Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Ekim’17 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ekim 2017 için yaptığı burç yorumları

Koç

9 Ekim gününe kadar çalışma, ofis ve yoğun günler sizi bekliyor. Venüs ve Mars’ın günlük işlerinizi canlandırması üretkenliğinizi artıracak. Sevdiğiniz, bir süredir yapmak istediğiniz işlerin içindesiniz. Üstelik işyeri ortamı tam da istediğiniz düzende ilerliyor. Bu dönemde sağlık kontrolleri yaptırmanız, özellikle sindirim sisteminize, bağırsaklarla ilgili konulara eğilmeniz önemli. Aşırı stresten kaçının. Sadece şeyler yemeye çalışın. 5 Ekim günü karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, ilişkilerinizle ilgili konuları ortaya çıkarıyor. İşyerinde ve özel hayatınızda ilişkilerde şanslı olduğunuzu göreceksiniz. Sizi tolore eden, anlayışlı insanlar sayesinde sorunların üstesinden gelmeniz mümkün. 10 Ekim günü Akrep burcuna giren Jüpiter, bir yıllığına ortaklaşa paylaşımlarınızı artıracaktır. Hayatınızda özel olan insanlarla maddi ve manevi paylaşımlarınızın önem kazanacağı bir döneme girdiniz. Ortak yatırımlar, duygusal paylaşımlar çoğalıyor. Hiç beklemediğiniz yerlerden miras yoluyla bazı kazançlar da elde edebilirsiniz. 14 Ekim sonrası karşıt burcunuza geçecek olan Venüs, birkaç hafta boyunca ilişkilerinizin canlanmasını sağlayacak. Aşk ve heyecan giriyor hayatınıza. Ayrıca işyerinde size destek olacak özellikle hukuk ve mimari proje danışmanları sözkonusu olabilir. 19 Ekim sonrası yeni tanışacağınız yeni insanlar, sizin gerçek benliğinizi ortaya çıkarmanızı da sağlayabilir. Giderek iletişim ve ilişkilerde denge arayışı hayatınızda önem kazanıyor.

Boğa

9 Ekim gününe dek kendinizi hep sahnede bulacağınız fırsatlar var. Sunumlar yapmak, eğitimler vermek ve bir şekilde kendinizi ifade etmek size iyi gelecek. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay kontrol edemediğiniz alanlara yönelmenize neden olabilir. Hurafeleri, şehir efsanelerini bir kenara bırakın. Görmediğiniz şeylerle uğraşmayın. Endişelerinizi kafanızdan silin. 10 Ekim günü karşıt burcunuza Jüpiter geçiyor. Bir yıllığına Akrep burcunda olacak. Bu önemli transit, hayatınıza yepyeni kişilerin girmesiniz sağlayacak. Bu kişiler sayesinde kazançlı ortaklıklar kurabilir, yurt dışı bağlantılı işlere girebilirsiniz. Gelen teklifleri değerlendirin ve ortaklıklara kapınızı açın. 14 Ekim sonrası Venüs günlük işlerinize ışıltı getirecek. Elinizde, teslim tarihi gelmiş işleri bir an önce bitirebilir, 19’undan önce yetiştirebilirsiniz. Projeleri sonlandırmak için iyi zamanlar. 19 Ekim sonrası ise işyerinde tazelenme, değişim ve gelişim zamanı. Bu tarihten sonra fiziksel olarak işyerini taşımayı veya eşyaları yenilemeyi düşünün. Ofisi güzelleştirme faaliyetlerine girişin. 22 Ekim tarihinden sonra projelerde hızlanmanız gerekiyor. Hedeflerinize ulaşmanız için en iyi yöntem, insanlarla konuşmak, isteklerinizi anlatmak.

