Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Nisan'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Nisan 2021 için burç yorumları

Koç

Hızla gireceğiniz Nisan ayında işler istediğiniz yöne doğru ilerliyor. İlişkilerle ilgili gezegene Venüs’ün burcunuzda olması geçtiğimiz aydan bu yana girişkenliğinizi ve çekiciliğinizi artırıyor. Venüs 14 Nisan günü burç değiştirecek. Boğa burcunda birkaç hafta kalacak olan gezegen, maddi birikimlerinizde ufak artışlar sağlayacaktır. Yatırım için bu dönemi iyi değerlendirin. 12 Nisan günü Koç burcunda gerçekleşecek yeni ay sonrası kendinizle ilgili istediğiniz konularda adım atmanız yararlı olacaktır. 12-13-14-15 Nisan günlerinde bir projeye başlamak, ilişkilerinizde tazelenmek, iş başvuruları yapmak için izi zamanlar. Aklınızdan geçirdiğiniz hedeflere doğru hareket edin. 12 Nisan öncesi birkaç gün ise sizi rahatsız eden alışkanlıklarınızdan arınma zamanı. Bırakmanızın doğru olduğu ilişkileri, projeleri, işleri de bırakabilirsiniz. 23 Nisan sonrası eviniz, aile düzeninizle ilgili gelişmeler var. Zamanınızı biraz eve verip tadilatlara girişebilirsiniz.

Boğa

Bazı projelerde düğmeye basmak ayın ilk günlerinde mümkün olmayabilir. Aklınızdan geçirdiğiniz ileriye dönük planların ilk adımlarını 14 Nisan sonrasında vermeniz akıllıca olabilir. Bu tarihte Venüs Boğa burcuna geçecek. Sizin için son derece olumlu ve önemli birkaç hafta boyunca ilişkilerinizde güzel bir dönem açılıyor. Venüs uyum, barış, güzel sanatlarla ve ilişkilerle yakından ilgilidir. Tüm bu konulara estetik ve güzellik getirmekte üstattır. 14 Nisan sonrası daha çekici olduğunuzu da hissedeceksiniz. Kendi imajınız üzerinde biraz çalışın. Görüşmelerde, toplantılarda ikna yeteneğiniz kuvvetleniyor. Girdiğiniz ortama huzur katacaksınız. Bunun yanında güzel sanatlar, toprak, tarım gibi ilgi alanlarınız varsa odaklanmak için muhteşem bir zamandasınız. 23 Nisan günü ve sonrasındaki 6 hafta boyunca yakın çevrenizden, kardeşlerden göreceğiniz destek isteklerinizi yapmakta kolaylık sağlayacak. İlişkilerinizi masaya yatıracağınız, bazı kimselerden haberler alacağınız zaman ise 24-27 Nisan tarihleri arasıdır. Karşıt burcunuzdaki Dolunay, işyerinde ve evde pek çok şeyi net görmenizi sağlayacak. Karar almaktan korkmayın. 

İkizler

Ayın ilk üç haftası boyunca sosyal alanda oldukça aktif olabilirsiniz. İşle ilgili veya tamamen özel hayatınızdaki gruplarla bir arada olmak, ortak idealler için uğraşmak size keyif verecektir. Çokça (sanal da olsa) davet alabilirsiniz. Sosyal olmanızın size fayda sağlayacağı bu günlerde tek başınıza kalmayın. Gelecek planlarınızı gözden geçirmek, neler yapmak istediğinizi kendinize sormak için 1-20 Nisan tarihleri arası çok uygun. 14 Nisan günü gerçekleşecek yeniay sonrası, şimdiye dek ismini bile duymadığınız sosyal grupların içinde kendinizi bulabilirsiniz. Gelecek planlarınız için bu tarihten sonra bazı hamleler de yapılabilir. Tam olarak şaha kalktığınız, ön plana çıktığınız zaman Mayıs ve Haziran ayları için şimdiden ön hazırlıklara başlayabilirsiniz. Bu aylardaki tutulmalar sizi başka görevlere, başka projelere de başlatabilir. 25-27 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi ile günlük hayatınızda bazı ufak gerginlikler ortaya çıkabilir. Sağlığınıza o günlerde özen gösterin. Günlük iş temponuz içinde üretmeye, an’da kalmaya ve ofisinizdeki somut konulara önem verin. Endişeleri, hurafeleri bir kenara bırakın.

