Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Aralık'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Aralık 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

Aralık ayının ilk yarısında yurt dışı bağlantılı, yabancılarla ve uzaklarla ilgili projeler devreye giriyor. Bir süredir üzerinde çalıştığınız, odaklandığınız bu alandaki projelerin ne yöne doğru gittiği, başarılı mı başarısız mı olacağı 12 Aralık Dolunay gününe yaklaşırken belli olacak. Genel anlamda büyük düşünebildiğiniz, hayata olan inancınızın arttığı günler. Medyada yer almak istiyorsanız şimdi tam zamanı. İletişim, reklamcılık alanlarında başarı geliyor. Sözleşmelere imza atmak ve el sıkışmak için 1-15 Aralık tarihleri arasını değerlendirin. Kişisel gelişiminize bir süredir önem veriyorsunuz. Bu noktada attığınız adımlar, istekleriniz gerçeğe dönüşebilecek. 26 Aralık günü gerçekleşecek büyük Güneş tutulmasına doğru giderken kariyerinizde bir süredir zorlandığınız konularla yüzleşmeniz gerekebilir.

Boğa

Ayın ilk yarısında maddi beklentilerinizle ilgili gelişmeler var. Öncelikle maddi birikimleriniz, kazancınızla ilgili düşünmeniz gereken bir zamanda olduğunuzu bilin. 12 Aralık gününe doğru ortağınız veya eşinizle olan paylaşımlarınız önem kazanıyor. Birlikte bir yatırım kararı verebilirsiniz. Başkalarından gelen paralar, miras yolu ile ulaşan değerli eşyalar da söz konusu olabilir. Bu dönemde doğru işe yatırım yapabilir, paranız üzerinde akılcı kararlar da verebilirsiniz. Çekinmeyin ve biraz para harcayın. Ayın ikinci yarısında 26 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulmasının etkisi altına giriyorsunuz. Sizin için son derece destekleyici olacak bu gökyüzü olayı uzaklardan gelen haberleri işaret ediyor. Yabancılarla yapılan projelerde önemli ve güzel gelişmeler var. Yurt dışı seyahatleriniz, işle ilgili olumlu yönde ilerleyebilir.

İkizler

Aralık ayının ilk yarısı sizin için ilişkiler alanında pek çok gelişme getiriyor. Öncelikle iş hayatına bakalım. Yöneticiniz, birebir çok yakın çalıştığınız iş arkadaşınızla olan iletişiminiz önem kazanıyor. Yeni bir kişiyle çalışmaya başlayabilir, iş teklifleri alabilirsiniz. Ortaklık düşünüyorsanız iyi bir zaman. Mevcut ortağınız ile de belli noktalarda ortak kararlarınızı almak, aynı noktada buluşmak zorlayıcı olabilir. Diğer taraftan özel hayatınıza baktığımızda da ilişkileri dengelemeniz önemli görünüyor. Eşiniz, partneriniz, en yakın arkadaşınızla aranızın iyi olması önemli. 12 Aralık günündeki Dolunay karşınızdaki kişinin bazı yönlerini sizin daha rahat görmenizi sağlayacak. Gerginlik yaratmadan karşılıklı beklentileri açık ve medeni şekilde konuşabilmek yarar getirecektir. 26 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulmasına doğru giderken eşiniz veya ortağınız ile maddi paylaşımlarınızda gelişmeler olabilir. Özellikle bu tarihten önce ortak malları elden çıkarmak, satışını yapmak daha kolay olacaktır. Yeni ve uzun dönemli yatırımlarınızı 26 Aralık sonrasına bırakın.

