Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Eylül'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Eylül 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

Koç: Bu ay sizin için bol bol çalışmak demek. Hemen tatil havasından çıkıp kolları sıvayın. Arka arkaya yapmanız gereken işler günlük hayatınızı bir düzene sokmanızı gerektirebilir. Yeni işler, görevler, yeni projeler hemen ayın ilk başlarında sizi bulacaktır. Ajandanızı iyi yönetmek, projeleri günü gününe planlamak sizi rahatlatacaktır. Bu ay sizin için rutinler oluşturma zamanı diyebiliriz. Hem işyerinde hem de özel hayatınızda süreklilik ve tutarlılık içeren alışkanlıklar edinin. Her sabah veya akşam yürüyüş yapmak, günlük beslenmenize sağlıklı bir şeyler katmak, yeni bir diyet programına başlamak, ofisinizde masanızın üzerine su sürahisi koymak gibi sağlıkla ilgili rutinlerinizi yerleştirin. Diğer taraftan ofis hayatına kendinizi vermeniz de gerekiyor. Özellikle ayın ilk yarısını masa başında çalışarak geçirebilirsiniz. Verimli olmak, işleri bitirmek, çıktılar üretmek hoşunuza da gidecek. Ayrıntılı işlerde başarılı olabilirsiniz. Size bağlı bir ekip varsa onların desteğini en çok alacağınız zamanlar içindesiniz. Bu anlamda yardım istemekten çekinmeyin. Ayın ikinci yarısında ise daha fazla ilişki yönetimine odaklanın. Etrafınızdakilerle iletişimizin önem kazanıyor. 15 Eylül sonrası yeni iş birlikleri, ortaklıklar, yeni müşterilerle tanışmak da size çok şey katabilir. Yalnız olmak yerine başkalarıyla birlikte giriştiğiniz işler 15 Eylül sonrası daha fazla ses getirecektir.

Boğa

Boğa: Tatil havasından tam olarak çıkamadığınız bir aya ‘merhaba’ deyin. Etrafınızdakiler yavaş yavaş iş hayatına ısınmış olsa da sizin aklınız hala alacağınız ek izinlerde olabilir. Şehre dönmüş olsanız da kısa hafta sonu kaçamakları yapmak için uygun günlerdesiniz. Bir süredir ilgilendiğiniz hobiler varsa bu ay ciddi şekilde düzenli olarak hayatınıza sokabilirsiniz. Sanatla, el yetenekleriyle ilgili hobilere göz atın. Ufkunuzu genişletecek başka alanlardan da keyif alabilirsiniz. İşyerinde bu ay strateji geliştirmeye zaman ayırın. Yeni oyun planları ile işi geliştirme yönünde yetenekleriniz ortaya çıkıyor. Kariyeriniz ile keyif aldığınız alanları birleştirebilirsiniz. Eğitim vermek, kendinizi ifade etmek, sunumlar yapmak bu ayın temaları arasında görünüyor. Ay ortasından sonra ofisinizde daha fazla zaman geçirmek, oturup çalışmak, projeler için kolları sıvamak durumundasınız. 15 Eylül sonrası size işyerinde ilişkileri doğru yönetme sorumluluğu getiriyor. Keyif alacağınız işler üzerinde çalışacaksınız. Ayın ikinci yarısında yaptığınız tüm işlerde dengeyi gözetin. Hukuk, sanat gibi alanlarda işler yolunda görünüyor.

