Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Kasım'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Kasım 2021 için burç yorumları

Koç

Kasım ayında ayaklarınızın yere basmasını sağlayan koşullar oluşuyor. Maddi olanaklarınızı, yatırımlarınızı düşündüğünüz, gelirinizdeki değişimin önem kazandığı günler geliyor. 5 Kasım sonrasında başkalarıyla ortaklaşa yeni bir gelir modeli üzerinde düşünmeye başlayabilir, araştırmalar yapabilirsiniz. Ayın ilerleyen günlerinde miras konuları, başkalarından gelen imkanların ortaya çıktığı gelişmeler söz konusu. Ortağınız veya eşiniz ile paylaşımlı olarak bazı projelere girebilir, ortaklaşa olarak uzun dönemli olarak paranızı değerlendirebilirsiniz. Özellikle ay tutulmasının olduğu 19 Kasım civarında önemli maddi kararları vermeniz gerekebilir. 5 Kasım sonrası iş hayatınızda takdir göreceğiniz, herkes tarafından beğenilen çalışmalarınız ön plana çıkıyor. İş tekliflerine sıcak bakabilirsiniz. Bu ay yine sosyal alanda oldukça aktif geçecek görünüyor. İş çevresi, dostlarınız, dernekler ve kulüplerle olan ilişkileriniz oldukça sağlam temellere dayanıyor. Kasım ayının ilk haftasında maddi imkanlarınızı sosyal çevreniz için fazla tüketmemeye çalışın.

Boğa

Yılın belki de en önemli günleri başlıyor. Beklediğiniz pek çok haberin sonuçlarını alacağınız, çoğu gelişmenin sizin için olumlu olacağı bir ay içindesiniz. Öncelikle 4 Kasım akşamı gerçekleşen Akrep burcundaki yeniay, sizin için yeni başlangıçlar getiriyor. Bu tarihten sonraki haftalarda, ilişkiler konusunda sürprizli gelişmeler sizi adeta uyandıracak. Özgürleştiğinizi hissettiğiniz bir dönem başlıyor. Ruhsal, fiziksel, zihinsel ve kariyer anlamındaki gelişmeler önümüzdeki birkaç sene hayatınızın değişmesini sağlayacak. Kasım ayının ortasına doğru ise ortaklıklar, önemli sözleşmeler, el sıkışmaları da tam istediğiniz gibi geliyor. 19 Kasım Ay tutulması Boğa ve Akrep karşıtlığında gerçekleşiyor. Özel ve iş hayatınızdaki ilişkilerden gelen olanaklar söz konusu. Uzun zamandır gündemde olan şekilde, özel hayatınızda yeni bir ilişki başlayabilir, veya mevcut ilişkinizle ilgili konuları masaya yatırmanız gerekebilir. Bazı noktalarda ısrarcı insanlar yüzünden zorlansanız da, hiç birşeyi ertelemeyeceğiniz, herşeyin bir karara ve sonuca bağlanacağı Kasım ayını iyi değerlendirebileceksiniz. 5 Kasım sonrası Oğlak burcuna geçen Venüs, kişisel gelişim ve yabancılarla projeler konusunda size çeşitli fırsatlar sunacak.

İkizler

Son bir buçuk yıldır hayatınıza giren yenilikler, tazeliklerin gerçekleşmesini sağlayan koşullar, bu ay da sizinle olacak. Tutulmalar sırasında işlerinizin artacağını, daha fazla kolları sıvayacağınızı söylemek mümkün. İkizler burcunda olan Kuzey Ay düğümü, özellikle tutulma zamanları sizi hep bir adım daha güzelliklere yaklaştırdı. 5 Kasım günü Oğlak burcuna geçen Venüs birkaç hafta boyunca ortaklaşa yapacağınız yatırımlara işaret ediyor. Kredi almak, uzun dönemli paranızı değerlendirmek veya ortak bir şey satın almak için doğru zamanlar. 19 Kasım günü gerçekleşecek Ay tutulmasına doğru sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Eğer bir süredir sağlık kontrolü yaptırmadıysanız işte tam sırası. Bunun yanında günlük rutinlerinizin, beslenme alışkanlıklarınızın, sigara gibi bağımlılıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bu ay tam zamanıdır. İşyerinde size bağlı çalışanlar var ise, sayıları biraz azalabilir, istifalar veya bazı zorunlu ayrılıklar söz konusu olabilir. Gelecek ay başında gerçekleşecek Güneş tutulması sonrasında hayatınız oldukça hareketlenecek görünüyor.