Yengeç

Kariyerinizde önemli gelişmelerin olmasını özellikle ilk iki hafta bekleyebilirsiniz. Mart ayından bu yana sizi uzaktan bilen kimselerin bile sizi takdir ettiği bir döneme girdiniz. Kişisel imajınız, beyanlarınız, hatta görüntünüz bile mercek altında olabilir. Beğeni aldığınız bu dönemde özellikle 14 Nisan gününe dek iş başvuruları yapabilir, seminerler verebilirsiniz. 12-14 Nisan günlerinde kapılar size sonuna dek açılıyor. Bu dönemde yeni kariyer başlangıçları yapabilir, yeni bir konuda projelere girişebilirsiniz. İşyerindeki pozisyonunuzda, ünvanınızda da değişiklikler gündeme gelebilir. 23 Nisan sonrası 6 hafta boyunca oldukça hareketli bir dönem sizi bekliyor. Atılım, cesaret gezegeni Mars Yengeç burcunda olacak. düşündüğünüz işlerde kolayca adım atabilir, hem özel hem de iş hayatınızda risk alabilirsiniz. Mars sizi cesaretlendirip hareketlendirecek. Bu dönem boyunca fiziksel olarak hareketli olmak, mümkünse spora başlamak hayatınızın tüm alanlarında rahatlamanızı sağlayacaktır. Duygusal olmamaya, alınganlık yapmamaya ve karşıdaki kimseleri kırmamaya özen gösterin.

Aslan

Mart ayında başlayan projelerin devamının da iyi geldiğini Nisan ayı başında göreceksiniz. Felsefi konular, kendinizi değişik açılardan geliştirmek sizin için bu ay önem taşıyor. 4 Nisan sonrası yabancılarla güzel bir projeye başlamanız da mümkün. Basınla veya reklamcılıkla ilgili işleriniz varsa oldukça iyi bir dönemdesiniz. Özellikle 14 Nisan gününe dek uzaklarla projeler başlatabilir, akademik gelişim içinde yer alabilirsiniz. 12 Nisan sonrasında tüm bu alanlarda yeni projeler için düğmeye basılmış olacaktır. 23 Nisan sonrası altı hafta boyunca hedeflerinizi belirlemede bazı belirsizlikler gündeme gelebilir. İçten içe bazı konularda endişeler söz konusu olsa da Haziran ortasından itibaren içsel gerginliklerinizin son bulacağını bilin. 27 Nisan günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, önceki iki gün boyunca ev ve aile konularında kararlar vermeniz gerekebilir. Aile düzeni, evin yerleşimi gibi özel hayata ait konularda kararlar ön plana çıkıyor.

Başak

Nisan ayının ilk haftalarında eşiniz, ortağınız veya çok yakın çalışma arkadaşınız ile ortaklaşa yatırımlar ön plana çıkıyor. Beraberce girişilen işlerden gelen paralar, ya da bir ortak yatırım üzerinde çalışabilirsiniz. Bu konular Venüs’ün de etkisi ile oldukça olumlu bir şekilde seyrediyor. Başkalarından yardım görebilir, farklı kaynakları rahatça kullanabilirsiniz. Lüks sayılabilecek ürünler alabilir, yatırımlarınızı bu anlamda uzun vadeli yapabilirsiniz. 12 Nisan günü gerçekleşecek yeniay sonrası aksiyona geçmeniz, o zamana dek araştırma ve değerlendirme sürecinde kalmanız daha uygun olabilir. 14 Nisan sonrası uyum, barış, güzellik gezegeni Venüs’ün konumu birkaç hafta boyunca uzaklardan gelecek iyi haberlere işaret ediyor. 23 Nisan sonrasında altı hafta boyunca Mars sosyal alandaki girişimlerinizi destekliyor. Ailenizle ilgili gelecek planlarınızı oluşturuyorsunuz. Aynı zamanda yeni tanışıklıklar sizi bekliyor. 27 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay size her taraftan desteklerin geldiği günleri işaret ediyor. Birkaç gün boyunca kardeşler, yakın çevre ve yabancılarla bağlantılı bereketli işler gündeme geliyor. Destek almaktan, istemekten çekinmeyin. 