İkizler

İkizler: Eylül ayı özel hayatınıza ‘zoom’ yapıyor. Özellikle ayın ilk yarısında eve zaman ayırın. Ajandanızı yaparken evle veya aile düzeniyle bağlantılı görevlerinizin de ortaya çıkacağını düşünerek esnek hareket edin. Evde tamirat, eşyaları yenilemek hatta taşınmak bile söz konusu olabilir. Ev yenilemek için harika günler içindesiniz. Aile düzenini de tekrar gözden geçirmek, ev rutinlerinizi birlikte konuşarak daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Dostlarınızla evinizde zaman geçirmek, minik davetler vermek de ayın ilk yarısında iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Özel hayatınıza ayın ilk yarısında odaklanmanız, dış dünyada daha sonraki hamleleriniz için de olumlu olacaktır. Aile ağacını yapmak, soy ağacını araştırmak, köklerinize inmek isteyebilirsiniz. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca kariyerinizde bazı sonuçların ortaya çıkacağını gösteriyor. Beklenti içinde olduğunuz konularla ilgili nasıl yol alacağınızı daha iyi bileceksiniz. Bir terfi, iş teklifi beklentiniz varsa ay ortalarında sonuçlarını görebilecek, buna göre kendi kararınızı da verebileceksiniz. Mevcut iş hayatınızda manevra yapmak, memnun değilseniz işinizi de değiştirmek için uygun günler. Ayın ikinci yarısı hayattan daha fazla keyif alacağınız aktiviteler getiriyor. Hobilerinize, ilgi alanlarınıza 15 Eylül sonrasında zaman ayırın. İkinci yarıda sosyal flörtler hayatınıza girebilir. Hoşlandığınız kişilerle masum konuşmalar yapmanızda mahsur yok. Keyifli ortamlar, rahat zamanlar yaratıcılığınızı da tetikleyecek. Özellikle sinema, tiyatro gibi iletişim sanatlarıyla ilgilenmeniz ufkunuzu genişletecektir. Sahneye çıkmanız, eğitimler vermeniz ayın ikinci yarısında hem sizi hem de karşınızdaki kişileri besleyecektir.

Yengeç

Yengeç: Yakın çevrenize hep önem vermişsinizdir. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız, komşularınız sizin için her zaman değerlidir. Onlarla bir araya daha fazla geleceğiniz bir aya giriyoruz. Sosyal olmak, yakın çevrenizle pek çok şeyi paylaşmak size iyi gelecektir. Onlara belli konularda destek de olmanız gerekebilir. Yeni bir kursa başlamak, hiç bilmediğinizi bir konuyu temelinden öğrenmek için ayın ilk iki haftası mükemmel fırsatlar içeriyor. Kısa geziler yapabilir, günübirlik veya bir iki günlük seyahat planları organize edebilirsiniz. İş hayatında ise kısa iş seyahatleri, şehir içi müşteri saha ziyaretleri verimli sonuçlarla dönmenizi sağlayabilir. Müşterilere teklifler hazırlayabilirsiniz. Dosyalar, anlaşmalar, hukuk konuları günlük hayatınızı oldukça meşgul edecek. İçinize sinen her türlü imzayı atmanız sizi başarıya götürecektir. Diğer bir dille sizin için özellikle 15 Eylül gününe de el sıkışmak, sözleşme imzalamak oldukça uygun. Ofiste oturmak yerine sürekli olarak sahada olmak, hareket halinde bulunmak bu ay daha akıllıca olabilir. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay birkaç gün boyunca dostlarla keyifli zamanlara işaret ediyor. Diğer taraftan kendinizi iyi ifade edebileceğiniz fırsatlar da Dolunay ile karşınıza çıkacaktır. Size destek olacak bu gökyüzü hareketi size sürpriz ve güzel haberler getirebilir. 15 Eylül sonrası odağınız değişiyor. Özel hayatınız, eviniz, yuvanız sanki her şeyden daha önemli olacak. Evde zaman geçirmek, ailenizle olmak isteyebilirsiniz. En sevdiğiniz kişileri evde ağırlamak herkese iyi gelecektir.

Aslan

Aslan: Eylül ayı boyunca para durumunuzu ön plana almanız uygun görünüyor. Para konusunda olumsuz hiçbir durum yok iken, artırmak için fırsatları kollayabilirsiniz. Diğer bir deyişle para kazanma kapasiteniz her zamankinden daha güçlü. Bu günleri en iyi şekilde değerlendirmek için elinizden geleni yapın. Önemli işlere öncelik vermek, doğru zamanda doğru hamleyi yapmak önemlidir. İşte şimdi, özellikle 1-15 Eylül tarihlerinde yeni müşteriler, yeni gelir modelleri, kazanç fırsatları, ek ikramiyeler gibi konularda ısrarcı olun. Yöneticiniz ile gelir paketinizle ilgili olarak konuşmak üzere randevu alın. Hamle yaptıkça işlerin geliştiğini göreceksiniz. Ay boyunca kendinize yatırım yapmayı da düşünebilirsiniz. Özgeçmişinize, deneyimlerinize değer katacağını düşündüğünüz kurslara katılın, sertifika programlarına katılın. Eylül ayının ikinci yarısı daha fazla iletişim odaklı görünüyor. Yakın çevrenizle temas halindesiniz. Güzel gelişmeler sadece özel hayatınızda değil, aynı zamanda iş hayatında da iletişim ön planda. Kurumsal iletişim duyuruları, sözleşme imzaları, müşteri kontratları, internet projeleri için mükemmel günler. ‘Youtuber’ olmayı planlıyorsanız tam zamanı. Sanat, yaratıcılık, mizah tek potada birleşince ilginç projeler karşımıza çıkabilir.