İkizler

9 Ekim gününe dek aile içinde ve evde bazı işler yapmanız gerekiyor. Odağınızı daha çok özel evinize verin. Size ihtiyaçları olabilir. Evde tadilat veya eşya alımı gibi konularla birebir sizin ilgilenmeniz daha iyi olacak. Bu nedenle ajandanızı biraz boşaltın, her an aileyle ilgili bir konuya eğilmeniz gerekebilir. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay, bir süredir gündeminizde olan sosyal konuları ön plana çıkarıyor. İçinde bulunduğunuz gruplarda kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeniz yerinde olur. Başkalarının beklentileri ile kendi isteklerinizin arasında bir denge kurmanın zamanı geldi. Dolunay size yol gösterebilir. Onu sakince izlemeye çalışın. Bazı klüp, dernek ve STK larda güzel projeler ortaya çıkarabilirsiniz. Gelecek planlarınız da bu günlerde şekilleniyor. İdealleriniz konusunda kafanız daha net olacak. 14 Ekim sonrasında birkaç hafta boyunca giderek keyifli zamanlar sizi bekliyor. Aşk, heyecan, güzel günler romantik zamanlar geçirmenizi sağlayabilir. İşyerinden biriyle flört de başlayabilir. Eğitim, sunum ve sahneye çıkabileceğiniz herhangibir konu için bol fırsat var. Yaptıklarınız ve yaratıcılığınızla dikkat çekiyorsunuz. 10 Ekim günü sonrası Akrep burcuna giren Jüpiter, burada bir yıl kalacak. Bu süre boyunca işyeri, günlük hayat, projeler, size verilen görevler gelişiyor. Severek ve öğrenerek çalışacağınız, kendiniz özellikle odaklayarak başarılı olacağınız önemli konular gündemde olacak. araştırmak, incelemek, hatta sorgulamak gereken işler içine giriyorsunuz. Sağlığınıza bir yıl boyunca özen gösterin, kan sayımlarını düzenli olarak yaptırın.

Yengeç

Size bir sürprizimiz var. 10 Ekim günü şans, bolluk bereket ve kişisel gelişim gezegeni Jüpiter Akrep burcuna geçiyor. Su elementine geçen gezegen, bir yıllığına size yaratıcılıkla ilgili tüm becerilerin akmasını sağlayacak. Aşk, heyecan, keyifli anlarınız çoğalıyor. Sizi ilgilendiren, hoşunuza giden ne varsa hayatınıza akın edecek. Şans oyunlarında, spekülatif konularda eskisine oranla daha başarılı olabilir, kendinizi sezgilerinizin gücüne teslim edebilirsiniz. Varsa çocuklarla ilgili konular da rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Birkaç senedir üzerinize aldığınız yüklerin hafiflediğiniz, gerçek başarınızın göz önüne çıktığınız söyleyebiliriz. Yükselişe geçmişken, başkalarını kırmamaya, eski defterleri karıştırmamaya, dostluğa, arkadaşlığa özen gösterin. Şimdi gelelim Ekim ayının diğer transitlerine: 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay, etkilerini birkaç gün önceden hissettirmeye başlayacak. İş hayatında manevra yapmanız, şirket veya unvan değişikliği yapma zamanınız gelmiş olabilir. Ev ve işyeri arasında iyi bir denge kurmaya çalışın. 14 Ekim tarihinden itibaren ev ve aile konulardan rahatlama, keyifli zamanlar sizi bekliyor. Eve eşyalar almayı, yenilikler yapmayı düşünüyorsanız, 19 Ekim sonrasını seçin. Tazelik, canlılık getirecek düzenlemeler yapabilirsiniz. Evde davet vermek, misafir ağırlamak ve hatta evden çalışmak birkaç hafta boyunca size mutluluk verecektir.

