Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Ekim'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ekim 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

1 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay Koç burcunda olacak. Ayın ilk günlerinde seçimlerinizi yapmak, özel ve iş hayatınızda hang yöne gideceğinizi netleştirmek durumundasınız. Bir anda ilişkilerinizda eskiden dikkat etmediğiniz ayrıntıları fark edebilirsiniz. Şimdiye dek görmezden geldiğiniz tavırlara karşı bir yanıtınız olmalı. Ay boyunca Koç burcundan geçen Mars geri harekette iken cesaretsizlik ve geri çekilme eğiliminiz artıyor. Büyük hedefler koymak yerine yakın çevrenizdeki olayları çözümlemeye çalışın. 16 Ekim öncesi işyerinde bazı kişiler sizden uzaklaşabilir. Bazen sebepsiz yere, bazen de bir iş değişikliği nedeniyle etrafınızdakilerden ayrı kalabilirsiniz. 16 Ekim sonrası hayatınıza yeni insanlar giriyor. Çok iyi çalışacağınız yeni bir iş arkadaşı, yeni bir iş teklifi 16-26 Ekim tarihlerinde kapınızı çalabilir. 2-28 Ekim tarihleri arasında çok çalışıp, bu tarihten sonra ilişki yönetimine yoğunlaşıyorsunuz. Oldukça romantik fırsatlar da var. 27-31 Ekim tarihlerinde ikinci bir Dolunay para durumunuzu sınayacak görünüyor.

Boğa

Ekim ayının ilk günlerinde kontrol etmenizin zor olduğu plan değişiklikleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle esnek olmanızda fayda var. 2 - 28 Ekim arası yaratıcılığınızı karşı tarafa aktarabileceğiniz, sunumlar yapabileceğiniz güzel buluşmalar sizi bekliyor. Ayrıntılara yoğunlaşıp el yeteneğinizi de kullanabileceğiniz keyifli ilgi alanları bulun. Böyle hobileriniz varsa zaman ayırın, hayatınızda rahatlama yaratabilirler. 16 Ekim sonrası işyerinde yeni görevler, yeniprojeler sizin. daha fazla üretip, daha çok çalışmanız mümkün. 28 Ekim sonrasında çalışmaktan daha fazla keyif alacak, ekipten daha çok destek göreceksiniz. 13 - 29 Ekim arası karşıt burcunuz Akrep'ten geri harekette olacak MErkür iletişimde özenli olmanızı istiyor. Karşıdaki kişilerin her ağzından çıkana hemen inanmayın. verileri, bilgileri kontrol edin. Kafası karışmış, olayları olduğundan farklı algılayan kişiler etrafınızda olabilir. Diğer taraftan geçmişte birlikte çalıştığınız kişilerle temasa geçme fırsatınız da var.

İkizler

Çevrenizden destek gördüğünüz, herşeyin istediğiniz yönde ilerlediği bir ay Ekim. Çevrenizdeki kişilerle dayanışma halinde olduğunuzu hissediyorsunuz. 1 ve 31 Ekim olmak üzere iki Dolunay göreceğiz bu ay. Birincisinde dostlar, arkadaşlar ve ideallerinizi konuşup tartışabildiğiniz kişilerle geçecek. Dışa dönük yapınız müşterileri, iş arkadaşlarınızı olumlu şekilde etkileyecek görünüyor. 2-28 Ekim arası özel hayatınız, evinize zaman ayırın. hatta evden çalışmaların en keyifli ve verimli olduğu zamanlar bunlar. 13 Ekim günü geri harekete geçen Merkür 29 Ekim gününe den işyerinde bazı revizyonlara neden olabilir. Yaptığınız işleri bir daha ele alıp düzeltmeniz gerekebilir. Bu dönemde sağlığınıza da özen gösterin. Fazla risk almayın. 16 Ekim günü gerçekleşen yeniay yaratıcılığınızı tetikliyor. Sanat, iletişim sanatları, sosyal etkinlikler sizi oldukça mutlu edecek. 16 Ekim sonrası strateji kurma, oyun planları üzerine işyerinde yoğunlaşın. operasyonel işleri bir süreliğine başkalarına devretmeye bakın.

