Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Aralık'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Aralık 2021 için burç yorumları

Koç

Kasım ayında başlayan kariyerinizdeki hareketlilik Aralık ayında da devam ediyor. Güzel iş teklifleri, küçük ödüller, sizi mutlu edecek geri bildirimler ayın ortasına dek peşinizi bırakmayacak. Gelin görün ki, Venüs’ün 19 Aralık günü geri harekete geçmesi iş hayatında bazı aksaklıkları beraberinde getirebilir. Ayın ikinci yarısında iş değiştirmeyi pek düşünmeyin. Daha çok var olan durumu idare edip iş yerindeki konumunuzu korumaya bakın. Mars 14 Aralık tarihine dek ortak yatırımlar için sizi cesaretlendirecek. Ortaklarla birlikte büyük bir yatırıma girmek, uzun dönemli olarak paraları birleştirmek için doğru günlerdesiniz. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası özellikle yabancılarla, uzaklarla bağlantılı yeni işler başlatabilirsiniz. 14 Aralık sonrası ise Yay burcuna geçen Mars, bol bol yolculuk etme olanağı getiriyor. Yurt dışı gezilerin yanı sıra, ufkunuzu açacak yeni gelişim programlarına da hazır olun. Spora, dansa zaman ayırın. İletişim işyerinde önem kazanıyor. 

Boğa

Geçtiğimiz aydan bu yana ufkunuzu açacak pek çok olay karşınıza çıkıyor. İşinizle ilgili projeler, bağlantılar, uzaklarla ilgili teklifler, müşterilerden gelen bildirimler sizi sevindiriyor. Sizden daha üst konumda olan kişilerden işyerinde destek alıyorsunuz. Ayın 19’u ve sonrasında uzaklarla, yabancılarla ilgili projelerde beklentilerinizi biraz düşürün. Geçimsizlikler, birtakım çekişmeler nedeni ile işler aksayabilir. Yurt dışından beklediğiniz haberlerin tam da içinize sinmediği bir dönem içindesiniz. Medyada yer almak, iletişim projeleri gibi hareketleri bu tarihten önce yapmaya çalışın. Üniversiteler, sertifika programları gibi öğrenim alanlarındaki sınavlarda da özenli olmaya çalışın. Sevmediğiniz biri yüzünden projeleri iptal etmeyin. 4 Aralık günü gerçekleşen Güneş tutulması sonrasında ortaklaşa yatırımlarda fırsatların geldiği bir dönem başlıyor. Tutulma sonrası özellikle 10 gün boyunca ortak paraların değerlendirilmesi için doğru kararlar verebilirsiniz. 

İkizler

Önemli bir aya giriyorsunuz. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması, tam olarak karşıt burcunuz Yay’da olacak. Güneş tutulması yeni başlangıçlar, yeni haberler ve yeni istekler getiriyor. Bu anlamda yeni tanışacağınız kişiler, tutulma sonrasındaki 10 gün boyunca etrafınızda olacak. Yeni tanıştıklarınız size yeni kapılar açabilir. 2-3 Aralık tarihleri oldukça hassas zamanlar içeriyor. İşyerinde veya özel hayatınızda koparmak istediğiniz ilişkilerin sonlanacağını görebilirsiniz. Ay kapanma fazında ve bitişler gerçekleşiyor olacak. Mars ise 14 Aralık sonrası Yay burcunda ve karşınızdaki kişilerden hem takdir hem de eleştiri alabileceğinizi söylüyor. Mars’ın Yay burcunda yolculuk edeceği birkaç hafta boyunca ikili çalışmalar, karşınızdaki kişilerin talepleri söz konusu olabilir. Farklı alanlardaki uzmanlardan danışmanlık almak için uygun günler. 19 Aralık günü İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay, hayatınızda göremediğiniz veya görmek istemediğiniz olayları, bilgileri açığa çıkarıyor. Kişisel ve kariyer hayatınızda önemli kararların arifesinde olabilirsiniz. Aynı gün Venüs’ün geri harekete geçmesi, birkaç hafta boyunca yakın ilişkilerinize geçici bir soğukluk getirebilir. Sevdiklerinizin üzerine fazla gitmeyin.

