Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Binnur Zaimler'den Eylül'22 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Eylül 2022 için burç yorumları

Koç

İlişkilerde yanlış anlamaların sizi biraz yoracağı bir döneme giriyorsunuz. Ayın ilk haftası karşınızda oldukça anlayışlı insanlar var iken, sonraki haftalar durum biraz değişiyor. Ortaklık, iş birliği yapmak, ilişkileri geliştirmek istiyorsanız ayın ilk haftası tüm bunlar için oldukça uygun. 9 Eylül sonrası 20 gün boyunca karşıt burcunuzda geri harekette olacak Merkür işleri biraz değiştirebilir. İletişim, konuşma ve algılamayla ilgili olan Merkür’ün geri hareketi, tam karşınızdaki kişilerin bu meziyetlerinin retro süresi boyunca kısıtlandığını gösteriyor. Karşınızdaki kişinin empati kuramaması, verdiği sözden dönmesi, beklenmedik hareketler yapması karşısında tepkilerinizi kontrol edin. Önemli kişilerle görüşmelerinizi de bu tarihlere denk getirmemeye çalışın. Oldukça hızlı karar almak, istediğinizi istediğiniz anda yapmak eğilimindesiniz. Bu enerjinizi dengelemeye çalışın. 25 Ekim günü gerçekleşecek yeniay, yeni kimselerin hayatınıza girmesini sağlıyor. Bu tarihten sonra iş teklifleri de alabilirsiniz.

Boğa

5 Eylül sonrası toprak elementine geçen Venüs, ay sonuna kadar yaratıcılığınızı aktive ediyor. Hayattan, yaptıklarınızdan, ortaya koyduğunuz eserlerden daha fazla keyif alıyorsunuz. Başkalarına kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz günler içindesiniz. Sunum yapmak, eğitim vermek için sahnede olmanız oldukça uygun. Terazi burcunda geri harekete başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür, günlük işlerde bazı aksaklıklara neden olabilir. İşyerinde ihmalkarlık, unutkanlıklara dikkat etmenizde fayda var. Teslim edeceğiniz işlerde gecikmeler yaşanabilir. Esnek olmanız, günlük planların değişeceğini tahmin etmeniz gerginliğinizi yok edecektir. 8-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Dolunay sosyal hayatınızı canlandırıyor. İç çevresiyle yakından ilgilenin. Davetlere katılın ve dostlarınızdan destek isteyin. Ay boyunca ve özellikle 14-15 Eylül günlerinde kariyeriniz açısından kendinizi biraz sıkışmış hissedebilirsiniz. Kariyerinizin nereye doğru gideceği, görevinizin ne olacağı önemli sorular arasında.

İkizler

5 Eylül sonrası ev, aile, özel hayatınızda yolculuk edecek Venüs, bu alana rahatlık ve keyif getirecek. Başak burcunda olacak Venüs evden çalışmanızı, evde hobilerinizle ilgilenmenizi kolaylaştırıyor. Venüs sayesinde eve işlevsel nesneler alabilir, evi düzenlemek için zaman ayırabilirsiniz. 10 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay ise iş ve aile arasında doğru dengelerle hareket etmenizi bekliyor. Dışarıdaki yaşamla ev hayatını dengelemeniz önemli. Bu dolunay sırasında işle ilgili beklediğiniz haberleri de alabilirsiniz. Sonuçlara göre kendi seçiminizi yaparak yolunuzu çizeceksiniz. Her şey bu kadar görünür haldeyken kararlarınızı geciktirmeyin. İkizler burcunun yöneticisi Merkür 9 Eylül sonrası geri harekette olacak. Terazi burcundaki geri hareket size eski aşklarınızı getirebilir. Yarım bıraktığınız hobilerinizle tekrar ilgilenmeye başlayabilirsiniz. 25 Ekim sonrası yarım kalmış özel bir ilişki tekrar başlayabilir. Merkür, yaratıcılığınızı tetikler iken bunu ortaya koymakta güçlükler çıkarabilir. Sunumlar, sahne işleri ve eğitimlerde temkinli olmanız, önceden iyi çalışarak herkesin gözü önüne çıkmanızda fayda var.