Yengeç

Bu ay toprak ve su elementinde bulunan gezegenler sayesinde, çeşitli yerlerden destekler görebileceksiniz. Özellikle iş çevresinden, dostlarınızdan, derneklerden, sosyal çevrelerden gelen destekler sayesinde düşündüğünüz yerlere kolayca ulaşabileceğinizi göreceksiniz. Evinizde veya ofiste masa başında oturmak yerine sosyal ortamlara girmenizin çok uygun olacağı Kasım ayı boyunca, kendi ideallerinize, hayat görüşünüze uygun gruplarla tanışabilirsiniz. Gelecek planlarınız, emelleriniz için heyecanlı çalışmalar için kolları sıvayın. 5 Kasım günü karşıt burcunuz Oğlak’a geçecek olan Venüs, birkaç ay boyunca ilişkilerinizin gündemde olacağını söylüyor. Venüs’ün bu konumu, ortaklıklar ve özel ilişkiler için uygun bir ortam yaratıldığını da fısıldıyor. İş ilişkilerinizde sağduyu, gerçekçilik ve mantığı size hatırlatacak kişiler sayesinde ortak başarılara kavuşabilirsiniz. Ay tutulması sosyal çevreyle bağlantılı yenilikler kazandıracaktır. İlgi alanlarınızı başkalarına anlatabilir, sahneye çıkabilirsiniz. Eğitimler, sunumlar ve kendinizi iyi ifade etmeniz çevrenizde takdir oluşturacak.

Aslan

Özel bir Kasım ayı sizi bekliyor. Yeniay ve daha sonraki Ay tutulmasının, ayrıca Mars’ın konumunu önemli tercihler yapacağınızı gösteriyor. Kemerlerinizi sıkı bağlayın. En baştan başlayalım. 4 Kasım akşamı Akrep burcunda gerçekleşen yeniay, ev ve aile konularında, özel hayatınızda değişiklikler getiriyor. Bunun yanında oldukça etkili bir ay tutulması da 19 Kasım günü gerçekleşecek. Tüm ay boyunca etkili olduğunu hissedeceğimiz bu tutulma, hepimiz için rutinlerimizi kırmak, ezber alışkanlıklarımızdan vazgeçmek için geliyor. Bu tutulma, sizin özel hayatınız (aile, ev, evde beraber yaşadığınız kimseler..) ile dış dünyadaki konumunuz (kariyer, itibar ve imaj) arasında denge ihtiyacını ortaya koyuyor. Diğer taraftan işyerindeki otorite figürleri ve evde partnerinizle de olan iletişiminizde zorlanmalar söz konusu olabilir. Unutmayın ki, kimse sizin yerinizde değil, kararlarınızın sorumluluğunu alacak tek kişi sizsiniz. Bu tarihten sonra, iki sene boyunca dış dünyayı bir süreliğine öne çıkarmanız, kendi içinize kapanmamanız kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacaktır. 5 Kasım günü Oğlak burcuna geçen Venüs, günlük iş hayatınızda, ofisinizde oldukça verimli çalışmaları keyifle yapabileceğinizi gösteriyor.

Başak

Toprak ve su elementi ağırlıklı olan Kasım ayında, bir süredir beklediğiniz anlayışı, dostluğu, fırsatları bulacaksınız. Kendi işinizi yapıyorsanız bol bol müşterilerin olduğu, başarınıza destek olan kimselerin yanınızda olduğunu görebilirsiniz. 4 Kasım günü akşamı gerçekleşecek Akrep burcundaki yeniay sonrası eğitim alacağınız yakın çevrenizden destek göreceğiniz günler geliyor.  İşinizin iletişim, tanıtım faaliyetlerini de bu tarihten sonra artırabilirsiniz. Venüs’ün de toprak elementi olan Oğlak burcunda 5 Kasım günü geçmesi, kendinizi ifade etmekte, başkalarının üzerinde kurduğunuz izlenimde başarılar getiriyor. 19 Kasın günü toprak-su karşıtlığında olacak Ay tutulması, hiçbir şeyi ertelemeyip karara bağladığınızda, kapıların size açıldığını göreceksiniz. Sosyal medya, internet, yazılı ve sözlü iletişim, sözleşmeler gibi alanlarda rüzgar arkadan eserken hızlanmanızda fayda var. İş ziyaretler, tanışma fırsatları için ofisten zaman zaman dışarı çıkıp dolaşın. Dosyalama, belgeleme, duyurularla ilgili etkin çalışabileceğiniz günler yine Kasım ayında. Odaklanabilir, ayrıntılı projelerde başarılı olabilirsiniz. 

