Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Mayıs'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mayıs 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Mayıs ayının ilk haftasında para konuları gündeme geliyor. Özellikle 5-7 Mayıs tarihlerinde ödemeler, alacak verecek durumları göze çarpıyor. Ortaklaşa yatırım, proje ve mal paylaşımı konularında karar aşamasındasınız. Herşeyi netleştirip aksiyon almak için ilk hafta uygun görünüyor. Eşiniz ve ortaklarla aranızdaki ilişki gerilse de ortak karar almanız gereken noktalar var. 11 Mayıs sonrası yakın çevrenizle ilgili birkaç hafta boyunca iletişime özen göstermeniz gerekiyor. Kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınız ve hatta komşularla yanlış anlaşılmalara ve dedikodulara mahal vermeyin. Aynı şekilde 11 Mayıs sonrası haftalar boyunca önemli sözleşmelere imza atmaktan kaçınmak yerinde olabilir. Bu dönemin olumlu tarafı bir süredir haber almadığınız eski arkadaşlarınızın tekrar hayatınıza girmesi olabilir. Yıllar önce bıraktığınız bir eğitime kaldığınız yerden başlayabilirsiniz. Eski müşterilerinizi arayın ve onlara yeni tekliflerle gidin. Kısa seyahat planlarını değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aceleci davranmayın. 13 Mayıs sonrası hedeflerinizi düşünüp plan yapma zamanı başlıyor. Aksiyona geçmek değil, bu tarihten sonra kendi içinizde planlarınızı geliştirme zamanıdır.

Boğa

Boğa zamanı ile başlayan Mayıs ayında gözler üzerinizde olacak. 5-7 Mayıs tarihlerinde Dolunay etkisi ile pek çok işi aynı anda yapmayı başarıyorsunuz. Özellikle ilişkiler ön plana çıkıyor. İşyerinde ve evde karşılıklı beklentilerinizi masaya yatırmanız çok önemli. Partnerinizle veya ortağınız ile aranızda bir süredir gerginlik varsa Dolunay zamanı bazı konular su yüzüne çıkabilir. İki tarafın da konfor alanından çıkması ve karşılıklı iyi niyetle adım atması olayları çözecektir. Bir süredir beklediğiniz haberleri de Dolunay günleri alacaksınız. Buna göre de kararlarınızı fazla gecikmeden vermeye çalışın. 11 Mayıs sonrası para durumunuzda bazı karışıklıklar başlayabilir. Düşündüğünüz ödemeler 13 Mayıs – 26 Haziran tarihleri arasında gecikebilir. Buna göre hazırlıklı olmanızda fayda var. Önemli satın almalar yapacak iseniz, veya turizm planları yapmaya niyetiniz varsa ertelemeniz veya açık kapı bırakmanız iyi olur. 13 Mayıs sonrası birkaç hafta boyunca sosyal alanda oldukça etkinsiniz. İdealist çalışmalar yapıp, kendi mesleğinizdeki kişilerle ortak platformlarda buluşabilirsiniz. Gelecek planlarınız için pek çok kişi ile tanışmanız mümkün.

İkizler

İlginç bir döneme giriyorsunuz. Öncelikle ayın ilk günlerinde etkili olacak Dolunay üzerinde konuşalım. 5-7 Mayıs tarihlerinde işyeri, ofis işleri ve günlük görevlerinizle ilgili sıkışma ihtimaliniz olabilir. Üzerinde çalıştığınız projenin teslim süresine uyum önem kazanıyor. Bu dönemden önce elinizdeki işleri bitirmenizde fayda var. Aynı dönemde size bağlı çalışanlarla ilgili de kararlar almanız gerekebilir. Bu dolunay sağlık durumunuzu kontrol etmenizin de iyi olacağı günler getiriyor. Sadece birkaç gün için kendinizi rahat bırakın ve işleri fazla stres yapmayın. Geçen aydan bu yana İkizler burcunda bulunan Venüs size sempati, iyi iletişim ve sevimlilik vermekteydi. Pek çok insanla olan diyaloglarınızda kapılar da size hızla açılmış olabilir. İşler biraz farklılaşıyor. 11 Mayıs günü Venüs İkizler burcunda geri harekete başlıyor. 26 Haziran’a dek sürecek bu yolculukta kemerlerinizi sıkı bağlayın. İletişiminiz, konuşmalarınız ve hatta düşünceleriniz bile önem kazanıyor. Dedikodudan, bilgi kirliliğinden ve karşıdakileri kırmaktan kaçının. Bu dönemin iyi tarafları geçmişte ilgilendiğiniz hobilerinize geri dönmek olabilir. Genel anlamda hayattan tam keyif alamama duygusuna kapılsanız da bunun geçici olduğunu bilin. Eski arkadaşlarınızla eğlenmek için çok doğru zamanlar.

