Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Haziran'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Haziran 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Hayatınızdaki olaylar hızlanıyor. 5 Haziran günü gerçekleşecek Ay tutulması iletişiminizi artırıyor. 1-10 Haziran arası etkilerini daha yoğun hissedeceğiniz bu tutulma altında yakın çevrenizle iletişiminizin artarken uzaklarla da ilgili işlere hız veriyorsunuz. Seyahat planları yapmanız, şehir içi veya dışı geziler yapmanız da mümkün. Eğer planladığınız çok önemli bir seyahat var ise, bunun olup olamayacağını 5 Haziran civarı öğreneceksiniz. Eski arkadaşlarınızla, uzun zamandır bir araya gelmediğiniz kişilerle iletişim kurma fırsatınız var. Sözleşmeler üzerine çalışabilirsiniz, ancak sözleşme imzalamanız, kesin şartlar altında el sıkışmanız pek doğru olmayabilir. Bunun yerine açık kapı bırakmanızda, esnek koşullar altında kararlar vermenizde fayda var. İkileme düştüğünüz konular olabilir. Kendinizi geliştirmeniz mi önemli yoksa yakın çevrenizle beraber olmanız mı? Büyük düşünmenin ve eski çevrenizden biraz uzaklaşmanın zamanıdır. 21 Haziran günü gerçekleşecek tutulma öncesi ise ev ve aile konularına yoğunlaşın. 19-21 Haziran arası günlerde, hemen Güneş tutulması öncesi evde bir detoks yapmanın da tam zamanı. Oldukça duygusal olacağınız bu tutulmada eski köklerinize, ailenize ve çocukluk anılarınıza dönmek sizi biraz hüzünlendirebilir. 15 Haziran sonrası eve eşya almayı ertelemeniz akıllıca olabilir.

Boğa

Bu ayın ilk yarısı para konularıyla ilgilisiniz. Bir yatırım yapmak, paranızı bir yere kanalize etmek isteyebilirsiniz. Ortaklaşa olarak eşiniz veya ortağınızla paranızı birleştirdiğinizde daha güçlü bir yatırım yapma ihtimaliniz özellikle 3-12 Haziran tarihleri arasında artıyor. Alacaklarınızı bu dönemde tahsil edebilirsiniz. Düşündüğünüzden daha az bir gelir elde etmeniz sizi şaşırtmasın. Başkalarından yardım istemeniz mümkün. Yatırımı uzun dönemli düşünmenizde fayda var. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması eski dost ve arkadaşlarınızla, eski komşularınızla görüşmenizi sağlayacak. Bir eğitim almaya başlamak, yeni bir sözleşme imzalamak için 15 Haziran – 12 Temmuz tarihleri çok uygun olmayabilir. Kısa geziler planlıyorsanız 15 Haziran öncesinde gitmeniz akıllıca olur. Bu tarihten sonraki geziler, saha ziyaretlerinde ihmalkarlık, unutkanlık karşısında önlemlerinizi alın. İmza atmanız gerektiğinde belgeleri birkaç kere kontrol edin. 15 Haziran sonrasında, ay sonuna dek arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle bağlantılı duygusal dalgalanmalara karşı tedbirli olun.

İkizler

Mayıs ayından eskiden keyif duyduğunuz şeyleri hatırlamaya başladınız. Belki de bir zamanlar yaptığınız işler, hobiler tekrar gündeme geldi. Nostaljik bir dönem içindesiniz. Diğer taraftan insanlara karşı o hep sergilediğiniz cana yakın tavırlarınızı bir süreliğine askıya aldınız. Kimseyi eğlendirmek, alttan almak istemiyorsunuz. İşle ilgili bu ay da eski projelerinizi, eski arşivleri bugüne taşımak faydalı olabilir. 5 Haziran günü gerçekleşecek Ay tutulması İkizler ve Yay burçlarının karşıtlığında gerçekleşecek. Özellikle ilişkilerinizde doğru dengeleri kurup kurmadığınızı sorguladığınız, pek de toleranslı olmadığınız birkaç gün yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan tutulma etkisi ile 1-10 Haziran tarihleri arasında eski iş arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz de mümkün. Size sunulan teklifleri geri çevirmeden mutlaka inceleyin. Eskiden ortaklık ve iş birliği yaptığınız kimselere, hatta eski şirketinize de geri dönmeniz mümkün. 1-10 Haziran tarihleri arasında ve özellikle 5 Haziran tutulma günü söyledikleriniz, kararlarınız, yaptıklarınız oldukça etkili olacak. Ok yaydan fırlıyor. İlişkilerinizde olumsuz gördüğünüz şeyleri karşı tarafa söylerken kırıcı olmamaya çalışın. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulmasına doğru giderken bedensel, ruhsal ve ilişkilerle ilgili arınma dönemi geliyor. Bırakmak istediğiniz alışkanlıklarınıza bir son verebilme gücünüz var. 21 Haziran sonrasındaki bir iki hafta boyunca para konuları gündeme geliyor. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Doğru yatırımı yapabilmek için biraz daha bekleyin. Yeni bir kazanç kapısı, eski bir arkadaşınız sayesinde karşınıza çıkabilir.