Terazi

Ekim ayında işler, arkadaşlıklar, seyahatler size oldukça rahat ve keyifli günler getirmişti. Şimdi parayla ilgilenme, maddi olanaklarınıza odaklanma zamanı geldi. Kasım ayının 5’inde Oğlak burcuna geçen Venüs evinizde bu ay güzel değişiklikler yapmanızı sağlayacak. Aile düzeniniz, evde yaşayan kimselerle olan ilişkilerinizde işler istediğiniz gibi gidiyor. Antika merakınız, geçmişle bağlantılı eşyalara ilginiz varsa bu ay bazı satın almalar yapabilirsiniz. 5 Kasım sonrası kendiniz için bazı yatırımlar yapmayı düşünebilirsiniz. Özellikle toprak, arsa alımı düşünebilirsiniz. Diğer taraftan kariyerinizde bir işbirliği ve ortaklık bu aydan itibaren paraları birleştirme noktasına gelebilir. Uzun dönemli yatırımlar size kar getirebilir. Tüm ay boyunca maddi birikimlerinizi artırmak için emek vermeniz, adım atmanız, ilk atılımı sizin yapmanız koşulu ile sonuçlar bereketli görünüyor. Ayın ortasından sonra başkalarından borç almak zorunda kalırsanız istemekten çekinmeyin. Projelerinizin maddi sonuçları kazançlı görünüyor. 

Akrep

Hayatınızda bir dönüşümün başlangıcı olan bu Kasım, koşulların farklılaştığını net bir şekilde hissedeceksiniz. Bir buçuk yıl boyunca Akrep-Boğa karşıtlığında gerçekleşecek tutulmalar ilişkilerinizde, çevrenizde ve kariyerinizde değişimin ayak seslerini getiriyor. Bugüne dek yapmış olduğunuz, deneyimlediğiniz, biriktirdiğiniz her şeyi etkin şekilde kullanabilirsiniz. Diğer taraftan, Akrep burçları için bu tutulmalar silsilesi sadeleşmek, yalınlaşmak anlamına geliyor. Daha çok para, daha çok görev, daha bol unvan yerine, fazla yüklerden arınabilmek, sade olanı seçmek bu süreçte daha rahat yaşamanızı sağlayacak. 4 Kasım akşamı burcunuzda gerçekleşecek yeniay, pek çok konuda kendinizi değiştirip yenileyeceğiniz şartları müjdeliyor. Bu yeniay sonrası fiziksel, ruhsal ve kariyer anlamında değişiklikler yapabilir, çeşitli operasyonlarla bile görüntünüzde değişiklikler yapabilirsiniz. Patron, iş arkadaşı veya bir sevgili olabilecek bu kişilerin hayatınıza girmesi, uzun dönemli yeniliklerin de kapınızda olduğunu söylüyor. Yeni tanıyacağınız biri sayesinde farklı bir işe atlayabilir, farklı bir alanda yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Bu yeni tanışıklıkların söyleyeceği bir bilgi de size farklı kapılar açabilir. Tek başınıza değil, iş birlikleri ile hareket ettiğinizde bu dönem kazançlı çıkan siz olacaksınız. Bu ayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, ilk adım değişime olan direncinizi kırın. Alışkanlıklarınızı farklılaştırmayı kabul edin. Diğer bir deyim ile konfor alanınızdan çıkın. Venüs, 5 Kasım sonrası yazılı ve sözlü iletişim alanında sizi destekliyor.

Yay

Kasım ayı pek çok alanda gelişmelere sahne oluyor. Öncelikle içinizdeki kuruntuları atın. Hiçbir zaman ortaya çıkmayacak sorunları, oluşmadan önce endişe haline getirmemeye çalışın. Özellikle geleceğe dönük maddi güvencenizle ilgili kuşkularınıza odaklanmamaya çalışın. Görünen, somut olan, elle tutulabilen çalışma alanlarına yönelin. İşyeri, fiziksel olarak ofis, iş arkadaşları ve size verilen görevlere odaklandığınızda, özellikle yeni projelerle ilgili bir güzel gelişmeler olacaktır. 19 Kasım ve sonrasında iştahınıza, özellikle tatlı şeyler yememeye özen gösterin. Günlük alışkanlıklarınızı bir düzene bağlayabilir, rutinlerinizi organize edebilirsiniz. 5 Kasım günü Venüs’ün de burç değiştirmesi ile maddi alanda birkaç hafta boyunca korunduğunuzu hissedeceksiniz. Çok büyük olmasa da zam ve diğer ödemeleri bekleyebilirsiniz. 19 Kasım günü ise işleri yetiştirmek için efor sarf edin. Yeni bir proje için başvurduysanız, ay ortalarında iyi haberler almaya hazırlanın. Gelecek ay Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması öncesi, bu ayı rahat ve sakin geçirmeye, yeni başlangıçlar için güç toplamaya bakın. 

