Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Binnur Zaimler'den Mayıs'22 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mayıs 2022 için burç yorumları

Koç

Mayıs ayı boyunca tutulmalar oldukça etkili. Özellikle 10 Mayıs sonrası paranızı değerlendirirken, ortaklık yaparken dikkatli olmanız ve büyük kararları Haziran ayına ötelemenizde fayda var. Ayın ilk 10 günü ise maddi birikimlerinizi değerlendirmek için oldukça uygun görünüyor. Yeni bir gelir kapısı aralanabilir. İş anlaşmalarının para kısmını konuşmaya Haziran’da başlamak daha uygun görünüyor. Bu ay birilerine borç vermeniz gerekebilir. 3 Mayıs günü Koç burcuna geçen Venüs, size çekicilik, ikna yeteneği ve iletişimde sevimlilik veriyor. Herkesin beğenisini topladığınız bu ay hedeflerinizi de netleştirebilirsiniz. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, 12 yıl sonra, 10 Mayıs günü Koç burcuna geçiyor. Ayın sonlarına doğru Mars’ın da Koç burcunda olması, hayatınızın inanılmaz bir hızda devam edeceğini vurguluyor. Hareket halinde, amaçlarınızı bilerek hareket etmek size güç verecek. Yeter ki telaş ve acelecilikten uzak durun.

Boğa

Yılın en önemli ayı sizin için Mayıs. 1-10 Mayıs tarihlerinde, Güneş tutulması etkisi ile yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Adeta bir uyanma, özgürleşme süreci içindesiniz. Hayatın size getireceklerini önemsiyorsunuz, yaşama olan inancınız artıyor. 10-31 Mayıs tarihleri arası, özellikle 16 Mayıs günü gerçekleşecek Ay tutulmasının da etkisi ile kontrol edemediğiniz bazı olaylarla karşılaşabilirsiniz. Değişimi kabul edin, kendinizi yeniliklere açın. Bu dönemde inatçılıktan uzak durmak, geleni olduğu gibi kabullenmek işleri kolaylaştırabilir. Çalkantılı olabilecek bu ay sonrasında sular Haziran ayının ilk haftasından sonra durulacak görünüyor. 10 Mayıs sonrası 20 gün boyunca geri giden Merkür özellikle maddi konularda kafanızı karıştırabilir. Bütçenizi dikkatli yapmaya çalışın. Ay tutulmasının etkisi ile işyerinde ve özel hayatınızda, ikili ilişkilerde bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Bazı kişilerden uzaklaşmanız yararınıza olabilir.

İkizler

Önce Venüs’ün, ardından 10 Mayıs’ta Jüpiter’in ve daha sonra Mars’ın Koç burcuna geçmesi, sosyal alanda oldukça hareketli bir döneme işaret ediyor. İdeallerinizi konuşabileceğiniz, gelecek planları yapabileceğiniz günlerdesiniz. Dostlarınızla bir arada olabilecek fırsatları kaçırmayın. İşyerinden biraz dışarı çıkıp mesleki çevreden iş dostlarınızı görmeye çalışın. 10 Mayıs sonrası geri harekete geçecek olan Merkür sizin yönetici gezegeniniz. Bu anlamda 20 gün boyunca unutkanlık, ihmalkarlıklara dikkat etmenizde fayda var. Seyahatlerinizde temkinli olun. Planlarınızı esnetin. O günlerde konuşmalarınızda eksik veya yanlış bilgi vermeniz olasılıklar dahilinde. Yaptığınız işleri sonradan kontrol etmeyi, teslim tarihlerine göre hareket etmeyi unutmayın. Ayın ortasında gerçekleşecek Ay tutulması, özellikle günlük işlerinizde, görevlerinizde sadeleşme, azalma getirebilir. İşyerinde bazı değişiklikler olurken, sağlığınıza da özen gösterin. Maddi kayıpların üstünde çok durmayın.

