Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Aralık’17 Astroloji Bülteni | Sodexo Avantaj

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Aralık 2017 için yaptığı burç yorumları

Koç

Ay boyunca uzaklardan gelecek haberler, yurt dışı seyahatler, akademik çalışmalar, reklamcılık, tanıtım ve iletişim konularında işler tam planlandığı gibi gitmeyebilir. Esnek olmanız, değişikliklere adapte olmanız önemli. Seyahatlerde unutkanlıklara, ihmalkarlıklara fırsat vermeyin. Herşeyi birkaç kere gözden geçirin. 3 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay seyahatler, sözleşmeler ve yakın çevrenizle ilgili olayları gündeme taşıyor. Yanlış anlaşılmalara ve bilgi kirliliğine kapılmayın. İşleri düzene koymaya çalışırken stres yapmayın, işler daha da karışabilir. 18 Aralık sonrası yeniay etkisi ile uzaklarla olan yeni işler gündeme gelebilir. Tüm bu işlerde ciddi adımları 23 Aralık sonrası atmak daha sağlıklı. 20 Aralık günü burç değiştiren Satürn, iki buçuk sene boyunca kariyerinizde gözle görülür gelişmeler getirecek. Kısıtlanma gibi gördükleriniz sizi güçlendirebilir de. Ünvanınız, şirketteki pozisyonunuzdaki değişimler daha fazla sorumluluk almanızı, başarı veya başarısızlığın herkes tarafından görülmesini getiriyor.

Boğa

Ortaklaşa paylaşımlarınızda daha özenli olmanız iyi olacak. Maddi olarak paylaştıklarınızda yatırım yapmanızı gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Veya mal paylaşımı, miras konuları gündeme gelebilir. Kafanızın karışık olması halinde, kararlarınızı Ocak ayına ertelemek sizi rahatlatabilir. Aceleci olmayın ve doğru hesapların ortaya çıkması için projelere süre verin. 22 Aralık sonrası tüm bulutlar dağılıyor ve siz daha net bir görüş mesafesiyle hareket ediyorsunuz. 10 Aralık sonrası karşıt burcunuza geçen Mars, bir süredir uğraştığınız konuların başkaları tarafından farkedilmesini sağlayacak. Takdirler ve eleştiriler birlkte gelebilir. Diğer taraftan bu transit, talepkar, ısrarcı ve iddialı insanlarla iş yapmanızı da gerektirebilir. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn, iki buçuk sene boyunca uzaklarla ilgili sorumluluklar getirecek. Yabancılar bağlı çalışabilir, onlarla ciddi anlamda projeler yürütebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek (yabancı dil, yurt dışı seyahatler, projeler, akademik programlar) isteyeceksiniz. Bu istekleri ciddiye aldığınızda uzun ama başarılı bir yolculuk sizi bekliyor. Üretken, pratik tarafınız ortaya çıkıyor.

İkizler

İlişkilere herzamankinden daha fazla özen göstermeniz iyi olacak. Ay boyunca karşıt burcunuzda geri harekette olan Merkür gezegeni işleri biraz karıştırabilir. İletişim, ulaşım, el yeteneği, öğrenme ve eğitim konularını sembolize eden Merkür İkizler burcunun yönetici gezegeni. Hal böyle olunca iş ve özel hayatınızdaki kişilerle olan iletişiminiz önem kazanıyor. Bilgi kirliliği, yanlış anlaşılmalar, yabancı dilden eksik çeviriler, eksik bilgilendirme ve istemeden de olsa yanıltma durumları ortaya çıkabilir. Karşıdaki kişilerin bu ay boyunca size söyledikleri ve sonradan yaptıkları örtüşmeyebilir. Onlara zaman tanımalısınız, gelecek ay herşey rayına oturacak. Yine bu dönemde bir süredir görmediğiniz kişilerle karşılaşmanız, hatta yine birarada çalışmaya başlamanız da mümkün. 3 Aralık günü burcunuzda gerçekleşecek Dolunay hayatınızdaki pek çok olayı aydınlatıyor. Beklediğiniz haberleri bu haftasonu almanız mümkün. Herşey bu derece açığa çıkmışken, hayatınız hakkında bazı kararlar da almanız gerek. 22 Aralık sonrası tanışacağınız yeni kişiler iş hayatınızda iyi gelişmeler olmasına, tazelenmenize yardımcı olacak. Aynı tarihten sonra partnerinizin hayatında yenilikler olabilir. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn, iki buçuk sene boyunca ortak paralar, miras konularını gündeme getiriyor. Maddi anlamda ortak paylaşımların çözülmesi veya uzun vadeli önemli bir yatırımı birlikte yapmak gündeme gelecektir. Uzun taksitler ödemek, mal paylaşımı konuları ile ilgilenebilirsiniz.