Oğlak

Su ve toprak elementindeki gezegenler, bu ay Oğlak burcunun yanında. 5 Kasım günü güzellik, uyum, barış ve ilişkilerle bağlantılı gezegen Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi, beğeni kazanmanızı sağlayacak. Venüs tüm ay boyunca Oğlak burcunda size tüm görüşmelerinizde, toplantılarınızda destek verecek. Ortamı yumuşatan, iş birliklerinizi düzenleyen Venüs sayesinde hem başarı odaklı hem de ilişki odaklı olabilirsiniz. Ortaklık yapmak, basında yer almak, önemli görüşmeler yapmak için doğru zamandasınız. 4 Kasım akşamı gerçekleşen Akrep burcunda yeniay sonrası bir iki hafta boyunca sosyal alanda yeni gruplara, yeni ideallere doğru gidiyorsunuz. 19 Kasım sonrası işinizin stratejik alanına odaklanabilir, operasyonel tarafını başkalarına bir süreliğine bırakabilirsiniz. Yeni oyun planları kurmak, stratejik planlamaya zaman ayırmak için uygun bu günlerde farklı projeler düşünecek yaratıcılıktasınız. Sahnede olmak, kendini iyi ifade edebilmek, keyifle, eğlenceyle çalışmak tam size göre. Ani bir aşk da sizi bekliyor olabilir. 19 Kasım’da gerçekleşen Ay tutulması civarı sosyal çevreler içinde kendinizi tam anlamıyla gerçekleştirebildiğinizi göreceksiniz. Gelecek planlarınız, hayalleriniz yenileniyor. Sosyal gruplar içinde oldukça aktifsiniz. Mars, idealleriniz, düşlediğiniz planlar için harekete geçtiğinizde hızla sonuca ulaşacağınızı söylüyor.

Kova

4 Kasım akşamı gerçekleşen Akrep burcundaki yeniay, doğum haritanızın en tepesinde olacak. Bu alan, iş hayatınız, kariyeriniz, kişisel imajınız ve itibarınızla yakından ilintili. Yeni görevler, yeni bir iş, yeni bir unvan ve kendinizi göstereceğiniz büyük bir proje geliyor. Yeni ay sonrasındaki birkaç hafta boyunca tazelenmeler sizi buluyor. Yeni bir iş için harekete geçebilir, işyerindeki farklı bir görev için başvurabilirsiniz. Bu ay önemli bir ay tutulması gerçekleşiyor. Bir buçuk sene sürecek olan bu dönemin ilk tutulması 19 Kasım’da olacak. Boğa-Akrep karşıtlığında olacak bu tutulma, ev ve aile düzeninizi güzelleştirecek, yenileyecek ve tazeleyecek görünüyor. Özel hayatınızdaki bu pırıltı, dış dünyada alacağınız sorumluluklarla adeta dengeleniyor. Kariyerinizde sadeleşme dönemindesiniz. Eve, evdekilere, aileye daha fazla zaman ve alan ayırmak sizi oldukça mutlu edecek. Bu tutulma sonrasında taşınma, evi yenileme, tadilatlar, evdekilerle ilgili sürpriz ve güzel gelişmeleri düşünün.

Balık

Kasım ayındaki gelişmeler sakin, huzurlu, kendinden emin olmanızı, akışta kalmanızı sağlıyor. Öncelikle 4 Kasım akşamı Akrep burcunda gerçekleşecek yeniay hayattan daha fazla keyif alacağınız, yaratıcı olacağınız bir dönemin kapılarını açıyor. Yeni bir aşk kapıda. Bu herkesin anladığı anlamda bir aşk olabileceği gibi işinize, yeni bir hobiye de aşık olabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili güzel gelişmeler de gerçekleşebilir. Kendinizi sahnede bulacağınız bir dönem başlıyor. 5 Kasım sonrası Oğlak burcuna geçen Venüs, ay boyunca iç çevrenize zaman ayırmanızı istiyor. ‘network’ dediğimiz iş çevresinde sevilen birisiniz. İşle bağlantılı idealleriniz için bir şeyler yapmak mümkün. 19 Kasım Boğa burcunda ay tutulması civarı işler oldukça hızlanıyor. Yazılı ve sözlü iletişim, eğitim, iş ziyaretleri, müşteri teklifleri, sosyal medya etkinlikleri çok işe yarayacaktır. Reklamcılık, medyada yer alma, kurumsal iletişim, yurt dışı ve yabancılarla ilgili alanlarda pek çok projeyi başlatabilir, isteklerinize doğru ayakları yere basan atılımlar yapabilirsiniz. Çevrenizden yardım almaya, dostlarınıza ulaşmaya çalışın. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?