Yengeç

Ayın ilk yarısında günlük işleriniz ön plana çıkıyor. Herşey sizi destekliyor gibi aslında. Projelerin büyüdüğünü, yaptığınız işin de size heyecan verdiğini göreceksiniz. Hukuksal konularda iyi destek alıyorsunuz. Anlaşmalar, imzalar ve sözleşmelerden yana olumlu yönde ilerleyen gelişmeler var. 12 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, günlük işlerinizde hataları, düzensizlikleri veya başarıları daha kolay fark etmenizi sağlayacak. 9-11 Aralık günlerinde ofisinizde yapacağınız ufak değişikliklerle ilgili kararlar alabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz konulara odaklanmayın. Kaygıyı ve kuruntuyu kendinizden uzaklaştırın. 28 Aralık günü karşıt burcunuzda gerçekleşecek büyük Güneş tutulması öncesinde hayatınızdan bazı kişiler uzaklaşabilir. Siz bu tarihten sonra yepyeni kimselerle tanışarak yeni ortaklık ve iş birlikleri için bir araya gelebilirsiniz. Özel hayatınızda ise bu tarihten sonra yeni biriyle karşılaşmanız ve ciddi bir beraberliğe doğru gitmeniz mümkün.

Aslan

Ayın ilk yarısı yaratıcılığınızın yüksek olduğu projelerle geçecek görünüyor. Yeni stratejiler, oyun planları ve farklı çalışmalar keyfinizi yerine getirecek. Hayattan keyif aldığınız bu dönemde bugüne kadar ortaya çıkardığınız kayda değer işleri başkalarına gösterme fırsatı da bulacaksınız. 12 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, dost ve arkadaş çevresiyle bağlantılı görünüyor. Ekipçe hareket etmek, gelecek planları üzerinde yoğunlaşmak isteyeceksiniz. Sosyal bir dönem içinde tanışma fırsatlarını da göz ardı etmeyin. Davetlere katılın. İş çevresinin önem kazandığı bu günlerde ofis dışında öğle yemeklerine de çıkabilirsiniz. 26 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması oldukça etkili görünüyor. Bu tarihten hemen önceki bir iki gün boyunca işyerinde bir detoks yapabilirsiniz. Gereksiz ve artık kullanmadığınız her şeyi atın. İşle ilgili olarak bazı kimselerle yollarınızı ayırabilirsiniz. 26 Aralık sonrası iki hafta boyunca işyerinde tazelenme dönemi başlıyor. Yepyeni projeler, üzerinde yoğun çalışacağınız işler kapıda. Oldukça yoğun, sizi aşan işlere girişebilir, disiplininizle başarılı olabilirsiniz. Sağlınıza özen gösterin. Kontrollerinizi de ihmal etmeyin.

Başak

Ayın ilk yarısında eviniz ile kariyeriniz arasında bir denge kurmak önemli olacak. Hem dış dünyada hem de özel hayatınızda gelişmeler var. Özellikle 9-12 Aralık arası günlerde hangi tarafa öncelik vereceğinizi iyi belirleyin. Evde kendinizi eskisinden daha huzurlu hissediyorsunuz. 3 Aralık sonrasında bir yıl boyunca Jüpiter sizin yaratıcılık alanında güzel çalışmalar yapacağınıza işaret ediyor. Bu tarihten sonra yeni hobiler, ilgi alanları keşfedebilirsiniz. Eğitim vermek, sunum yapmak, stratejiler üzerinde çalışmak da alternatifler arasında. 26 Aralık günü gerçekleşecek büyük Güneş tutulması yeni başlangıçlar getiriyor. Destek aldığınız, düşünmeye ve sistem kurmaya zaman ayırabildiğiniz günler geliyor. Varsa çocuklarınızla ilgili gelişmeler var. Onların kendi başlarına daha fazla sorumluluk aldığını, büyüdüklerini, olgunlaştıklarını görebilirsiniz. Bu dönemde aşk, flört etmek sizin için ciddi bir konu haline de gelebilir. Hobileriniz ise kariyere dönüşebilir.