Başak

Başak: Ön plana çıktığınız, önemli gelişmelerin olduğu bir ay. Öncelikle gökyüzünün sizi desteklediğinizi bilin. Kararlarınızda, adımlarınızda hep rüzgar arkadan esiyor olacak. pek çok gezegenin Başak burcunda bulunması ve Eylül ayına Başak burcunda yeniay ile başlamak zaten başlı başına mükemmel bir zemin yaratıyor. İşte bu güzel zemin üzerine sizin neler inşa edeceğiniz de size kalmış. Hiçbir şey yapmadan bir kenarda oturayım demeniz, etliye sütlüye karışmadan zaman geçireyim demeniz pek çok fırsatın kaçmasına neden olabilir. Yapabileceğiniz hareketlere birkaç örnek vermek gerekirse: bedensel anlamda düzenli hareketler, spor, iyi beslenme, iyi uyku gibi sağlık hamleleri size düşündüğünüzden de fazla yarar getirecektir. Sağlığımızın hayatımızın diğer alanlarıyla bizim düşünmediğimiz kadar bağlantısı var. Zihinsel gelişime katkısı olacak kitaplar dinlemek veya okumak, yeni bilgiler keşfetmek, bir kursa başlamak bu aya yapacaklarınızdan bazıları. Kariyerinize gelince: iş başvuruları yapmak ya da şirket içinde büyük bir görev veya proje için aday olduğunu açıklamak uygun olacaktır. Gökyüzü sizi bu kadar desteklerken başkalarını değil kendinizi öne alın. Hayat sizin hayatınız ve ancak siz ne istediğinizi bilirsiniz. İsteklerinize sahip çıkın. Hedeflerinizle ilgili bir liste yapıp birer adım atmayı deneyin. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca hayatınızda pek çok şeyi daha iyi kavramanızı sağlayacak. Ayın ikinci yarısı ise maddi birikimlerinizi artırabileceğini fırsatlar içeriyor.

Terazi

Terazi: Eylül ayının ilk yarısı sizin için ikinci yarısından oldukça farklı. İlk yarı ne kadar inzivadaysanız, pek çok kişi tarafından pek de fark edilmiyorsanız, ikinci yarı o kadar renkli, sahnede ve ışıltılı geçecektir. Eylül ayının ilk iki haftasında kendinize bazı sorular sorup iç dünyanızı çözmeye çalışın. Gerçekte istediğiniz şeyler neler, bir hedefiniz var mı? Etrafınızda kalabalıklar olsa da Eylül ayının ilk on beş gün, günde bir iki saat kendinizi dinleyin. Sessiz bir yere kapağı atın. Bir toplantı odası veya bir ağacın altı. Ve iç dünyanızı, isteklerinizi duymaya çalışın. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca günlük işlerinize daha fazla odaklanmanızı gerektirebilir. Kontrol edemediğiniz konuları bir kenara bırakıp görünen somut işlerle ilgilenin. Endişelenmek yerine harekete geçin. Ay ortasından itibaren iletişim ve zihinsel faaliyetleri temsil eden Merkür gezegeni ile güzellik ve uyumu temsil eden Venüs Terazi burcuna geçiyor. Hem konuşmalarınızda, düşüncelerinizde hem de ilişkilerde son derece uyumlu güzel zamanlar sizi bekliyor. Tatlı dilinizle ve empati yeteneğinizle toplantıların göz bebeği olacaksınız. Her zamankinden daha güçlü bir ikna beceriniz olduğunu fark edin. Bu dönemde yaptığınız tüm çalışmaları bir sanat haline getirmeniz çevrenizdekilerin dikkatini çekecektir. İş başvurusu yapmak ya da gelen teklifleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Evde veya masa başında oturmayın. Öğle yemeklerini iş ilişkilerinizi geliştirmek için harcayın. Akşamları ise davetlere katılın.