Terazi

Karşıt burcunuz Koç’taki gezegenler Nisan ayında ilişkilerinize dikkat çekiyor. Her zaman ilişki odaklısınız, karşı tarafla belli bir uyum içinde olmayı önemsiyorsunuz. Bu ay 14 Nisan’a dek ikili çalışmalar yaptığınız, birebir iletişimde olduğunuz müşteri, danışman ve hatta yeni iş teklif eden kişiler gündeminizde olacak. İpler karşı tarafın elinde gibi görünebilir. Onların aracılığı ile isteklerinize kavuşabilirsiniz. 10-11 Nisan tarihleri bazı kişiler hayatınızdan çıkabilir. Başka bir işe geçen, iş arkadaşlarınız olabilir. 12 Nisan sonrası yeni tanışıklıklara hazır olun. 10 gün boyunca tanışacağınız kişilerle iş birlikleriniz olacaktır. 23 Nisan günü ve sonrasındaki altı hafta boyunca kariyerinizde, itibarınızda büyük hareketlilik söz konusu. Ünvanınızda değişiklikler olabilir. Oldukça büyük çabalarla, emeklerle üstesinden geleceğiniz, sonuçları herkes tarafından merak konusu olan işler gündemde olacak. Duygusal dalgalanmalardan bu dönemde uzak durun. 25-28 Nisan tarihlerinde maddi birikimlerinizle birlikte ortak yatırım konuları gündemde olacak. Eşinizle veya ortağınızla paralarınızı birleştirmeniz ve bir şey satın almanız olası. Başkalarından para bulmanız gereken bir noktadaysanız bunu çok kolayca yapabileceksiniz.

Akrep

Ayın ilk haftalarında günlük işler içindesiniz. Kolları sıvayıp giriştiğiniz işleri severek yapacaksınız. Ofisi güzelleştirmek, çalıştığınız yeri aydınlatmak, özellikle kırmızı objelerle, çiçeklerle bezemek iyi fikir olabilir. Ekip arkadaşlarınız, size yardımcı olan kimselerden bu aralar daha fazla fayda göreceksiniz. Mevcut işiniz içinde 12 Nisan sonrasında size verilen yeni bir görev söz konusu olabilir. 19 Nisan’a dek sağlığınıza özen göstermenizde fayda var. 27 Nisan sizin için belki de yılın en önemli günlerinden biri. 25-29 Nisan tarihlerinde Akrep burcunda Dolunay etkisi hayatınızda bazı şeyleri daha iyi görmenizi sağlayacak. Bu dönemde çevrenizdeki insanlar, işyerindeki çalışma arkadaşlarınız, özel hayatınızdaki kimselerle olan ilişkilerinizde daha doğru bir perspektifle hareket edebileceksiniz. Hayatınızda pek çok şey apaçık, görünür haldeyken kendinizi bazı adımlar atarken bulabilirsiniz. Bir süredir sizi rahatsız eden konuları bu sefer saman altına sürmeyin. Ortaya çıkmalarına izin verin. Seçimler yapmak önemli olacak.

Yay

Neşeli, hareketli, heyecanlı günlerdesiniz. Özellikle aşk hayatınız özellikle 12 Nisan sonrası hareketleniyor. Eğer varsa çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelere de açık olun. Özellikle 20 Nisan’a dek yaratıcılığınız yüksek. Hobiler, ilgi alanları, keyif aldığınız etkinliklerle ilgilenmeniz hayata olan iştahınızı artırıyor. Çok şey yapmak istiyorsunuz, aklınızda büyük projeler var. Sanal da olsa sahneye çıkmak, eğitim vermek, sunumlar yapmak başarınızı ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Kendinizi ifade etmenin önemini anlayacaksınız. 14 Nisan sonrası günlük hayatınız, rutin işler ve projeler konusunda daha rahat hareket ediyorsunuz. Yaptığınız işin keyifli tarafları ortaya çıkıyor, destek alıyorsunuz. Bu dönemde güzel kokuları ofiste büyük değişim yaratabilir. Aynı şekilde çiçekler, hoşunuza giden renkleri çalışma alanınıza taşıyın. 25-28 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi ile duygusal anlamda dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İşle ilgili yetiştirmeniz gereken konular ortaya çıkabilir. Bu dönemde şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. Dedikoduları önemsemeyin. Sadece somut işlere odaklanın. Endişelerinizin birkaç gün içinde boş olduğunu görebilirsiniz.

