Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Eylül'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Eylül 2021 için burç yorumları

Koç

Kabuğunuzdan çıkarak etkileyici olabildiğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kariyerinizle ilgili ilişkileriniz önem kazanıyor. 6 Eylül sonrası ofisinizde yenilikler var. Bu tarihten sonra fiziksel olarak çalıştığınız yer değişebilir, bazı yenilenmelere açık olmanızda fayda var. Yeni projeler, görevlendirmeler, size bağlı yeni çalışanlar da bu tarihteki yeniay sonra hayatınıza giriyor. 20 Eylül civarı ise, dolunay etkisi ile işlerinizin, aldığınız görevlerin nasıl sonuçlanacağı belli olacak. Zaman planlarına uymaya çalışın, kontrol edemediğiniz konulara boşuna efor harcamayın. Venüs 10 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca size başkaları aracılığı ile gelecek maddi birikimleri işaret ediyor. Bir miras, bir ortak yatırımın iyi kazandırması gibi olasılıklar söz konusu. Eşiniz veya ortağınız ile beraber 10-26 Eylül tarihleri arası yatırım için iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. 14 Eylül sonrasında pek çok konuda karşınızdaki kişiyle ilerlemeniz söz konusu. Projelerinizde, özel hayatınızda karar alırken tek başınıza değil iki kişinin de fikri önemli olacak. Bu anlamda yeni iş birliklerine, ortaklıklara açık bir dönemdesiniz. Ortaklıkları, ikili projeleri 26 Eylül gününe dek açıklığa kavuşturabilirsiniz. 27 Eylül sonrası karşınızdaki kişiler karar değiştirebilir, 20 gün boyunca karşılıklı uzlaşı kolay olmayabilir. 

Boğa

Pek çok gezegenin toprak elementinde olması, Eylül’ün başkalarından alınan desteklerle kolay ve güzel geçeceğini betimliyor. Yaratıcılık, kendini ifade edebilme, hayattan keyif alabilme ve hobilerle ilgilenebilme olanaklarınız çok yüksek. Herkes çalışmaya dalmışken, siz güzel tatiller yapabilirsiniz. 6 Eylül sonrası, eğer kalbiniz boşsa yeni birisi gönlünüze girebilir. İşyerinde ise eğitimler, sunumlar yapabilir, daha stratejik konularla ilgilenebilirsiniz. 10 Eylül sonrası partnerinizle olan ilişkinizde gelişmeler var. Hem işyerinde hem de özel hayatınızda, fazla ısrarcı kişilerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Siz ne kaar barış dolu, huzurlu ve açık davransanız da, karşıdaki kişilerin geçmiş deneyimleri nedeniyle şüpheci tavırları olabilir. İletişimi iyi yönetirseniz, bu ilişkilerden başarıyla çıkabilirsiniz. Bir süre ipler karşı tarafında elinde olacak gibi görünüyor. Özel hayatınızda üzerinize fazlaca düşen partnerinize her zamankinden daha fazla ilgi gösterin. Üzerinde bir süredir çalıştığınız yaratıcı projenizi başkalarına sunmak, sosyal alanda gururla paylaşmak için 20 Eylül civarı çok uygun görünüyor. Dolunayın olduğu bu birkaç gün sahnede siz varsınız. 27 Eylül sonrası geri harekete geçem iletişim gezegeni Merkür işyerinde işlerin biraz karışmasına neden olabilir. Revizyon gerektiren görevleri ihmal etmeyin.