Yengeç

Önce Venüs, sonra Jüpiter ve Mars’ın kariyer alanınıza geçmesi, oldukça önemli ve olumlu değişiklikleri beraberinde getiriyor.İş teklifleri alabilir, başarılarınızın karşılığını çeşitli ödüllerle alabilirsiniz. Ünvanınızda iyileşme, terfi bekleyebilir, takdir görebilirsiniz. İtibarınız artarken, kişisel imajınız da güçleniyor. Diğer taraftan tutulmalarla gelen değişiklikler sizi çok zora sokmayacak görünüyor. Kendinizi bireysel olarak ifade etmek yerine, ekip adına konuşmak, ekibin bir parçası olmak daha önemli olacak. Sosyal alanda çeşitli örgütlenmeler, mesleki çalışmalar, derneklerde görev alma gibi fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Size destek olan kimselere yakınlaşın. 10 Mayıs sonrası geri harekete geçen iletişim gezegeni Merkür ise, nedenini bilmediğiniz huzursuzluklar doğurabilir. Hakkınızda birileri konuşsa da sizin üzerinizde pek etkileri yok görünüyor.

Aslan

Güçlü bir Güneş tutulması sonrası, Mayıs ayının ilk 10 günü kariyerinizde önemli açılımlar sizi bekliyor. İtibarınız, tanınırlığınız artarken, bu ay iş hayatında yükselme durumunuz söz konusu. Diğer taraftan, tutulmalarla birlikte ev ve aile hayatınızda sadeleşmeniz daha uygun olabilir. Bazı gereksiz eşyalardan kurtulmak, daha küçük bir eve taşınmak, evde değil, dış dünyada zaman geçirmek gibi yeni durumlar olabilir. 16 Mayıs günü gerçekleşecek tutulma, ev ve iş dengesini doğru kurmanızı öneriyor. Aynı zamanda karşınızdaki otorite figürleri ile de iyi geçinmeye bakın. Sizden yaşça veya konumca güçlü görünen kişilerin taleplerini yerine getirirken biraz zorlanabilirsiniz. Yine de yaptıklarınız, eskisinden daha fazla görünüyor, emeklerinizi sergileme olanağınız daha fazla. 10 Mayıs sonrası 20 gün boyunca geri harekette olacak iletişim gezegeni Merkür sosyal alanda kararsızlıklar yaşamanıza neden olabilir. Sıkı durun ve ideallerinizden vazgeçmeyin. Bu sarsıntılar sadece sizi değil, dünyadaki pek çok kişinin hayatını değiştiriyor. Kemerlerinizi sıkı bağlayın. Venüs, Jüpiter ve daha sonra Mars’ın ateş elementine geçmesi yurt dışı, yabancılar ve medya alanlarında şans ve fırsatlar getiriyor.

Başak

Toprak ve su elementlerindeki tutulmalar size iyi geliyor. Destek göreceğiniz, yeni kişilerle tanışacağınız bir ay boyunca, başkalarından gelecek maddi destekler konusunda da şanslısınız. Mayıs ayına girerken gerçekleşen Güneş tutulması, birkaç gün boyunca uzaklarla ilgili işlerde, yabancılarla bağlantılı projelerde, üniversite bağlantılı iş birliklerinde yeniliklerin hayatınıza gireceğini söylüyor. Kendinizi geliştirme imkanlarınız var. Ay ortasındaki tutulma ile birlikte iletişim yöntemleriniz, iş ziyaretleri ve sözleşme imzalarıyla ilgili bazı sıkışıklıklar yaşayabilirsiniz. İmzalamanız gereken konularda esneklik bırakmak, tüm konulara Haziran sonrasında daha dikkatli bakmak lehinize olacaktır. Aynı şekilde uzaklara yapılacak seyahatleri bu ay ertelemeniz yerinde olabilir. Araba alma planlarınız varsa, ayın ilk 10 günü bunun için oldukça uygun zamanlar. Ortaklaşa yatırımlar konusunda acele etmeden Haziran ayını beklemenizde fayda olabilir.