Yengeç

Sizin için oldukça önemli günlere doğru yaklaşıyorsunuz. Ayın ilk yarısı daha sakin geçerken işler ay ortasından sonra hızlanıyor. 1-10 Haziran tarihleri arasında günlük koşturmalar şeklinde ilerliyor. Yetiştirmeniz gereken, teslim tarihleri gelmiş işlere odaklanın. Günlük yaşam temponuz içinde arada açık havaya çıkıp güneşlenin, hava alın. İşyerinde ekiple birlikte olmak sizi sevindirecek. Bu dönemde ve özellikle 5 Haziran civarı dedikodulara kulak asmayın. Somut olaylarla, elinizdeki görevle ilgilenin. Hurafeler, şehir efsaneleri ve işyeri dedikodularına kulaklarınızı tıkayın. 21 Haziran günü Yengeç burcunda gerçekleşecek etkili bir Güneş tutulması yaşıyoruz. Her Güneş tutulması aynı zamanda bir yeni aydır. Hayatınızdaki pek çok alanın yenilendiğini bu tarihten sonra fark edebilirsiniz. Doğum saatinize bağlı olarak tutulmanın olduğu alana göre konular değişebilir. 19-20 Haziran tarihlerinde geçmişe duyduğunuz özlem, eski anılar, çocukluk günleri karşınıza çıkabilir. Duygusal bir dönemden geçtiğinizi unutmayın. Tutulma dönemi alınganlık, yanlış anlaşılma, başkalarını yanlış anlama getirebilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar nesnel olmak, gerçekçiliği elden bırakmamak en doğrusu olacaktır.

Aslan

Herkes bir taraflara koştururken siz bu ay daha rahat görünüyorsunuz. Özellikle Haziran ayının ilk yarısı sizin için oldukça eğlenceli geçiyor. Kendinizi ortaya koyup, eğlenceli etkinlikler düzenleyebilir, oldukça stratejik işlerde görev alabilirsiniz. Eğitim vermek, sunum yapmak, kısacası sahneye çıkmak için doğru zamandasınız. Eski dostlardan, uzun zamandan beri görüşmediğiniz iş arkadaşlarınızdan yardım görebilirsiniz. Onların desteği sizin gelecek planlarınızda adım atmanızı, ilerlemenizi sağlayacaktır. Düşündüğünüzden daha hızlı gelişen olaylar sayesinde özellikle 5 Haziran civarı bazı kararlar vermeniz de mümkün. Göz önünde olduğunuz bu günlerde kendinizi ifade etmekten çekinmeyin. İnsanların sizi can kulağı ile dinlediğini de anlayacaksınız. Gelecek üzerine çalışmak, hatta meslek gruplar arasında yer almak isteyeceksiniz. Bir süredir uğramadığınız dernek, STK, kulüp varsa tekrar irtibata geçmenizde fayda var. 21 Haziran günü ise Yengeç burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma, somut olarak olayları karşınıza çıkarmasa da içten içe bir ruhsal hazırlık dönemini başlatabilir. 20-21 Haziran günlerinde kısa süreliğine de olsa inzivaya çekilmeye ne dersiniz? Kendinizle baş başa olarak iç sesinizi duymak size iyi gelecektir. Sevdiklerinizle ilgili endişe ve kaygılarınızın yersiz olduğunu anlayacaksınız. Bugünlerde meditasyon çok iyi gelebilir.