Yengeç

: Mayıs ayının ilk günlerinde gerçekleşen Dolunay sizi oldukça olumlu etkiliyor. 5-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Dolunay kendinizi ifade etmenizi, yaptıklarınızı en iyi şekilde anlatabilmenizi sağlıyor. Bir sanatçı iseniz eserlerinizi başkalarının keşfetmesini sağlayacaksınız. Farklı meslek gruplarının da kendini farklı şekillerde göstermesi mümkün olacak. Eğitimler verebilir, sunumlar yapabilirsiniz. Oldukça etkili olacağını göreceksiniz. Dost ve arkadaş gruplarıyla ortak hareket ederken liderliği üstlenmeniz büyük olasılık. Meslek grupları içinde aktifsiniz. 13 Mayıs sonrası yurt dışı bağlantılı işler de karşınıza çıkabilir. Uzaklarla bağlantılı işlere bu tarihten sonra hız verebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için 13 Mayıs sonrası adım atın, harekete geçin. Bir aydan da fazla sürecek bu transitte büyük düşünebilirsiniz. 11 Mayıs sonrası Venüs gerilemesi ile platonik aşklarınız aklınıza gelebilir. Kendi içinizden birilerine kırılabilirsiniz. İşler düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir. Bunu daha sonra anlayacaksınız. 22 Mayıs sonrası gerçekleşen yeniay iç dünyanızda oluşturacağınız yeni planlar getiriyor. Bunları hayata geçirmek için biraz daha bekleyin.

Aslan

Mayıs güzel geliyor. Bir projeye başlayabilir, teklif verdiğiniz bir konunun sonuçlarını özellikle 5-7 Mayıs tarihleri arasında alabilirsiniz. Hatta bu tarihler arasında projeye başlamanız da mümkün. Bu dolunayın etkili olduğu tarihler ev ve aile düzeninde de değişiklikler yapmanızı sağlayabilir. Evde ve işyerinde değiştirmek istediğiniz konuları, alışkanlıkları ilgili kişilere bildirin. Bunu yumuşak ve anlayışlı şekilde dile getirdiğinizde güzel değişimler yaratabilirsiniz. Yine de bu dolunay bir noktada sizin de konfor alanından çıkmanızı istiyor gibi. Bir süredir sosyal alanda parlayan bir yıldızsınız. Daha fazla dost ve arkadaşa ulaşıp onlarla işbirliği içine girebildiniz. Bu da sosyal alanınızdan geçen Venüs transiti ile oldu. Şimdi Venüs geri harekete başlıyor. 13 Mayıs – 26 Haziran tarihleri arasında gelecek planlarınızla ilgili kafanız karışabilir. Bu tarihler arasında bir süredir temasta olmadığınız dostlarınızla iletişime geçmeniz de mümkün. İdeallerinizi destekleyen yeni projeler ise 22 Mayıs tarihi sonrasında gelecek görünüyor. Para kazanma bir yana, bu projeleri hevesle yapmak isteyeceksiniz. Venüs retrosu sırasında önceden düşünülen bir grup sosyal sorumluluk projesinde karışıklık olabilir.