Yengeç

Bir tarafta kariyeriniz, dış dünyadaki itibarınız ve kişisel imajınız, diğer tarafta ise eviniz, aileniz ve yuvanız... Ayın ilk günlerinde bu iki önemli konu arasında bir denge kurmakla uğraşabilirsiniz. Kariyerinizdeki olaylar canınızı geçici bir süre sıkabilir. Ünvanınız, işyerindeki konumunuz gibi dış dünyadaki yerinizi sorguluyorsunuz. Bu noktada ailenizden aldığınız güç size destek verecektir. Bu ay iş değişiklikleri için istek duysanız da biraz beklemenizde fayda var. Size sunulan teklifler gerçekçi olmayabilir. 2- 28 Ekim tarihleri arası yakın çevrenizden, kardeşleriniz ve eski arkadaşlardan destek görebilirsiniz. Yeni birşeyler öğrenmek için de doğru zamandasınız. Bir online kursa yazılabilirsiniz. 16 Ekim sonrası ve özellikle 28 Ekim'den sonra evde olmak, evden çalışmak rahatınıza gelebilir. daha yaratıcı olduğunuzu hissedebilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay ise iş çevresinde ve sosyal alandan gelen fırsatları gösteriyor. Dernekler, STK lar ve mesleki çalışmalar sizi bekliyor.

Aslan

Eylül ayından beri oldukça canlı, heyecanlı ve hareketli günler içindesiniz. Ayın ilk günlerindeki Dolunay, sizin daha da ön plana çıkmanızı sağlayacak. Verdiğiniz tekliflerin, iş başvurularının olumlu döndüğünü, beğenildiğinizi göreceksiniz. Bu dönemi en etkin şekilde değerlendirin. 13 - 29 Ekim tarihlerinde özel hayatınız, aileniz ve evinizle ilgili kararlarınızda temkinli olun. Evi içinde birilerini yanlış anlama ihtimaline karşı da esnek olmanızda fayda var. Bu dönemde köklerinizi, aile ağacınızı da araştırabilir, ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz. 16 Ekim günü yeniay ile birlikte müşteri ziyaretleri, kurumsal iletişim, sosyal medya gibi işleri hızlandırın. yeni bir projeye başlamak için uygun zamanlardasınız. Sözleşmeler üzerinde çalışabilir, arşivlerinizi araştırabilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay kariyerinizde bir sıçrama yaratabilir. Tanınırlığınız, görünürlüğünüz giderek artıyor. Ani iş tekliflerine, terfi ve ödüllere hazır olun. Merkür'ün geri hareketi 6 Kasım gününe dek devam edeceğinden her türlü yazışmada ve konuşmada özenli olmanızda fayda var.

Başak

Ay boyunca sözleşmeler, imzalar, iletişim konuları ve dosyalamalar önem kazanıyor. Üzerinde çalıştığınız ve imzaladığınız belgelere daha dikkatli bakın. 1-12 Ekim tarihlerinde etkileri daha olumlu olabilecek el sıkışmaları 13 Ekim sonrasında erteleiğinizde eksik veya yanlışlıklar da beraberinde gelebilir. Eş veya ortağınızla beraberce bir yatırım düşünüyorsanız biraz beklemekte fayda var. Sonradan pişman olmamak adına ortak yatırımlarınızı (araba, banka yatırımı vs.) 15 Kasım sonrasına erteleyin. Şimdi de güzel haberlere geçelim. 2-28 Ekim arası güzellik, uyum, barış ve bereket gezegeni Venüs Başak burcunda olacak. Bu gökyüzü geçişi sizin başkalarının üzerinde bıraktığınız izlenimi daha da güzelleştiriyor. Toplantılarda, görüşmelerde gözler üzerinizde olabilir. Başlamayı düşündüğünüz veya şimdilerde yaptığınız bir hobi varsa ve özellikle el yeteneğiyle ilgili ise bu tarihler arasında buna zaman ayırın. 16 Ekim sonrası maddi birikimler konusunda kapılar açılıyor. Ek gelir sağlayacak bir iş düşünebilir, veya daha dolgun ücretli başka bir işe geçebilirsiniz. 28 Ekim sonrasında kazancınız artıyor. Birkaç hafta boyunca geliriniz artabilir, maaşınıza artış gelebilir.

