Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Nisan’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Nisan 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Ayın ilk günlerinde iş hayatı ve tanınma konularında kendinizi pek rahat hissettiğiniz söylenemez. Kariyerinizde ilerlemek, adımlar atmak istiyorsunuz. O zaman kendinizi de biraz değiştirin. Öz disiplininizi geliştirmeye çalışın. İletişim gezegeni Merkür’ün 15 Nisan gününe dek geri harekette olması konuşmalarınıza, günlük planlarınıza ve yazışmalara dikkat çekiyor. Eleştirilere hemen cevap verme, lafı yapıştırma telaşına girerseniz kaybedersiniz. Pişman olacağınız sözler sarf etmeyin. Elinize geçen verileri dikkatle inceleyin, başka yerlerden kontrol edin. İmzalar, önemli el sıkışmaları 15 Nisan sonrasına ertelemek iyi fikir olabilir. 16 Nisan günü gerçekleşecek Yeniay Koç burcunda olacak. Öncesindeki bir iki günü hayatınızdaki gereksiz şeyleri azaltarak, arınarak geçirebilirsiniz. Yeniay, size çok hızlı ve büyük fırsatlar sunacak. Ayağınıza gelen güzel teklifleri değerlendirin. 26 Nisan ayın belki de en güzel günü. Gökyüzü isteklerinize kavuşmanız için sizi destekleyecek. 30 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay etkisini birkaç gün önceden hissettirecek. Bu gökyüzü hareketi maddi birikimleriniz, cebinizdeki para ile yakından ilgili. Yatırım, borç ve alacak konularında önemli kararlar verebilirsiniz.

Boğa

24 Nisan’a dek Venüs gezegeni Boğa burcunda olacak. Bu güzel günleri en iyi şekilde değerlendirmek için çekiciliğinizi keşfedin. Konuşurken, hatta susarken bile çevrenizdekileri etkileyeceksiniz. Barış, uyum, güzellik ve estetiği sembolize eden Venüs, Boğa burcundayken içinizdeki sanatçıyı keşfedebilirsiniz. İlişkilerinize uyum getirecek olan Venüs, size tüm görüşmelerinizde özgüven verecektir. Profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışmak, medyada yer almak için harika bir dönem. İşinizden memnun değilseniz, iş arıyorsanız görüşmelerinizi 15-24 Nisan tarihlerine denk getirmek akıllıca olabilir. Çevrenizde bazı insanlar bu ay oldukça gergin olabilir. Ancak sizin endişe etmenizi gerektiren bir durum yok. 26 Nisan günü gökyüzünün size sunduğu güzel anların keyfini çıkarın. 30 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay Boğa-Akrep karşıtlığında olacak. 28-30 Nisan tarihlerinde özellikle ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. İş ve özel hayatınızda, yakınınızdaki kişilerle olan iletişiminizde inatçılığı bırakın. Esnemeye ve yeni şeyler öğrenmeye çalışın. Kararlarınızı verirken sakin olun. İlişkilerdeki sorunları çözmeye uğraşın. Yeni kişilerle tanışabilir, yeni iş başlangıçları da yapabilirsiniz.

İkizler

kizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün geçen aydan bu yana geri harekette olması, sosyal alanda zorlanmalara neden olabilir. Özellikle mesleki gruplar, derneklerde görev alıyorsanız, STK larda çalışıyorsanız iletişim aksaklıklarına dikkat etmenizde fayda olabilir. Bu dönemde eskiden tanıdığınız ve bir süredir teması kaybettiğiniz dostlarınızı yeniden bulabilirsiniz. Ay ortasına kadar gelecek planlarınızı, hayattaki ideallerinizi sorgulayacaksınız. Kafanız bu anlamdan karışık olsa da ay sonuna doğru herşey açıklığa kavuşuyor. İnsanların sizin bilmediğiniz farklı yanlarınız da bu dönemde keşfedeceksiniz. Ayın ikinci yarısında şartlar bir anda düzeliyor. Yepyeni çevrelere girmek, dostlardan yardım alarak ilerlemek mümkün olacak. Çevreniz bir anda genişliyor. 26 Nisan gününü en iyi şekilde değerlendirin, güzel sürprizler içeriyor. 24 Nisan’a dek maddi birikimlerinizde ufak artışlar olabilir. Para konusunda şanslı olduğunuz bugünlerde yöneticinizden zam veya prim istemekten çekinmeyin. 28-30 Nisan günlerinde ise günlük işlerde bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Teslim tarihlerine uymak için daha çok çalışmanız ve işinize odaklanmanız gerekiyor. Çalışırken dedikodulara, şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. 24 Nisan sonrası İkizler burcunda geçen Venüs, çekiciliğinizi artıracak.