Akrep

Akrep: Yeni ufuklara yelken açtığınız, yepyeni gelecek planları yaptığınız bir ay başlıyor. Ayın ilk yarısında hayata dair emellerinizi, ideallerinizi masaya yatırıp sorgulayacaksınız. İleriden beklentileriniz, hayal ettiğiniz tablo için neler yapıyorsunuz? Eylül başlarken, yeniay ile birlikte yeni çevrelere girmeniz, farklı dost grupları ile tanışmanız mümkün. Özellikle ayın ilk yarısı o kadar fazla sosyal ortam fırsatları olacak ki; siz de şaşıracaksınız. Tüm davetlere katılmaya çalışın. Bu ay işyerinde oturmak yerine iş çevresine zaman ayırmak uygun görünüyor. Yeni tanışıklıklar konusunda siz de harekete geçin. Mesleki gruplar, dernekler veya çalışma gruplarına katılabilirsiniz. Bu gruplarda hem çalışıp hem de ideallerinizi besleyecek konularda iş birliğine girebilirsiniz. Özel hayatınızda biri yoksa şimdi dost grupları içinden biri sizi fark edebilir. Siz de onu fark ettiğinizde hem dostluk hem de özel bir ilişki bir arada yürüyebilir. Sizi seven, destekleyen güçlü kişilerden bu ay destek isteyebilirsiniz. İlk hamleyi sizin yapmanız, ilk adımı atmanız durumunda işler hızlıca ilerleyebilir. Ayın ikinci yarısı ise biraz daha iç huzurunuza odaklı geçecek. Kendinizi dinlemeye zaman ayırın. Platonik bir aşk duygusal bir döneme girmenize yol açabilir. Hayatınızda biri varsa isteklerinizi net şekilde ifade etmek en doğrusu olacaktır.

Yay

Yay: herkes tarafından fark ediliyorsunuz. Bu ay kariyerinizde önemli gelişmeler sizi bekliyor. İş hayatında daha fazla tanınma, herkes tarafından bilinmeniz büyük olasılık. Eylül ayının ilk haftalarında size verilecek yeni bir unvan, yeni bir ek görev söz konusu olabilir. Yoğun olacağınız, çok çalışacağınız bu dönemde çabalarınız görünür olacak. kişisel imajınız, duruşunuz, ne giydiğiniz, ne dediğiniz her zamankinden daha da önem kazanıyor. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay hem kariyer hem de ev hayatında doğru dengelerle ilerlemeniz konusunda sizi uyarabilir. Beklediğiniz haberleri bu günlerde alacaksınız. Eylül ayının ikinci yarısı daha sosyal daha idealist bir döneme giriyorsunuz. Gelecek planlarınızı şimdi düşünebilirsiniz. Siz ve ailenizin ilerideki hayatı nasıl olacak? işte buna odaklanın. İş çevresi ve mesleki gruplarla bağlantılı işler hızlanıyor. Özellikle yabancılar veya akademisyenlerden destek görebilir, çok şey öğrenebilirsiniz. 15 Eylül sonrası sosyal çevrelerde kendinizi oldukça mutlu hissedeceksiniz. Birkaç senedir üzerinde çalıştığınız projelerin şimdi keyfini sürme, sonuçlarını alma zamanındasınız.

