Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Mart’18 Astroloji Bülteni | Sodexo Avantaj

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mart 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

İlk yarısı hız ve heyacan dolu, ikinci yarısı ise türbülansların olduğu bir ay sizi bekliyor. Öncelikle aynı ilk günlerinde etkili olacak Dolunaydan bahsedelim. Her Dolunay bizim bir takım şeyleri görmemizi kolaylaştırır. Başak burcunda gerçekleşecek bu Dolunay, sizin işle ilgili durumunuzu daha net şekilde ortaya koyacak. Ofis hikayeleri gündeminizde olacak. Bitirmeniz gereken, size verilen işleri yetiştirme telaşı içine girebilirsiniz. Veya önemli bir projenin gidişatı, nasıl şekillendiği daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ekibiniz varsa, size bağlı çalışanlarla ilgili konular gündeme geliyor. Özetle, kontrol edemediğiniz konulara odaklanmayın, kendinizi somut olarak yaptığınız işe verin. Çok kazançlı çıkarsınız. 6 Mart günü güzellik, estetik ve uyumu sembolize eden gezegen Venüs Koç burcuna geçiyor. Bir aydan daha fazla zaman Koç burcunda kalacak olan gezegen size özel bir çekicilik kazandıracak. İş ve özel hayatınızda hedeflerinize ulaşmada size yardımcı olacaktır. Başkaları tarafından oldukça sempatik bulunduğunuz bu günleri iyi değerlendirin. Venüs Koç burcundayken o çok istediğiniz işe başvurun, beğendiğiniz kişiye yakınlaşın, en çok çalışmak istediğiniz müşterinin kapısını çalın. Aynı ikinci yarısında, 20 Mart sonrası hareketlerinizi biraz kontrol etmeniz, özellikle düşünmeden konuşmamanız çok önemli. Sosyal medyada, mesajlaşmalarda acele hareket etmeyin. Sakin kalın. İletişim, ulaşım, zihinsel yetenekler ve düşüncelerimizi sembolize eden Merkür Koç burcunda 22 Mart – 15 Nisan arası geri harekette olacak.

Boğa

Ayın ilk günlerinde etkili olacak Dolunay 2 Mart günü gerçekleşiyor. Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay toprak elementi olduğunuz için pek çok şeyi görmenizi sağlıyor. Özellikle aşk hayatınız, keyif aldığınız ilgi alanlarınızla ilgili güzel gelişmeler var. Hayatınızda biri yoksa yeni biri karşınıza çıkabilir. Dolunay dönemi eğitim vermeniz, sahnede olmanız için çok önemli fırsatlar getiriyor. 18 Mart günü Oğlak burcuna geçecek olan Mars, yurt dışı ve uzaklarla ilgili konularda efor sarfetmenizi destekleyecek. Atılım ve mücadeleyi sembolize eden gezegen Mars, hangi yaşam alanından geçerse orayı canlandırır. Hareket getirir. Sizin de 18 Mart sonrası kişisel gelişim, akademik konular, uluslararası bağlantılar, medya ve reklam konularında atılım yapmanızı sağlayacak. Hayata olan bakış açınız genişleyecek. 17 Mart günü Balık burcunda gerçekleşecek Yeniay ise iki hafta boyunca sosyal alanda yeni kapılar açıyor. Klüpler, dernekler, yeni gruplar hayatınıza girebilir. Bu alanlarda yni görevler de alabilirsiniz. Aslında, bu yeniay gelecek planlarınız, ideallerinizi de yenilemenizi sağlayacak. İdealist tarafınız yükseliyor. 22 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak Merkür, kuruntu ve endişelerinizin artmasına neden olmasın. Sedece somut olan konularla ilgilenin. Dedikodu ve hurafeleri bir kenara bırakın.