Terazi

Evde, işyerinde, sokakta ve sosyal ortamlarda ilişki yönetiminin kritik olduğu bir ay başlıyor. 1 Ekim günü Koç - Terazi karşıtlığında gerçekleşecek Dolunay karşınızdaki kişileri tolore etmekte zorlanabileceğinizi de gösteriyor. Uyum ve dengeye olan düşkünlüğünüz sayesinde iletişimde güçlüsünüz. Ancak sizin ‘hayır’ diyemeyen yönünüzü kullanmak isteyenler olabilir. Başkalarına zarar vermeden kendi istediğiniz tarzda yaşayabilirsiniz. İş başvuruları yaptıysanız sonuçlarını da bu dolunay günlerinde alabilirsiniz. 13-15 Ekim tarihlerinde arınmak önemli görünüyor. Bedensel, ruhsal, zihinsel olarak arınmayı seçin. 16 Ekim sonrası her anlamda güzel bir dönem başlıyor. İşyerinde, toplantılarda daha fazla beğeni kazanabilirsiniz. İkna etmeniz, başkalarıyla iyi ilişkiler kurmanız mümkün. Bu dönemde iş başvuruları yapabilir, yeniliklere yelken açabilirsiniz. Eski iş arkadaşlarınızdan gelen bazı teklifleri de değerlendirin. Burcunuzdaki yeni ay sonrası bir süredir düşündüğünüz ve bir türlü uygulamaya geçemediğiniz her türlü konuda adım atmanızı da sağlıyor. Sanatla ilgllenmeye başlayabilir, sosyal alanda daha etkin olabilirsiniz. 28 Ekim sonrası Terazi burcuna geçen Venüs ilişkiler arası uyum ve denge yeteneğiniz ile pek çok projeyi başarıyla yapabilmenizi da sağlayacak. Yine de geri hareketteki Merkür isteklerinizin gerçekleşmesinde hızı kesebilir. Tüm aya baktığımızda eleştirel insanlardan uzak durmayı, kendi isteklerinize yoğunlaşmayı unutmayın diyoruz. Başkalarının isteklerini yerine getirmeyi öncelikli olarak görmek yerine, kalbinizden geçenlere yoğunlaşın.

Akrep

İşyerinde, oldukça yoğun projelerle geçen bir ay sizi bekliyor. Ayın ilk günlerinde, Dolunay etkisi ile ofis ortamındaki yapılacaklar ön plana çıkıyor. Teslim tarihleri gelen projelerin gecikmemesi için tedbirli davranmanızda fayda var. Sağlığınıza özen gösterin, özellikle telaşa kapılmadan, acele etmeden işleri bitirmeye çalışın. 2 – 28 Ekim tarihlerinde yakın çevrenizle olan iletişimde ilerlemeler var. Yakın arkadaşlarınızla temasta olun. Bu tarihler arasında belli bir konuda temel eğitime başlamak, müşteri ziyaretleri yapmak, teklifler vermek, dosyalamalara bakmak, duyurular ve sosyal medya ile uğraşmak çok şey kazandırır. İletişime ve yazmaya önem verin. Düşündüklerinizi, aklınızdan geçen fikirleri kaleme alın. Ayın son günü gerçekleşecek olan Dolunay sizin için çok önemli gelişmeler içeriyor. İşyerinde karşınızdaki kişilerden ilginç teklifler alabilir, büyük projelere geçebilirsiniz. Aynı zamanda başka yerlerden gelecek projeler ve öneriler de kazancınızı artıracak potansiyel içeriyor. Uzun zamandır birlikte olduğunuz ortağınız veya eşiniz ile bağlantılı konular gündeme gelebilir. Karşılıklı beklentileri konuşarak ortaya dökebilir, sakince tartışmaya açabilirsiniz. İletişim ve ulaşım, zihinsel hareketlerle ilgili gezegen Merkür 13-28 Ekim tarihlerinde burcunuzda geri harekette olacak. Bu anlamda bu tarihler arasında konuşmalarınızda, yazılarınızda temkinli olmaya çalışın. İhmalkarlık ve unutkanlığa bağlı olarak hayatınızda aksamalar olabilir. Buna izin vermemek için her şeyi iki kere kontrol edin. Raporları ve duyuruları kontrol etmeden göndermemeye çalışın. Bu dönemde gereksiz yere kafanızda oluşturacağınız sanal kaygıları da unutun gitsin. Bir süre sonra gereksiz olduklarını fark edebilirsiniz. İlişkilerinizde duygusal tepkiler veya tepkisizlik sizi yorabilir. İçinize atıp bütün gece düşünmektense unutun gitsin.