İkizler

Bu ay, dış dünyaya verdiğiniz zamanın bir kısmını ailenize ve evinize ayırmaya ne dersiniz? 4-5 Eylül tarihlerinde, hazır hafta sonu iken yaşadığınız alanda bir arınma çalışması yapabilirsiniz. Atılması gerekenler, hiç kullanılmayan ve başkalarına verilmesi gereken kıyafetler, bir kenara atılmış eşyalar…. Size artık hizmet etmeyen, kullanılmayan, bozuk, kırık olan her şeyden kurtulun. 6 Eylül öğleden sonra evinizin içinde bir yeniay oluyor. Özel hayatınız, aile düzeniniz içinde bir güneş doğuyor. Bu tarihten sonra 10 gün boyunca yenilenme, yeni eşyalar, aile düzeninde yeni gelişmelere açık olun. 10 Eylül sonrası kollarınızı sıvayarak keyif alacağınız, odaklanmanızı gerektiren harika projeler sizi bekliyor. İşyerindekilerle iç içe çalışacağınız, üretirken haz alacağınız günler geliyor. 14 Eylül sonrası ise iletişim sanatları, fikir üretmek, okumak ve sosyal alanda kendinizi gerçekleştirmek üzerine yoğunlaşabildiğiniz keyifli, oldukça görkemli günler geliyor. 26 Eylül gününe den bu fırsatı değerlendirmek için sahnede olun. Kendinizi ifade etmek, yaratıcı düşüncelerinizi paylaşmak için ısrarcı olun. Mars sizi sanat alanında da destekliyor. 18-22 Eylül tarihlerinde sizin de çok iyi hissettiğiniz gibi kariyer alanında bazı haberler var. Ünvanınız, işyerindeki konumunuz, görevlerinizle ilgili beklediğiniz haberlerin sonuçları bu tarihlerde geliyor.  27 Eylül sonrası Merkür gerilemesi ile birlikte, bir şey anlatırken, stratejik anlamda işyerinde yeni iş planları yaparken dikkatli olun. Bu tarihten sonra 20 gün boyunca aşk hayatınızda kafanız karışık olabilir. Varsa çocuklarla ilgili kararlarınızda netleşebilmeniz zor olabilir. Her şey Ekim sonuna doğru rayına giriyor.

Yengeç

Bu ay toprak ve su elementindeki gezegenler size destek olan kişilerin varlığına işaret ediyor. Öncelikle ayın ilk yarısında kardeşiniz veya kardeşiniz kadar çok sevdiğiniz kişilerden gelen yardımları kabul edin. Hatta belli konularda ilerlemek için siz onlara başvurun. Yeni bir proje için imza atmak üzere 6 Eylül sonrası bir iki hafta boyunca uygun ortamlar söz konusu olacak. El sıkışmak, bir işe başlamak, özellikle iletişim ve ulaşım bağlantılı projeler yürütmek için uygun günlerdesiniz. Müşteri ziyaretlerini bu tarihlerde yaparak yeni teklifler verebilir, kazançlı çıkabilirsiniz. 10 Eylül sonrası sezgileriniz sayesinde oldukça yaratıcı bir döneme giriyorsunuz. Adımlarınızı doğru attığınızda, eğlence de yanı başınızda olacak. Çalkantılı ve riskli flörtlerden uzak durmanızda fayda var. 14 Eylül sonrası evinizde yeni bir düzen için harekete geçiyorsunuz. Odaların, eşyaların yerini değiştirmek, dekorasyonu yenilemek hedefleriniz arasında olabilir. Elinizi çabuk tutup ev ve aile alanındaki yenilikleri 26 Eylül tarihine kadar bitirmeye çalışın. Bu tarihten itibaren geri harekete başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür, 20 gün boyunca evle ilgili kafanızı biraz karıştırabilir. İletişimi sembolize eden Merkür evin içinde yanlış anlaşılmalara, yanlış kararlara da neden olabilir. Büyük kararları Ekim sonuna bırakmak en doğrusu olabilir.