Yengeç

5 Eylül günü Başak burcuna geçen Venüs ay boyunca sözleşmeler, imzalar, el sıkışmalarında size oldukça destek oluyor. Sahaya çıkıp müşteri ziyaretleri yapabilir, ofiste oturmak yerine ziyaretlere ve yeni tanışıklıklara zaman ayırabilirsiniz. Geri harekete 9 Eylül sonrası başlayacak olan Merkür iletişimi etkiliyor. Bu transit sizin için daha çok ev ve aile düzeniyle ilgili değişiklikler demek. İletişim ve zihinsel faaliyetlerle bağlantılı görülen Merkür’ün Terazi burcundaki geri hareketi, ev içinde yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Evdeki düzeni değiştirmek, evde çalışmak, evle ilgili önemli kararlar vermek için Ekim ayını beklemeniz daha doğru olacaktır. Evdeki uyum, nezaket bir süreliğine sekteye uğrasa da, herkesin birbiriyle konuşması, birbirine açılması sonrasında işlerin rayına girmesini de sağlayacak görünüyor. 10 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay destek almanızı, yurt dışı bağlantılı işlerden gelen iyi haberleri söylüyor. 25 Eylül günü gerçekleşecek yeniay sonrası evinizle ilgili yeni kararlar gündeme geliyor. Yine de taşınmayı düşünmek için erken zamanlar.

Aslan

Ayın ilk günlerinde güzellik, çekicilik, barış ve uyum gezegeni Venüs Aslan burcundaki seyrine devam ediyor. Bu ilk günlerde çekiciliğiniz ve ikna yeteneğiniz oldukça kuvvetli. Hayatın keyfini çıkarmak ve hobilerinizle zaman geçirmek için hala vaktiniz var. 5 Eylül sonrası ise gündem değişiyor. Sonraki günlerde maddi birikimleriniz, para kazanma, yeni gelir modelleri kurmak için işler güzel akıyor. Maaşınızı artırmak, prim için yöneticinizle konuşmak veya müşterinizden zam istemek için iyi bir aydasınız. 9 Eylül günü geri harekete geçecek olan Merkür, yazılı ve sözlü iletişim konularında aksaklıklar doğurabilir. Bu tarihten sonraki 20 gün boyunca sözleşmelere imza atmaktan kaçının, attığınız e-postaları birkaç kere kontrol ederek yollayın. Bu dönemde müşteri teklifleri vermek te iyi bir fikir olmayabilir. Ay boyunca ilişkilerle ve kariyeriniz açısından temkinli ilerlemenizde fayda var. Otorite figürlerinin isteklerini yerine getirirken, çalışma hayatınızda işi ciddiye alın. Yaptıklarınızı göndermeden kontrol edin. 10 Eylül günü gerçekleşen Dolunay maddi ve manevi paylaşımlarınıza dikkat çekiyor. Birilerini buluşturup tanıştırabilir, iş birliklerinin yolunu açabilirsiniz. Eşinizle veya ortağınızla yaptığınız işlerden para gelmesi de mümkün.

Başak

5 Eylül günü Venüs Başak burcuna geçiyor. Uyum, barış, dostlukları sembolize eden Venüs’ün burcunuza geçmesi ilişkilerde rahatlık ve sempatiyi de beraberinde getirecektir. Çekiciliğiniz de artıyor. Bu günlerde başkalarını ayrıntıları da kullanarak ikna etmeniz mümkün olacak. Venüs, ay sonuna kadar size her türlü görüşmede kredi tanıyor. El yeteneği veya analiz gerektiren hobiler edinebilir, varsa bu ilgi alanlarına bu dönemde daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Merkür’ün Terazi burcunda olması, para kazanma konusunda kolaylıklar tanırken, 9 Eylül sonrası 20 gün boyunca geri harekette olması ise bu olanakları biraz kısıtlayabilir. Maddi birikimlerinizi harcarken, hesaplarken, bütçe yaparken çok çok dikkatli olun. Eskiden verdiğiniz borçları tahsil edebilirsiniz. 10 Eylül günü Balık-Başak karşıtlığında gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken birkaç gün boyunca pek çok şey ortaya çıkabilir. İlişkileriniz, insanların düşünceleri ve belki de yeni teklifler bu dönemde gelecektir. Ayın ışığı herşeyi aydınlatırken yeni çalışma arkadaşları, yeni ortaklar da mümkün olacaktır. 25 Eylül günü gerçekleşecek yeniay ise para konusunda yeni kapılar açıyor. Farklı projelerle karşınıza yeni işler, yeni konular gelebilir. Eski arkadaşlarınızın sözünü dinlemenizde fayda olabilir. Merkür’ün geri hareketi Ekim başına kadar devam ediyor. Eylül ayının son günlerinde Başak burcunda geri hareketine devam edecek Merkür’ü düşünerek, konuşmalarınızda, düşüncelerinizde kesin kararlarla hareket etmemenizde fayda var. Ağzınızdan çıkacak yanlış sözlere, yanlış hesaplamalara karşı dikkatli olun. Kimseye kolay kolay söz vermeyin.