Başak

Ayın ilk günleri güzel gelişmeler getiriyor. Bir süredir üzerinde düşünüp çalıştığınız iletişim konularında iyi yol alabilmeniz mümkün. Sosyal medya veya dijital projelerle ilgili rüzgar arkadan esiyor. Eğer bir youtuber olmak veya işinizi sosyal medyada tanıtmak istiyorsanız 1-10 Mayıs tarihlerinde gaza basın. Bu tarihlerde aynı zamanda saha çalışmaları yapabilirsiniz. Acenteleriniz, bayileriniz veya müşterilerinizle temasta olunması tavsiye edilen günler… 13 Mayıs sonrası atılım ve enerji gezegeni Mars Balık burcunda olacak. Bu konum karşınızda sizi hem takdir eden hem de eleştiren kişilerin olabileceğiniz gösteriyor. İşyerinde veya evdeki kişiler düşündüğünüzden daha fazla duygusal davranabilirler. Diğer taraftan bu kişilerin oldukça özverili olmaları sizi mutlu edecek. İş teklifleri alabilir, ortaklıklı çalışmalara başlayabilirsiniz. Aynı dönemde yani 11 Mayıs sonrası uyum ve barış sembolü gezegen Venüs’ün geri hareketi iş hayatınızla ilgili tam da istediğiniz gibi bir senaryo çizmeyebilir. İş hayatınızda 26 Haziran gününe kadar herşeyi biraz akışa bırakmanız iyi olabilir.

Terazi

Ayın ilk günlerinde, özellikle 5-7 Mayıs tarihlerinde Dolunay etkisi ile para konularına yoğunlaşıyorsunuz. Para konularını dengelemeniz, maddi birikimlerinizi en iyi şekilde korumanız önem taşıyor. Bugünlerde her şeyi bırakıp biraz kazancınızla ilgilenin. Başkaları sizden maddi yardım bekliyor olabilir. Ya da size vermeyi düşündüğü bir parayı geciktirebilir. Sizin genel olarak özverili ve nazik tavırlarınız kendinizi korumanıza engel olmasın. Yatırımlarınızı doğru yapın, bunun için de uzmanlarla gerekirse konuşun. 13 Mayıs sonrası bir aydan da fazla bir süre boyunca günlük hayatınızı disipline etmeniz zorlaşabilir. Biraz dağınık da olsa efor göstererek yapacağınız çalışmalar sizi bekliyor. Bu dönemde kimsenin sizin yaptıklarınızı görmediğinden yakınabilirsiniz. Bir süre sonra üzerinde çalıştığınız işler oldukça görünür bir hal alacak. Bu dönemde sağlığınıza özen gösterin. İçecekler ve besin alerjilerine karşı temkinli olun. 11 Mayıs sonrası geri harekete başlayan Venüs uzaklarla ilgili işleri değiştiriyor. Daha önceden başlayan işler kesilebilir veya yavaşlayabilir. Yabancı kişilerle aranızın bozulmaması için daha fazla özen göstermeniz yerinde olur. İşler ve ortaklıklar konusunda uzaklarla çalışanlar için hassas dönemler. Diğer taraftan geçmişte beraber çalıştığınız uzaklardaki kişilerle tekrar temas kurmak için mükemmel bir zaman. Bu kişilerle yeni işler ve projeler çıkabilir.

Akrep

Gözlerin sizin üzerinizde olacağı bir ay başlıyor. Özellikle ayın ilk 10 günü önemli kararlar aşamasına gelebilirsiniz. 7 Mayıs günü gerçekleşen Dolunay Akrep burcunda olacak. Dolunay öncesi ve sonrası birkaç gün boyunca hayatınızın çeşitli alanlarında seçimler sizi bekliyor. Pek çok alanda daha fazla bilgi alacaksınız. Haberler üst üste gelebilir. Bu durumda kariyer, ilişkisel, sağlık gibi konularda ortaya çıkan gelişmeler sizi kararlar almaya itebilir. Bu noktada gerçekte ne istediğinizi düşünüp hareket edin. Kararları ertelemeyin. Alışkanlıklarınızdan bazılarından vazgeçmek pahasına değişimi seçin. 13 Mayıs sonrasında su elementi olan Balık burcunda geçen Mars size destek olmaya başlayacak. Keyif aldığınız alanlara yoğunlaşın. Hobiler, ilgi alanlarınıza zaman ayırın. Varsa çocuklarınızla ilgili gelişmeleri takip edin. Bu dönemde tam da istediğiniz gibi yaratıcı çalışmalar yapmanız mümkün. Kendiniz yaptığınız işten, sunumdan keyif aldığınız sürece başkalarını da olumlu yönde etkileyebileceksiniz. 11 Mayıs sonrasında geri harekete başlayan Venüs, neredeyse Haziran ayı sonuna kadar sizin ortaklaşa maddi alanda pek rahat olmamanıza yol açabilir. Ortak paralar, miras olayları konularında beklediğinizden daha az bir sonuç alabilirsiniz. Eşiniz, ortağınızla aranızdaki paylaşımları yetersiz bulabilirsiniz.