İkizler

Ayın ilk günlerinde Dolunay hayatınızda etkili olacak. Başak burcunda gerçekleşecek bu gökyüzü hareketi ev ve aile düzeniyle yakından ilgili. Evde bazı şeylerin değişmesi gerektiğini farkedeceksiniz. Fiziksel olarak evin değişimi size iyi gelecek. Yeni eşyalar almak, odaların düzenini değiştirmek hatta taşınma kararı almak da bunların arasında. Aile içinde bazı şeylerin konuşulması, bir süredir aksayan konuların açıkça masaya yatırılması faydalı olur. Ancak gerginliği tırmandırmayın. Dolunay sırasında seçimlerinizi netleştirin, ama kimseyi kırmadan. Venüs 6 Mart sonrası Koç burcunda ilerliyor. Sosyal alanda, dostlarınızla güzel zamanlar sizi bekliyor. Venüs, aynı zamanda işle ilgili mesleki gruplarda ve derneklerde de ön plana çıkmanızı, hatırlanmanızı sağlayacaktır. Bol bol davetlere katılın. Öğle yemeklerinde ofiste oturacağınıza dolaşın, iş yemekleri yiyin. Çevrenizin zenginliği, bakış açınızın da genişlemesini sağlayacak. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür 22 Mart sonrası 20 gün boyunca geri harekette olacak. İletişim ve ulaşım konularını sembolize eden gezegen yanlış anlaşılmalara açık ortamlar oluşturabilir. Bu dönemde eski dostlarınızı tekrar bulmanız, onlarla bağlantıya geçmeniz güzel gelişmeler getirebilir.

Yengeç

Güzel bir Dolunay ile ay başlıyor. Mart ayının ilk günleri, iletişim ve ulaşım konularında güzel gelişmeler getiriyor. Kısa geziler yapabilir, daha önce görmediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Dolunay sayesinde sosyal medya, yazılı sözlü iletişim, yazışmalar, hatta sözleşmeler bile size keyif ve başarı katabilir. 6 Mart sonrası birkaç hafta boyunca kariyer alanında olumlu gelişmeler var. Kişisel imajınız üzerine çalışın. Sizi uzaktan tanıyanların da ilgisini çekiyorsunuz. İş hayatında olumlu görev değişiklikleri veya ödüller alabilirsiniz. 17 Mart günü gerçekleşecek Yeniay aşk hayatınızı da tazeliyor. Aşık olmak, eğlenmek, hayatın keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. İlgi alanlarınıza, yaratıcılığınızı hissettiğiniz anlara hayatınızda yer açın. 18 Mart günü Mars karşıt burcunuza geçiyor. Birkaç ay boyunca ikili ilişkiler önem kazanıyor. İş hayatında sizi biraz zorlayan otorite figürleri ile çalışmak durumundasınız. Diğer taraftan özel hayatınızda ise sizinle birarada olan özel kişiyle işler ciddiye binecek görünüyor. Evliyseniz eşinizin hayatında hareketlilik ve değişim sözkonusu. 22 Mart sonrası geri harekette olacak Merkür 20 gün boyunca yanlış anlaşılmalara açık bir dönem getirebilir. Özellikle iş hayatınızdaki konumunuzla ilgili herkesin kafası biraz karşılabilir. Bu dönemde kariyer değişikliği için acele etmeyin. 15 Nisan sonrasını bekleyin

Aslan

Mart ayının ilk günlerinde maddi birikimlerinize odaklanın. Ne kadar para kazanıyorsunuz? Ne kadar harcamanız gerekiyor? Bunları iyi hesaplayın. Yatırım kararlarınızı akılcı şekilde verebilir, Dolunay ışığı altında doğru hesaplamalar yapabilirsiniz. Daha fazla güvencede hissetmek için kendinize yatırım yapın. 6 Mart günü uyum ve barışı, güzelliği simgeleyen gezegen Venüs Koç burcuna geçiyor. Birkaç hafta boyunca uzaklar, yabancılar, basın yayın işbirlikleri, kişisel gelişim konuları sizin için gündeme geliyor. Herşey yolunda. Hatta yurt dışı seyahat imkanınız varsa 6-18 Mart tarihleri arası uygun günlerdir. 18 Mart sonrası birkaç gün ortaklaşa paylaşımlar, ortak paralar gündeme geliyor. 22 Mart – 15 Nisan tarihleri arası Koç burcunda geri harekette bulunacak Merkür işleri biraz karıştırabilir. Basın konuşmalarınıza, yurt dışı ve yabancılarla ilgili ilişkilere özen gösterin. Herkesin söylediğine bu dönemde güvenmeyin. Yanlış bilgiler ortada dolaşıyor olabilir. 18 Mart sonrası ofiste birkaç ay sürecek yeni bir maraton başlıyor. Kısa sanıp uzayacak olan bu projeler iyi çalıştığınızda başarı getirecektir. Bu dönemde sağlığınıza özen gösterin. Özellikle omurga, diş, cilt bakımınızı, kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Başak

