Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Binnur Zaimler'den Ekim'22 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ekim 2022 için burç yorumları

Koç

Günlük işlerinizdeki karışıklıklar 4 Ekim sonrasında rayına giriyor. Üzerinde çalıştığınız projelerdeki gecikmelerin son bulduğu bir haftaya giriyoruz. Bu noktadan sonra unutkanlıklar ve ihmalkarlıklarla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Size bağlı çalışanların da verdiği bilgilerin daha açık ve anlaşılır olacağını göreceksiniz. Sağlık kontrolleri yaptırabilir, günlük rutinlerinizde sağlığı ön plana çıkarabilirsiniz. 10 Ekim sonrasında karşıt burcunuza geçen Merkür, işyerinde ikili çalışmalarda, ortak iş birliklerinde daha başarılı olabileceğinizi söylüyor. Karşınızdaki danışmanları, hukukçuları dinleyin, onların fikirlerinden yararlanmaya çalışın. 9 Ekim günü Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay hayatınızın her alanında pek çok şeyin farkına varmanızı sağlayacak. Açıkça görünür hale gelen iş teklifleri, ilişkilerinizde olumlu ve olumsuz yönler dikkat çekiyor. Dolunay ışığı altında, birkaç gün boyunca biraz gergin ama kararlı olabilir, ertelemek istemeyeceğiniz bazı seçimler yapabilirsiniz. Net ve dürüst olmanız sayesine karşı tarafına anlayışını kazanacaksınız. Öfkeye ve aceleciliğe kapılmamaya bakın. 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrasında yatırım kararları vermeniz için birkaç gün gökyüzü sizi destekliyor. Yeni ortaklıklar ve ortak paralar gündeme geliyor. 29 Ekim sonrasında birkaç ay boyunca geri harekette olan Mars, sosyal alanda arka planda kalmanıza neden olabilir.

Boğa

Sahnede olduğunuzda yaşadığınız aksaklıklar, sunum yaparken, eğitim verirken ve başkalarına kendinizi ifade ederken başınıza gelenler son buluyor. 4 Ekim sonrası planlarınıza uygun şekilde söz alabilirsiniz. 23 Ekim gününe dek üzerinde çalıştığınız işlerden keyif alacağınız, ekibinizden en yüksek verimi yakalayacağınız bir aydasınız. Bu günlerde ofisinizi, çalışma alanlarınızı güzelleştirmek, hatta başka bir ofise geçmeniz de size iyi gelebilir. 25 Ekim günü gerçekleşecek Akrep burcundaki Güneş tutulması ise belki de sizin için yılın en önemli günlerinden biri. Güneş tutulması ile yeniay birlikte gerçekleşmekte olduğundan bu tarihten sonraki günlerde sağlam temelli, uzun vadeli ilişkilere bağlamanız mümkün. 26-28 Ekim tarihlerine denk getirdiğiniz, yeni tanışıklıklar, işbirlikleri içeren başlangıçlar size iyi gelecek. İş teklifleri, iş değişiklikleri, iş arkadaşlarında değişim, ortaklıklar ve özel hayatınızdaki partnerinizin hayatındaki değişimler sadece birkaç potansiyel seçenek. Tutulma ile birlikte adeta karşınızdaki kişilere kilitleniyor ve çok uzun yıllar beraber oluyorsunuz. Hem iş hem de özel hayatınızda… Mars’ın ay sonunda geri harekete geçmesi birkaç ay boyunca maddi kazanımlarda yeterince ısrarcı olamayacağınızın bir göstergesi olabilir.

İkizler

Bu ay gaza basmak, istediklerinizi gerçekleştirmek için bol bol konuşmak, yazmak üzere planlar yapın. Mars’ın uzun süredir İkizler burcunda olduğunu düşündüğümüzde zaten yaşama asılmak için yeterince gücünüz var. Ekim ayı size aynı anda pek çok şeyi farklı ortamlarda yapabilme kudreti veriyor. Kendinizi sözel olarak, yazılı olarak oldukça iyi ifade edebilir, girdiğiniz tüm müzakereleri başarıyla sonlandırabilirsiniz. Atılım ve mücadele gezegeni Mars ay boyunca yanınızda olacak Tutulma zamanları da olmak üzere oldukça etkili geçişler, dönüşümler var. Günlük işlerinizde, sizinle çalışan ekipteki kuvvet sayesinde güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Özellikle 25-28 Ekim tarihlerinde ofiste olun ve görevlerinize uzun saatler boyunca odaklanın. 29 Ekim sonrasında Ocak ayının ortasına dek geri harekette olacak Mars, sizi hedeflerinize doğru giderken durup düşünmeye davet ediyor. Bu dönemde hedeflerinize sarılmakta o kadar da ısrarcı olamayabilir, karar değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Eğer gerçekten bir şeyi istiyor ve azimle sarılıyorsanız, bu işlerin Ocak’23 sonuna doğru gerçekleşmesi mümkün. 9 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay sosyal alanda, iş çevresiyle ve ideallerinizle ilgili haberler almanızı sağlayacaktır. 28 Ekim sonrası kariyer alanınıza dönüş yapan şans gezegeni Jüpiter, birkaç ay boyunca ödüller, takdirler getirebilir.