Yay

Günlük işlerinizde herşey kontörlünüzün altında olmayabilir. Özellikle 5-7 Mayıs tarihlerinde sanki ortada olmayan ama arka taraftan hayatınıza karışan birileri varmış hissine kapılabilirsiniz. Dedikodulara, hurafelere prim vermeyin. Şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. Ne olursa olsun yaptığınız işe odaklanın. Görüp bilmediğiniz ve belki de hiç olmamış şeyler için kaygı geliştirmeyin. Bir süredir tam karşıt burcunuz olan İkizler’de Venüs bulunuyordu. İlişkileriniz oldukça yumuşak, ılımlı ve tam da istediğiniz gibiydi. Şimdi Venüs’ün geri hareketi ile Haziran sonuna dek karşınızdaki kişilerin biraz kafası karışıyor olabilir. İlişkilerde dengeyi tutturmak önem kazanıyor. Size bazı vaatlerde bulunan kişiler birden ortadan kaybolabilir, sözlerini tutmayabilir. Size doğruyu söylemeyen, gerginlik yaratan kişilerden biraz uzak durun. İlişkilerden hem işyerinde hem de evde beklentinizi biraz azaltabilirsiniz. Bunun yanında iyi bir haber de var tabii: Sizi seven ve uzun bir süredir görüşmediğiniz kişilerle temas edeceksiniz. Bu kişilerin tekrar hayatınıza girmesi ile yeni kapılar açılacaktır. 13 Mayıs günü burç değiştiren Mars ev ve aile ortamına hareketlilik getiriyor. Evin düzenini değiştirmeniz veya eşyalarınızı yenilemeniz olasılıklar dahilinde.

Oğlak

Güzel bir ay sizi bekliyor. Öncelikle ilk 10 gün etkili olacak Dolunay döneminden bahsedelim. Özellikle 5-7 Mayıs tarihlerinde gelecek planlarınızı netleştirmeniz için tüm veriler elinizde olacak. Yakın veya uzak gelecekte ne yapacağınıza karar verseniz iyi olur. Bu adımları şimdi atmanız ve ertelememeniz ilerideki karışıklıkları da önleyecektir. Dost ve arkadaş çevreniz, meslektaşlarınız, sizin durumunuzda olan ve aynı dava peşinde koşan insanlarla fikir birliği yapabildiğinizde işler rayına girecektir. Dolunay hayatınızın her alanını olumlu yönde etkiliyor. Bir hobi edindiyseniz artık tek başınıza değilsiniz. Dolunay döneminde bununla ilgili kişileri bulacak, onlardan destek ve bilgi alacaksınız. Diğer taraftan iş çevrenizin aktif olduğu bir dönem içindesiniz. Dijital de olsa gelen görüşme davetlerini mutlaka kabul edin. Dostlarınız sayesinde idealist fikirleriniz canlanıyor. 11 Mayıs günü geri harekete başlayan Venüs 26 Haziran gününe dek bu şekilde yoluna devam ediyor. Günlük hayatınız, işleriniz üzerinde çalıştığınız projelere hız vererek mümkünse bu tarihe dek önemli bir kısmını bitirmeye çalışın. Bu tarih sonrasında işin keyifli tarafları azalabilir. 13 Mayıs sonrası ise Mars sayesinde iletişim ve eğitim konularında tam da istediğiniz ve beklentilerinizi karşılayan işlere girişebilirsiniz. Yepyeni bir kursa başlamak, eğitim hayatına katılmak mümkün. Bunun dışında sözleşmelerde ve müzakerelerde oldukça etkinsiniz. Mars bu konumda iken birkaç hafta boyunca yakın çevrenizle iletişiminizi artırın. Komşuluk ilişkileri, kardeşlerle daha fazla yardımlaşma ve çocukluk arkadaşlarınıza zaman ayırma gibi seçenekleriniz var.