Yengeç

Ay boyunca günlük işleriniz, üzerinde çalıştığınız projeler, görevlerinizle ilgili bazı karışıklıklar yaşayabilirsiniz. En iyisi bu ay işinizdeki teslim tarihlerine daha fazla dikkat edin. İşinizde bazı küçük ayrıntıları atlamamak için ajandanızı düzenli tutun. Eşzamanlı olarak birkaç konu üzerine çalışabilirsiniz. Geçmişte yarım kalmış projeleri ele almak için doğru günlerdesiniz. Bu arada ay boyunca fazla şeker tüketmemeye, tatlılardan uzak durmaya çalışın. Size bağlı bir ekip varsa, ekipte yenilikler yapmak için, yeni projeler almak için 23 Aralık sonrası uygun görünüyor. 10 Aralık sonrası birkaç hafta boyunca ilgi alanlarınızı, yaratıcılığınızı tetikleyecek olaylar gerçekleşiyor. Kendinizi daha iyi ifade ettiğinizi, sunumlarda ve sahnedeyken daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. 20 Aralık sonrasında tam iki buçuk yıl boyunca Satürn karşıt burcunuzda olacak. Yeniden yapılandıran, sorumluluk veren gezegen ilişkilerinize ciddiyet getiriyor. İşyerinde sizden konumda yukarıdaki otorite figürleri ile çok yakın çalışma olasılığınız var. Mesafeli ciddi ve size sorumluluklarınızı hatırlatan kişiler özel hayatınızda da karşınıza çıkabilir. İlişkilere tarafsız ve gerçekçi yaklaşmak, duygusal şantajları bir kenara bırakmak gerekiyor. Yalnızsanız, bu iki buçuk sene içinde evlenebilir, uzun dönemli ciddi bir beraberliğe başlayabilirsiniz. Eğer evliyseniz, eşinizin iş yaşamı ve genel olarak hayatındaki konular gündeme geliyor.

Aslan

İletişim ve ulaşımı sembolize eden gezegen Merkür 2-24 Aralık tarihlerinde geri harekette olacak. Ay boyunca spekülatif konulardan, şans oyunlarından uzak durmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken, yaptıklarınızı sunarken sözlerinize dikkat edin, söylediklerinizi önceden biraz çalışın. Yaratıcılığınızı tetikleyecek konular aslında geçmişte yatıyor. İlgi alanlarınızda kaldığınız yerden devam edebilir, bir süre önce bıraktığınız hobilerinizi tekrar canlandırabilirsiniz. Eski flörtleriniz kapınızı çalabilir veya onlara rastlayabilirsiniz. Aşk ve flörtler konusunda kafanız karışık olabilir, bir süreliğine kendinize zaman verin. 10 Aralık sonrası, birkaç hafta boyunca ev ve aile düzeniyle ilgili hareketlenmeler var. Evin düzenini değiştirmek, tadilat yapmak, eve yeni eşyalar almak alternatifler arasında görünüyor. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn, günlük ofis hayatınızın hissedilir şekilde değişeceğini gösteriyor. Çok büyük projelerin üstesinden gelecek, yorulacak ama sonunda başarılı olacaksınız. İki buçuk yıl boyunca üretkenliğiniz dorukta. Bazı şeyleri tek başınıza yapacak, operasyonel işlerin de içine gireceksiniz. Kısacası kolları sıvama ve çok çalışma zamanı başlıyor. Bu dönemde yapmanız gereken en önemli işlerden biri de sağlığınıza özen göstermek. Günlük rutinlerinizi, beslenmenizi ve hayatınızı sıkı sıkıya disipline edeceksiniz. Sizden yaşça büyük kimselerden destek alabilir, onları da ekibinize katabilirsiniz.