Yengeç

Ay boyunca uyum ve ilişkilerle ilgili olan Venüs Oğlak burcunda seyahat ediyor. Karşıt burcunuz Oğlak’taki seyahati birkaç ay sürecek olan Venüs 19 Aralık günü geri harekete başlayacak. Venüs’ün bu konumu, ayın ilk yarısında ilişkilerde rahatlık, güven hissi ile hareket etmenizi sağlayabilir. Güvenilir, gerçekçi kimselerden iş teklifleri alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı ise, 28 Ocak gününe dek sürecek geri hareket, karşınızdaki kişilerin fazla katı, fazla otoriter olmalarına yol açabilir. Ortaklıklardan ayrılmak, bazı geçimsizlikler Venüs’ün kendini tam gösteremediği geri hareket sırasında söz konusu olabilir. Bu nedenle karşınızdaki kişilerle köprüleri yakmayın. Her şeyi sakince izleyip Şubat sonrasında değerlendirmeye bakın. İş ve özel hayatınızdaki kişiler sonradan söylediklerinden pişmanlık duyabilir. 4 Aralık Güneş tutulması sonrasındaki birkaç gün boyunca yeni projeler üretmeniz mümkün. İşyerinde, ofiste daha iyimser bir hava esiyor. İşyerinizde fiziksel olarak bazı değişiklikler yapabilir, hatta taşınabilirsiniz.

Aslan

Aralık ayı hem eğlenceli hem de üretken olduğunuz günler getiriyor. Öncelikle 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulmasının sizin için neşe, yaratıcılık ve sahne anlamına geldiğini söyleyelim. Bu tarihten sonraki günlerde çevrenize neşe saçan, eğlenceli tavırlarınız çok konuşulacak. Eğitim veya bir sunum yapmak için sahnede olabilirsiniz. Kısa bir tatil kaçamağı, sosyal flörtler, hobilerinizle ilgilenmek o dönemdeki olası durumlardan bazıları. Spekülatif konularda 5-14 Aralık tarihleri arasında oldukça şanslısınız. İşyerinde yaratıcı çalışmalar, stratejik planlama veya yeni ürün geliştirme gibi konularda aktifsiniz. 19 Aralık günü geri harekete başlayacak olan Venüs, o tarihe dek ofiste iyi giden işlerin biraz sevimsizleşmesine neden olabilir. Size bağlı çalışıp ayrılmış olan birileri geri dönmek isterse ‘hayır’ demeyin. Venüs’ün geri hareketi, Aralık ayının ikinci yarısı pek sevmediğiniz işleri yapmanız demek. 19 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, sosyal alanda başarılar getiriyor. İş çevrenize kendinizi iyi aktarabildiğiniz fırsatlar var. 

Başak

Ay ortasına dek Akrep burcunda seyahat edecek Mars size sosyal alanda destek oluyor. Kasım ayından bu yana ideallerinizi gerçekleştirecek fırsatlar buluyorsunuz. Kulüpler, dernekler ve iş çevresi ile dolu günler geçirmeniz mümkün. Tüm gün ofiste durmak yerine çıkıp bazı arkadaşlarınızla iş yemekleri yiyebilirsiniz. Diğer taraftan farklı fikirleriniz, çalışırken kullandığınız metodlar size farklı kapılar açabilir. Yaratıcılığınızı kullandığınız alanlar çoğalıyor. 19 Aralık günü ve sonrasında kendinizi ifade ederken dikkatli olun. Kelimelerinize özen göstermeniz oluşturduğunuz izlenim açısından önemli. Bu tarihten sonra spekülatif konularda fazla risk almayın. Temkinli olmanızda fayda var. Yine aynı tarihte gerçekleşecek Dolunay, iş hayatınızın ne yöne doğru gideceğini gösterecek. Bazı önemli kararları Dolunay’a doğru alabilirsiniz. Kararınız ne olursa olsun, kendinizi başkaları için suçlamayın. Şubat ayına dek ilişkilerle ilgili beklentilerinizi düşürdüğünüzde, başkalarının size olan olumlu tavırları da artacaktır. 