Yengeç

İş hayatınız, kariyerinizin önemli olduğu bir ay içindesiniz. Bazı atılımlar yapmak istiyorsunuz. Diğer taraftan, özel ve iş hayatında birarada olmanız, çalışmanız gereken ciddi, mesafeli birkaç otorite figürü var. Bu kişiler veya kurumlarla olan çalışmalarınızda size de duygusal değil, daha gerçekçi ve iş odaklı olmaya çalışın. İş veya görev değiştirme kararlarınızı ay ortasından sonra vermeye bakın. Belirsizlikler veya karar değişiklikleri olabilir, herşeyin rayına girmesi ise 16 Nisan sonrası hızlanıyor. Tam 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek yeniay, dış dünyadaki konumunuzla yakından ilgili. Hızlı bir şekilde iş değişiklik, kariyer atılımı ve benzeri bir değişiklik sözkonusu olabilir. Yakından tanımayanların da sizinle ilgili değişiklikleri duydukları bir dönem olacak. Ayın son günü gerçekleşecek Dolunay, etkilerini birkaç gün önceden hissettirecektir. Kendinizi bir anda sahnede bulabilirsiniz. Sizi ön plana çıkaracak olan bu Dolunay, gerekli destekleri de almanızı sağlayacak. İlişkilerinizde dürüst ve yapıcı olduğunuz sürece başarı hep yanınızda olacaktır.

Aslan

Çok çalışıp çok ürettiğiniz bir sene içindesiniz. Bu ay da aynı tempo devam ediyor. Planlı, programlı ve iş odaklı olduğunuz sürece başarı sizinle olacak. İşi ciddiye alıp şansa bırakmayın. Oğlak burcundaki gezegenler, ofisteki hızınızı kesmeden çalışmanız için arada sağlık kontrolleri de yaptırmanızı öneriyor. Omurga yapınıza, dişlerinize, cildinize özen gösterin. Çalışırken duruş bozukluğu yaratacak pozisyonlardan kaçının. Beslenme konusunda da sıkı disiplin altına girdiğinizde istediğiniz kiloya hızla gelebilirsiniz. 24 Nisan’a dek Boğa burcunda olan Venüs kariyerinizde güzel gelişmeleri işaret ediyor. Yeni projeler veya terfiler söz konusu olabilir. Ayın ilk yarısında özellikle yurt dışı, uzaklar ve yabancılar bağlantılı iletişim aksaklıklarına dikkat edin. Eskiden gittiğiniz yerleri tekrar ziyaret etmek, eskiden temasta olduğunuz uzaklardaki kişilerle irtibata geçmek çok akıllıca olacaktır. Diğer taraftan seyahatlerde, yazışmalarda özellikle yurt dışı işlerde, medyada yer alma, konuşmalarda özenli olun. Fazla risk almayın. İhmalkarlık ve unutkanlıklara dikkat edin.

Başak

Ortaklaşa alandaki yatırımlar, planlar bu ay da gündeminizde olacak. Ayın ortasına dek para konularında tam da istediğiniz planda gitmeniz mümkün olmayabilir. Eşinizle veya ortağınızla paraları birleştirip yaptığınız yatırımların rayına girmesi ay ortasından sonra gerçekleşecektir. 16 Nisan sonrası işler hızlanıyor. Yeniay ile birlikte bir anda arka arkaya kararlarınızı alarak para konularında ilerliyorsunuz. Bunu tek başınıza değil, başkasıyla birlikte yapabilecek, kafa kafaya verip işleri çözeceksiniz. Yardım istemeyi, başkalarından destek almayı deneyin. Herşeyi tek başınıza üstlenmeniz, gerilmenize yol açabilir. 26 Nisan gününü en iyi şekilde kullanın. Gökyüzü bugün size iş ve özel yaşantınızda büyük fırsatlar sunabilir. Gözünüzü dört açın ve farklı açılardan gelen mesajları yakalamaya çalışın. 30 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken, iki üç gün boyunca iletişiminiz önem kazanıyor. Sözleşmeler, yazılı ve sözlü mesajlar, seyahatler, iş gezisi planları için uygun zamanlar. İmza atmaktan, herkesin önünde konuşma yapmaktan, medyada yer almaktan çekinmeyin. Destek aldığınız bir dönemden geçiyorsunuz.