Yay

Ekim ayına oldukça sosyal olarak başlıyorsunuz. Dostlar, arkadaşlar ile kurduğunuz temas, iç çevresiyle bağlantılı gelişmeler heyecanlanmanızı sağlayacak. Bu dönemde kendi yaptıklarınızı, bugüne kadar emek verdiğiniz oldukça yaratıcı fikir ve eserlerinizi başkalarına sergileme fırsatı da bulacaksınız. Eğitim, sunumlar, toplantılarda söz almak sırası sizde. Aceleci olmayın ve telaş etmeyin. Kendi işinizi yapıyorsanız, strateji oluşturmak, geleceği de düşünerek oyun kurmak için doğru zamandasınız. 2-28 Ekim tarihleri arasında iyicil gezegen Venüs iş hayatınıza ışık tutuyor. Minik bir terfi, güzel bir ödül, ünvanınızda güzel bir değişim bekleyebilirsiniz. Ne kadar çalıştığınız ve işlerinizin başarısı konuşuluyor olacak. 13 – 28 Ekim tarihleri arasında kuruntulara karşı dikkatli olun. Aslında belki hiç olmamış ve olmayacak olaylarla ilgili endişe geliştirdiğinizde hemen odağınızı günlük işlere çevirin. Şehir efsanelerinden ve şirket dedikodularından uzak durun. 16 Ekim sonrası sosyal alanda, iş çevresi ve dernekler, STK larla ilgili oldukça yeni gelişmeler var. Yeni kimselerle tanışıp onlarla gelecek planlarınızı paylaşabilirsiniz. Yeni bir grup içine girmeniz de söz konusu. Ayın son günü oluşan Dolunay son hafta etkisini gösterecek. Günlük ofis hayatınız, rutinlerinizde değişiklik yapmanız gerekebilir. Size bağlı çalışanlarından ani istifalar duyabilirsiniz. Bu dolunay süresinde endişelerinizi günlük hayatınıza yansıtmadan çalışın. Rüyalarınız, kafanızdaki işlerin getirdiği ruh halini geride bırakarak uyanın. Her sabah kendinize gülümsediğinizde işler yoluna girecektir.

Oğlak

Ekim ayının ilk günlerinde eviniz, aileniz ve özel hayatınızla ilgili sorumluluklar alabilirsiniz. Zamanınızı evinize ayırmanız da gerekebilir. Eve yeni bir şey almak, taşınma planları yapmak için oldukça erken bir zamandasınız. Yaptığınız bazı değişiklikleri geri alma ihtimaliniz de kuvvetli. 2-28 Ekim tarihlerinde Venüs iyicil etkisi ile yaratıcılığınızı tetikliyor. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız konuları yurt dışı bağlantılı kimselere aktarmak, kısacası sahneye çıkmak için bu tarihler çok uygun. Sistemli ve düzenli yapınız, işlerin özenli yapılması karşıdaki kişileri de etkileyecektir. Akademik anlamda veya yabancılarla bağlantılı ortamlarda ön plana çıkmaktan çekinmeyin. Uzaklardan gelen güzel haberler sizi bekliyor. 13 Ekim sonrası iletişim ve ulaşımı, zihinsel faaliyetleri temsil eden Merkür geri harekete başlıyor. Geçmişten tanıdığınız işinizle, mesleğinizle bağlantılı kişilerle tekrar karşılaşma ihtimaliniz kuvvetli. Bu kişilerin hayatınıza iyi şekilde dokunacaklarını müjdeleyelim. Size verdikleri bir bilgi, ya da sizinle tanıştırdıkları kimseler hayatınızda yeni açılımlar yapabilir. Bu anlamda belki de gelecek hayallerinizi de değiştiriyorsunuz. Kafanızın bu noktada biraz karışmasında fayda var. Böylece pek çok alternatifi de düşünecek, gelecek planlarınızı Aralık ayında netleştireceksiniz. Ayın sonuna doğru 31 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay etkili olacak. Bu tarihten birkaç gün öncesinden itibaren yaratıcılığınız tetikleniyor. Aniden birinden hoşlanmanız ve bir ilişkinin başlaması da mümkün. Ayın son günleri güzel, keyifli görünüyor. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin. Varsa çocuklarla ilgili hızlı ve büyük gelişmeler de sizi bekliyor. 28 Ekim sonrası geri hareketteki Merkür kariyerinizle bağlantılı olarak kafanızı karıştırabilir. Önemli kararlar için 6 Kasım’ı bekleyin.