Terazi

Eylül ayına Terazi burcunda hareket eden Merkür ile başlıyoruz. Empati yeteneğiniz, insanları ikna edebilmeniz ve güçlü iletişiminiz sayesinde geçen aydan beri olmayacak kapıları açabiliyor, başkalarıyla iletişiminizi kuvvetlendiriyorsunuz. Diğer taraftan Merkür sayesinde ticaret, sözleşmeler, el sıkışmalardan gelecek güzel haberler de mümkün. Ne var ki 9 Eylül sonrası, iletişim gezegeni Merkür Terazi burcunda geri harekete başlayacak. 20 gün sürecek geri hareket Eylül ayının sonlarında Başak burcunda devam edecek. Merkür’ün Terazi burcunda geri hareketi sırasında iletişim konularında temkinli olmanızda fayda var. geri hareket sırasında daha önceden verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz. Ağzınızdan kaçan küçük bir sözün etkileri büyüyebilir. İnsanlara karşı nazik davranmanız gereken yerlerde zorlanabilirsiniz. Estetik ve güzellikle ilgili bir iş yapıyorsanız yetenekleriniz kısıtlı olabilir. Merkür, karşı taraftan beklediğinizi bulamama şeklinde bir algı yaratabilir. Oysa durum belki de hiç sizin düşündüğünüz gibi değildir. İnsanların size karşı olmadıklarını, sizi önemsediklerini aklınızdan çıkarmayın. Ekim ayında ilişkileri, işbirliklerini, ortaklıklar düzeltmek mümkün olacak. 29 Eylül günü Terazi burcuna geçecek olan Venüs, ilişkilerinizde oldukça güzel gelişmeler getiriyor. Çok çekici olduğunuz bu dönemde, girdiğiniz tüm toplantılarda tatlı diliniz ve nezaketiniz ile dikkat çekeceksiniz. 25 Eylül günü gerçekleşen Terazi burcunda yeniay sonrası fiziksel, ruhsal ve zihinsel açıdan yenilikleri başlatın. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için düğmeye basın.

Akrep

Venüs’ün burç değiştirmesi, 5 Eylül sonrasında daha sosyal olacağınızı gösteriyor. Ayın sonuna kadar dostlar, iş arkadaşları, iş çevrelerinde aranan sevilen biri olarak bulunacaksınız. Bu dönemde geleceğe dönük ideallerinizde de olumlu gelişmeler gerçekleşecek. Toplum için yapmak istedikleriniz, mesleğinize yönelik çabalarınız, meslektaşlarınız gündeme geliyor. Dernekler, STK lar, kulüpler içinde görev alabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. İşyerinden gelen parada da artış sözkonusu. 10 Eylül günü toprak ve su elementlerinin aktif olduğu bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sırasında birkaç gün boyunca yeteneklerinizi, bugüne kadar yapmış olduğunuz işleri başkalarına sergileme, tanıtma fırsatı bulabilirsiniz. Aşk ve sosyal flörtler, yalnızsanız bu ay kapınızı çalabilir. Varsa çocuklarla ilgili konularda güzel gelişmeler ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Ay boyunca ve özellikle 14-15 Eylül civarı ilişkilerde ve evde zorlanmalar olabilir. İşin içinden çıkmak istediğiniz ama bir türlü karşı tarafı değiştiremediğiniz konular var. İnat etmenin hiç kimseye faydası olmayacağını anlamanızda fayda var. karşınızdaki kişideki değişime hazır olun. İşyerinde, evde ve özel ilişkilerinizde herşeyi eskisi gibi tutmaya, mevcut düzeni devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Oysa sizin iradenizin dışında gelişen olaylar var. Adapte olmaya, esnekliğinizi artırmaya çalışın.

