Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Ekim’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ekim 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Yakınınızdaki kimselerle paylaşımların önem kazandığı günlerdesiniz. Özel hayatınızda ve iş hayatınızda en yakınınızdaki kişilerle olan yakınlığınızın değerini bilin. Bu ay Venüs’ün etkisi ile biraz gerginlik yaşayabilirsiniz. Kıskançlık, hırs ve rekabet gibi duyguları bir kenara bırakmayı becerebilirseniz, olaylardan hızla sıyrılabileceksiniz. Bu dönemde miras veya alacak konuları yeniden gündeme gelebilir. Hakkınızı ararken bencil davranmayın. 9 Ekim günü oluşacak yeniay sonrası karşınıza yeni birileri çıkabilir. İşyerinde yeni bir ekip kurulması ve sizin daha önce hiç beraber çalışmadıklarınızla biraraya gelmeniz olası. Kendi işinizi yapıyorsanız ve bazı projeler için ortaklık arayışı içindeyseniz bu tarihten sonra karşınıza doğru kişiler çıkabilir. 25 Ekim günü oluşacak Dolunay para durumunuzu ortaya çıkarıyor. Borçlar, alacaklar, ne kadar kazandığınız konusunda ciddi bir çalışma yapın. Kazancınızı artırmanın yollarını arayın. Yatırım planları için bir iki ay beklemek doğru olabilir. Boğa burcundaki Dolunay, ayın son 10 günü sizi geliriniz konusunda biraz düşündürebilir.

Boğa

Yönetici gezegeniniz Venüs bu ay geri harekete başlıyor. 6 Ekim günü retroya geçecek olan gezegenin Kasım ortasında dek bazı konularda kafanızın karşımasına neden olması söz konusu. İşyerinde ortağınız, çok yakın çalıştığınız kişilerin yanısıra özel hayatınızdaki partneriniz ile de ilişkinizi masaya yatırma zamanı başlıyor. Karşınızdaki kişilerin beklenmedik ve size ters gelen hareketleri sizi bunaltsa da sakinliğinizi koruyarak her türlü olayı çözebilirsiniz. Venüs’ün geri hareketinin sizin için olumlu bir tarafı var: Geçmişte beraber çalıştığınız veya tanıştığınız kimseleri tekrar hayatınıza sokabilirsiniz. Yarıda kalmış ilişkilerin tekrar birleştiği bu dönemi değerlendirmek mümkün. Birleşmek istediğiniz kişileri arayabilirsiniz. İşyerinde ise eskiden çalışıp sevdiğiniz yerlere tekrar başvuruda bulunup kapılarını çalın. 9 Ekim sonrası oluşan yeniay ile birlikte işyerinizde yenilenme var. Fiziksel olarak ofisteki eşyaları, kullanılan ekipmanları yenilemek için iyi bir dönem. Projeler, yeni görevler, eski bir tanıdık aracılığı ile gelebilir. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay, ayın son 10 günü etkili görünüyor. Boğa burcunda oluşacak bu gökyüzü hareketi, hayatınızda pek çok konunun görünür olacağını vurguluyor. Seçim yapmanız, karar vermeniz için önünüzde alternatifleriniz var.

İkizler

Yaratıcılığınızın arttığı ve kendinizi ifade ederken rahat olduğunuz, sosyal günlerdesiniz. Özellikle 9 Ekim günü gerçekleşecek Yeniay ile birlikte farklı keyif alanlarını keşfedeceksiniz .Yeni sosyal gruplar, hobiler, ilgi alanları, tatiller gibi sizin yaşam sevincinizi artıran gelişmeler sözkonusu. İşe gelince, daha itinalı ve titiz olmanızda fayda var. Bu ay elinizdeki işleri belki çok sevmeyeceksiniz. Ya da size bağlı çalışanlarla ilgili bazı iletişim problemleri de ortaya çıkabilir. Diğer taraftan eskiden sizlerle birlikte olan çalışanlar tekrar ekibe katılabilir. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru yaklaşırken birkaç gün boyunca işyerinde beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizin kontrolünüzde olmayan gelişmelerden dolayı üzerinde çalıştığınız projelerde aksama olabilir. Bu günlerde kendinizi sadece somut, gözle görülür olana odaklayın. Şehir efsaneleri, dedikodular ve kuruntulardan uzak durun. Yaşamdan keyif aldığınız, iş dışındaki konulara odaklanmak iyi gelecektir.