Kova

İletişimin her türlü ile zamanınızı geçireceğiniz ayın ilk günlerinde hareketlisiniz. Kurumsal iletişim, duyurular, sosyal medya etkinlikleri, sahada iş ziyaretleri, müşterilere verilen teklifler, kısa iş gezileri zamanınızı doldurabilir. Tüm bunları yaparken fikirlerinizin beğenilmesi ve çok ilgi görmeniz de mümkün. Yine de özellikle yollara düşecekseniz unutkanlık ve ihmalkarlıklara karşı herşeyi bir iki kere kontrol edin. Yanınıza tüm gerekli eşyaları almayı unutmayın. Uzaklardan gelen haberler, yakın çevrenizin sizden beklentileri de günlük hayatınızın içinde olacaktır. Ekim ayının ilk günlerinde kişisel gelişiminizi önemseyin. O çok istediğiniz kursa yazılabilir, yeni bir dil öğrenmeye bile başlayabilirsiniz. 13 Ekim sonrası geri harekette olacak Merkür kariyerinizle ilgili kafanızı karıştırabilir. Ünvanınız, konumunuz, bulunduğunuz şirketle iligli soru işaretleriniz varsa bu dönemde karar almaya çalışmayın. Hatta yapacağınız iş görüşmeleri de sağlıklı ve net bir şekilde olayları görmenizi engelleyebilir. Bu dönemde iş hayatınızda yanlış anlaşılmalar veya beklentilerinizin karşılanmaması gibi noktalarda aceleci olmamanızda fayda var. Kasım ayının sonlarına doğru işler rayına girecek ve tüm tarafların bir noktada anlaşması mümkün olacak görünüyor. 16 Ekim günü Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay kendinizi geliştirmenize olanak tanıyacak. Yurt dışı bağlantılı yeni projeler yapabilir, yabancılarla temasa geçebilirsiniz. Yeni tanıyacağınız yabancı kimseler ufkunuzu genişletecektir. Akademik bir derece almak, üniversite bağlantılı bir iş yapmak için de bu tarih sonrası uygun görünüyor. Medyada yer almak gibi bir hedefiniz varsa yeniay sonrası bir adım atın. Ekim ayının sonlarına doğru ikinci bir Dolunay bizleri bekliyor. Bu dolunay size eviniz, aileniz, özel hayatınızla ilgili konularda ışık tutacak. Ani bir taşınma, aile düzeninde değişiklik planları gündeme gelebilir.

Balık

Ekim ayına girer girmez maddi birikimler konusu gündeme geliyor. Ne kadar para kazandığınızı hesaplıyor ve gelirinizi artırmak istiyorsunuz. Ek gelir elde edeceğiniz ya da maaşınızı artıracağınız olanaklar Dolunay ile karşınıza çıkıyor. Ayın ilk günleri ortağınız veya eşiniz ile kurduğunuz maddi paylaşım dengesini gözden geçirmenizde fayda var. Verdiğiniz emeğin karşılığını aldığınızdan tam emin değilsiniz. Karşınıza yeni projeler, yeni müşteriler çıkabilir. Ortak bir yatırım, araba gibi şeyler düşünüyorsanız biraz daha beklemenizde fayda olabilir. 2-28 Ekim tarihleri arasında karşıt burcunuzdaki Venüs rahat çalışacağınız, size destek verecek çalışkan kişilerle iş birliği içine girebileceğinizi fısıldıyor. Venüs’ün bu konumu iş tekliflerini de kapınıza getirebilir. 13 Ekim sonrası geri harekete geçen Merkür medyada yer almak, yurt dışı ile yapılan işler ve kişisel gelişim konularında süreçleri yavaşlatabilir. Yurt dışından gelen bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Bu dönemde seyahat etmek, basın lansmanları yapmak pek size uygun olmayacaktır. 28 Ekim tarihinden sonra ise Merkür Terazi burcunda geri harekete geçtiğinde ortak yatırımlar, parayı değerlendirme konularında aceleci kararlar almayın. Ayın son günü, yani 31 Ekim’de gerçekleşecek Dolunay birkaç gün önceden etkisini gösterecektir. Toprak ve su elementlerine iyi gelecek bu gökyüzü olayı her taraftan destek alacağınızı da vurguluyor. Şimdi sosyal medya, internet konularında atağa kalkmanızın tam zamanıdır. Bir konuda temel öğrenime de başlayabilirsiniz. Yapacağınız geziler, doğa içinde olmak size iyi gelecektir. Beklediğiniz önemli işlerin olumlu sonuçlandığını göreceksiniz. Kardeşleriniz varsa hayatlarında hızlı gelişmeler olabilir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?