Terazi

Ay boyunca öncelikli konunuz ev ve aile yaşamı olarak görünüyor. Ayın ilk yarısında belki de sizin için en rahat yer eviniz olacaktır. Çalışmalarınızı bu günlerde evde yapmaya bakın. Evin atmosferi üretkenliğe çok uygun olacaktır. Evde konuklarınızı ağırlayabilir, onlarla derin sohbetler yapabilirsiniz. Aralık ayının ikinci yarısında Venüs geri harekette olacak. Bu transit Ocak ayının sonlarına doğru sürecek. İşte bu dönemde evdeki atmosfer biraz soğuyabilir. Eve yeni bir şeyler almak, evi yenilemek, aile düzeninde bazı değişiklikler yapmak için uygun günlerde değilsiniz.  Diğer taraftan 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması ile sonraki 10 gün boyunca yazılı, sözlü iletişim alanında yeni projeler karşınıza çıkabilir. Kurumsal iletişim, pazarlama ve satış işindeyseniz müşteri teklifleri verin, bol bol iş ziyaretleri gerçekleştirin. Sosyal medya, reklam projeleri de bu tarihlerde başlayabilir. Mars sizi bu konularda yıl sonuna dek destekliyor olacak.

Akrep

Aralık ayının ilk yarısında Akrep burcunda olan Mars oldukça güçlü göründüğünüzü vurguluyor. Gücünüzü doğru hedeflere, üretkenliğe ve başkalarını desteklemeye verdiğinizde sonuç olumlu olacaktır. Aksi halde gücünüz gereksiz bir hırsa ve inada dönüşebilir. Bu durum herkesten çok size zarar verebilir. Mars’ın burç değiştirmesi ile ayın ikinci yarısında maddi kazançlarınızın artışı söz konusu. Para geldiği gibi yeni harcamalara da gidebilir. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası yeni iş modelleri, ek kazançlar için kapılar açılıyor. İletişim ve iş birliği içinde olduğunuz kimselerle Aralık ortasından sonra bazı uyumsuzluklar içine girebilirsiniz. İlişkilerinizde çok özenli olmanızda fayda var. Ay ortasından sonra önemli imzalar atmamaya çalışın. 19 Aralık günü gerçekleşecek dolunay, yapacağınız yeni ortaklıklarda ne kadar para koymanız gerektiğini gösterecek. O günlerde maddi birikimlerinizi başkaları adına harcayabilirsiniz. 

Yay

Yılın belki de en önemli dönemine giriyorsunuz. Aralık ayının hemen başında, 4 Aralık günü Yay burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek Yeniay ile birlikte olan Güneş tutulmaları, yeni başlangıçlar, tazelikler demektir. Bu tarihten itibaren kariyer anlamında değişiklikler de gündeme gelebilir. Sizi destekleyen şartlarla birlikte özellikle ilk 10 gün boyunca rutinlerinizde, beslenmenizde, ruhsal dünyanızda, çevrenizle olan ilişkilerinizde yenilenmeler olabilir. 14 Aralık günü Yay burcuna geçecek olan Mars, tüm hedeflerinizi destekliyor. Diğer taraftan maddi birikimlerinizin ufak da olsa artmasını sağlayan Venüs, Kasım ayından beri sizinle idi. Küçük ek gelir almak, maaşınıza zam, primler gelmiş olabilir. 19 Aralık sonrası geri harekete girecek olan Venüs, para alanında bazı karışıklıklara sebep olabilir. Beklediğiniz yerden gelecek olan para düşündüğünüzden az olabilir. Bu dönemde daha önceden verdiğiniz borçları geri isteyebilirsiniz. 