Başak

2-24 Aralık tarihleri arası Başak burcunun yöneticisi olan Merkür geri harekette olacak. İletişim, ulaşım ve hareketliliği sembolize eden Merkür’ün retro hareketi, sizin için daha çok aile düzeni, ev ve özel hayatınızla ilgili. Aile içinde yanlış anlaşılmalara, küskünlüklere, bilgi kirliliğine ve acele alınan kararlara karşı önlem almanızı öneririz. Ev ile ilgili taşınma, eşya alma, düzen değiştirme gibi fikirlerin de havada uçuştuğu bu günlerde, doğru bilgiyle hareket etmek için Ocak ayını beklemek daha iyi olabilir. 23 Aralık ve sonrası ev ve aile hayatına ilişkin daha yeni, doğru ve uygun durumları getiriyor. 10 Aralık günü Akrep burcuna geçecek olan Mars, birkaç hafta boyunca eğitim öğrenim konularında adım atmanızı kolaylaştıracak. Özellikle 22 Aralık sonrası tarihlerde imza atmak, sözleşmelerle ilgilenmek sizin açınızdan uygun. Internet ortamında projeler planlıyorsanız bu tarihten sonra harekete geçmek başarı getirebilir. Gelelim Saturn transitine. Bu ay, en önemli gökyüzü olaylarından biri de ağır bir gezegen olan Satürn’ün burç değiştirmesi. Toprak elementi olan Oğlak burcuna geçen Satürn, tüm toprak elementlerine destek olacak. İki buçuk yıl boyunca sürecek bu transit, ilgi alanlarınıza, hobilerinize daha ciddi yaklaşmanızı sağlayacak. Hatta hobiniz bu süre zarfında kariyeriniz, işiniz olabilir. Yaşça büyük, olgun kimselerle flört etmek, ya da ilişkinizin ciddiyet kazanması da sözkonusu. Eğer çocuklarınız varsa, bu dönemde onlarla ilgili daha fazla sorumluluk alabilir, onların büyümesi ve kendi sorumluluklarını almasına da şahit olabilirsiniz.

Terazi

İletişim, ulaşım konularını sembolize eden gezegen Merkür’ün geri hareketi 2-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleşiyor. Sizin için kısa geziler, günlük iş ziyaretleri, günlük ulaşım, müşteri teklifleri, sözleşmeler, imzalar, yazılı ve sözlü her türlü iletişim, duyurular, arşivleme gibi konularda bazı karışıklıklar olabilir. Unutkanlıklara, ihmalkarlıklara ve ileri geri konuşmalara dikkat etmek en iyisi olacaktır. Önemli sözleşmeleri en güzeli 24 Aralık sonrasına ertelemek. Eksik bilgiyle hareket etmek yerine işleri kesinleştirmeden ucu açık bırakabilirsiniz. Bilgi kirliliği pek çok açıdan kafanızı karıştırabilir. 10 Aralık sonrasında birkaç hafta boyunca Akrep burcunda olacak Mars, kazancınızın artışını işaret ediyor. Eğer siz ısrarlı olursanız, hak ettiğinizi düşündüğünüz zammı veya primi talep ederseniz geliriniz de artacaktır. Maddi birikimlerinizi artırmak için bu tarihten sonra farklı işlere projelere girişin, ek kazanç kapıları da açılabilir. Gelelim ağır gezegen Satürn’ün burç değiştirmesine: İki buçuk yıl boyunca Oğlak burcunda olacak Satürn, ev, aile düzeni, özel hayatınızı yeniden yapılandırıyor. Bu dönemde, evinizi değiştirmeniz, evden çalışmanız, evle ilgili yeni sorumluluklar almanız sözkonusu. Kendinizi ev ve aile hayatı konularında biraz yalnız hissedebilir, büyük bir değişime de girebilirsiniz. Evde yaşayanlardan bazıları gidebilir, veya eve bakımıyla ilgilenmeniz gereken biri de gelebilir. Her ne olursa olsun, hayatınızın köklerini, aile ağacınızı kendinizle bütün olarak görüp hareket edin. Taşınmayı düşünürseniz küçük ve işlevsel bir ev tam size göre olacaktır.