Terazi

Ay boyunca ortaklaşa paralar, yatırımlar, eşiniz veya ortağınızla birlikte attığınız adımlarda güçlenme, çoğalma olanaklarınız çok yüksek. Birlikte çıktığınız yollarda, projelerde er veya geç kazanç sağlayacaksınız. Aynı şekilde miras yolu ile gelen imkanlarınız da olabilir. Bireysel yatırımlar yerine birkaç kişiyle hareket etmeniz yarar getirebilir. Diğer taraftan ilişki yönetimi konusu bu ay ağır basıyor. Önce Venüs, sonra şans gezegeni Jüpiter ve Mars’ın karşıt burcunuz Koç’a geçmesi ile iletişim konuları önem kazanıyor. İş teklifleri alabilir, size çok destek verecek güçlü kişilerle iş birliklerine girebilirsiniz. Sevdiğiniz, beğendiğiniz insanlar karşınıza çıkıyor. Teklifleri geri çevirmeyin. Aynı şekilde varsa eşinizin de hayatında önümüzdeki günlerde güzel gelişmeler olabilir. Kariyeri, işleriyle ve genel anlamda hedefleriyle ilgili başarılı sonuçlar alabilir.

Akrep

İki ayrı tutulmanın ardı arkasına önemli olduğu bir ay sizi bekliyor. 30 Nisan günü karşıt burcunuzda gerçekleşen Boğa burcundaki Güneş tutulması işyerinde ve özel hayatınızda yepyeni insanlarla tanışmak anlamına geliyor. Bu tutulmanın anlamı, aynı zamanda ilişkilerden gelen tazelenme ve fırsatlardır. Diğer taraftan 16 Mayıs günü gerçekleşen Ay tutulması ise Akrep – Boğa karşıtlığında gerçekleşecek. Tutulmanın doğası gereği, size verdiği mesaj ‘sadeleşme, yalınlaşma ve fazlalıklardan arınma’ olacaktır. Büyük bir terfi, büyük bir sıçrama beklemek yerine ünvanınızda, birikimlerinizde biraz sadeleşmenizde fayda var. Birkaç karpuzu artık aynı koltuğa sığdırmanız gerekmiyor. Hatta çok gereksiz yükler yüzünden sağlığınız tehdit altına girebilir. Bu nedenle maddi ve manevi sadeleşmeyi kabul edin. Fiziksel olarak da fazla kilolardan arınmaya, size zarar veren alışkanlıklarınız bir kenara bırakmaya çalışın. Koç burcuna geçen gezegenler, ay boyunca günlük işlerinizde keyifli koşturmalara işaret ediyor. Aldığınız projeleri, işleri severek yapacak, üretken olmaktan keyif alacaksınız. Destek veren ekibiniz ise çok hızlı ve istekli görünüyor.

Yay

Günlük işlerinizin, size verilen görevlerin arttığı, yeni yeni şeyler ürettiğiniz günler içindesiniz. 30 Nisan tutulması ile birlikte işyeriniz genişlemiş, size bağlı bir ekip oluşmuş da olabilir. Sizi tazeleyecek projeler geliyor. Bunun yanında iştahınız da açılabilir. Dengeli ve doğru beslenmeye çalışın, sağlığınız iyi gidiyor. Ay ortasındaki Ay tutulması civarı ortalıkta somut olarak görünmeyen, ancak ruhen hissettiğiniz bazı gelişmeler için kendinizi üzmeyin. Ortaya çıkmamış konular için kaygı duymayın. İşyeri dedikodularına kulaklarınızı tıkayıp sadece işinize odaklandığınızda bu ay sonunda başarı sizi bekliyor. 10 Mayıs sonrasında geri harekete geçecek iletişim gezegeni Merkür tam karşıt burcunuzda olacak. İletişimde doğru davranmak ve hata yapmamak kritik. Size verilen sözler tutulmayabilir, karşınızdaki kişi bilerek ya da bilmeyerek size yanlış veya eksik bilgi verebilir. Bu nedenle aldığınız tüm bilgileri başka yerlerden doğrulamanızda fayda var. Ay boyunca giderek daha da neşeli ve keyifli oluyorsunuz. Sahneye çıkmak, eğitim vermek, sunum yapmak için çok uygun günler.