Oğlak

Ev, aile, özel hayatınız ayın ilk birkaç haftası öne çıkıyor. Evde mutlusunuz. Aynı zamanda da oldukça aktifsiniz. Çalışmalarınızı evden yapmanız, evi güzelleştirmeniz için uygun günler. Evdekilerle de birlikte olmayı sevdiğiniz, iyi geçindiğiniz bir dönem. 12 Nisan sonrası evde yenilikler için çok uygun zamanlar. Venüs sayesinde 14 Nisan gününe dek evinizde olmak size keyif verecektir. 14 Nisan sonrasında toprak elementine ve en iyi konuma geçen Venüs evden dışarı çıkıp kendinizi sahneye atmanızı sağlıyor. Aşk, yaratıcılık, keyifli anlar, hobiler sizi bekliyor. Kendiniz en iyi şekilde ifade edebilirken, gerçekçi planlar yapabilirsiniz. Bu dönemde doğayla temasta olmaya bakın. 14 Nisan sonrası birkaç hafta boyunca spekülatif konular, şans oyunlarında da fırsatlar var. İşinizin stratejik taraflarını düşünebilmeniz, yaratıcı oyun planları kurmanız da mümkün. 23 Nisan sonrasında işyerinde işbirlikleri, ikili çalışmalar, ortaklıklar ön plana çıkıyor. Sizin yönlendirdiğiniz çalışmalarda karşı tarafın da düşüncelerini almaya çalışın. Siz olaylara gerçekçi ve tarafsız bakarken, karşı taraf fazla duygusal olabilir. 27 Nisan günü size oldukça destek verecek bir Dolunay gerçekleşiyor. 25 Nisan sonrasında birkaç gün boyunca sosyal alanda aktif olacağınız projeler var. İdeallerinize ulaşmak için iş çevresindeki dostlarınızdan destek görebilirsiniz. Büyük düşünmek, gelecek planlarını netleştirmek için Dolunay size yardımcı olacaktır.

Kova

Yazılı sözlü iletişimin, konuşmanın, sosyal medyanın, eğitimlerin ön planda olduğu günlerle Nisan ayına başlıyorsunuz. Bu yıl sizin yılınız. Nisan ayının ilk üç haftası ise genel anlamda yakın çevrenizle olmaktan mutlu olduğunuz, öğrenmeye hevesli olduğunuz bir dönem. Sözleşmeleri imzalamak, müşteri teklifleri vermek için uygun günlerdesiniz. 12 Nisan sonrası yeni müşteriler, kısa ziyaretler, sanal da olsa yeni eğitim konuları ortaya çıkıyor. Fikir üretmek, yazmak, konuşmak, entelektüel paylaşımlar içinde olmak yaratıcılığınızı da canlandıracaktır. 23 Nisan gününe dek rasyonel projelerin, o çok sevdiğiniz yenilikçi işlerin içine girebilirsiniz. 27 Nisan gününde gerçekleşecek Dolunay biraz gerilim yaratabilir. Bir yandan dış dünyadaki konumunuz, işiniz, kariyeriniz, diğer taraftan özel hayatınız, eviniz… bu iki konu arasında doğru denge kurduğunuzda işler rayına girecektir. Dolunay size görev değişiklikleri hatta iş değişimi bile getirebilir. Değişimi desteklemekten korkmayın. 24 Nisan sonrası ev hayatında daha güzel anlar sizi bekliyor. Evde sanatla uğraşabilir, keyifle evi dekore edebilirsiniz.

Balık

Ayın ilk üç haftasında maddi birikimleriniz öne çıkıyor. Venüs’ün konumu gelir artışı veya size yapılacak ödemelere işaret ediyor. Paranızı istemekten çekinmeyin. 12 Nisan sonrası güzel bir proje veya ek kazanç sağlayacağınız bir iş edinme durumunuz olabilir. Bu aynı zamanda prim, ücret artışı gibi konuları da gösterebilir. 14 Nisan sonrasında burç değiştiren Venüs imzalar, sözleşmeler, iletişim projelerinde olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak. Kurumsal iletişim, sosyal medya projeleri, yazılarınız güzel şekilde ilerliyor olacak. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle olan uyumlu birliktelikler mutlu olmanızı sağlayacak. 23 Nisan günü su elementi olan Yengeç burcuna geçecek Mars size büyük desteklerin geleceğini işaret ediyor. Yaratıcılığınız, sezgilerinizin o dönemde artması işle ilgili de iyi koku alabileceğinizi söylüyor. Atılım gezegeni Mars aşk evinden geçerken sosyal flörtler başınızı döndürebilir. Sunumlar, eğitimlerde çok aktif olabilirsiniz. Ruhsal şifa konularında ilerlemek için çok iyi zamanlar. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?