Ayın ilk günlerinde Dolunay sizinle yakından ilgili. 2 Mart günü Başak burcunda gerçekleşecek bu gökyüzü hareketi 2018 yılının en önemli günlerini beraberinde getiriyor. 1-5 Mart arası günlerde etkili olacak Dolunay ışığında kendi kararlarınızı vermeniz, cesur olmanız çok önemli. Özel ve iş hayatınızdaki ilişki dengelerinde sizi rahatsız eden konular varsa sakince konuşmayı deneyin. Aslan ertelemeyin. Herşey bu denli görünür haldeyken yapılacak en son şey görmezden gelmek olacaktır. Kendinizle, hayatınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, köprüleri yıkmayın. İnsanlarla yine de uzlaşma yolunu deneyin, tabii kendi isteklerinizden vazgeçmeden. 17 Mart günü karşıt burcunuzda gerçekleşecek Balık burcunda yeniay sonrası iki hafta boyunca yeni kişiler hayatınıza giriyor. İş hayatınızda yeni çalışma arkadaşlarınız olabilir. Başka bir işe de geçebilirsiniz. 18 Mart günü toprak elementi olan Oğlak burcunda geçen Mars, hayatınızı oldukça rahatlatacak. Siz de toprak elementi olduğunuz için, bu gökyüzü hareketi, ayaklarınızın yere basmasını, üretkenliğinizin artmasını sağlayacak. Eğitimler, sunumlar, sahne gösterileri… ne olursa olsun keyif aldığınız işlerde ilerleme içindesiniz. Bir süreliğine işinizin sevmediğiniz kısımlarını başkalarına devredin. Sevdiğiniz taraflarına daha fazla zaman ayırın.

Terazi

Ayın ilk günleri, işyerindeki işler konusunda biraz kafanız karışık olabilir. Kontrol edemediğiniz olaylar, ya da size aktarılmayan durumlarla ilgili günlük işler aksayabilir. Sakinliğinizi koruyun ve çalışma arkadaşlarınızla aranızdaki uyumun önemini farkedin. Gelip geçici problemler için kimsenin canını sıkmaya gerek yok. 6 Mart günü karşıt burcunuza geçen Venüs, ilişkilerinizin ön plana çıkacağını gösteriyor. Yeni biri karşınıza çıkabilir. İş hayatında sizinle çalışacak yeni biri de gelebilir. Karşıdaki kişilerin spontan, eğlenceli tarafları hoşunuza gidecek. Fazla dürüst ve direkt olmaları sizi rahatsız etmesin. 18 Mart günü Oğlak burcuna geçen Mars ev konularını gündeme getirecek. Taşınma, ev alma, tadilat yapma veya aile düzeninde yeni birilerinin size katılması gibi durumlar oluşabilir. Eve her zamankinden biraz daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Evinizi ihmal etmeden, işleri ciddiye almayı deneyin. 22 Mart günü geri harekete geçecek olan Merkür, iletişim, ulaşım konularını sembolize ediyor. Karşıt burcunuzda 15 Nisan’a dek geri harekette olması, ilişkilerle ilgili karışık bir dönem anlamına gelebilir. Karşıdaki kişiler – hem iş hem de özel hayatınızda- iyi niyetli olsalar da size tam bilgi veremeyebilirler. Yanlış anlamalara, unutkanlıklara ve iletişimde olduğunuz kişiler yüzünden zor durumlara girmemeye dikkat edin. Merkür’ün geri hareketinin güzel tarafları da var: Eski tanıdıklarınızla karşılaşıp yeni projeler için konuşabilirsiniz. Partnerinizin bu dönemde yanlış kararlar vermesi, yanlış sözler sarfetmesi durumunda büyük kararlar vermek yerine olayları zamana bırakın.