Yengeç

Bir süredir iletişim, ulaşım ile bağlantılı sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. İletişim ve ulaşımla bağlantılı olan Merkür’ün geri hareketi neyse ki bitiyor. 4 Ekim sonrasında imzalarınızı atabilir, kısa seyahatler yapabilir, sosyal medyada coşabilir ve müşteri teklifleri verebilirsiniz. Kurumsal iletişim faaliyetleriniz giderek hızlanıyor. Merkür’ün geri hareketi sayesinde eski sözleşmeleri, evrakları arşivlerden indirebilme, tekrar canlandırabilme fırsatı buldunuz. Şimdi ise ileriye bakma zamanı. 7-10 Ekim tarihlerinde, Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay denge kurma ihtiyacınızı ortaya çıkarıyor. Özel hayatınız, eviniz, yuvanız bir tarafta iken sizi dış dünyada bekleyen yeni gelişmeler var. İş teklifleri, yeni bir unvan veya farklı bir görevlendirme gündeme gelebilir. Bu ayın en önemli olayı ise 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması. Yengeç burçları için oldukça olumlu etkiler verecek bu tutulma sonrasında, Venüs’ün de aynı konumda olması sayesinde yaratıcılık, sezgisel zeka ve keyif aldığınız işlerle zamanı doldurma eğiliminde olacaksınız. 25-28 Ekim tarihlerinde size gelen tekliflere ‘evet’ demeniz, önünüzde yeni kapılar açacaktır. Öne çıkmak, sahnede olmak bir Yengeç için utanılası olsa da buna alışın. Varsa çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yalnızsanız gerçek aşkı bulabileceğiniz bir tutulma sis bekliyor. 29 Ekim günü sonrasında geri harekette olan Mars, birkaç ay boyunca, kontrolünüzün dışındaki konulara odaklanmamanız gerektiğini söylüyor. Dedikodulara, ‘varsayılan’ olaylara, söylentilere kafanızı yormayın. Kuruntular, kaygılar sizi çok yorabilir.

Aslan

4 Ekim sonrasında zihinsel faaliyetleri etkileyen, iletişim ve konuşmayla ilgili olan gezegen Merkür geri hareketine son veriyor. Tabii ki Merkür aslında geri gitmiyor. Dünyadan bakıldığında göreceli olarak geri gidiyormuş gibi görünüyor. Merkür’ün düzelmesi 4 Ekim sonrasında maddi birikimleriniz, kazancınız ve yeni gelir kaynaklarıyla ilgili kararlarınızın doğru olacağını vurguluyor. Eylül ayında attığınız parayla ilgili adımları düzeltebilir, daha iyi hale getirebilirsiniz. 9 Ekim günü gerçekleşecek Koç burcundaki Dolunay sizi oldukça olumlu yönde etkiliyor. 7-10 Ekim tarihleri arasında yurt dışı, yabancılar, yabancı dille bağlantılı projelerde destek almanız, işlerinizi başarıyla gerçekleştirmeniz mümkün. Aynı tarihler basında yer alma, medya ilişkileri için de son derece uygun görünüyor. 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası evinizde, özel hayatınızda bir yenilenme bekleyebilirsiniz. Aslında 23-24 Ekim günlerinde evinizde arınma çalışmaları yapabilirsiniz. Birkaç senedir hiç kullanmadığınız eşyalarınızı başkalarına verebilir, sadeleşebilirsiniz. Tutulma sonrası evinizde, ailenizde güncel ihtiyaçlara göre düzen değişiklikleri hatta taşınma bile olabilir. 28 Ekim günü su elementi olan Balık burcuna dönen Jüpiter, ortaklaşa paylaşımlarda, eşiniz veya ortağınızla yatırımlarınızda bolluk bereket getirebilir. 29 Ekim sonrası ise iş çevresi ve sosyal alanda geri harekette olan Mars, eski dostlarla bir araya gelmenizi sağlayabilir. Bu alanda çok aktif, çok agresif olmamanızda fayda var. Gelecek planlarınız, idealleriniz konusunda kafanız bir süre karışık olabilir.

