Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Ocak'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Ocak 2021 için yaptığı burç yorumları

Koç

7 Ocak gününe dek yine hareketli, dinamik günler içindesiniz. Geçtiğimiz senenin son aylarından bu yana Koç burcunda olan Mars, 7 Ocak gününe dek sizinle birlikte. Yılın ilk haftasını spor yaparak, hedeflerinize doğru adım atarak değerlendirin. Bu tarihten itibaren maddi birikimleriniz önem kazanıyor. Mart’ın ilk haftasına dek kazancınızı artırmak, birikim yapmak için aksiyon almanızda fayda var. Sahip olduklarınızın değerini daha iyi bileceğiniz, geleceğe dönük maddi ve manevi güvencenizin ne kadar önemli olduğunu anlayacağınız bir dönem başlıyor. İdealleriniz, gelecek planlarınıza tam olarak uymasa da para konusunda temkinli olmak durumundasınız. 13 Ocak günü kariyer alanınızda oluşan Yeniay sayesinde yeni görevler, unvan değişiklikleri söz konusu olabilir. İş değiştirmeyi düşünüyorsanız bu tarihten sonra başlayın. Görevlendirmeler, terfiler, farklı kariyer açılımları bu tarihten sonra gündeminizde olacak. Beklediğiniz bir haber var ise 10 gün içinde belli olabilir. 28 Ocak tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay ise sosyal alanda size yeni kapılar açabilir. STK lar, kulüp, dernek ve mesleki oluşumlarda görevler alabilirsiniz. Gelecek planlarınızı, emellerinizi somut hale getirmeye çalışıyorsunuz.

Boğa

Uzun zamandır beklediğiniz büyük projeler kapınızda. 6 Ocak sonrasında Boğa burcuna geçen Mars, Uranus ile birlikte sizi harekete geçiriyor. Fiziksel olarak hareketli olmanızda fayda var. Kariyer anlamında hedeflerinizi somutlaştırabildiğiniz önemli bir dönem içindesiniz. Aşırı temkinli olmak yerine, konfor alanınızdan çıkmaya ve biraz risk almaya çalışın. Her zaman kontrol edeceğiniz, ölçebileceğiniz şekilde risk alma eğilimindesiniz. Şimdi hayat sizden yana. Yeni projelere doğru adım atabileceksiniz. İştahınızı kontrol etmeye çalışın. Ocak ayının ortasından itibaren yurt dışı, yabancılar ve medya konularında destek görmeniz mümkün. Uzaklarla ilgili planlara yapabilir, kendinizi geliştirmek için kapılar açılıyor. Ufkunuzu genişletebilirsiniz. Yeni bir proje, akademik ortamla bağlantılı olarak da kapınızı çalabilir. 28 Ocak günü gerçekleşen Dolunay, iş hayatınızda her şeyi aydınlatıyor. Farklı manevralarla iş değişikliği veya unvan değişikliği de olabilir. Yine de 29 Ocak sonrasında iş hayatınızı etkileyecek şekilde karışık bir dönem geliyor. İletişim gezegeni Merkür geri harekete geçecek.

İkizler

Ayın ilk haftasında geleceğe dönük ideallerinizi, planlarınızı gerçeğe dönüştürme gücünüz var. Sosyal alanda hareketlisiniz. Dijital ortamda da olsa başkalarıyla tanışma, grup çalışmaları yapma şansınız var. 6 Ocak – 7 Mart tarihleri arasında hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeniz zor olabilir. İçinizde bazı planlar yapmanızda fayda var. Ne istediğinizi tam olarak bilip üzerine gidecek havanız yok. İstekleriniz Mart ayında daha iyi bir şekilde belirleyebileceksiniz. 13 Ocak sonrası ortağınız, eşiniz veya en yakın çalışma arkadaşlarınız ile ortaklaşa yatırımlar yapabilir, uzun dönemli olarak paralarınızı bir proje için birleştirebilirsiniz. 28 Ocak günü Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay hayata olan inancınızı artırıyor. Hayata geniş açıdan bakın. Uzaklarla ilgili projeler, yabancıların size destek olması gibi temalar var. Özellikle 29 Ocak sonrası eskiden tanıdığınız ve uzaklarda olan kişilerden destek görmeniz mümkün. Yurt dışından beklediğiniz haberler ise bir süreliğine gecikebilir. 2021 yılında tüm yıl boyunca yabancılarla bağlantılı konularda önemli, şanslı olaylar yaşayabilirsiniz.