Oğlak

Önemli bir döneme giriyorsunuz. Kasım ayında bu yana Oğlak burcunda yolculuğuna devam eden Venüs bu ay da burcunuzda olacak. Ayın ilk yarısında beğeni kazanmanız, işlerinizde bolluk ve bereketi hissetmeniz, iş ilişkilerinizde başarılı olmanız söz konusu. Venüs, sizin fiziksel olarak da daha çekici olmanızı sağlıyor. Daha sonra, 19 Aralık günü uyum, estetik, güzellikle ilgili olan Venüs, burcunuzda geri harekete başlıyor. Ocak ayının sonlarına kadar geri gidecek olan Venüs, ilişkilerdeki toleransınızı bir nebze düşürebilir. İşleriniz planladığınız gibi gitmese, konuları zamana bırakmakta fayda var. İlişkilerinizde ise gemileri yakmadan, yarını düşünerek davranın. 19 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, günlük hayatınızda, iş yerinde pek çok şeyin açığa çıkmasını sağlayabilir. Dolunay günlerinde kontrol edemediğiniz, ‘varsaydığınız’ ve göz önünde olmayan soyut konulara yoğunlaşmayın. Dedikodulardan uzak durun. Sadece gördüğünüze, elle tutulur somut konulara odaklanın. Sağlığınıza özen gösterin. 

Kova

Aralık ayı boyunca bazı korku ve endişelere kapılsanız da sakin kalmaya çalışın. Arkanızdan yerli yersiz konuşan insanlara odaklanmayın. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması, sosyal alanda yeni bir dönem başlatıyor. Şimdiye değin tanışmadığınız kimselerle tanışabilir, iş çevrenizi genişletebilirsiniz. İşlerinizin yolunda gitmesi, mesleki gruplar tarafından desteklenmek sizi oldukça mutlu edecek. Bu tarihten itibaren gelecek planlarınızı oluşturabilir, ideallerinizi daha fazla ortaya koyabilirsiniz. Bir partiden, dernekten teklif alabilir, değerlendirmek isteyebilirsiniz. 19 Aralık günü gerçekleşecek dolunay, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz için sizi destekleyecek. Eğitim vermek, konuşma yapmak veya sadece hobinize yoğunlaşmakta oldukça başarılı olabilirsiniz. Dolunay günlerinde asla yalnız olmayın. Grupların içinde söz sahibi olmanız, çevrenizdekilere hoşça zaman geçirtecektir.

Balık

Geçtiğimiz aydan bu yana sosyal alanda oldukça aranılan biri oldunuz. Meslektaşlarınız, iş çevreniz içinde çokça zaman geçirmektesiniz. Yüz yüze veya sanal ortamda arkadaşlarınızla beraber olmak, onlardan destek almak ayın ilk yarısında oldukça uygun görünüyor. Gelecekte neler yapmak istediğinizi, nerede ve nasıl yaşamak istediğinizi planladığınız günlerdesiniz. 18 Aralık sonrasın Venüs’ün geri hareketi ile bazı sosyal çevrelerden soğumanız veya uzaklaşmanız söz konusu olabilir. Geçici de olsa bu soğukluğu tamamen uzaklaşmaya dönüştürmeyin. Diğer taraftan Venüs’ün geri hareketi, uzun zamandır sesini soluğunu duymadığınız iş dostlarınızın tekrar hayatınıza girmesini de sağlayabilir. Ayın ilk yarısı, yurt dışı, medya, reklamcılık, kişisel gelişim konularını canlandırın. Bu konulardan herhangi biri çalışmalarınızın arasında var ise, hızlandırın. Bu alanlara yönelecek ve başarılı olacak gücünüz var. Tek yapmanız gereken daha ısrarcı olmak. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası, 10-15 gün boyunca kariyer alanınız ışıldıyor. Sizi uzaktan tanıyanlar tarafından beğeni kazanacağınız, farklı bir unvan, proje veya kariyere doğru geçeceğiniz bir durum olabilir. Her şey öncelikle sizin isteğinize bağlı.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?