Başak

Eylül ayının sonlarından bu yana Başak burcunda geri harekette olan iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür 2 Ekim günü sonrası düzeliyor. Merkür zihinsel faaliyetleri konuşma, yazma, el yeteneği gerektiren işlerle, ticaret ve matematikle yakından ilgili. Tüm bu alanlarda Başak burcunun geriye dönüp yeteneklerini tekrar ortaya çıkarmasını sağlayan Merkür, aynı zamanda biraz da kafa karışıklığı vermişti. Şimdi geri hareketi sonlandırması ise, Başak burçlarının duru zihinlerinin geri dönmesini sağladı. 10 Ekim gününe dek üzerinde çalıştığınız projelerdeki başarınız çok konuşulacak.  23 Ekim gününe dek maddi birikimlerinizde artış olabilir. 1-23 Ekim arası maaşınıza artış yapması için yöneticinizle görüşebilirsiniz. 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması yakın çevrenizle ilgili. Komşularınız, yakın arkadaşlarınızın hayatında bazı değişiklikler olabilir. Bu tutulma sonrasında sözleşmeler imzalamak, iletişim projelerine imza atmak da mümkün. 28 Ekim sonrası karşıt burcunuz olan Balık burcuna geri dönen Jüpiter, birkaç ay boyunca iyi ve ahlaklı kimselerden göreceğiniz desteğe işaret ediyor. Ortaklıklar, iş birliklerinde sahip olduklarınızı o kişilere emanet edebileceksiniz. 29 Ekim sonrası ise Mars gerilemesi ile birlikte kariyeriniz, iş hayatınızla ilgili kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ocak ortasına dek işinizle ilgili cesur ve büyük bir kararlar almamaya ve değişiklik yapmamaya çalışın.

Terazi

Astrolojide iyicil olarak tanımlanan gezegenlerden biri Venüs’tür. Venüs’ün Terazi burcunda olması, 23 Ekim gününe dek ilişkilerinizde uyum, barış ve rahatlık getirecektir. Girdiğiniz ortamlarda başkalarını güzel sözleriniz, ilginizle büyülemek, onları kendi istekleriniz doğrultusunda ikna edebilmek sizin için çok kolay. Çekicilik, güzellik de Venüs ile birlikte geliyor. Venüs, iletişimi bir sanata dönüştürmenizi de sağlayacaktır. Venüs Terazi burcunda iken saçlarınızı, görüntünüzü ve kişisel imajınızı ön plana alın. Değişiklikler yapabilir, ruhunuzdaki estetiği dışarı yansıtabilirsiniz. 9 Ekim günü karşıt burcunuz Koç’ta oluşacak Dolunay doğrudan ilişkilerle ilgili olarak kapınızı çalıyor. Baskın, dediğim dedik insanları tatlı dilinizle ikna etmeye, gergin ortamlara girmemeye çalışın. Diğer taraftan önemli iş teklifleri de bu dolunay günlerinde karşınıza çıkabilir. 23 Ekim sonrasında ay sonuna dek sizin için tek bir kelime var: PARA. Ekim ayının son haftası maddi birikimleriniz ve yatırımlar ön plana çıkıyor. Bazı noktalarda kazancınızı azaltmanız gerekebileceği gibi, geçmişten getirdiğiniz birikimlerinizi de iyi yönde kullanabilirsiniz. 25-28 Ekim tarihleri arası satın alacağınız şeyler sizi tazeleyebilir. 23-24 Ekim günlerinde ise elden çıkarmanız gerekenler olabilir. 29 Ekim sonrasında hava elementi İkizler burcunda geri harekete başlayacak olan Mars, yurt dışı seyahatlerinde Ocak ortasına dek daha dikkatli olmanızı öneriyor. Lojistik, iletişim, basına yansımalarla ilgili işlerde temkinli olmanızda fayda olabilir.