Yengeç

Kariyeriniz, dış dünyadaki konumunuz, ünvanınızla ilgili 2020’nin son aylarında hareketlilik yaşadınız. Aynı şekilde eforunuzu yılın ilk haftası da iş hayatınıza vermeye devam ediyorsunuz. Emeğinizin karşılığını ise 6 Ocak sonrasında almaya başlıyorsunuz. 6 Ocak – 7 Mart tarihleri arasında işyerinden gelen para daha iyi bir noktaya gelecektir. Sosyal alanda, başkalarıyla paylaştığınız fikirlerde kendinizi iyi hissedeceğiniz, hayata ve ideallere katılım sağlayacağınız bir dönem geliyor. Aktif olarak gelecek planlarını paylaştığınız, sizinle aynı iş kolunda olan kimselerle dirsek temasında çalışacağınız fırsatlar var. İş çevreniz genişliyor. 8 Ocak sonrasında birkaç hafta boyunca ilişkilerimizin yumuşadığını, işyerinde ve özel hayatımızda ikili ilişkilerimizin geliştiği günler geliyor. Ortaklıklar yapmak, farklı projelerde işbirlikleri içine girmek için harika bir zaman içindesiniz. 13 Ocak sonrası yepyeni kişilerle tanışmak, iş görüşmeleri yapmak da mümkün olacak. İş görüşmelerinde karşınızdaki ciddi insanlar, sizden de aynı ciddiyeti ve ağırbaşlılığı bekliyor olabilir.

Aslan

Astrolojide ortaya çıkan en önemli transitlerden biri 2021 yılını derinden etkiliyor. Kova burcundaki Jüpiter Satürn kavuşumu tam karşınızda olacak. Özel ve iş hayatınızda ilişkilerinizde büyük bir değişim söz konusu. Yabancılarla işbirliği yapmak, ortaklıklar söz konusu. İş teklifleri, iş görüşmeleri peşinizi bırakmayacak. 6 Ocak günü Mars Boğa burcuna geçiyor. Bu konum kariyerinizde büyük bir sıçrama da getirebilir. Hem altından kalkmakta zorlanacağınız büyük bir proje, hem de terfiler beraber gelecek. Görevinizde, unvanınızda değişiklikler olabilir. 8 Ocak sonrasında günlük hayatınızda, ofis ortamında, yaptığınız işlerde ve ürettiğiniz her şeyde daha keyifli bir hava var. Venüs, yaptığınız işten keyif almanızı, ekiple birlikte çalışmalardan memnun olmanızı sağlayacak. Ofisinizi güzelleştirmek, yeni projeler almak için 13 Ocak sonrasını seçin. Bu tarihten sonra ofiste, size bağlı çalışanlarda değişiklikler olabilir. 29 Ocak sonrası karşıt burcunuzda geri harekette olacak iletişim gezegeni Merkür, 20 gün boyunca ilişkilerinizde etkili oluyor. Verilen sözlere körü körüne güvenmeyin.

Başak

Boğa burcuna geçen Mars, 6 Ocak sonrasında tüm ay boyunca yurt dışı, yabancılar ve kendinizi geliştirme imkanlarında size güç veriyor. Risk alabilme potansiyeliniz artıyor. Yabancılardan gelen projeler, medya konuları ve akademik projeler için kapılar sonuna kadar açılıyor. Sizin de bu konularda harekete geçmenizle birlikte o çok istediğiniz projeler gerçekleşebilir. 8 Ocak sonrası kendinizi sahnede bulabilirsiniz. Keyifle yaptığınız işler, hobiler, ilgi alanlarınız devreye giriyor. Eğitim verebilir, önemli sunumlar rahatlıkla yapabilirsiniz. Hatta 13 Ocak sonrasında kendinizi ifade etmenizle, hobilerinizle ilgili yeni olanaklar da var. Bugüne dek yapmış olduğunuz çalışmaları, size ait ‘eserleri’ başkalarıyla paylaşabilme, işinizin en sevdiğiniz taraflarıyla ilgilenme şansınız var. 28 Ocak sonrası geri harekete geçecek olan Merkür ofis ortamında işlerin gecikebileceğini, düşündüğünüz planların bir parça şaşabileceğini söylüyor. Sağlığınıza bu tarihten sonra dikkat etmeniz çok önemli. 28 Ocak günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, size verilen görevlerin sonuçları, projelerin nereye doğru gittiğini daha iyi anlayacaksınız.