Terazi

Ayın ilk yarısı ilişkilerinizde zorlanmanız söz konusu olabilir. Bazı kişiler hiç olmadık laflar edebilir. İyi niyetle de olsa karşınızdaki kişiler size yanlış veya eksik bilgiler de verebilir. İşin iyi tarafı, eskilerde irtibatta olduğunuz kişiler karşınıza tekrar çıkabilir. Eski iş arkadaşlarınızda bir daha çalışmak, biraraya gelmek sizi sevindirecektir. İlişkileri dengede tutmak, istekler karşısında kendi çizginizi korumak durumundasınız. Herkesi idare edemeyebilirsiniz. Ayın ortasından sonra şartlar büyük ölçüde değişiyor, yeni projeler ve yeni tanışıklıklar sayesinde tam da istediğiniz ortama kavuşuyorsunuz. 24 Nisan sonrasında İkizler burcuna geçen Venüs sayesinde çok daha sosyal, iletişim odaklı günler başlıyor. Yabancılarla temasa geçmek, yurt dışı işler yapmak mümkün olabilir. Bir seyahat planlıyorsanız ayın ikinci yarısını seçin. Sizi memnun edecek pek çok proje Nisan ayı bitmeden başlayacaktır. 30 Nisan civarı, Dolunay sayesinde para konularında da netleşmeniz mümkün. Ortağınızda veya eşinizle ortak yatırım veya projelerin sonucundaki dağılım, harcamalar ve gelirler ortaya çıkacaktır. Yeni projelerle ilgili kazancınızın da ne olacağını bu tarihlerde görebilirsiniz.

Akrep

Birkaç aydır yakın çevrenizden, kardeşlerinizden gelen destek sayesinde çok somut başarılar elde ediyorsunuz. Kardeşleriniz ve kardeş gibi sevdiğiniz arkadaşlarınızın yanıbaşınızda olması size huzur veriyor. Hiç bilmediğiniz bir konuda temel derslere başlamış olabilirsiniz. Ayın ilk yarısı özellikle günlük çalışmalarınız ve görevleriniz açısından biraz kritik görünüyor. Size verilen işleri tam olarak anladığınızdan emin olun. Zaman planlarınızın şaşmaması için işlerinize titizlikle yaklaşın. Bazı revizyonlar, plan değişiklikleri esnemenizi gerektirebilir. Tam bitti diye düşündüğünüz ve teslim zamanı gelmiş projelerin tekrar ele alınması gerekebilir. Aynı zamanda işyerindeki kişilerin tavırlarına ve çalışmalarına da dikkat edin. 16 Nisan sonrasında işlerin hızlıca rayına girdiğine şahit olacaksınız. Size veirlen yepyeni görevler ve yeni çalışma arkadaşlarınız olacaktır. Migren, göz tansiyonu gibi baş bölgesiyle bağlantılı sağlık konularında kontrollü olun. 28-30 Nisan tarihlerinde etkili olacak Akrep burcundaki Dolunay hayatınızda pek çok konuyu açık seçik şekilde görmenizi sağlayacaktır. Olaylar size bir parça gerginlik verse de sakin olup işleri çözmeye gayret edin. İlişkilerinizde sizi üzen konular varsa açıkça konuşmanız ve hiç birşeyi ertelememeniz en iyisi.

Yay

Bu ay yaratıcılık, hobiler, ilgi alanları ve aşkı yansıtan herşey gündeminizde olacak. Ayın ilk yarısı sahneye çıkmak, eğitim ve sunumlar yapmak için pek parlak günler değil. Kendinizi herkesin önünde ifade etmeden önce iyi çalışın. Oğlak burcundaki gezegen yoğunluğu bu ay maddi birikimlerinizle ilgileneceğinizi söylüyor. Kazancınızı artırmak için önemli adımlar atabilirsiniz. İlk hareketin sizden gelmesi birikimlerini artırmada faydalı olacak. Ayın ikinci yarısında bir anda bulutlar gidiyor ve siz yaşamaktan çok keyif alan günlere doğru geçiyorsunuz. Yaratıcılık, sanat, sahne alanlarında başarılı projeler yapabilirsiniz. Aşk da bir anda sizi sarabilir. Tatil kaçamakları, hobilerinize zaman ayırmak için uygun zamanlar. Spekülatif konularla ilgileniyorsanız 16-17 Nisan ve sonrasında spontan kararlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. 26 Nisan günü yaşadığınız herşey mutluluğunuzu artıracak. Önemli işleri bugüne planlayın. 28-30 Nisan tarihlerinde, Dolunay etkisi ile biraz gergin hissedebilirsiniz. Sadece gördüğünüze odaklanın. Günlük görevlerinize konsantre olun. Bol bol çalışın. İşyerinde zaman geçirin. Sağlık kontrolleri için de iyi bir zaman. Dolunay günlerinde kaygı düzeyiniz artsa da sonradan göreceksiniz ki kuruntular size fayda sağlamıyor. Dedikodulardan, işyeri fısıltılarından uzaklaşın.