Aslan

Güzel, hareketli, heyecanlı günler devam ediyor. Yüreğiniz ağzınızda, pek çok güzel projenin içindesiniz. Oldukça sosyal günler birbirini izlerken, bazı insanların desteği sizin için çok kıymetli olacaktır. Peşinden koştuğunuz işlerin netleşmesi ve düzelmesi 5 Ekim Dolunay gününe doğru belirginleşecektir. Karşı tarafa durumu ne kadar iyi anlatırsanız, kazancınız da o oranda artacaktır. Yaratıcılığınızı kullanarak işleri eğlenceli hale getirin. 14 Ekim sonrasında sırası ile Venüs, Yeniay ve Mars Terazi burcunda oluşacak. Öğrenmek, gezmek, eğitim almak, yakın çevreyle biraraya gelmek giderek daha güzel olacaktır. Yurt dışı, yabancılar ve akademik ortamla ilgili destek aldığınızı Dolunay zamanı daha çok anlayacaksınız. 10 Ekim günü önemli bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor. Jüpiter bir yıllığına Akrep burcuna geçiyor. Şans, bolluk bereket ve gelişimle ilgili konuları sembolize eden gezegenin bu konumu ev ve aile konularını aydınlatacak. Aile içinde yakınlaştığınız, birarada olmaktan keyif aldığınız, hatta çalışmaya da odaklanabildiğiniz bir dönem başlıyor. Ev değiştirmek, yeni bir ev almak ve taşınmak için uygun zamanlar geliyor. Bazı konular aile içinde gizli tutmanız faydalı olabilir. Ekim ayının genelinde ve özellikle 24 Ekim civarı Ateş elementleriyle ilgili destekler var. Aslan burcu olduğunuz için bu destekten yararlanmanız sözkonusu. Kendinizi geliştirmek istediğinizde fırsatlar kapınıza gelecektir. Mesajları doğru anlamanız ve en önemlisi adım atmanız durumunda işler istediğiniz yönde gelişiyor.

Başak

Geçen aydan bu yana oldukça hareketli günler içindesiniz. 14 Ekim’e dek Başak burcunda kalacak Venüs, size çekicilik veriyor. Bu iş ilişkilerinize de olumlu şekilde yansıyabilir diğer taraftan sanatçı tarafınızı da kamçılayan durumlar ortaya çıkacaktır. El yeteneğinizin de arttığını görebilirsiniz. Mars ise 22 Ekim gününe kadar Başak burcunda. Enerjinizin yükseldiğini, kolay yorulmadığınızı göreceksiniz. Hayatınızın her alanına yetmek, herşeyi mükemmel şekilde yoluna koymak istiyorsunuz. Hedeflerinizi yerine getirecek gücünüz var. Fiziksel, ruhsal, kariyer, fikir, yeni projelerle ilgili gaza basma zamanınız. Şimdi başlatacağınız yenilikler, kısa bir süre içinde rutininize girebilir. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken, eşiniz veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlarda belli kararlar almanız gerekebilir. Para, yatırım, maddi birikimler gibi konularda herşey ortada iken, doğru kararları vermek kolaylaşacak. Yatırım için uygun günler, tek başınıza değil, bir ortakla hareket etmeniz gerekebilir. Uzun dönemli olarak kazancınızı artıracak projeler gündeme gelebilir. Olumlu yönde adım atabilirsiniz. 10 Ekim günü önemli bir gökyüzü hareketi gerçekleşiyor. Fırsat, bolluk, gelişim ve sınırsızlığı sembolize eden gezegen Jüpiter Akrep burcuna geçiyor. Bir yıl boyunca yakın çevreniz, kardeşleriniz, eğitim öğretim ve gezilerle ilgili konuların rahatladığınız, bu alanlarda şansın yüzünüze güldüğünü görebilirsiniz. Bu transit aynı zamanda yazılı sözlü iletişim, sözleşmeler, internet yayıncılığı ile ilgili kapılar da açacaktır. Önemli imzalar, belki de yaşamınızın yönünü daha iyiye doğru değiştirecek.