Yengeç

Ekim ayının hemen başında, 6 Ekim günü gerçekleşecek Venüs retrosu hayatınızda farklı etkiler bırakabilir. Kasım ortasına dek devam edecek bu gökyüzü hareketi sizin için aşk, flörtler, yaratıcılık, eğitim verme, sahneye çıkma, ilgi alanları ve hobilerle yakından ilgili. Bu dönemde geçmişte beraber olduğunuz, aşık olduğunuz kişilerin hayatınıza yeniden girmesi sözkonusu olabilir. Bir beraberliğiniz varsa bu ay ilişkinizi gözden geçirmeniz mümkün. Yine de kırıcı olmadan ve köprüleri yıkmadan konuşun. Geçmişte yarım bıraktığınız hobilere kaldığınız yerden devam edebilir, daha önce gidip çok memnun kaldığınız tatil beldelerine kısa kaçamaklar yapabilirsiniz. 6 Ekim günü Terazi burcunda Yeniay oluşuyor. Sizin için özel hayatınızın tazelenmesi anlamına gelen bu gökyüzü hareketi etkilerini 15 gün sürdürecek. Bu dönemde evinizle ailenizle ilgili yenilikler düşünmenin tam zamanı. Eşyalar almak, farklı bir aile düzenine geçmek veya eve gelen yeni bir kişi de sözkonusu olabilir. 25 Ekim günü gerçekleşecek Boğa burcunda Dolunay ise sosyal hayatınızda yakından ilgili. 20-27 Ekim tarihlerinde sosyal hayatınız ile beraber olduğunuz kimseler arasında bir denge kurma ihtiyacı hissedeceksiniz. Gruplarda, STK veya derneklerde görevler de teklif edilebilir. Varsa bu ay çocuklarınızla daha fazla ilgilenmek, onların sosyal hayatına destek olmak için elinizden geleni yapın.

Aslan

Ekim ayının 9’unda gerçekleşen Terazi burcunda yeniay, iletişim konularında kendinizi yenileyebileceğiniz bir dönemi işaret ediyor. Yazılı, sözlü, internet üzerinden temasa geçebileceğiniz yeni kanallar, hesaplar açabilirsiniz. Kurumsai iletişim, müşteri teklifleri, kısa geziler, duyurular, sözleşmelere yoğunlaşıyorsunuz. Herşeyi daha sevimli ve hoş yapmaya çalışsanız da,insanlar beğenmeyebilir. Böylece, dış referanslı değil, iç referanslı olmayı öğrenmek için bir fırsatınız var. Sizin içinize sinen ve beğendiğiniz şeylerin arkasında durun. Venüs’ün geri hareketi 6 Ekim’den itibaren Kasım ortasına dek özel hayatınızla da yakından ilgili. Evinize aldığınız objeler, eşyalar veya evle ilgili farklı bir değişikliği sonradan beğenmeme ihtimaliniz çok yüksek. Aile içindeki düzeni sorguladığınız, belki de aile içinde udak tartışmalara girdiğiniz bu dönem hiçbirşeyin çok üzerinde durmayın. Öfkeyle kalkan zararla oturur. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken birkaç gün boyunca hem özel hem de iş hayatınızla ilgili dengeleri yeniden kurmalısınız. Özel hayatınızda olan bitenin dışarıya yansımadan halledilmesine çalışın. Dış dünyada sakin ve dingin bir imaj çiziyorsunuz. İçinizde ise bu dönem farklı tepkiler hissedebilirsiniz.

Başak

6 Ekim günü Venüs’ün geri hareketi, özellikle iletişim ve yazışma konularında hayatınızda etkili olabilir. Kasım ortasına dek sürecek bu gökyüzü hareketi, sözleşmeler, arşiv çalışmaları, iş gezileri ile yakından ilgili görünüyor. Müşterilere teklif götürmek, büyük kontratlar imzalamak durumunda iseniz bunu mümkün olduğu kadar açık kapı bırakarak gerçekleştirin. Eski müşterilerinize ulaşmak, eskiden gelen sözleşmeleri canlandırmak ve onlardan yararlanmak için iyi bir zamandasınız. Yine eski dost ve arkadaşlarınızın tekrar hayatınıza girmesinin faydaları olacaktır. 9 Ekim günü gerçekleşecek Yeniay sizin doğum haritanızın maddi ve manevi birikimler alanında olacak. Yeni gelir kapıları bulabilir, 15 gün boyunca yeni kazançlar için yeni projeler karşınıza çıkabilir. Yeni bir iş bile sözkonusu olabilir. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay etkisini birkaç gün önceden hissettirmeye başlayacak. Toprak elementi burçlar için olumlu yansımaları olacak bu gökyüzü hareketi, beklediğiniz haberlerin de gelmesini sağlayacak. Yurt dışı, yabancılar bağlantılı projeleriniz iyi yönde gelişebilir. Kendinizi geliştirmek, daha da iyi şeyler öğrenmek için size kapılar açılıyor. Ufkunuzu genişleteceğiniz imkanlara ‘evet’ deyin. Ancak sözleşme imzalama aşamalarını mümkünse birkaç ay erteleyin.