Akrep

Ay boyunca Merkür’ün geri hareketi tüm burçları etkiliyor. 2-24 Aralık tarihlerinde retro olacak gezegen iletişim konularını sembolize ediyor. Sizin için maddi birikimleriniz, kazancınız bugünlerde daha fazla dikkat etmeniz gereken bir alan. Cebinizdeki paranın hesabını iyi yapın, boşa para harcamayın, gereksiz harcamalara girmeyin. Yatırım kararlarınızı ise Ocak ayına bırakmaya çalışın. Bu dönem, eskiden borç verdiğiniz kişilerden parayı geri istemek için fırsatlar olabilir. 10 Aralık günü burcunuzda geçen Mars sizi oldukça hareketlendiriyor. Yönetici gezegeniniz olan Mars, atılımı, hareketi, mücadeleyi sembolize eder. Bu tarihten sonraki birkaç hafta fiziksel enerjiniz yükseliyor. Kendinize iş ve özel hayatınızla ilgili hedefler koyun. Uyanın ve harekete geçin. Kursa mı gitmek istiyorsunuz? Yoga mı yapma istiyorsunuz? İş değiştirmek, başka bir yere taşınmak, o beğendiğiniz kişiye aşkınızı ilan etmek… hepsini yapacak gücünüz var. Hedef koyun ve ona kilitlenin. 20 Aralık günü iki buçuk seneliğine Oğla burcunun evsahipliğine geçen Satürn yakın çevrenizle olan iletişiminizi yeniden yapılandıracak. Kardeşler, arkadaşlar ve yakın dostluk içinde olduğunuz kimselere olan tavrınız daha mesafeli olabilir. Kardeşleriniz konusunda sorumluluk da almanız gerekebilir. Bu dönemde yazılı sözlü iletişim, sözleşmeler ve müşteri teklifleri ile başa çıkmanız, kurumsal iletişimi öğrenmeniz gerekebilir. Neyi ciddiye alırsanız onda başarılı olabilirsiniz.

Yay

2-24 Aralık tarihlerinde Yay burcunda geri harekette olan Merkür hayata bakışınızı etkileyecek görünüyor. Yanlış anlaşılmalara ve iletişim kazalarına dikkat edin. Dürüst olacağım diye aşırı dobra konuşmak zorunda değilsiniz. Gereksiz çıkışlarınız için sonradan pişman olmak yerine, boş konuşmaları bir kenara bırakın. Başkalarını yargılamayı bir kenara bırakın. Yazışmalarda, e-postalarda ve imzalarda odaklanın ve doğru şekilde davranmaya çalışın. Kırıcı olduğunuzu farkettiğinizde geri adım atabilir, özür dileyebilirsiniz. Sizi seven dostlarınızdan destek almaya çalışın. İşyerinde eskide yarım bıraktığınız projelere, işlere geri dönüp onlardan yararlanabilir, bir süre önce heveslenip tamamlayamadığınız konulara zaman ayırabilirsiniz. Özellikle Dolunayın etkisi ile 2-4 Aralık tarihlerinde ilişkilerinizde esnek olmaya çalışın. Bu ayın güzel haberi: Yeniden yapılanma ve sorumluluk vermeyi sembolize eden Satürn iki buçuk yıl boyunca kaldığı Yay burcundan 20 Aralık günü ayrılıyor. İki buçuk senedir yoruldunuz, kendinizi yalnız ve kuvvetsiz hissettiğiniz zamanlar da oldu. Ancak özdisiplininiz ve kendinize olan saygınız gelişti. Olgunlaştınız. Şimdi Satürn Oğlak burcuna geçiyor. Ve odaklanacağınız konuların başında ‘PARA’ gelecek. Bütçenizi düzenli takip etmeniz, tutumlu olmanız gerekebilir. Bunun nedeni bazen bir yatırım, bazen birine verdiğiniz borçla ilgilidir. Satürn şimdi size kaynak yönetimini deneyimletecek.