Terazi

Gerçekten kendinizi herzamankinden iyi hissettiğiniz, rüzgarın arkanızdan estiği günler içindesiniz. Eylül ayında ortaya çıkan yeni gelişmeler, hayatınızı uzun dönemli şekilde etkileyecektir. Bir yıldır burcunuzda bulunan Jüpiter 10 Ekim günü Akrep burcuna geçiyor. Kişisel gelişim, bolluk, bereket, ödüller ve fırsatları sembolize eden gezegenin size bıraktığı miraslarla hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz. Şimdi Akrep burcuna geçen Jüpiter size maddi imkanlar sağlayacak. Gelir artışı, kazancınızın bollaşması ve yeni yatırım fırsatları kapınızı çalabilir. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay, karşıt burcunuz olan Koç burcunda olacak. Hem işyerinde, hem de özel hayatınızda size dert olan ilişki konularını, şimdi Dolunay ışığında çözmeniz iyi olur. Herşey görünürken, tartışmak ve gerilmek yerine karşılıklı beklentileri konuşup işleri rayına koyabilirsiniz. 14 Ekim günü burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Terazi burcuna geçiyor. Birkaç hafta boyunca sanatsal yönünüz, algılarınız tamamen açıkken yaratıcı konulara eğilin. Filmler, festivaller, sanat alanlarındaki her türlü aktivite sizi bekliyor. İşyerinde uyum, estetik ve barışı destekleyen taraf siz olun. Adeta barış elçisi gibi ortada dolaştığınızı göreceksiniz. 17-18 Ekim günlerinde, size yük olan ve yoran ilişkileri uzaklaştırın, veya açıkça onunla konuşun. 19 Ekim günü Terazi burcunda yeni ay, ve sonrasında Mars’ın Terazi burcuna girmesi ile hayatınız canlanıyor. İlişki geliştirme, yeni insanlarla tanışma, güzel projelere başlamak için mükemmel bir zaman. Dünyanın sizin güzel ruhunuza ihtiyacı var. Gerektiğinde ‘Hayır’ diyerek de mutlu olabilir, ve ilişkilerinizi dengede tutabilirsiniz. Bunun daha sağlıklı olduğunu görmeniz dileği ile.

Akrep

Bu ay, sizin için oldukça önemli bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor. Jüpiter, 10 Ekim günü Akrep burcuna geçiyor. Bir yıllığına Akrep burcunda kalacak gezegen, fırsatları, bolluk bereketi, kişisel gelişimi, yurt dışına açılmayı, şansı sembolize ediyor. On iki yıl boyunca etkili olacak pek çok güzel gelişmenin tohumlarını atacağınız durumlar oluşuyor. Hayata olan bakışınız genişlerken pek çok şey öğreneceksiniz. Yabancılardan destek görmeniz, yurt dışı bağlantılı işlere girişmeniz de olası. Çok daha geniş düşünürsek evlenme, bebek sahibi olma gibi çok daha büyük emellerin de gerçekleşeceği bir dönem başlıyor. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay işyeri, ofis hayatıyla ilgili pek çok konuyu ortaya çıkaracak. Projeleri teslim edip edemeyeceğiniz, işlerin ne yöne doğru gittiği, size bağlı çalışanların istifaları gibi beklenmedik olaylar kapınızı çalabilir. Dolunaya yakın günlerde sağlığınıza da özen göstermeniz, kontrollerinizi yaptırmanız iyi bir fikir olabilir. 14 Ekim gününe dek sosyal alanda yoğun bir ileitşim trafiğinin içinde olabilirsiniz. Dostlar, arkadaşlar, ideallerinizi paylaştığınız iş çevresi içinde kendi gelecek planlarınız için çabalıyorsunuz. Bu kapsamda, belli görevleri severek isteyerek alıp, devam ettirmeniz, mükemmel işler çıkarmanızı sağlayabilir. STK’lar, idealist gruplar içinde, mesleki grupların bir parçası olarak işe yarar olmaktan mutluluk duyacaksınız.