Terazi

Aralık ayının ilk günlerinde oldukça rahat bir ruh halindesiniz. İletişim, geziler, işle ilgili ziyaretlere zaman ayırın. Yazılı ve sözlü iletişim konuları, e-postalar, sözleşmeler, arşiv çalışmaları, duyurular zamanınızı alsa da keyifle ve isteyerek çalışıyorsunuz. Yurt dışı veya basınla bağlantılı tanıtım çalışmalarında yer alabilirsiniz. İkna gücünüz ve sevimli tavrınız çevrenizdekilerle iyi geçinerek işlerin üstesinden gelebileceksiniz. 9-12 Aralık tarihlerinde reklamcılık, tanıtım, medya, yurt dışı konular önem kazanıyor. Kendinize her ortamda mutlaka gelişme fırsatları sunuyorsunuz. İlerleme, öğrenme ve gelişmeleri yakalama arzunuz sayesinde başarılı olacaksınız. 26 Aralık günü Oğlak burcunda gerçekleşecek büyük Güneş tutulmasına doğru giderken öncelik verdiğiniz konular değişiyor. Özel hayatınız, eviniz, ailenizle ilgili odaklanmanız gereken çok fazla şey var. Zamanınızın bir bölümünü buna ayırın. Eğer taşınmak, aile içinde yapılması gereken işlere girişmek istiyorsanız 26 Aralık sonrası tarihler oldukça uygun. Ev sizin için Aralık ve Ocak aylarında ‘sorumluluk’ anlamına geliyor.

Akrep

Ay boyunca atılım, mücadele ve yaşam enerjisini sembolize eden Mars Akrep burcunda olacak. Fiziksel anlamda gücünüz yerinde olacak. Spora başlamak, hareket etmek anlamında iyi bir zamanlama olabilir. Mars, yeni başlangıçlar için bize güç verir. Hedeflerimizi daha kolay belirleriz. Bu anlamda siz de bu ay kendinize hedefler koyun. Kariyer, iş, özel hayat, gelişim ve ilişkilerle ilgili isteklerinize doğru bir adım da olsa bir şeyleri başlatın. Pek çok konuda ısrarcı olmak işe yarayacaktır. Odaklanabileceğiniz, zor olayların bile kolayca üstesinden geleceğiniz bir dönem. Büyük projeler için uygun. 1-12 Aralık tarihlerinde maddi birikimleriniz üzerinde çalışmaktan kaçınmayın. Bütçe yapmak, kazanç kapılarınızı artırmak, yeni bir işe başvurmak uygun görünüyor. 26 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması 21 Aralık sonrası oldukça etkili olacak. Bu dönemde iş seyahatleri, teklifler, sözleşmeler ve imzalar devreye gidebilir. Bir hayatınıza yön verecek ve sizi disipline edecek projelere hazır olun. İletişim odaklı bir dönem başlıyor. Kardeşleriniz veya çocukluk arkadaşlarınızla bağlantılı yeni sorumluluklar alabilir, onlarla iş birliği içine de girebilirsiniz. Eğitim almak, yeni bir kursa bağlamak da mümkün.

Yay

Aralık ayının ilk yarısı sizin için çok heyecanlı anlara sahne olacak. Göz önünde olduğunuz, herkesin sizi tanımak istediği günlerdesiniz. 12 Aralık günü gökyüzünde oluşacak Dolunay Yay ve İkizler burcu karşıtlığında gerçekleşecek. Dolunaya doğru giderken, özellikle 9-12 Aralık günlerinde ilişkilerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak şartlar oluşuyor. Özel hayatınızda çok yakınınızda bulunan kişilerle beklentilerinizi açıkça paylaşmanızda fayda var. İş hayatında ise size sunulan teklifleri değerlendirin. İkili çalışmalar yaptığınız projelerde güzel sonuçlar alabilirsiniz. Sıkıştığınız noktalarda karşınızdaki uzman kişilere danışmanız işleri rayına sokacaktır. 3 Aralık sonrası burç değiştiren Jüpiter, bir yıl boyunca maddi birikimlerinizle ilgili gelişmeler sağlıyor. Emek verdiğinizde, bütçenizi özenle yönettiğinizde kazancınız da büyük olacaktır. Kendinizi maddi yönden rahat hissedebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda para konusunda yeterince disipline oldunuz. Şimdi ise aynı disiplinle paranızı çoğaltabilir, üstüne düşündüğünüzden de fazlasını koyabilirsiniz.