Yay

5 Eylül günü kariyer alanınıza geçen Venüs, burada birkaç hafta boyunca kalacak. Venüs’ün haritanızın tam tepesinde olması, sizi uzaktan tanıyanların bile size olumlu bakmasını, kişisel imajınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Venüs, sizin beğenerek çalışacağınız projeleri de size getirebilir. Unvan ve şirket değişikliği olasılığında ise her zaman olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Şirket içinde küçük bir ödül, takdir de sizi bulabilir. Dışarıdan gelen iş tekliflerine de hazır olun. 9 Eylül sonrası geri harekete geçen Merkür dostlarla, iş çevresi ile bağlantınızı kısıtlayabilir. Sosyal alanda yanlış anlaşılmalar, farklı görüşler nedeni ile çelişkiye düştüğünüz kimselerin üzerine gitmeyin. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Gelecek planlarınızda ilgili bu ay kafanız biraz karışık. Hayatınızla ilgili uzun dönemli plan yapacaksanız Ekim ayına kadar kesinleştirmeyin. İletişim gezegeni Merkür geri hareketi, iş hayatında tanıdığınız ve bir süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızı tekrar görmenizi sağlarken, onlarla iş birliği fırsatlarını da getirebilir. 8-10 Eylül günlerinde iş hayatınız ön plana çıkıyor. Ailenizden aldığınız güç ile yeni bir sıçrama yapabilir, farklı bir işe doğru kayabilirsiniz. Bu tarihlerde beklediğiniz terfi haberleri de sizi bulabilir. Evle ilgili kararlar da alınması mümkün. Taşınma, eşya değişiklikleri veya aileye birinin katılması gibi gelişmelere açık olun. 25 Eylül günü gerçekleşecek yeniay sonrası 10 gün boyunca yeni dostluklar başlıyor. Sosyal çevrenizin bu ay sonuna doğru değişmesi, farklı gruplar içinde, yeni ideallere doğru yol almanız olası.

Oğlak

5 Eylül sonrası Başak burcuna geçen Venüs, ay boyunca yurt dışı, yabancılar, uzaklarla ilgili projeler ve geziler alanında sizi destekliyor. Aynı zamanda sizden konum olarak üstte olan yöneticinizden, akademisyenlerden ve iş yaptığınız yabancılardan gelen destek kişisel gelişiminize oldukça katkı sağlayacak. Üniversiteyle ilgili bir işiniz varsa, bu ay işler yolunda gidiyor. Eylül sonuna doğru Venüs’ün burç değiştirmesi ile dikkatler kariyerinize, ünvanınıza doğru çevriliyor. 8-10 Eylül tarihlerinde toprak ve su elementlerinde meydana gelecek dolunay sizin pek çok açıdan yardım almanızı da sağlıyor. Yakın arkadaşlarınızla aranız oldukça iyi. Ortak bir çalışmaya veya kursa başlayabilirsiniz. İletişim, müşteri ilişkileri, sözleşmeler, ticari işler ve sosyal medya alanlarında olumlu gelişmeler var. Sahada olup iş ziyaretleri yapın, internet üzerinden de olsa değişik konularda temelden yeni şeyler öğrenin. 9 Eylül sonrası geri harekette olacak Merkür 20 gün boyunca kariyerinizle ilgili soru işaretleri oluşturabilir. Size verilecek unvan, alacağınız iş, yapacağınız projelerde netlik olması için Ekim ayını beklemeniz uygun olabilir. Odağınızı kariyerinizden çok yakın çevrenize vermenizde fayda var. Yanlış anlaşılmamak için büyük bir basın lansmanından, söylemlerden uzak da durabilirsiniz. 25 Eylül günü gerçekleşecek yeniay sonrası 15 gün boyunca iş hayatınızla ilgili yeni teklifler, yeni işler sizi bekliyor. 14-15 Eylül tarihlerinde aşk, keyif, tatil planları gününüzü dolduracak. İşyerinde öne çıkmak ve kendinizi ifade etmek için uygun günler.