Terazi

Ağustos 2020 tarihinden beri karşıt burcunuzda olan Mars, sizi hep karşı tarafa karşı sorumlu hissetmeye zorluyor. Bir yandan zorlayan ilişkiler, diğer taraftan ise olumlu iş birlikleri, ortaklıklar belki de gerçekleşti bile. Mars 6 Ocak tarihine dek karşıt burcunuz Koç’ta olmaya devam edecek. Eşiniz veya ortağınızın hayatındaki hareketlilik de sizi bu dönemde biraz yormuş olabilir. 6 Ocak sonrası gelen dönemde ortaklaşa maddi birikimlerin yönetimi önem kazanacak. Ortağınız veya eşinizle yaptığınız yatırımların gündeme gelmesi mümkün. Miras konuları, başkalarından gelen paranın da peşinden koşmanız gereken bir dönem içinde olacaksınız. Eviniz, özel hayatınızın aydınlandığı, güzelleştiği günler kapınızda. 8 Ocak günü ve sonrası Venüs aile düzeni, ev, özel hayat alanını etkiliyor. Evden rahatça çalışabilir, kendinizi keyifli hissedebilirsiniz. Eve yenilik yapmayı, taşınmayı, ev planlarını değiştirmeyi düşünüyorsanız 13 Ocak sonrası birkaç hafta boyunca tam zamanı. Aile düzeninde değişiklikler yapabilirsiniz. Eve gelenler, evden gidenler de mümkün. 28 Ocak günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, bir hafta boyunca keyifli konular çevrenizi sarıyor. İletişim sanatları, hobileriniz, ilgi alanlarınız, sahneye çıktığınız ortamlar ön planda olacak. Aşk, tatil, yaratıcılık fırsatlarını kaçırmayın.

Akrep

Şartlar sizi günlük işlerinizden çekip ilişkiler alanına doğru götürüyor. İş, ofis, üretkenlik temaları bir kenarda dursun, 6 Ocak sonrası ilişkileriniz öne çıkıyor. Özel hayatınızdaki ilişkilerin yanı sıra işyerindeki ilişkilerinizle de ilgili hareketli bir dönem geliyor. Özel hayatınızda, aile içinde, evinizde büyük bir değişim başladı. Bu ay olmasa da bu sene taşınmanız, evinizde büyük değişimler yaşamanız mümkün. İş teklifleri gelebilir, yeni insanlarla tanışma imkanları çıkabilir. Ortaklıklar yapmak için belki de yılın en iyi ayının içindesiniz. İşbirliklerinde baskın karakterinizle olayları çok kolayca yönlendirebilirsiniz. 13 Ocak sonrası en yakınlarınızdan gelen destek söz konusu. Yazılı sözlü iletişim, kurumsal iletişim projeleri, saha ziyaretleri, müşteri teklifleri, internet projeleri sizin için mümkün. Sosyal medya projeleri düşünüyorsanız 13 Ocak sonrasında bir iki hafta boyunca harekete geçin. 28 Ocak günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken bir hafta boyunca ev düzeninizde değişiklikler yapmayı isteyebilirsiniz. Her şey hem kariyer hem de özel hayatınızda görünür hale gelecek. Dolunay haftası işyerinden ayrılma kararı verebilirsiniz. Evinizdeki ortam daha fazla sorumluluk almanızı gerektiriyor.

Yay

Ocak ayının ilk haftasında yaratıcı, eğlenceli işlere kanalize olmaya devam ediyorsunuz. Hobilerinize bol bol zaman ayırın. Fikirleriniz, buluşlarınız çevrenizdekileri eğlendiriyor. Birkaç aydır süregelen neşeli ruh haliniz 6 Ocak sonrasında çalışmaya dönüşüyor. Ofis, iş ortamı, size verilen görevler konusunda isteğiniz ve yapabilecek gücünüz de artıyor. Daha fazla çalışıp üretmek söz konusu. Büyük bir projenin içinde elinizden geleni yapacak, angaryaları da üstlenmek durumunda kalacaksınız. 8 Ocak sonrası yabancılar, yurt dışı işler, uzaklarla bağlantılı konular canlanabilir. Kendinizi geliştirmek için 13 Ocak sonrası maddi birikimlerinizde artış olabilir. Kazanç modellerinizi gözden geçirin, yeni para kazanma imkanları, prim ve ikramiyeler söz konusu olabilir.  28 Ocak günü gerçekleşen Dolunaya doğru giderken, bir hafta boyunca sosyal alan, iş çevresi, mesleki gruplarda yoğun faaliyetleriniz devam ediyor. Bir partiye, kulübe, çalışma grubuna, STK’ya seçilmeniz ve burada emek vermeye başlamanız mümkün. 29 Ocak sonrası gelecekle ilgili beklentilerinizde kafanızı geçici olarak karıştıran konular olabilir. Umudunuzu, neşenizi yitirmeden her anı dolu dolu yaşayın.