Aslan

Bu ay maddi birikimlerinizin bir düzene girmesi, artık daha fazla para kazanmanız için gereken tüm şartlar oluşmuş durumda. Kısa ve sürekli projelerden para kazanabilir, düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz. 6 Eylül günü gerçekleşecek yeniay, size birkaç hafta boyunca yepyeni kazanç kapıları getirebilir. Bunun yanında yakınınızda bulunan biri ile, eşiniz, kardeşiniz veya ortağınız ile bir yatırım konusu da gündeme gelebilir. Yatırım veya paralarınızı birleştirerek bir araba veya başka bir şey alma kararını 20 Eylül civarı verebilirsiniz. O günlerde koşullar sizin tüm şartları olduğu gibi görebilmenizi de sağlıyor olacak. 10 Eylül sonrasında evinizde bulunacak olan Venüs Akrep burcunda olacak. bu konum, birkaç hafta boyunca ailenizle ve eşinizle yakınlaştığınız, çok şey paylaştığınız günleri gösteriyor. Birbirinizle olmaktan keyif alacağınız, başkasına ihtiyaç hissetmeyeceğiniz günler. Bu günlerde evde bir şeyler seyretmek, odaklanacağınız hobiler bulmak işe yarayacaktır. 14 Eylül sonrası, 25 Eylül gününe dek iletişim odaklı günler… Sosyal medya, internet üzerinden projeler, kurumsal iletişim etkinlikleri, lansmanlar, müşteri teklifleri ve hukuksal konularda, anlaşmalarda oldukça güzel yol alacağınız zamanlar var. 26 Eylül sonrasında ise bu alanlarda risk almamanız önemli olacaktır. Yanlış anlamalar, eksik okumalar sonucu ileriye dönük sıkıntıların olmamasına çalışın. Kardeşlerinizle ve komşularla bir süre uzaklaşabilirsiniz. Ekim sonuna doğru işler rayına giriyor. 

Başak

Yılın belki de en önemli ayına giriyorsunuz. 4-5 Eylül tarihlerinde hayatınızdan uzaklaştırmak istediklerinizi belirleyin. Tarzınızda, evinizde, sosyal hayatınızda, alışkanlıklarınızda, bağımlılıklarınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri bir bir sıralayın. Ve onlardan kurtulun. Sizi bir süredir rahatsız eden ve kurtulamadığınız kişilerden de uzak durmayı başarabilirsiniz. Size verilecek olan güzellikler 6 Eylül öğleden sonra gerçekleşecek Başak burcunda yeniay ile birlikte geliyor. Kendinizi yenilemeye ne dersiniz? Dış görünümünüz, kıyafetler, sosyal çevrenin yanında yeni alışkanlıklara da kapınızı açabilirsiniz. Yeni bir kursa başlamak, yeni bir iş başvurusu, farklı projeler ve hayaller…. Hepsi sizin için…  Yeniay haftasında attığınız adımların ne yöne doğru gidebileceğini de 17-21 Eylül tarihleri arasında görebilirsiniz. Balık-Başak karşıtlığında gerçekleşecek Dolunay, ilişkilerinizin de masaya yatırılmasını sağlıyor. Özel ve iş hayatınızda artık görmek ve değiştirmek durumunda olduğunuz ilişkiler var. 10 Eylül günü Venüs’ün burç değiştirmesi ile size verilen destekler de artıyor. Yakınlarınızdan, kız kardeş veya ablanızdan, çocukluk arkadaşlarınızdan büyük destek görebilirsiniz. Bu tarihten itibaren birkaç hafta boyunca geziler, müşteri ziyaretleri, sosyal medya iletişim konuları da oldukça verimli olacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 27 Eylül sonrası geri hareketi ise 20 gün sürecek. İletişim, ulaşım ve el yeteneği ile ilgili olan Merkür, özellikle para konusunda kafanızı karıştırabilir. Bütçenizi yapmak, ödemelerinizi geciktirmeden ödemek durumundasınız. Fazla para cepten çıkabilir.