Oğlak

Oğlak: Eylül ayı yeni ay ile başlıyor. Bu yeniay kişisel gelişiminiz hızlanıyor. Hayatı daha büyük bir perspektiften keşfediyorsunuz. Uzaklarla bağlantılı projeler, yabancı kişilerle iş birlikleri, akademik kariyer, yurt dışı ticaret gibi konuları iyi değerlendirin. Sizi destekleyecek, kariyer anlamında üst konumdaki kişilerin takdirini kazanmanız mümkün. Reklamcılık, iletişim, uluslararası işler alanlarında şansınız açık. Kendinizi hem zihinsel hem de ruhsal anlamda geliştirmek, farklı bakış açıları, kültürler ve felsefeleri öğrenmek oldukça kolay olacak. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay ışığında karar vermek, imza atmak daha kolay olacak. Etkileri birkaç gün sürecek bu dolunay arkadaşlıklarınızı sağlamlaştırmak, gerçek arkadaşlarınızı seçmek için de sizi destekliyor. Yazılı sözlü iletişim, internet projeleri, reklamcılık gibi konular ay ortasında öne çıkıyor. Ayın ikinci yarısında ise kariyeriniz önem kazanıyor. İş hayatındaki itibarınızın arttığı bir dönem başlıyor. İyicil gezegen Venüs kariyer alanınızda olacak. İş teklifleri alabilir, sizi uzaktan veya yakından tanıyanların beğenisini kazanabilirsiniz. Kişisel imajınıza özen gösterin. Duruşunuz, ne giydiğiniz, söyledikleriniz olumlu etki bırakacaktır.

Kova

Kova: Eylül ayı ortaklaşa paylaşımlarınızı ön plana çıkarıyor. Ayın başından itibaren yeniay etkisi ile eşiniz veya ortağınızla birlikte yatırım yapma kararları alabilirsiniz. İnce eleyip sık dokusanız da içinize sinecek hamleler yapacaksınız. Paranızı nasıl değerlendirdiğinizden çok, bu değerlendirmeyi ortak yapmanız önemli. 14 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay kendi birikimleriniz ile ortak birikimlerin arasında bir denge kurmanız konusunda sizi uyarabilir. Miras konuları, başkalarından gelen maddi imkanlar gibi konular ay ortasında netleşebilir. Ayın ikinci yarısında ufkunuzu genişletip uzaklara bakabileceğiniz projeler içine giriyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı işler, reklam, internet, basın yayın gibi alanlarda projelerinizi devam ettirmek için çok uygun zamanlar. Basında yer alma olasılığınız varsa Eylül 15 sonrasını tercih edin. Yurt dışı seyahatler için de ayın ikinci yarısı çok uygun. Uzaklarla bağlantılı projeler aynı zamanda sizin geleceğe dair planlarınızı da destekleyecek. Yabancıların da içinde bulunduğu mesleki gruplara dahil olabilirsiniz.

Balık

Balık: Eylül ayı sizin için ilişkiler, iletişim yönetimi anlamına geliyor. Karşıt burcunuz Başak burcunda gerçekleşen yeniay sonrası birkaç hafta boyunca yeni tanışıklıklar, yeni kişiler hayatınıza giriyor. Yazın rehavetini üzerinizden atmanızı da sağlayacak bu kişiler itinayla çalışan, bazen de detaya takılan kişiler olabilir. İyiniyetli olduklarını unutmayın. Amaçları hatasız olmak, mükemmel iş çıkarmaktır belki de. Bu ay ortaklıklar, iş birlikleri, ikili gruplar halinde çalışmak için çok uygun. Eğer bir ortak arıyorsanız bu ay kolayca en iyisini bulabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin de hayatında yenilikler söz konusu olabilir. 14 Eylül günü Balık burcunda gerçekleşen Dolunay hayatınızın pek çok alanında etkili olabilir. Etkisini birkaç gün hissettirecek olan Dolunay, projelerinizin gidişatını daha iyi görmenizi de sağlayacak. Dolunay bazı bilgileri, konuları, duyguları açığa çıkaracaktır. Bu nedenle hem iş hem de özel hayatınızdaki ilişkilerinizin dengesini Dolunay günlerinde korumanız önemli görünüyor. Sakin kalmak, duygusal dalgalanmalara kapılmamak önemle tavsiye olunur. Dolunay aynı zamanda tüm bilgiler ışığında kararlarınızı netleştirmenizi de kolaylaştıracaktır. Kariyer, para, ilişkiler gibi pek çok noktada duruşunuzu netleştirin. Bir yolu seçmek, kararsızlıktan ve tereddütten çok daha iyidir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?