Yay

Yeni bir duruşunuz oldu ve herkes bunun farkında. Kendinizden daha memnunsunuz. Belli sınırlar çizmek ve istediğiniz tarzda bir hayat yaşamak sizin hakkınız. Bu kapsamda, artık bu ay pek çok desteğin aynı anda geldiğini göreceksiniz. Yaratıcılığınız, hayata olan inancınızla birlikte artıyor. Özellikle 24 Ekim civarı çalışmalarınızın başarıyla sonuçlandığını görebilirsiniz. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, sizin için önemli projenin adım adım ilerlediğini de göreceksiniz. Keyifli, eğlenceli fikirleriniz çevrenizdekilere neşe saçacak. İşlerin angarya kısımlarını bırakın başkaları yapsın. Sizin bu dönem heyecanlı ve farklı konuların üzerine yoğunlaşmanız gerekiyor. Eylül ayında başlamış olan iş hayatı ve kariyerle ilgili manevra değişiklikleri 14 Ekim gününe dek devam ediyor. Sizi hiç tanımayanların bile sizden beğeniyle bahsettiği günler içindesiniz. Dış dünyada aktif ve tuttuğunu koparan biri olarak anılabilirsiniz. 14 Ekim, 19 Ekim ve 22 Ekim tarihlerinde Terazi burcundaki gelişmeler, giderek daha fazla sosyal hayata yoğunlaşacağınızı gösteriyor. İç çevresi, ‘network’ dediğimiz alanda yeni tanışmalar, işbirlikleri, idealist projeler sizi bekliyor. Anlayışlı, nazik ve barışçıl insanlarla birarada çalışmalar yapabilirsiniz. Gelecek planlarınızın da bu çalışmalar içinde şekillendiğini göreceksiniz. Özellikle 19 Ekim sonrası gelecek yeni tanışıklıklar, ilişkiler yoluyla hayatınızın tazelenmesini sağlayacak. Onlardan öğrendikleriniz, onlarla geçirdiğiniz zamanlar sanatsal yönünüzü de besleyecektir. 24 Ekim civarı gelişen olaylar, sizi büyük projelere uçuracak. Büyük düşünün.

Oğlak

Ayaklarınızın yere sağlam bastığı bir ay başlıyor. İlk günler yurt dışı, yabancılar, medya ve kişisel gelişim alanlarında çok aktif gelişmeler içine girebilirsiniz. Mars’ın konumu ilk hareketin sizden gelmesinin daha uygun olacağını gösteriyor. Akademik başvurular için hiç durmayın, bu ayı değerlendirin. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken ev ve aile konularının gündeme geldiğini görebilirsiniz. Aile düzeni, ev, evle ilgili kararlar almak gerekiyor. Kariyer ve özel hayatınızı dengelemeyi deneyin. Aniden taşınmaya veya ev düzeninde değişiklik yapmaya karar verebilirsiniz. 14 Ekim sonrası dış dünyadaki itibarınız, kişisel imajınızla ilgili son derece güzel bir dönem başlıyor. Güzellik, çekicilik, uyum ve barışı sembolize eden Venüs kariyer alanınızda birkaç hafta boyunca kalacak. Bu dönemde ünvanınız değişebilir, terfi edebilirsiniz. İş tekliflerine de açık olun. 19 Ekim’de kariyerinizle ilgili alanda gerçekleşecek yeniay, iş değişikliği olasılığını artırıyor. 22 Ekim günü ise Mars, sizin harekete geçmeniz ve ne istediğinizi karşıdakilere söyleyip iyi bir pazarlık yapmanızı öneriyor. 10 Ekim günü gökyüzünde gerçekleşen önemli bir transit var. Kişisel gelişim, büyüme, bolluk, fırsat ve şans gezegeni Jüpiter Akrep burcuna geçiyor. Bir yıl boyunca sosyal alandaki gelişmeler dikkat çekici olacak. İş çevrenizin genişlediğini, sosyal klüpler ve derneklerle, STK veya mesleki gruplarla yakın olduğunuzu görebilirsiniz. Bu çevrelerden birileri size iş anlamında ciddi destekler verebilir. Gelecek planlarınız, idealleriniz şekilleniyor. Gökyüzü, bir yıl boyunca gelen davetlere katılmanızı, tanışıklıkları artırmanızı, kartvizitsiz dolaşmamanızı salık veriyor.