Terazi

Kemerlerinizi sıkı sıkıya bağlayın. Bu ay hem gaza hem de frene aynı anda basmanız gerekebilir. Öncelikle ayın ilk yarısında bazı konularda kontrol sizin elinizden kaymış hissine kapılabilirsiniz. 20 Eylül günü gerçekleşecek ve etkisi birkaç gün sürecek dolunay dönemine dek işyerinde, yaptıklarınızın sonuçlarının ne olacağı hakkına bir fikriniz olmayabilir. Bu dönemde çalışkanlık, özveride bulunmak yıpratıcı da olabilir. Kontrol edemediğiniz noktalar için kaygılanmayın. 10 Eylül günü Venüs Akrep burcuna geçiyor. Yönetici gezegeniniz, bu tarihten itibaren birkaç hafta boyunca kazancınızın artmasını sağlayabilir. Bir prim, zam veya müşterilerinizden gelecek bir ödeme sizin maddi birikimlerinizi artırabilir. Para konusunda iyi koku aldığınız bu dönemde kişisel yatırımlarınız da doğru kararlarla ilerleyecektir. 14 Eylül günü atılım gezegeninin Terazi burcuna geçmesi ile heyecanlı günler başlıyor. Büyük hedeflerinize doğru iletişim ile kolayca ulaşabilirsiniz. İyi yapılmış müzakereler, doğru bir yaklaşım, tatlı diliniz tüm kapıları açacaktır. Bunun yanında Ekim’in sonuna doğru bitecek olan Merkür’ün geri hareketi de 26 Eylül sonrası kendini hissettirecek. Üstelik iletişim gezegeni Merkür bu sefer Terazi burcunda geri harekette olacak. bu dönem boyunca düşüncelerinize, konuşmanıza, iletişim şeklinize odaklanın. Çok fazla verici olmak, sonradan tutamayacağınız sözleri getirebilir. Çevrenizdekilerle ilişki dengesini kurmak önemli. Ortaklık, işbirlikleri, özel ilişkilerle ilgili kararlarınızı biraz askıya alın. Bunun yanında eski sevgililerin ortaya çıkması, eski bir projenizin canlanması da söz konusu olabilir. Unutkanlık, ihmalkarlık ve yavaşlık nedeniyle değişen planlara karşı esnek ve toleranslı olun. 

Akrep

Toprak ve su elementinde bulunan gezegenler bu ay size çeşitli alanlarda gelişim fırsatı tanıyor. Öncelikle Eylül ayının ilk yarısından bahsedelim. Gelecek hayallerinizi düşünerek yolunuzu ileriye doğru çizmek için kendinize zaman ayırın. Bundan 5-10 yıl sonra kiminle, nerede, nasıl bir yaşam istiyorsunuz? 6 Eylül sonrası iki hafta boyunca ideallerinize yoğunlaşın. Sizi o noktaya taşıyacak yeni kimselerle tanışabilir, farklı grupların içine girebilirsiniz. Mesleki gruplarla, işle bağlantılı ama ofisin dışındaki iş arkadaşları ile birlikte dirsek temasında çalışmalar yapabilirsiniz. Kulüpler, dernekler, STK lar da size fırsat yaratan alanların arasında yer alıyor. 18-21 Eylül arası yaptıklarınızla, bugüne kadar emek verdiğiniz ve tamamen sizin ürününüz olan eserlerle öne çıkabilirsiniz. Bu tarihlerde hoşunuza gidecek birileri de çevrenizde olacak. Yaratıcı alanda ilerleyebilir, yeni projeler, keyif alacağınız çalışmalar üretebilirsiniz. 10 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca güzellik, uyum, barış gezegeni Venüs Akrep burcunda yer alacak. Hayata karşı tutkunuz artıyor. Kendinizi her türlü ortamda daha güçlü ifade edebilme, karşılaştığınız kişilerle sağlam ilişkiler kurabilme gücünüz var. Karşınızdaki kişilerle ilgili sezgileriniz hayli kuvvetli olacak görünüyor. İş görüşmelerinde, koyduğunuz hedeflerde tutkuyla sarıldığınız her türlü konuda ilerlemeniz kolay olacaktır. 27 Eylül sonrası geri harekette olan iletişim gezegeni Merkür, iç dünyanıza odaklanmanızı sağlayacak. Hiçbir zaman gerçek olmayacak şeyler için korku, endişe ve kaygı geliştirmeyi bırakın. 