Akrep

2022 yılının en önemli virajına giriyorsunuz. Ekim ayında gerçekleşecek Güneş tutulması virajın başlangıcını işaret ediyor. Güneş tutulmaları her zaman yeni ve büyük başlangıçları işaret eder. Venüs’ün de tutulma sırasında Akrep burcunda olması tutkulu, azimli, odaklandığınız günlere işaret ediyor. Sevdiğiniz bir proje üzerinde yoğunlaşabilir, geçmişten getirdiğiniz tüm bilgi ve deneyim birikiminizi bu işe yansıtabilirsiniz. Büyük bir dönüşüm içinde olacağınız Ekim ve Kasım aylarında tutkunuzu, enerjinizi olumlu alanlara yansıtmaya, yeniliklere açık olmaya bakın. Konfor alanından çıkmak, yeni dostlar edinmek, yeni ilişkilere yelken açmak size düşündüğünüzden daha iyi gelebilir. İşiniz veya özel hayatınızda sadeleşmek, küçülmek, yüklerinizden arınmak gerekiyor. Tutmaya çalışmak yerine bırakın ve hafifleyin. Bu arınma kilo verme, işyerinde bazı görevlerden uzaklaşma, özel hayatınızda bazı kötü alışkanlıkları bırakma şeklinde olabilir. Bu sürecin en güzel tarafı, yeni tanışacağınız ve size destek verecek insanların olması. 25 Ekim günü Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sonrasında yenilikler için adım atabilirsiniz. Tutulmaların etkileri oldukça uzun sürer ve hayatınızın dönüm noktalarını oluşturur. Bunun yanında 29 Ekim günü geri harekete geçen Mars, paylaşımlarınıza dikkat çekiyor. Almayı düşündüğünüz borçları, ya da ortağınızla paylaştığınız malları düşündüğünüzde, beklentinizi çok yüksek tutmamanızda fayda var.

Yay

İş hayatınızda sizi yanlış anlayan kişilerin olması, yanlış işlere girişmeniz, aksaklıklar nedeniyle terfinizin geç gelmesi gibi çeşitli zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Size iyi bir haberimiz var: Bir süredir kariyer alanınızda geri harekette olan Merkür 3 Ekim günü düzelmiş olacak. Dolayısı ile Ekim’in birinci haftasından itibaren yavaş yavaş eski itibarınızı kazanmanız, saygınlığınızı geri almanız mümkün. 9 Ekim günü bir ateş elementi olan Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay sayesinde neşeniz yerine geliyor. İlgi alanlarınızla keyifli zaman geçirebilmeniz, yaratıcı taraflarınızı kullanmanız ve işinize vizyon katmanız da Dolunay’a doğru artıyor. Hızlı, dinamik sporlara uygun günler sizi bekliyor. Spor yaptığınızda hayatınızın tüm alanlarında canlanma görebilirsiniz. 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması, o günlerde kuruntuları akla getiriyor. Gerçekle bağdaşmayan, asla karşınıza çıkmayacak hurafeler ve söylentiler yüzünden uykusuz geceler geçirmeyin. Tutulma günlerinde size tutmanız için bazı sırlar verilebilir. 28 Ekim günü yine Balık burcuna dönen Jüpiter, evinizde, özel yaşamınızda sevgi dolu anlara işaret ediyor. Yaşam sevincinizi ve gücünüzü evdeki sevgiden almaya çalışın. 30 Ekim günü geri harekete başlayan Mars tam karşıt burcunuz İkizler’de olacak. Bu tarihten itibaren iki buçuk ay boyunca iş birliği yaptığınız kimseler, ortaklar ve muhataplarınız yeterince cesur hamlelerinize izin vermek istemeyebilir. Bazı projelerden geri çekilmek isteyebilirler.