Akrep

Ayın ilk günlerinde etkili olacak Dolunay size iyi gelecek. 2 Mart günü Başak burcunda gerçekleşecek bu gökyüzü hareketi, bir süredir beklediğiniz bir yazışma, belge, sözleşmeyi kapınıza getiriyor. Haberlerin hepsine ulaşmanız mümkün. Dolunay ışığı altında kararları doğru alıp ilerlemeniz, imzaları atıp sözleşmeler imzalamanız olumlu sonuçlar doğuracak. Sosyal medya, internetle bağlantılı işler yapıyorsanız, daha aktif olun. Yakın çevrenizle temasa geçin, gerekirse onlardan destek isteyin. Çocukluk arkadaşlarınız, kardeşleriniz bu dönemde gündeminizde olacak. 1-4 Mart arası kısa haftasonu kaçamağı da iyi bir fikir olabilir. 17 Mart günü gerçekleşecek Balık burcunda yeniay sizin aslında dünyaya açılmanız demek. Uzaklar, yabancılar, yurt dışı işlerin başlaması için uygun zamanlar. Yeniay ile beraber hayata olan inancınız artıyor. Bu dönemde büyük düşünün. Kendi kişisel gelişiminize odaklanın. Bir süreliğine yakın çevreniz ve kardeşlerinizi bir kenara bırakın. Onlar hayatınızda hep var. Ancak şimdi sizin daha büyük bir Dünya için çalışmanız gerekiyor. 22 Mart sonrasında Merkür geri harekete geçiyor. İletişim, ulaşım, düşünce ve konuşmalarımızı sembolize eden gezegenin bu konumu, 15 Nisan’a dek günlük işlerinizde revizyonlar gerektirebilir. Teslim tarihi gelmiş bir işi bitiremediğinizde, tekrar tekrar işlerin üstünden geçtiğinizde dert etmeyin. Merkür, mükemmel iş çıkarmanıza yardımcı oluyor sadece. Ekipten ayrılmış, daha önce istifa etmiş kişler bu dönemde geri dönebilir. Yine bu dönemde sağlığınıza dikkat edin. Sağlık kontrolleri ve tahlillerin sonuçları yanlış da çıkabilir.

Yay

Ayın ilk günlerinde etkili olacak Dolunay size iyi gelecek. 2 Mart günü Başak burcunda gerçekleşecek bu gökyüzü hareketi, bir süredir beklediğiniz bir yazışma, belge, sözleşmeyi kapınıza getiriyor. Haberlerin hepsine ulaşmanız mümkün. Dolunay ışığı altında kararları doğru alıp ilerlemeniz, imzaları atıp sözleşmeler imzalamanız olumlu sonuçlar doğuracak. Sosyal medya, internetle bağlantılı işler yapıyorsanız, daha aktif olun. Yakın çevrenizle temasa geçin, gerekirse onlardan destek isteyin. Çocukluk arkadaşlarınız, kardeşleriniz bu dönemde gündeminizde olacak. 1-4 Mart arası kısa haftasonu kaçamağı da iyi bir fikir olabilir. 17 Mart günü gerçekleşecek Balık burcunda yeniay sizin aslında dünyaya açılmanız demek. Uzaklar, yabancılar, yurt dışı işlerin başlaması için uygun zamanlar. Yeniay ile beraber hayata olan inancınız artıyor. Bu dönemde büyük düşünün. Kendi kişisel gelişiminize odaklanın. Bir süreliğine yakın çevreniz ve kardeşlerinizi bir kenara bırakın. Onlar hayatınızda hep var. Ancak şimdi sizin daha büyük bir Dünya için çalışmanız gerekiyor. 22 Mart sonrasında Merkür geri harekete geçiyor. İletişim, ulaşım, düşünce ve konuşmalarımızı sembolize eden gezegenin bu konumu, 15 Nisan’a dek günlük işlerinizde revizyonlar gerektirebilir. Teslim tarihi gelmiş bir işi bitiremediğinizde, tekrar tekrar işlerin üstünden geçtiğinizde dert etmeyin. Merkür, mükemmel iş çıkarmanıza yardımcı oluyor sadece. Ekipten ayrılmış, daha önce istifa etmiş kişler bu dönemde geri dönebilir. Yine bu dönemde sağlığınıza dikkat edin. Sağlık kontrolleri ve tahlillerin sonuçları yanlış da çıkabilir.

Oğlak

Ayın ilk günlerinde kuvvetli konumdaki kişilerden gelen destek hayatınızı rahatlatacak görünüyor. Kendinizi bir süredir oldukça iyi geliştirdiniz, bu gelişim önümüzdeki aylarda da devam edecek. Şimdi bu Dolunay sırasında, daha geniş pencereden hayata bakabileceğiniz kapılar açılıyor. Yurt dışı, yabancılar, öğrenim konularında emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Ne yöne gideceğinizi netleştirebilirsiniz. Yabancılarla çalışmak, kendinizi büyük Dünya’nın parçası hissetmek güzel olacak. 6 Mart günü Koç burcuna giren Venüs, eve yapacağınız harcamaların 20 Mart’a dek uygun olacağını, evi güzelleştirmenin tam zamanı olduğunu söylüyor. 17 Mart günü gerçekleşecek Yeniay sonrasında sözlü yazılı iletişim, yeni projeler gündemde olabilir. Yeni bir konuda eğitime başlamak için 17-20 Mart arası uygun. 22 Mart-15 Nisan tarihleri arasında gri harekette olacak Merkür evle ilgili karışıklıklar getirebilir. Bu dönemde tadilat yapmak, ev düzeniyle ilgili kararlar vermekten kaçının. 18 Mart sonrası Mars Oğlak burcuna geçiyor. Kendinizi birkaç hafta boyunca oldukça enerjik hissedeceksiniz. Bu hareketli dönemde fiziksel, ruhsal, zihinsel ve kariyer anlamındaki gelişimlere odaklanın. Herşeyi yapabilecek, hedeflerinize ulaşacak gücünüz var. Spora başlayın, eğer spor yapıyorsanız tempoyu artırın. Bedensel olarak hareketli olmanız, hayatınızın diğer alanlarına olumlu yansıyacaktır. Kendinize koyduğunuz kariyer hedefleri için ilgili kişilerle konuşun, ısrarcı olun. Kazançlı çıkacaksınız.