Oğlak

Geçen aydan bu yana devam eden Oğlak burcundaki gezegen yoğunluğu bu ay da tam gaz devam ediyor. Sorumluluk hissi ile beraber güçlendiğinizi de hissediyorsunuz. İki yıl boyunca çok etkili gezegenler Saturn ve Pluto Oğlak burcunda elele seyrederken giderek güçlenecek, çalışıp en iyisini kazanacaksınız. Konumunuz yükselirken başkalarına karşı gücünüzü olumsuz kullanmayın. Bu dönemin en kritik konusu güç zehirlenmesidir. Oğlak burcunun merhametini dünyaya gösterin. Nisan ayı boyunca bu iki ağır gezegene Mars da dahil olduğundan, atılım yapmak, hedefleriniz için mücadele etme gücünü bulacaksınız. Siz ilk adımı atında hayatınızın tüm alanlarında bulutlar açılacak. Ayın ilk yarısı ev ve aile düzeniyle ilgili gerginlikler olsa da ikinci yarıda işler rayına giriyor. Aile içinde alınacak kararları aceleye getirmeyip 16 Nisan gününü bekleyin. Bu tarihten sonra hızlı bir şekilde taşınma, ev yerleşimini değiştirme, yeni eşyalar almak için şartlar uygun. 26 Nisan günü pek çok yerden alacağınız destek kendinizi en iyi şekilde göstermenizi sağlayacak. Bu tarihte önemli görüşmeler yapabilirsiniz. 28-30 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi altında önemli kararlar ve seçimler yapabilirsiniz. Mesleki gruplar, işyeri dışındaki çevrelerde önemli görüşmelere hazır olun. Yaptıklarınızı göstermekten, başkalarına tanıtmaktan çekinmeyin.

Kova

Yazılı belgelerin üzerinde çalışıp, bazı önemli imzalar atma potansiyeliniz var. Bunun yanında iş ziyaretleri, konuşmalar, geziler de gündemde olabilir. Tüm bu konular üzerinde biraz beklemeniz ve kesin kararlardan önce açık kapı bırakmanız faydalı olacaktır. İletişim gezegeni Merkür’ün ayın ilk yarısında geri harekette olduğunu hatırlayın. Seyahatlerde, teklif verirken ve imza atarken ihmalkarlık, unutkanlıklara dikkat. E-postalarınızda, başkalarıyla iletişiminizde çamlar devirmemek için herşeyi bir iki kere okuyun. 16 Nisan sonrasında aniden çıkacak hareketli işlere evet deyin. Bu bir gezi, bir eğitim veya bir proje teklifi olabilir. Bu tarihten sonra entelektüel kapasitenizi de gösterme, internet üzerinden iletişime geçme fırsatları yükseliyor. 28-30 Nisan tarihleri arasında Dolunay etkisi, hem kariyer hem de ev hayatınızda bazı konuları sorgulayıp düşünmenizi gerektirebilir. Ne istiyorsanız ona odaklanın. Dış dünyadaki itibarınız ve evdeki ortamla ilgili bir süredir düşünüp çözemediğiniz konular problem olarak karşınıza çıkabilir. Hiçbirşeyi ertelemeden ilgili kişilerle durumu paylaşın. Bunu yaparken öfkenizi kontrol etmeniz önemli. Kimse size karşı değil, sadece herkes kendi tarafında.

Balık

Bu ay para durumları dikkat çekiyor. Gündeminizde hep maddi birikimlerinizle ilgili konular olacaktır. Ayın ilk yarısında daha önceden verdiğiniz borçları tahsil edebilir, eski müşterilerin kapısını çalıp yeni projeler edinebilirsiniz. Projelerinizin neler olduğunu başkalarına anlatmak, kendinizi tanıtım iş almak için ayın ikinci yarısı çok daha uygun. 16 Nisan günü gerçekleşecek Yeniay, hızla yepyeni işlere girişeceğinizi müjdeliyor. Ay boyunca Oğlak burcunda üç önemli gezegenin olması, çevrenizin genişlediği anlamına geliyor. Davetlere, işyeri dışındaki toplantılara katılın. STK larda, derneklerde ve kulüplerde alacağınız sorumluluklarda başarılı olacaksınız. İş çevrenizle olan iletişiminizi fazla ciddiye alıp kendinizi üzmeyin. 24 Nisan’a dek Boğa burcunda olacak Venüs iletişim yönünden sizi destekleyecek. Güzellik, uyum ve estetik konuları sembolize eden Venüs Boğa burcunda en iyi konumdayken siz de çeşitli kısa gezilerle doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. 26 Nisan günü, her yönden büyük fırsatların geldiği, farklı konularda ilerleme kaydedebildiğiniz harika bir gün. Önemli görüşmelerinizi bu tarihe denk getirin. 28-20 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi Balık burçları için oldukça olumlu. Balık burcu gibi su elementi olan Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay üst konumdaki kişilerden destek geleceğini söylüyor. Bu dönemde medyada yer almak, reklam ve iletişim işleri, yaratıcılık ve yabancılarla bağlantılı işlerde çok başarılı olacaksınız. Korkusuzca ilerleyin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?