Başak

Haziran ayı hem özel hem de iş hayatınız için oldukça hareketli geliyor. Bu hareketi size sağlayan şey iç enerjiniz ve yapmak istediklerinize olan bağlılığınız. 5 Haziran civarı gerçekleşecek Ay tutulması sırasında ev ve aile konularında ne kadar mutlu olduğunuzu tekrar anlayacaksınız. Sevdiklerinizle, kendi özel hayatınızda birlikte olmanız sizi dış dünyada da güçlü kılıyor. Yaşam enerjinizi daha çok ailenizden ve evinizden alıyorsunuz. Bu durumda 1-10 Haziran tarihleri arasında mümkünse zaman zaman evden çalışın. Eve daha fazla zaman ayırın. Kariyerinizle ilgili tatsız durumları aşmanız için öncelikle işinizi içten sevmeniz gerekiyor. Sizin sevmediğiniz, hoşlanmadığınız bir iş zaten tam da istediğiniz gibi gelişmiyor. Kariyer alanında ani değişiklikler bu tutulma ile bağlantılı olarak gerçekleşebilir. Herşeyin rayına oturması ve işi daha fazla sevmeniz ise 27 Haziran sonrasında daha fazla mümkün. İlerleyen günlerde bir tutulma daha geliyor. 21 Haziran günü Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulma Güneş tutulmasıdır. Bu tutulma su elementinde olduğu için, bir toprak elementi olan Başaklara iyi gelecektir. Yakın çevreniz, kardeşlerinizle bağlantılı destek aldığınız günlere giriyorsunuz. Beraber bir proje yapmanız da mümkün. Tutulma sonrası hızlı bir şekilde yeni bir sözleşme imzalamak durumunda da olabilirsiniz. Bu dönemde iletişim gezegeni Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmayalım. 16 Haziran – 11 Temmuz arası alınacak kararlar fazla duygusal olabilir. Kardeşlerinize ve eski dostlarınıza karşı alıngan olmamanız kilit nokta.

Terazi

Haziran ayının ilk günleri size bol bol eğlence, sosyal ortam ve neşe getiriyor. Hareketli, bol konuşmalı, güler yüzlü anlar sizi bekliyor. Bol müzik, dans ve harekete hazır olun. Çok sevdiğiniz kişilerle temasa geçin, onları uzaktan da olsa görün. Çok uzaklardan gelen eski tanıdıklar size iyi gelecek. 5 Haziran günü gerçekleşecek ay tutulması 1-10 Haziran tarihlerinde hayatınızda daha fazla etkili olacaktır. Sözleşmelere imza atmak, yazılı belgelerle ilgilenmek gerekebilir. Yabancılarla, uzaktan kişilerle temastasınız. Kişisel gelişiminiz adına yapacağınız pek çok şey sizi mutlu edecektir. O çok istediğiniz, eskiden beri takip ettiğiniz büyük projelere geri dönün. Bunlar reklam, iletişim, medya alanında olabilir. Medyada yer almak, basın toplantılarına katılmak için yine de temkinli olunması gereken zamanlar. Seyahat planlarınız varsa ertelemeyin, Venüs’ün geri hareketi geçmişte daha önce gittiğiniz yerlere gitmeyi size tavsiye ediyor. 16 Haziran günü geri harekete başlayacak olan Merkür özellikle kariyer alanında duygusal kararlar vermenize yol açmasın. İş hayatınız, konumunuz ve ünvanınızla ilgili bazı sorgulamalar yaşayabilirsiniz. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması öncesi kariyerinizde mevcut yaptığınız işi veya görevin bir kısmını bırakmanız da gündeme gelebilir. Bu karşılıklık içinde duygusal tepkileri bir kenara bırakmak en doğrusu olacaktır. Sürüncemede kalan konular Temmuz ortasından itibaren aydınlanacak.