Oğlak

2-24 Tarihleri arasında geri harekette olan Merkür, iç dünyanızda zaman zaman gergin olmanıza neden olabilir. Bu ay görmediğinize inanmayın, şehir efsanelerini ve insanların anlattığı hurafeleri dinlemeyin. Endişe ve kuruntularınızı tetikleyen konular ortaya çıksa da üzerinde durmayın. 1-4 Aralık tarihlerinde sağlığınıza özen gösterin, kendinizi aynı anda birkaç şeyi yapmak için yıpratmayın. İşyerinde istifalar, karışıklıklar olsa da sakinliğinizi koruyun. Bu ay herşeye zaman tanıyın. 10 Aralık günü Mars burç değiştirerek Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. Birkaç hafta boyunca iş çevresi, tanıdıklar, dostlar, katıldığınız büyük toplantılar, mesleki grup çalışmaları, dernek ve klüpler, STK lar zamanınızı alabilir. Sosyal olun ve davetleri geri çevirmeyin. Gelecek planlarınız, idealleriniz için adım atmanın zamanı geldi. İnsanlarla bağlantıda olun, kabuğunuza çekilip evde oturmayın. Hatta öğle tatillerinde iş yemeklerine çıkın, sohbet edin. Sizin ofisinizden değil, dışarıdaki kişilerle görüşmek bu ay size çok şey katacaktır. Sizin için 2017 yılının en önemli olayı: 20 Aralık günü Satürn Oğlak burcuna geçiyor. İki buçuk yıl boyunca yeniden yapılanma hayatınızın her alanında sizi bekliyor. Fiziksel, ruhsal ve kariyer anlamında hayatınızda önemli gelişmeler görünüyor. Şimdiden kötü alışkanlıklarınız varsa bırakın, öz disiplininizi kuvvetlendirmeye bakın.

Kova

2-24 Aralık tarihlerinde Merkür geri harekette olacak. İletişimi sembolize eden gezegen, sosyal hayatınızı biraz etkiliyor. Dost ve arkadaş grupları içinde yanlış anlaşılmalara dikkat etmek, tutamayacağınız sözler vermemek en doğrusu olacaktır. Diğer taraftan uzun zamandır görmediğiniz iş arkadaşlarınızla, dostlarla tekrar bağlantıya geçebilmeniz büyük fırsatları da beraberinde getiriyor olabilir. 10 Aralık günü Akrep burcuna geçen Mars, kariyerle ilgili hareketlenmeler getiriyor. İşinizden memnun değilseniz yeni bir iş aramaya başlayabilir, özgeçmişinizi ilgili yerlerle paylaşabilirsiniz. İş tekliflerini değerlendirmek, kariyerinize doğru yönü vermek için bu tarihten sonra harekete geçin. Şirkette size bazı yeni görevler, ünvanlar da bu tarihten sonraki birkaç hafta içinde verilebilir. Başarılı olup olmadığınızı uzaklardan, belki de hiç tanımadıklarınız da takip edecek. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn iki buçuk sene boyunca iç dünyanızı sorgulayacağınızı gösteriyor. Dış dünyada herşey gayet güzel görünürken, siz aslında kendinizi iş anlamında daha kaotik bir ortamda bulabilirsiniz. İyi para kazansanız da yeni birşeyler yapmak isteyecek, bulunduğunuz ortamdan biraz sıkılacaksınız. Bu iki buçuk sene aslında sizin kendi iç dünyanızdaki korku ve endişelerinizin farkına varıp temizlemeniz için bir fırsat. Gizli kapaklı kalması gereken konular, sırlar olabilir.

Balık

2-24 Tarihleri arasında geri harekette olan Merkür, dış dünyadaki konumunuz açısından karışıklık yaratabilir. Ne iş yaptığınız, kariyeriniz, eş zamanlı olarak uğraştığınız konularda değişiklikler olabilir. Bu ay önemli bir adım atmak, yeni bir işe geçmek yerine etrafınızı dinleyin. Tüm hamlelerinizi Ocak ayına saklayın. Ortalık biraz toz dumanken siz sadece kendinizi geliştirmeye ve uzaklarla yapılan işlere odaklanın. 2-5 Aralık tarihlerinde Dolunay etkisi ile ev ve aile düzeninde bazı şeyleri değiştirmeniz gerektiğini her beraber farkedeceksiniz. 10 Aralık sonrası ise yurt dışı, yabancılar ve reklam işleri, medya konularına odaklanmak için mükemmel zamanlar. Medyada yer alabilir, üniversitelerle bağlantılı adımlar atabilirsiniz. İki buçuk senede bir burç değiştiren ağır gezegen Satürn 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçiyor. Yeniden yapılanma, özdisiplin, ciddiyet ve sistem kurmayı da temsil eden Satürn, sizin için sosyal alanda çalışacak. Toprak elementinde olan gezegen, size dış dünyada destek olacak görünüyor. Gelecek planları ve idealleriniz için çalışmak, mesleki grup ve derneklerde daha fazla aktif olmak, hatta buralarda otorite olmak gibi temalar içeriyor. Sizden yaşça veya konumca yukarıda olan kişilerden destek görebilmeniz bu tarihten sonra daha fazla mümkün.