Kova

Ayın ilk günlerinde etkili olacak Dolunay para konularını gündeme getiriyor. Başkalarıyla ortak girişimleriniz iyi sonuç verebilir. Ortak veya eşinizle beraberce yapacağınız yatırım fırsatları var. 6 Mart gününden itibaren birkaç hafta boyunca yakın çevreniz, kardeşler, eski okul arkadaşlarınızla görüşmek, onlarla iletişimde olmak keyif verecektir. 17 Mart günü Balık burcunda gerçekleşecek Yeniay, birkaç hafta boyunca maddi birikimlerinizde artışı müjdeliyor. Yaptığınız işin yanında yeni bir iş veya proje de alabilirsiniz. İşyerinde ikramiye, prim ve buna benzer ödemelerin, maaş zamlarının yapılması, cebinizdeki paranın artması büyük bir olasılıkç 6-20 Mart tarihleri arasında sözleşme imzalamak, önemli müşterileri ziyaret etmek, ne yapıp edip ofiste oturmamak doğru hareketler olacaktır. 22 Mart – 15 Nisan tarihlerinde ise iletişim ve ulaşım konularında dikkatli olmanız gerekiyor. İhmalkarlık, unutkanlık, e-posta kazalarını önlemek için çaba sarfedin. İmzalardan önce herşeyi iki kere okuyun. Yanlış kişilere yanlış bilgiler verilmemeli.

Balık

Mart ayının ilk günleri sizin için oldukça önemli. Kendinizi bir anda toplum önünde bulabilirsiniz. Sizinle ilgili yapılacak açıklamalar, duyurular da sözkonusu. İlgi bu kadar sizin üzerinize yoğunlaşmışken ilişki yönetimini iyi yapmalısınız. Herkesle uyum içinde olmak, Venüs sayesinde mümkün olacaktır. Özel hayatınızdaki ilişkinin boyutuna ve geleceğine karar vermelisiniz. Diğer taraftan işle ilgili konular da netleşiyor. Yeni biriyle çalışmak, anlaşmak durumunda kalabilir, iş arkadaşlarınızla bir iletişim dengesi sağlamanız da gerekebilir. 17 Mart günü Balık burcunda gerçekleşecek Yeniay tüm hayanızda yenilikler anlamına geliyor. Kariyer anlamında yeni başlangıçlar yapmak için 15-16 Mart tarihlerinde bazı görevleri, projeleri, elinizde kalan işleri bitirin veya başkasına devredin. Yeniay sonrasında isteklerinizle ilgili planlar yapın. İlgili kişileri, size destek verebilecekleri arayın. Bir kursa yazılmayı, bir şeylere başlamayı düşünüyorsanız, 17-20 Mart tarihleri bunun için çok uygun. Hayatınızda tazelenme her anlamda sizi mutlu edecek. 6 Mart sonrası Venüs sayesinde gelirinizde ufak bir artış sözkonusu olabilir. 18 Mart sonrası ise sosyal alanda hızlısınız. Çevreniz genişliyor. Kendinizi hareketli, dinamik ve sorumluluk sahibi hissedecek, idealist çalışmalar yapacaksınız. Başkaları için kendinizi fazla yormayın. 22 Mart sonrası Merkür geri harekete geçiyor. 20 gün boyunca verdiğiniz borçları geri alabilir, eski para konularını tekrar açıp üzerine gidebilirsiniz. Diğer taraftan bu tarihlerde kişisel yatırımlarınız için acele etmeyin. Bütün bilgilere ulaşmadan, yanlış ve eksik haberlerle paranızı çarçur etmeyin.