Oğlak

Toprak elementinde gerçekleşen 30 Nisan Güneş tutulması ile işleriniz oldukça yolunda gidiyor. Boğa burcundaki tutulma yaratıcılık, aşk, şans oyunlarında size destek olacak. İşinizin daha stratejik taraflarına yoğunlaşabilir, keyif aldığınız konularla uğraşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeniz, eserlerinizi (hangi alan olursa olsun) sergilemeniz yeni olanaklar getirecek. Koç burcuna geçen Venüs, Jüpiter ve Mars ay boyunca giderek daha fazla evinizle ilgileneceğinizi gösteriyor. Evinizde şans, bolluk, bereket ve bolca hareketlilik sizi bekliyor. Güzel eşyalar alabilir, evinizde keyifli köşeler yaratabilirsiniz. Evden çalışmak, dost davetleri vermek size çok iyi gelecek. 16 Mayıs Ay tutulması içinde bulunduğunuz mesleki derneklerle, ekiplerle ilgili kafanızı biraz karıştırabilir. İdeallerinizi, gelecek planlarınızı, hayattan beklentilerinizi bu ay gözden geçireceksiniz. 10 Mayıs günü geri harekete başlayacak iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür, günlük işlerinizde esnek olduğunuzda uzun dönemli verimlilik getirecek. Günlük çalışmalarınız, proje teslimlerinizde unutkanlıklara karşı kontrollerinizi artırın. Size yardım edeceğini söyleyenlerden bazıları bunu gerçekleştiremeyebilir.

Kova

30 Nisan günü Boğa burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, Mayıs ayının ilk 10 günü oldukça etkili. Evinizde, aile içinde yeniliklerin olduğu büyük bir tazelenme sizi bekliyor. Tutulmalar hayatımızda oldukça etkili gökyüzü olaylarıdır. Bir ay tutulması da 16 Mayıs günü gerçekleşecek ve birkaç hafta etkili olacak. Bu ay tutulması sizin kariyer alanında daha sade bir döneme girdiğinizi de gösteriyor. Beklentilerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. 10 Mayıs ve sonrasında eskiden keyif aldığınız ve bir süredir uzaklaştığınız hobilerinize dönebilirsiniz. Bu dönem spekülatif kararlarda risk almak için çok uygun değil. Büyük cesaret göstermek yerine, hesaplanabilir riskler almak daha mantıklı olacak. Mayıs’ın ilk günleri Venüs Koç burcuna giriyor. Şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter ise tam 12 yıl sonra Koç burcuna geçecek. Son olarak da Mars yine bu ay Koç burcunda olacak. Bu önemli üç gezegenin de aynı yerde olması size iletişimde, sözleşmelerde, öğrenme ve gezilerde büyük bir hız veriyor. Yazılı ve sözlü iletişim konularıyla ilgili çalışıyorsanız destek göreceğiniz koşullar oluşuyor. Yaz boyunca Jüpiter Koç burcunda olacak.

Balık

30 Nisan günü gerçekleşen Güneş tutulması ile eğitim, kurs, iletişim ve sosyal medya alanlarında yeni gelişmeler gerçekleşiyor. Yeni arkadaşlar, yakın çevre size keyif verecek. İletişimde yeni bir projeye başlayabilir, güzel işlere imza atabilirsiniz. Ay ortasında gerçekleşecek Ay tutulması ise medya, reklamcılık, yurt dışı işlerde yol almanızı sağlayacak. Ancak 10 Mayıs günü sonrası 20 gün boyunca geri harekette olan iletişim gezegeni Merkür, evinizde bazı karışıklıklara neden olabilir. Unutkanlıklara ve evdeki düzenle ilgili önemli kararlar almamaya dikkat edin. Evdekiler olarak birbirinizi yanlış anlama olasılığına karşı temkinli olun. Koç burcuna geçen iyicil Venüs ve Jüpiter’in yanında Mars, istekli olduğunuzu belli ettiğinizde bolca kazanca sahip olacağınızı da gösteriyor. Yaz boyunca maddi birikimlerinizi artırabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız, alacağınız projelerin fiyatlarını siz rahatça netleştirip belirleyebilirsiniz.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?