Kova

Ağustos ayından bu yana beğendiğiniz, sizinle ilgilenen birisi bu ay da peşinizi bırakmayacak. Özellikle ayın ilk günleri sosyal flörtlere çok açık. Bu günler, aynı zamanda yeni iş teklifleri, eğlenceli iş arkadaşlıklarını da beraberinde getiriyor. 5 Eylül günü burç değiştiren Venüs, birkaç hafta boyunca maddi paylaşımlara odaklanmanızı sağlayacak. Eşinizle, ortağınızla veya bambaşka birisiyle yapacağınız ortak yatırımlar fırsatlarla dolu. 8-11 Eylül tarihleri arasında bu yatırımlara karar vermenizde fayda var. Bu ay başkalarından gelecek kaynaklar, maddi birikimler ve hatta miras yolu ile gelecek paralara da açık olun. Kendi maddi birikimlerinize de odaklanmanız, ek kazançlar elde edebilmenizi sağlayabilir.  9 Eylül sonrası geri harekette olan Merkür, yurt dışı, yabancılar ve uzaklarla ilgili projelerde, seyahatlerde gecikmeler getirebilir. Yurt dışı seyahat düşünüyorsanız, yanınıza gerekli şeyleri aldığınızdan emin olun. İhmalkarlıklar, ertelemelerin sonucu sıkıntılar doğurabilir. 25 Eylül sonrası ise bu alanda olacak yeni ay, uzaklarla bağlantılı yepyeni iş birliklerine işaret ediyor. Yeniayın etkisi 14 gün kadar sürerken, bu günleri kişisel gelişiminiz için de kullanabilirsiniz. Yeni bir yabancı dil öğrenmek iyi bir fikir olabilir. Akademik kariyer kararları, üniversite bağlantılı sertifika programlarını göz ardı etmeyin. Tüm bu olasılıklara ek olarak reklamcılık, medya ve basınla ilgili yeni lansmanlar veya işler de size göz kırpıyor.

Balık

Bu ay oldukça hareketli ve sosyalsiniz. İş yerinde ve özel hayatınızda ilişkileri dengelemek, yeni insanlarla karşılaşmak, yeni projelere başlamak mümkün. 5 Eylül günü Başak burcuna geçen Venüs, birkaç hafta boyunca burada seyahat edecek. Karşıt burcunuz olan Başak ince eleyip sık dokuyan, hesap kitap yapan ve tutumlu insanları sembolize ediyor. Yeni iş arkadaşları, ayakları yere basan kimselerle tanışmak, onlardan yardım görmek bu ay mümkün olacak. Ortaklıklar yapabilir, iş birlikleriyle yeni projeler alabilirsiniz. Venüs’ün ay sonunda burç değiştirmesi ile ortaklaşa yatırımlar gündeme gelecek. 10 Eylül günü Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay etkisini birkaç gün önceden hissettirecek. Sizinle doğrudan ilgili olan bu gökyüzü olayı özel ve iş hayatınızda denge getiriyor. Karşınızdaki kimselerin niyetlerini, olayları ve kendi beklentilerinizi iyice görebilecek, herşeyin farkına varacaksınız. Bu dönemde ilişkilerinizde gerginliği bir kenara koymanız son derece önemli. Değişim arzusunda bazı kararlar alırken, herkes değil öncelikle size olan yararını düşünün. Kararlarınızı ertelemeyin. 9 Eylül günü geri harekette olan Merkür, bu konumunu 20 gün sürdürecek. Manevi paylaşımlarınızda, duygusal beklentilerinizi dengelemeye, karşıdaki kişiyi anlamaya çalışın. Ayın son günlerinde ise size verilmiş bilgiler yanlış veya eksik olabilir. Aldığınız raporları iki kere kontrol edin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?