Kova

Mayıs ayının ilk günlerinde ev ve iş arasında denge ihtiyacı göze çarpıyor. İki seneden fazla sürecek bir yeniden yapılanma dönemine Nisan ayında adım attınız. Bu dönemin ayak seslerini yavaş yavaş duymaya başladığınız bu günlerde 5-7 Mayıs tarihleri arasındaki Dolunay bazı konularda farkındalık geliştirmenizi sağlayacak. İş hayatınızla ilgili bazı kararlar verme aşamasındasınız. Görevinizle ilgili sizin isteğinize bağlı değişiklikler de yapabilirsiniz. Aynı zamanda aile içindeki sorumluluklarınız da bir dengeye oturmalı görünüyor. Dolunay olayları çok yönlü değerlendirmenizi sağlayacak. 11 Mayıs günü geri harekete başlayacak olan Venüs eski aşklarınızın karışınıza çıkabileceğini söylüyor. Hayattan keyif alma hızınız yavaşlayabilir. Bazen herşeyi anlamsız da bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu durum geçmişte edindiğiniz hobilerinizi tekrar gündeme taşıyor. Yarıda bıraktığınız araştırmalara, bilim çalışmalarına veya okumalara geri dönebilir, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 13 Mayıs sonrası para konularında şans ve fırsatlar sizden yana. Sizin yapacağınız hamlelerle başlayacak şekilde kazancınız artabilir. Yeni gelir modelleri keşfedebilir, yeni bir projeden para kazanabilirsiniz. 22 Mayıs günü oluşan yeniay yaratıcılığınızı tetikliyor. Bu tarihten sonra yeni bir aşk karşınıza çıkabilir. Varsa çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler de sizi bekliyor.

Balık

Bu ay bazı açılardan oldukça olumlu gelişmeler getirirken diğer yönden karışıklık yaratabilir. Öncelikle ilk başlarda Dolunay sayesinde hoş gelişmeler olacağınız söylemeliyiz. 5-7 Mayıs tarihleri arasında daha baskın olmak üzere, Dolunay etkisi ile uzaklar, uzak kültürlerle ilişkiler, medya konularında bir çığır açılıyor önünüzde. Basında yer almak, akademik olarak gelişmek, uzaklarla ve yabancılarla iş yapmak için doğru zamandasınız. İletişim, sözleşme ve imza atmak ise yapılmasının çok uygun olacağı hareketler. 13 Mayıs günü Balık burcuna geçen Mars sizi oldukça hareketlendiriyor. Birkaç hafta boyunca bu konumda olan atılım, isteklilik, hedef odaklılıkla ilgili gezegen Mars hayatınızın her alanında ilerlemenizi de sağlayacak. İlk adımı siz attığınızda önünüzde tüm kapılar açılacaktır. İş hayatınız, ilişkileriniz hareketleniyor. İsteklerinizi düşünerek hareket edin. Duygusal dalgalanmalara kapılmadan gücünüzü fark edin. Kendi gücünüzü fark ettiğinizde olumsuzluklardan kurtulmanız an meselesi. Gelelim şimdi de Venüs’ün geri hareketine. 11 Mayıs – 26 Haziran tarihlerinde geri harekette olan Venüs ev ve aile içinde uyum sağlamanızın önemine dikkat çekiyor. Geçimsizlik getirecek hiçbir aksiyona girmeyin. Evdeki huzuru korumak için sakinliğinizi koruyun.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?