Oğlak

Toprak elementi Başak burcunda geri hareketini sonlandıran Merkür, yurt dışı, yabancılar, seyahatler ve reklamcılık gibi alanlarda size destek vermeye başlıyor. 3 Ekim sonrası düzelen Merkür yabancı dilde yapacağınız konuşmalar, projeler ve iş birliklerinizi de kuvvetlendirecek görünüyor. 7-9 Ekim tarihlerinde, öncü burçlarda gerçekleşen Dolunay etkisi ile eviniz ve dış dünya arasında bir denge kurma ihtiyacı içine girebilirsiniz. Ev düzeninde bazı değişiklikler yapma zamanı gelmişse çok da ertelememekte fayda var. Bu dolunay sırasında dış dünyaya, kariyerinize odaklanın. Venüs sayesinde güzel iş teklifleri sizi bulabilir. Ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması Ekim ortasından itibaren kendisini hissettirmeye başlıyor. Su elementinde gerçekleşecek 25 Ekim Güneş tutulması, Venüs etkisi ile yeni çevrelere girmenizi, yeni dostlar edinmenizi sağlayabilir. İş çevresindeki kimseler, ideallerinizin de gerçekleşmesinde etkili olabilir. Pazar araştırma, büyük veri analizi, istihbarat konuları ilginizi çekebilir. Dernekler, kulüpler ve oradaki dostlardan yardım almanız mümkün. 25 Ekim sonrası 28 Ekim gününe dek iş başvurularınızı yapın, ulaşmak istediğiniz kimselerle iletişime geçin.

Kova

Eşinizle veya ortağınızla paylaştığınız maddi ve manevi konularda bir süredir kendinizi rahat hissetmiyorsunuz. İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi geçtiğimiz aydan bu yana ortaklaşa alanda beklentilerinizin karşılanmasında zorlayıcı durumlar ortaya çıkarıyor. Niyetlendiğiniz bir yatırım, almak istediğiniz bir araba veya yatırım konularında gecikmeler yaşamış olabilirsiniz. Bu dönemde isteklerinizi iyice incelemek ve değerli ek bilgiler almak da mümkün olmuştur. Şimdi, 4 Ekim sonrası daha net yatırımlar yapabilir, karşınızdaki kişi ile tam olarak uzlaşabilirsiniz. 9 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay size destek veriyor. Yazılı ve sözlü iletişim, sosyal medya, müşteri teklifleri, temel bir eğitim, iş ziyaretleri gibi çalışmalar yapabilir, bu alanlarda büyük yol kat edebilirsiniz. İş ve özel hayatınızda, bu güzel dolunay altında seyahatler planlayabilir, sevdiklerinizle zaman geçirebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili konularda bazı gelişmeler de yine dolunay döneminde ortaya çıkabilir. Gelelim tutulma günlerine… 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulmasına doğru giderken, kariyeriniz, işyerindeki ünvanınızla ilgili bazı beklentileriniz de olabilir. Ancak bu beklentilerinizde makul ve mantıklı olmaya bakın. Size verilen görevlerin veya beklediğiniz terfilerin tam da istediğiniz ölçüde devam etmeyeceğini düşünebiliriz. Tutulma sonrası tamamen başka bir işe başvurabilirsiniz. 28 Ekim günü şans gezegeni Jüpiter, birkaç aydır uzaklaştığı para evinize geri dönüyor. Birkaç ay boyunca maddi birikimlerinizle şanslı artışlar bekleyebilirsiniz. Jüpiter, paranın gelişini müjdelerken, çok da hesap kitap yapamayacağınızı da gösteriyor.

Balık

Tam karşıt burcunuz Başak’ta geri harekette olan Merkür 4 Ekim sonrası düzelerek ilişkilerinizin yavaş yavaş rayına girmesini sağlayacak. Ekimin ilk 10 günü zeki kişilerle bir arada çalışmak, onların matematik zekasından yararlanmak mümkün olacaktır. Karşınızdaki kişilerin çok gerçekçi ve detaycı olduklarını unutmayın. 9 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay maddi birikimlerinizin artışını müjdeliyor. Müşteri tekliflerinizde yüksek tutarlardan kapıyı açabilir, beklentilerinizi yüksek tutabilirsiniz. Su elementi olan Akrep burcunda 25 Ekim günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası kendinizi geliştirme fırsatlarınız büyük. Yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işlere girebileceğiniz gibi, medyada yer almak, reklamcılık ve iletişim konularında da kapıların sonuna kadar açıldığı günler geliyor. Büyük düşünüp, cesur hareket etme zamanıdır. 28 Ekim tarihinde burcunuza geri dönen şans gezegeni Jüpiter, rahat hareket ettiğinizde bolluk ve bereketin yanınızda olacağını vurguluyor Hayallerinizdeki projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu transitin gölge tarafı olan utanma, kendine acıma gibi duygulara asla girmeyin. 29 Ekim sonrası iki buçuk ay boyunca geri harekette olacak Mars, ev ve aile düzeninizle ilgili temkinli hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Sözlü atışmalardan uzak durun. Evdeki iletişim cihazlarını kontrol edin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?