Akrep

Haziran ayının ilk yarısında gündeminiz daha çok para olacaktır. Kendi kazancınızı artırmak için neler yapabileceğinizi masaya yatırın. Size borç vereceğiniz veya sizinle ortak olacağını söyleyen kişiler yan çizebilir. Diğer taraftan bir süredir beklediğiniz miras gibi paraların da geleceğini söyleyebiliriz. 5 Haziran günü İkizler – Yay karşıtlığında gerçekleşecek Ay tutulması ortaklaşa paylaşımlar, yatırımlar gibi konuları hızlandırıyor. Kararlar almanız gerekebilir. Bankacınızdan veya ortağınızdan istediğiniz bazı bilgilerin de geleceğini, haberler alacağınızı unutmayın. Bu doğrultuda vereceğiniz kararlar sizin yararınıza olacaktır. Para konularında bu dönemde şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. 16 Haziran sonrası iş ve projelerle ilgili geçmişte temasta olduğunuz yabancı kişilerle tekrar irtibata geçin. Onları yeni projelerinizle ilgili size desteği olacaktır. 21 Haziran günü gerçekleşecek Yengeç burcunda yeniay sonrasında uzaklarla ilgili projeler, medyada yer alma, reklamcılık konuları gündeme gelebilir. Bu açıdan baktığınızda 21 Haziran sonrası düğmeye basmanızda fayda var. İletişime geçen kişilere zaman ayırın, başınızdan savmayın. Akademik olarak yarıda bıraktığınız bir program var ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uzak yerlere gitmek, seyahat etmek çok doğru bir fikir olmayabilir. İletişim gezegeni Merkür’ün ihmalkarlık ve unutkanlık olasılığını artırdığı günlerde temkinli olun.

Yay

Bir süredir ilişkilerinizde oldukça yoğun bir dönemdesiniz. Herkesle yüz yüze görüşmeseniz de irtibatta olmanız ve herkesi dinlemeniz gerekiyor. Eş zamanlı olarak pek çok kişiden pek çok konuda bilgi alıyorsunuz. Bunu yaparken karşıdaki kişilerin verdikleri bilgilere, haberlere, verilere dikkat edin. İşyerinde isteksiz, keyifsiz kişilerle biraz uğraşmanız da gerekebilir. Sizi bir proje için oyalayan, söz verdiği halde sözünden dönen insanlarla uğraşmayı bırakamıyorsunuz. 5 Haziran günü Yay burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulması sırasında olaylar hızlanır, açığa çıkar ve pek çok konu da netleşir. Bu tutulma sırasında işyerinde ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde durumu açık ve net şekilde görmeniz mümkün olacak. Bir süredir var olan toleransınızı artık daha fazla esnetmeyin. Karşıdaki kişilerin tavırlarına da fazla takılmayın. İş birliklerini tekrar gözden geçirmekte fayda olabilir. 16 Haziran sonrası ay sonuna kadar eşiniz veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlarınız önem kazanıyor. Bir yatırım yapmayı, ortak bir projeye girmeyi düşünüyorsanız işte tam zamanı. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması size ortamı sağlayacaktır. Bu tarihten önce değil ama sonrasında harekete geçebilirsiniz. Miras konuları, ortak paralar gündeme geliyor. Kendinize fazla yüklenmeden sizi aşan işler ve konularla ilgili yardım isteyin.

Oğlak

Üzerinde çalıştığınız işler bir süredir keyifsiz konular olabilir. Görevinizin çok sevimli olmayan taraflarıyla ilgilenmek bu aralar size düşmüş olabilir. Bunlar bir an önce yok etmek amacıyla elinizden geleni yapıyorsunuz. 1-10 Haziran tarihleri arasında tutulma etkisi ile teslim tarihleri gelen işlere konsantre olmanız iyi olur. 5 Haziran günü gerçekleşecek Ay tutulması civarı günlerde maillerinizi iyice kontrol edin. Size gelen mesajlar arasında yapılması gereken işler varsa dikkatli olun. Bunun yanında tüm ay boyunca açık havada nefes almak, akciğerlerinizi ferahlatmak iyi fikir olacaktır. Sigara içiyorsanız azaltın veya bırakın. 16 Haziran günü sonrasında 3 hafta boyunca geri harekette olacak Merkür farklılıklar getiriyor. İletişim, ulaşım ve haber almayla ilgili olan gezegen karşıt burcunuz Yengeçte geri harekette. Bu durum üç hafta boyunca karşıdaki kişilerin aşırı duygusal hareketlerini, alınganlıklarını, size yanlış bilgiler vermelerini gösteriyor olabilir. Karşıdaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda var. Hem özel hem de iş hayatınızda gereksiz sürtüşmelerden kaçının. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması karşıt burcunuzda olacak. Bu tarihten önce bazı kişileri hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu tarihten sonra hayatınıza yeni tanışıklıklar giriyor. Eski bağlantılarınız sayesinde farklı iş insanları ile temasa geçmeniz söz konusu. Eski ortağınız veya işbirliği yaptığınız kişiyle tekrar bir araya gelmeniz mümkün. 21 Haziran sonrası özel hayatınızda eskiden birlikte olduğunuz kişiye dönme ihtimali de görünüyor.