Kova

Eylül ayından bu yana ortaklaşa paylaşımlar üzerine yoğunlaşıyorsunuz. Eşiniz veya ortağınızla beraber yapılan yatırımlar üzerine ciddi çalışmalar yapmak gerekebilir. Paranızı yatırıma sokmadan ince eleyip sık dokumak isteyebilirsiniz. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün öncesinden kendisi hissettirecek. Yakın çevreniz, kardeşler, çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konular ortaya çıkabilir. Aynı zamanda eğitim almak, yurt dışına gidip gitmemek, yazılı ve sözlü iletişim, saha satış, iş gezileri gibi konularda karar vermenizi gerektiren gelişmeler olabilir. İmza atmak, bir proje üzerinde el sıkışmak, anlaşmak için de şahane bir zaman. 10 Eylül günü büyük bir gökyüzü transiti gerçekleşiyor. Bolluk bereket, şans ve fırsatları sembolize eden gezegen Jüpiter kariyer alanınıza geçiyor. Bir yıl boyunca iş hayatı, aldığınız ünvanlar, işyerindeki konumunuz, itibarınızda gelişmeler oldukça olumlu. Üzerinde çalıştığınız konularla ilgili ödüller alabileceğiniz gibi, terfi de edebilirsiniz. Herkes tarafından görülecek başarılara imza atabilirsiniz. Herşeyi gözönünde yapmaya, hiçbirşeyi gizlememeye, şeffaf davranmaya özen gösterin. 14 Ekim günü Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi, ardından 19 Ekim günü Terazi burcunda yeniay ve nihayetinde 22 Ekim günü Mars’ın Terazi burcunda eyahat etmeye başlamasıyla hayata olan inancınız da artıyor. Tüm bu üç etki, aynı konularda giderek ilerleyen üç adımı anlatıyor. Yabancılarla iş yapma, yurt dışı geziler ve iletişim, reklamcılık, medya, uzaklarla ilgili araştırmalar, akademik ortam, kişisel gelişim alanlarında, birkaç hafta sürecek güzel yenilikler sizi bekliyor. Tanışacağınız yeni kişiler de bu alanlarda sizin ilerlemenizi sağlayabilir.

Balık

Eylül ayından bu yana karşıt burcunuzda bulunan Mars ve Venüs ilişkilere dikkat çekiyor. 14 Ekim gününden sonra etkisi yavaşlayacak olan bu etki, çok fazla kişiyle iletişimde olmanızı gösteriyor. Karşınızdaki kişileri ilginç bir şekilde hem sevecek hem de içten içe eleştireceksiniz. Size ters gelen davranışları tolore etmeyin, mesafeli ve nazik olmaya çalışın. Hiçkimse sizin hayatınıza siz izin vermeden müdahale edemez. 5 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay etkisini bir iki gün öncesinde hissettirmeye başlayacak. Para, maddi beklentiler ve kazanç kapılarınızın çoğalmasını istiyorsanız, ortaklaşa girişimlere hız verin. Dolunay esnasında, karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, size maddi destek olmalarını sağlayabilirsiniz. 10 Ekim günü gerçekleşecek gökyüzü hareketi sizi bir yıl boyunca geliştirecek. Kişisel gelişim, fırsatlar, bolluk, şans ve iyi ahlakla ilişkilendirilen gezegen Jüpiter Akrep burcuna geçiyor. Hayata olan inancınız artıyor, büyük düşünmeye başlıyorsunuz. Yabancılarla ortak işler, yurt dışı bağlantılı konular, inançlar, felsefeler, akademik ortam, medyada yer alma, reklamcılık gibi konularda oldukça büyük açılımlar sizi bekliyor. Hız kesmeden öğrenmeye, gelişmeye devam edin. Sevginizi başkalarıyla paylaşmaya bakın. Bir yıl boyunca gelecek yardımlarla hedeflerinize ulaşabileceksiniz. Hayal kurmak sizin en iyi yaptığınız işlerden biri. Hayallerinizin, aslında geleceğiniz olduğunu unutmayın. 14 Ekim sonrası birkaç hafta boyunca eşiniz, ortağınız veya çok yakın çalışma arkadaşınızla birlikte doğru bir yatırıma girebilirsiniz. Yine bu dönem, manevi yönden güçlü paylaşımlar, romantik anlar yaşamanızı, ilişkinizin güzel taraflarını farketmenizi sağlayacak. İlişkinize olan inancınız güçleniyor.