Terazi

: Gökyüzü hareketlerinin sizi çokça etkileyeceği bir aya giriyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Venüs 6 Ekim sonrası geri harekete giriyor. Barış, hoşgörü, dostluk, sanat, uyum, güzellik, estetik gibi konuları sembolize eden gezegenin bu hareketi sizin de bir süreliğine çekiciliğinizi, arabuluculuk yeteneğinizi ve estetik ruhunuzu gölgeleyebilir. Herzamanki buzları eritici tavırlarınız bir süreliğine azalabilir. Kendinizi başkalarına iyi davranmak zorunda hissetmeyin. Venüs’ün geri hareketi sırasında geçici olarak para kazanmak ve maddi birikimler konusunda kendinizi çok rahat hissetmeyebilirsiniz. Venüs’ün bu dönemde size armağanları da var elbet. Yarıda bıraktığınız projelerinize geri dönebilirsiniz. O çok sevdiğiniz eşyalara, eski anılara ve geçmişteki atmosfere dönmek ve hafızanızdan yararlanmak seçenekler arasında. 9 Ekim günü gerçekleşecek Yeniay burcunuzda olacak. Terazi burcundaki yeniay fiziksel, ruhsal, zihinsel ve kariyer anlamında yenilenmeler getirecektir. Bir süredir plan yapıp başlayamadıklarınızı listeleyin. Yeniay sonrasında hızlıca başlayabilirsiniz.

Akrep

Ekim ayının 6’sından itibaren yaklaşık 40 gün boyunca Venüs burcunuzda geri harekette olacak. İlişkileri, uyumu, barışı, güzelliği sembolize eden gezegenin bu hareketi, doğrudan sizin ilişkilerinize yansıyabilir. Bu duygusal dönemde gergin ortamlara girmemeye, sinirlendiğiniz zaman başkalarına çıkışmak yerine gidip bir hava alın. Çok sevdiğiniz insanlarla aranızın bozulmasına izin vermeyin. Aşırı duygusal ve hatta kıskanç tavırlarınız ilişkilerinizde sorun çıkarmasın. Alınganlık, hırs, rekabet gibi olumsuzlukları farkettiğiniz anda modunuzu değiştirmeye bakın. Eski defterleri açmanın, uzaklarda kalmış anıları deşmenin, küskünlüğü uzatmanın size hiçbir faydası yok. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay ise tam karşıt burcunuz olan Boğa burcunda olacak. Dolunay civarındaki birkaç gün boyunca hem işyeri hem de özel hayatınızdaki kişilerin niyetlerini daha net bir şekilde ortaya koyduğunu göreceksiniz. Yani kimin aslında ne istediği, sizinle çalışıp çalışmak istemediklerini de net anlayacaksınız. Bu dönem, ortaklık kurmak için eski çalışma arkadaşlarınızı düşünün. Varsa mevcuttaki ortağınız ile beraber devam edip etmemeyi konuşabilirsiniz.

Yay

Venüs’ün 6 Ekim günü başlayacak geri hareketi iç dünyanızı etkileyecek görünüyor. Platonik ve gizli aşklar, ilişkiler gündeme gelebilir. İç dünyanızdaki kuruntu ve kaygılardan kurtulmaya bakın. Bu ay ve gelecek ay, olmadık konuları kafanızda kurmayın. 9 Ekim günü gerçekleşecek yeniay, sizi sosyal anlamda bambaşka diyarlara götürüyor. Şimdiye dek tanışmadığınız, bir türlü yaklaşamadığınız kişilerle tanışma imkanınız var. Yine bu dönemde, içinde bulunduğunuz gruplarla gelecek planları üzerine çalışabilirsiniz. İç çevrenizi genişletmek içi davetlere daha fazla vakit ayırın. Sizinle yapılan çalışmaların en başta kendinize faydası olsun. Ofiste fazla zaman geçirmeyip, öğle ve akşam yemeklerini iş bağlantılı sosyal organizasyonlara ayırın. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay Boğa burcunda olacak. Yay burçları için Dolunay iş bğalantılı konuları gündeme getiriyor. Günlük işleriniz, aldığınız sorumluluklar, projeler, kolları sıvayıp giriştiğiniz işlerde olumlu ve olumsuz durumların hepsi ortaya çıkacak. Dolunay dönemi, sağlık kontrolleri için de oldukça uygun.

