantılı Venüs Terazi burcuna geçiyor. Esasen Terazi burcunun yöneticisi olan Venüs’ün bu konumu, size birkaç hafta boyunca armağanlar bahşedecek. Öncelikle toplantılarda, iletişim kurduğunuz kişilerle olan ilişkilerinizde büyük bir rahatlık olacaktır. Empati kurma, karşıdakini ikna edebilme gibi becerilere sahipsiniz. Bu dönemde iletişimi bir sanat olarak kullanabileceğinizden hiç kuşku yok. Venüs sayesinde görünüm, imaj açısından kendinizi yenileyebilirsiniz. Tatlı dilinizin tüm kapıları açacağını söylemek mümkün. 8 Ağustos sonrası yeniay ile birlikte sosyal çevrenizin genişleyeceğini müjdeleyelim. Bu tarihten sonra, özellikle iş çevreniz, kulüp, dernek ve STK gruplarıyla bağlantılı konularda yeni girişimleriniz olacak. Davetlere katılmanız, evden dışarı çıkmanız için koşullar çok uygun.

Akrep

İş hayatınızın gidişatı, kariyerinizle ilgili yeni gelişmelerin olduğu bir aya giriyorsunuz. Ağustos ayı boyunca dış dünyadaki konumunuz, ünvanınız, şirketteki pozisyonunuz değişebilir. Yeni iş teklifleri alabilir, farklı görevlere geçebilirsiniz. Özellikle 8 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay sonrasında değişim kariyer anlamında kaçınılmaz görünüyor. Sizin de bazı istekleriniz olabilir. Yeni bir işe geçmek istiyorsanız, bu tarih sonrasında özgeçmişinizi hayalini kurduğunuz şirkete gönderin. Eğer yeni bir işe başlayacaksanız bu tarihten sonraki günlerde başlamayı tercih edin. Ay boyunca Başak burcunda bulunan Mars, idealleriniz için mücadele edeceğinizi de gösteriyor. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, şirketin kazanacağı para üzerinde yoğun bir şekilde çalışabilirsiniz. İş çevrenizdeki yeni tanışıklıklar size fayda getirebilir. Bunun olması için öncelikle sizin adım atmanız, ısrarcı olmanız uygun olur. Sizi sevenlerin, sizinle diyalogda olmak isteyenlerin verdikleri davetlere katılın. Başkalarıyla beraber olmaktan, sosyal çevrenizle zaman geçirmekten memnunsunuz. 19-22 Ağustos tarihlerinde, dolunay etkisi ile özel hayatınız ve aile düzeninizle ilgili doğru kararları almak için bir şansınız daha var.

Yay

Ağustos ayı boyunca atılım, mücadele, hareket gezegeni Mars kariyer alanınızda yer alacak. Burada önemli bir mücadele vereceğinizi söylemek mümkün. Geçtiğimiz ayda başlayan bu büyük efor, bir görev değişikliği, hatta iş değişikliği ile sonuçlanabilir. Size verilen projeleri, görevleri herkes görüyor ve ne yapacağınızı uzaktan izliyor. 8 Ağustos günü gerçekleşecek yeniay, ateş elementinde olan kişilere oldukça olumlu şekilde yansıyacak. Uzaklarla, yabancılarla, yurt dışıyla bağlantılı yeni iş modelleri kurabilir, uzaklara seyahat planlayabilirsiniz. İletişim, reklamcılık gibi konularda başarı da sizi bekliyor. 19-22 Ağustos tarihlerinde yakın çevreniz ve uzaklar arasında tercih yapmanız gerekebilir. Ya büyük düşünecek  ya da eski tas eski hamam devam edeceksiniz. Bu tarihlerde ayrıca önemli bir sözleşme imzalayabilirsiniz. Bu size ikinci kere sunulmuş bir fırsat olarak karşınız çıkıyor. Müşteri teklifleri, sosyal medya projeleri gibi alanlarda kararınızı netleştirmeniz iyi olacaktır. 16 Ağustos sonrası Terazi burcuna geçen Venüs, birkaç hafta boyunca sosyal çevrenizde oldukça sevilen biri olmanızı sağlayacak. İç çevrenizde aranan, fikirleri dinlenen birisiniz. Birkaç hafta boyunca ideallerinize, gelecek planlarınıza yönelik güzel gelişmeler sizi bekliyor.