Yay

Bu ay sizin için kariyer demek. Başkaları farklı konulara odaklanırken, siz iş hayatınıza odaklısınız. 6 Eylül günü sonrasında karşınıza çıkacak bir iş teklifini iyi değerlendirin. Bunun yanında 6-14 Eylül tarihleri arasında ünvanınız, işyerindeki konumunuz önem kazanıyor. Sizin de çaba sarf etmeniz sonucunda çeşitli görevler sizin sorumluluğunuzun altına girebilir. Biraz ısrarcı olmakta fayda var. 14 Eylül sonrası birkaç hafta boyuna oldukça sosyal bir hayat sizi bekliyor. İşyerinde öğle yemeklerinizi şirket dışındaki iş arkadaşlarınızla yemeniz, farklı bilgiler almanızı, iş çevrenizi genişletmenizi sağlayabilir. İdealleriniz üzerine yoğunlaşmak için 14 Eylül sonrası oldukça uygun görünüyor. Ekip çalışması yapabilir, daha fazla kimseyle bir arada çalışabilirsiniz. Dost ve arkadaşlarınızı arayıp sormak, gelen davetleri kabul etmek için harika günler. Özellikle 26 Eylül sonrasında, eski dostlarınız, geçmişte beraber çalıştığınız arkadaşlarınızla bir arada olabilme fırsatları karşınıza çıkacak. 18-21 Eylül tarihlerinde Dolunay etkisi ile özellikle ev ve aile düzeniniz öne çıkıyor. Aile düzeni içinde bazı kararlar almanız gerekebilir. Evinize zaman ayırın. 10 Eylül sonrası ilgi duyduğunuz birisi gündeme gelebilir. Bu tarihten sonra saklamanız gereken bir sır, başkalarının malları ile ilgili gizli bir konu sizi biraz meşgul edebilir.

Oğlak

Bu ay hayatınızda yeterince deste kaldığınızı, dostlarınızın bolluğunu görebileceksiniz. Vefakar, iyi, gerçek dostlar edinebilen birisiniz. Bu ay, dostlarınızla çok şey paylaşacağınız güzel günler getiriyor. Ayın ilk yarısı daha çok büyük düşündüğünüz, kendinizi geliştirdiğiniz zamanlar var. Kişisel gelişiminize yabancılar, uzaklar, akademik ortam veya bir sertifika programı ile katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle 6 Eylül sonrası kendiniz geliştirmek için seyahate çıkabilir, uzaklarla bir iş birliğine başlayabilir ya da basında yer almak için harekete geçebilirsiniz. Reklamcılık, yayıncılık gibi alanlarda bazı olumlu gelişmeler olabilir. 18-21 Eylül tarihlerinde Dolunay etkisi ile iletişim, geziler, müşteri ziyaretlerinin yanı sıra dijital iletişim faaliyetleri için çok uygun. İnternet üzerinden veya fiziksel olarak işbirliği yaptığınız kişileri, müşterileri ziyaret etmek fırsatlar çıkarabilir. Bu tarihlerde sözleşmeler, iletişim projeleri üzerinde çalışmanız da uygun görünüyor. Beklediğiniz bir haber, uzaklardan gelen bir bilgi kafanızdaki projelerde güzel bir şekilde ilerlemenizi sağlayabilir. 10 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca Akrep burcunda olacak Venüs iş çevrenizin genişlemesini sağlayacak. Katıldığınız gruplarda keyifle ve tutkuyla ideallerinize sarılarak çalışmanız mümkün. Projeler gelecekle ilgili size ilham da verecek görünüyor. İş çevrenizdeki kimselerden destek görebilmeniz mümkün olacak. Venüs iyi ilişkileri, uyumu sembolize eder. Akrep burcunda ise oldukça derin ve tutkulu ilişkileri de göstermektedir. 14 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca çabanızı daha çok kariyerinize odaklayın. Bu tarih sonrasında başarılarınız, size verilen görevler herkes tarafından izlenecektir. Yeni bir iş istiyorsanız ısrarcı olun. 26 Eylül sonrasın dost çevresinde işler biraz karışabilir. İnsanların arası bozuk iken fazla devreye girmeyin, kendi hallerine bırakın. Geçmişte birlikte çalıştığınız eski iş arkadaşlarınızla Merkür geri harekette iken karşılaşabilirsiniz.