Oğlak

İlişkiler, güzellik ve uyum gezegeni Venüs 6 Ekim günü geri harekete başlıyor. Kasım ortasına dek sürecek bu dönemde sosyal alanda sizin için farklılıklar sözkonusu olabilir. Eskilerde beraber olduğunuz dostlarınız, iş arkadaşlarınız, dernek ve kulüplerdeki gruplarla tekrar temas etme imkanınız doğuyor. Diğer taraftan mevcutta bu şekilde çalışıp bağlantıda olduğunuz gruplar varsa biraz karışıklık çıkabilir. Her kafadan bir ses çıkması veya ilişkilerin bozulması gibi durumlar olsa da siz uzak kalın. Kargaşa içine girmemeye çalışın. 9 Ekim günü gerçekleşecek Yeniay sizin kariyer alanınızı etkiliyor. Yeni bir iş, yeni bir görev veya ek bir sorumluluk yeniay sonrası günlerde gündeme gelebilir. Ünvanınızda değişiklikler olabilir. 25 Ekim günü Boğa burcunda Dolunay, size kendi yeteneklerinizi bir kez daha görme fırsatı verecek. Başkalarının ne dediğini önemsemeden kendi yolunuzda ilerleyin. Yaptıklarınızı başkalarına gösterebilir, kendinizle gurur duyabilirsiniz. Varsa çocuklarınızla ilgili beklediğiniz haberleri Dolunay ışığında alacaksınız.

Kova

Bir süredir kariyerinizde işler iyi gitmeye başlamıştı. Şimdi, 6 Ekim günü sonrası Venüs’ün geri hareketi ile iş hayatınızdaki itibarınız, ünvanınız veya sizi tanımayanların da sizin hakkınızdaki konuşmalarıyla ilgili bazı karışıklıklar ortaya çıkabilir. İnsanlara karşı daha toleranslı ve yapıcı davranmanız, imajınızın korunması anlamında önemli olacak. 9 Ekim günü gerçekleşecek Yeniay, kişisel gelişiminiz açısından önem taşıyor. Uzaklarla çalışmak, iritbata geçmek, akademik ortamlara girmek, yabancılarla iş yapmak alternatiflerden bazıları. Medyada yer alabilirsiniz. Reklam ve iletişimle ilgili güzel projeler de yapabilirsiniz. Büyük düşünün. Hayallerinizdeki projelerin iş hayatınıza entegre olmasını da sağlamaya çalışın. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay Boğa burcunda olacak. Sizin için ev ve aile konuları ön plana çıkıyor. Yine önemli kararlar, aile içi düzeni oturtma görevi size düşüyor. Dolunay günlerinde hem özel hayatınız hem de kariyerinizle yakından ilgilenmeniz gerektiğinde önceliğinizi şaşırabilirsiniz. İki tarafı dengelemek, ve artık bir süredir sürüncemede kalan konuları da netleştirmek durumundasınız.

Balık

6 Ekim günü Balık burcunda yücelen gezegen Venüs geri harekete başlıyor. Uyum, barış, güzellik, romantizm ile bağlantılı Venüs’ün geri hareketi tüm bu meziyetlerin gölgelenmesine yol açabilir. Bu tarihten itibaren Kasım ortasına dek maddi ve manevi paylaşımlarınızda kesin kararlar almadan ilerlemeniz doğru olacaktır. Büyük bir yatırıma girmek, paranızı uzun dönemli bağlamak için biraz daha bekleyin. Miras konuları gündeme gelebilir. Başkalarından olan alacağınızı tahsil etmek, verdiğiniz borçları geri istemek mantıklı görünüyor. 25 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay Boğa burcunda olacak. Müşteri tekliflerinin sonuçlarını, sözleşmelerin son halini görebilirsiniz. Yine dolunay ışığı altında yazılı ve sözlü iletişim, saha ziyaretleri, internet üzerinden tanıtımlar çok işe yarayacaktır. Diğer taraftan uzaklarla ilgili gelişmeleri ince eleyip sık dokuyun. Yabancılar, medya bağlantılı işleri iyi analiz etmeden kolayca kabul etmeyin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!