Oğlak

Ay boyunca toprak elementinde olan Mars size destek veriyor. Geçtiğimiz aydan bu yana Mars yurt dışı bağlantılı tüm işleriniz, uzaklara seyahatler, ticari ilişkiler konusunda yeni gelişmeler sağlıyor. Bu transit, aynı zamanda kişisel gelişiminiz, akademik hayatınızın da düzelmesini sağlayacak. Özellikle 16 Ağustos gününe dek bu konularda atacağınız adımlar, cesaret ve ayrıntılı olarak girişeceğiniz projeler başarı ile sonuçlanacaktır. 16 Ağustos tarihinde Terazi burcuna geçen Venüs, kariyeriniz, iş hayatınızı aydınlatacak. Ufak bir ödül, bir terfi veya takdirlerin üzerinizde olması söz konusu. Birkaç hafta boyunca sizi uzaktan izleyenlerin beğenisini kazanıyorsunuz. Kişisel imajınızı geliştirmek, itibarınızı artırmak için fırsatlar var. Yeni iş teklifleri de alabilirsiniz. 8 Ağustos günü Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay sonrası ortaklaşa olarak bir yatırım yapabilirsiniz. Ortağınız veya eşinizle yapacağınız yatırımlar için uygun zamandasınız. 22 Ağustos günü gerçekleşecek dolunay öncesi birkaç gün boyunca maddi birikimlerinizi nasıl değerlendireceğinizi düşünüp karar vermeniz gerekebilir. Ya da yepyeni bir kazanç kapısı açılabilir. Başkalarından borç alabilir, ya da onların desteği sayesinde doğru yerde ve doğru zamanda para kazanabilirsiniz.

Kova

Hem özel hem de iş hayatınızda ilişkilerin çok ön plana çıktığı bir ay sizi bekliyor. Öncelikle her şeyin istediğiniz gibi gittiğini söyleyebiliriz. 8 Ağustos sonrası yeni tanışacağınız kimseler hayatınıza renk ve neşe katacaktır. Öncelikle 6-8 Ağustos arası günlerde, hayatınızda zor taşıdığınız ve uzak durmak istediğiniz kişilerle yolları ayırın. Bu kişiler özel hayatınızda veya iş hayatınızda olabilir. Yeniay sonrası iş teklifleri de alabilirsiniz. Yeni tanışıklıkların hayatınızı tazeleyeceği anlaşılıyor. Her zaman orijinal bir yöntem bularak işyerinde başarıyı yakalıyorsunuz. Şimdi şans, fırsat ve gelişimle bağlantılı Jüpiter’in de tekrar Kova burcuna geçmesi ile ay boyunca yenilikçi ve hatta zaman zaman aykırı düşüncelerinizle çevrenizdekileri şaşırtmaya devam edeceksiniz. Geçtiğimiz ay Kova burcunda bir dolunay yaşamıştık. 22 Ağustos günü Kova burcunun son derecesinde bir başka dolunay karşımıza çıkıyor. Bu dolunay, sizin hayatınızda görmeniz gereken her şeyi apaçık şekilde gözler önüne seriyor. Bilmediğiniz, beklediğiniz hiçbir bilgi kalmayacak gibi. Her şey bu kadar ortada iken kararlar almanız da kolaylaşıyor. Gelişmelerin sizin lehinize olduğunu unutmayın. Yine de karşınızdaki kişilere karşı aşırı bilmiş davranmamaya çalışın. Mantığınız o kadar baskın ki, karşı taraftaki hassasiyeti algılayamayabilirsiniz. 

Balık

Ay boyunca Mars’ın karşıt burcunuzdan geçmesi, ilişkilerinizde baskın kişilerin taleplerine yetişmeye çalıştığınızı gösteriyor. İş hayatınızda ve özel hayatınızda ayrıntıları seven, planlı kişilerle birliktesiniz. Bu durum yaptığınız işte somutlaşmanızı da kolaylaştıracak. Kavramsal düşünceler yerine, daha sonuç odaklı olmaya çalışın. Yoğun çalıştığınız bir ay sizi bekliyor. Venüs’ün de Başak burcunda, yani karşıt burcunuzda olması, karşınızdaki kişilerin çok çalışmalarının yanında, iyi niyetli olduklarını da gösteriyor. 8 Ağustos sonrası Aslan burcunda yeniay ile birlikte ofis ortamında, günlük işlerinizde yepyeni projeler alacağınız, yeni görevlere yoğunlaşacağınız söylenebilir. Size bağlı yeni çalışanlar da söz konusu. 23 Ağustos gününe dek ağır gıdalar tüketmemeniz, özellikle deniz ürünlerinden ve ağır proteinlerden uzak durmanız çok yerinde olur. 22 Ağustos günü gerçekleşen Dolunay sağlık konularına dikkat çekiyor. İş için kendinizi fazlaca yormanıza hiç gerek yok. 16 Ağustos sonrası Terazi burcuna geçen Venüs, birkaç hafta boyunca ortaklaşa yatırımlarda size alan tanıyor. Aynı zamanda eşinizle ve ortağınızla olan diyaloglarınızın da anlayışlı ve keyifli olduğu anlaşılıyor. Başkaları aracılığı ile tanıştığınız kimseler size istediğiniz kapıları açabilir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?