Kova

Eylül ayının ilk yarısında miras yolu ile, veya başkalarının kaynakları yolu ile size ulaşacak maddi birikimler var. Bu yeni kaynakla ilgili sizin de biraz çaba göstermeniz daha yerinde olacaktır. Maddi anlamda rahatlama yaratacak bu parayı en iyi şekilde değerlendirmek için 18-21 Eylül tarihleri oldukça uygun görünüyor. 10 Eylül tarihinden itibaren bir aydan fazla bir süre boyunca, ilişkiler ve güzellikle ilgili olan gezegen Venüs Akrep burcunda yer alacak. Bu konum, sizin itibarınız, ünvanınız, işyerindeki konumunuzun güçlendiğini gösteriyor. Ufak da olsa bir ödül alabilir, başkaları tarafından takdir görebilirsiniz. Bu dönemde iş aramak, kariyerinize yatırım yapmak için iyi fırsatlar karşınıza çıkabilir. 14 Eylül sonrası işinizin daha stratejik tarafları ile ilgilenebilirsiniz. Büyük düşünün, işyerinde olaylara geniş açıdan bakmaya çalışın. Bir eğitim, kişisel gelişiminizi artıracak bir proje içine dahil edilebilirsiniz. Uzaklarla, yurt dışı veya yabancılarla bağlantılı alanlarda iyi ilişkiler kurarak kolayca ilerleyebilirsiniz. Israrlarınızı nezaketle ve uyumla yapmaya çalışın. Yabancılardan, basından ve akademik çevrelerden gelecek faydaları dikkate alın. Bu alanlarda işlerinizi ve kararlarınızı 26 Eylül sonrasına bırakmamaya çalışın. Özellikle yurt dışı seyahatler konusunda Ekim sonuna kadar ısrarcı olmamanızda fayda var. 26 Eylül sonrası 23-24 gün boyunca geçmişte tanıdığınız yabancı kimselerle tekrar bağlantıya geçebilir, yeni projeler oluşturabilirsiniz. Yurt dışına göndereceğiniz sunumları bu dönemde iki kere kontrol edin.

Balık

Bu ay sizin için ilişkiler önem kazanıyor. Hem işyerinde hem de özel hayatınızdaki ilişkileri geliştirmek, karşıdakine uyum sağlamak yönünde adımlar atın. 6 Eylül akşamüstü gerçekleşecek Başak burcundaki yeniay tam da ilişkilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Yeni kimselerle tanışmak, onlardan yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek. İlişkilerde ilk adımı atan taraf karşıdakiler olabilir. Eylül ayının ilk iki haftası iş tekliflerine de açık olun. 20 Eylül günü Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay, hayatınızdaki pek çok şeyi apaçık görmenizi sağlayacak. Beklediğiniz haberleri alacaksınız. Kararlarınızı ertelemeden vermek, özel ve iş ilişkilerinizde sorumluluk almak isteyeceksiniz. Dolunayın ışığı gelecek planlarınızı aydınlatırken fiziksel, zihinsel, ruhsal alanda bazı adımlar atabilirsiniz. Yeni bir şey öğrenmek, spora başlamak, dans gruplarına katılmak, kariyerinizi şekillendirmek, kitap yazmaya başlamak gibi pek çok seçenek önünüzde olacak. Birden fazla konuda kararlar alabilirsiniz. 14 Eylül sonrasında başkalarının gelen maddi ve manevi fayda sizi oldukça mutlu edecek. Ortağınız veya eşiniz ile paranızı en uygun ve dengeli şekilde kullanmanız olası. İstediğiniz o güzel arabayı da alabileceğiniz şartlar oluşuyor. 26 Eylül sonrasında yatırım, büyük satın alma gibi kararlarınızda kafanız karışık olabilir. Yanılma, yanlış hesaplama, gereksiz yere sizin olanı elden çıkarma gibi adımlar, sonradan pişman olmanıza sebep olabilir.  26 Eylül sonrası 25 gün kadar para konularında karar almadan beklemenizde fayda olabilir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?