Kova

Haziran ayı size eğlenceli günler sunuyor. Birlikte hoşça zaman geçireceğiniz dostlarınız yanınızda olacak. 1-10 Haziran tarihleri arasında geçecek planlarınızı geliştirecek, ileriye dönük adımlar atacaksınız. İdeallerinizi daha sıkı bir şekilde ele almanız, çeşitli grupların için yer alarak harekete geçmeniz olası. Başkaldıran, kurulu düzenin olumsuz yanlarını gören tavırlarınız başkaları üzerinde de etkili olacak. Diğer bir deyişle belki de işyerindeki elebaşı sizsiniz. Şaka bir yana, farklı fikirleriniz işyerinde inovasyonun da önünü açabilir. Çalışma arkadaşlarınızın beklentilerini ilgili kişilere iletebilir, çeşitli aksiyon planları da önerebilirsiniz. 5 Haziran günü gerçekleşecek Ay tutulması sırasında sosyal hayatınız oldukça önem kazanıyor. Bu dönemde oldukça göz önündesiniz. Tam da bu sırada geçimsiz tavırlar sergilememeye de özen gösterin. Spekülatif konularda çok şanslı olmadığınız bir dönemden geçiyorsunuz. Risk almadan daha temkinli ilerleyin. Bol bol sosyal ortamlarda yer alacak, farklı fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. 21 Haziran günü Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması aynı zamanda bir yeniay da getiriyor. Bu tarihten hemen sonra günlük işlerinize yeni projeler katılabilir. Bu projeler, geçmişte yapmış olduğunuz işlerin devamı niteliğinde olacaktır. Kendinizi yenilemek, beslenmenize dikkat etmek için tutulma sonrası günlerde harekete geçin. Evinize bir evcil hayvan almak da iyi bir fikir olabilir.

Balık

Haziran ayının ilk haftaları hem özel hem de dış dünyada oldukça aktifsiniz. İki tarafta da oldukça yoğun çalışıyorsunuz. Ev düzeni, aile içi konularda yapmak istediğiniz bazı şeyler var. Yine de güzellik ve uyum gezegeni Venüs’ün neredeyse ay boyunca ev ve özel hayat alanınızda geri harekette olduğunu unutmayın. Eve alacağınız eşyalardan bir süre sonra sıkılabilirsiniz. Ev içindeki uyuma itina göstermeniz iyi olabilir. Ev sizin için bir rahatlama mekanı değil, çalışma yeri gibi. Temmuz ayında daha rahatlayacağınızı unutmayın. 5 Haziran günü iş hayatınızda oldukça büyük fırsatlar karşınıza çıkabilir. Daha fazla tanınma, daha fazla dış dünyada yer alma şansınız yüksek. Bu nedenle evde değil, dışarıda zaman geçirin. 21 Haziran günü gerçekleşecek Güneş tutulması, yaratıcılığınızın artışını da gösteriyor. Özellikle ilgi duyduğunuz geçmişle ilgili konuları gündeme taşıyabilirsiniz. Aile ağaçları, nostaljik anılar ve objelerden yola çıkarak bambaşka şeyler yapabilirsiniz. Tutulmalar olayları hızlandırır ve açığa çıkarır tazelenmenizi geçmişten getirdiğiniz yetenekleriniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Varsa çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Bu tutulma eski aşkları hatırlamak, eski sevgililere dönmek anlamına da geliyor

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?