Oğlak

Önemli iki gökyüzü olayı bu ay gerçekleşiyor. İkisi de Oğlak burcu insanları için son derece önemli. 12 sene sonra şans, bolluk, gelişim gezegeni Jüpiter Oğlak burcuna 3 Aralık günü geçiyor. Bu önemli gökyüzü olayı, bir yıl boyunca kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok imkanın size sunulacağınız gösteriyor. Yurt dışına açılmak, yeni projeler keşfetmek, medyada yer almak ve akademik kariyer gibi fırsatlar kapınızda. Bu dönemde yaptığınız işler, gösterdiğiniz emekten dolayı da takdir ve ödülleri toplayabilirsiniz. Yeniden kendinizi keşfettiğiniz bu günlerde olaylara daha olumlu bakacaksınız. Jüpiter’in Oğlak burcunda riskli tarafı ise çalışmayı abartmak. Kendinizi yıpratmadan ilerleyin. 26 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması da oldukça etkili ve yine Oğlak burcunda olacak. Bu tarihten hemen önceki bir iki gün içinde size artık faydası olmayan ve hatta sizi rahatsız eden kişilerden kurtulma imkanınız var. Eğer hiç sevmiyorsanız işinizden istifa edebilirsiniz. 26 Aralık sonrası ise kariyer olarak, zihinsel ve bedensel olarak yeniliklere adım atma zamanı. Bu tarihten sonra herkesin kolay kolay altından kalkamayacağı projeler de üstlenebilirsiniz. Kimliğiniz, tarzını ve her şeyiniz giderek yenileniyor. Heyecanlı bir ay sizi beklerken iyimser olun.

Kova

Aralık ayının ilk yarısında oldukça keyifli günler içindesiniz. Sosyal anlamda oldukça aktif olduğunuz bu dönemde, dostlarla konuşmak, ideallerinizi paylaşmak isteyeceksiniz. Daha da ötesinde, iş çevrenizde veya iş dışında STK larda, dernek ve kulüplerde yer alabilir, sıkı iletişim içinde olabilirsiniz. İş dostlarınızdan destek alabilecğiniz güzel bir dönem. 9-12 Aralık tarihlerinde, Dolunay etkisi ile kendinizi iyi ifade edebilme fırsatları karşınıza çıkıyor. Bugüne kadar ilgilendiğiniz hobiler, yarattığınız eserler her yerde konu olabilir. Eğitim verebilir, sahneye çıkabilirsiniz. Sosyal çevrenizin genişlediği bir dönemden geçiyorsunuz. Ayın ikinci yarısında işyerinde gizli tutulması gereken konular karışınıza çıkabilir. Bu konuları kimseye pek anlatmadan çözmenin yollarını arayın. Diğer taraftan kontrol edemediğiniz bazı durumlarla ilgili olarak endişelenmeyin. Dedikodulara ve şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. Ofisteki günlük işlere odaklandığınızda işler yoluna girecektir.

Balık

Ayın ilk yarısında kariyerinizle ön plandasınız. İş hayatınız, kişisel imajınız, duruşunuz ve konuşmalarınız önem kazanıyor. Dış dünyadaki rolünüz konusunda daha geniş perspektiften kendinize bakın. Farklı alanlarda pek çok projeyi aynı anda yürütebilir, bundan da keyif alabilirsiniz. 9-12 Aralık tarihlerinde, Dolunay etkisi ile özel ve iş hayatınız arasında doğru bir denge yakalamaya çalışacaksınız. İşyerinde yaşadığınız günlük çalışmalarda başarı için ailenizden manevi destek almaya bakın. 26 Aralık günü Oğlak burcunda gerçekleşecek büyük Güneş tutulması farklı perspektiflerden size destek olacak. Tutulmadan hemen sonra birkaç gün boyunca iş çevrenizi genişletmek, yeni insanlar tanımak üzere harekete geçebilirsiniz. Öğle yemeklerinde iş dostlarıyla buluşmak, düşünceleri paylaşmak yeni kazanç kapıları açabilir. Ay boyunca atılım gezegeni Mars, sizi medyada yer almak, yurt dışı seyahatler ve akademik çevrelerle ilgili destekliyor. Projelerinizi hızlandırın.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?