Oğlak

Oldukça yorucu birkaç ay geçirdiniz. Aslında 2020'nin tamamı sizin için büyük bir maceraydı. Özellikle ev, ev ortamı, aile içi düzenle ilgili gerginliklerin sonuna geldiğinizi müjdeleyelim. Sizi özel hayatınızla ilgili oldukça yoran şartlar yerini yaratıcılığa bırakıyor. 6 Ocak sonrası hayattan daha fazla keyif aldığınız, ‘anda’ yaşadığınızı hissedeceksiniz. Bu tarihten sonra aşk, hobiler, tatiller hayatınızda daha fazla yer kaplayacaktır. 8 Ocak günü Oğlak burcuna geçen Venüs, ilişkilerinizi en güzel şekilde ön plana çıkarıyor. Birkaç hafta boyunca Venüs sayesinde o çok istediğiniz iş görüşmesini yapabilir, ilişkilerinizde bir adım öne çıkabilirsiniz. Para konularında yumuşama ve doğru yere doğru parayı kanalize edebilme imkanlarınız da oluşacak. 13 Ocak tarihinde burcunuzda gerçekleşen yeniay, birkaç hafta boyunca size yepyeni açılımlar getiriyor. Fiziksel, ruhsal, zihinsel anlamda ve kariyerinizle ilgili tazelenme peşine düşebilirsiniz. Hayatınızda neyi değiştirmek istiyorsanız, bu tarihten sonra harekete geçin. Şartlar, çevrenizdekiler, yakınlarınız ve en önemlisi yaratıcılığınız sizi destekliyor olacak. 28 Ocak tarihinde gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken bir hafta boyunca maddi konular öne çıkıyor. Paranızı doğru kullanmak, en etkin şekilde bütçe yapmak üzere harekete geçin. Ne kadar para ile neler yapmanız gerektiğini, yatırım yapıp yapamayacağınızı bu tarihte daha fazla anlamış olacaksınız. 

Kova

Yepyeni bir hayat size kapılarınız açıyor. Bu aydan itibaren 2021 boyunca fiziksel, ruhsal, zihinsel ve kariyer anlamında büyük dönüşümlerin arifesindesiniz. Zorlayıcı ama bir o kadar da şanslı fırsatlar kapınızı çalıyor. Yılın ilk haftasında geçen yıl olduğu gibi iletişim alanlarında aktifsiniz. Saha ziyaretleri, oradan oraya koşturma, evdeyseniz sanal toplantıları ardı ardına yapmanız mümkün. Sosyal medya projelerini başlatmadıysanız, bunun için son haftadasınız. 6 Ocak sonrası şartlar büyük ölçüde değişiyor. Ev ve aile düzeninizi değiştirmek, eşyalar, hatta taşınmayla ilgilenmek gündeme gelebilir. Tadilatlar, aile içinde düzen değişiklikleri ile uğraşmanız gerekiyor. Bu nedenle dış dünyadan çok özel hayatınıza zaman ayıracak bir program kurgulayın. Ayın en önemli günleri ise 20-28 Ocak arası tarihler olacaktır. Bu tarihlerde, Kova burcunda gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken kendinizi adeta ışıklar altında hissedeceksiniz. Hayatınızdaki en ufak bir ayrıntının bile su yüzüne çıktığınız, çeşitli haberler aldığınızı görebilirsiniz. Özel ve kariyer hayatınızda bazı değişiklikler yapmak, bazı kararlar almak için sabırsızlanıyorsunuz. Ne var ki 29 Ocak günü Kova burcunda geri harekette olan Merkür kafanızı biraz karıştırabilir. Kararları 27 Ocak gününe dek alabilir, daha sonrasında ise 20 gün boyunca kemerlerinizi sıkı sıkıya bağlayabilirsiniz.

Balık

Maddi konulardaki gerginlik yılın ilk haftası da biraz sürecek görünüyor. Fazla para harcamak zorunda kalmanız endişe duymanıza sebep olmasın, daha sonra bunun fazlasıyla size döndüğünü göreceksiniz. Ocak ayı boyunca sosyal alanda, özellikle 8 Ocak sonrası iç çevrenizde daha aktif olacağınız, başkalarıyla etkileşimlerden keyif alacağınız şartlar oluşuyor. İş yapmak, tanınmak, ideallerinize doğru adımlar atmak için 13 Ocak yeniayı sonrasını seçin. Büyük adımlarınızı bu dönemde atabilirsiniz. Çeşitli mesleki oluşumlardan teklifler gelebilir. Ekip çalışması içinde geçen günlere hazırlıklı olun. 6 Ocak sonrası Boğa burcuna geçen Mars, yazılı sözlü iletişim, ticaret, iş ziyaretleri konularında, sözleşmeler üzerine çalışmalar getiriyor. Hepsi de size iyi gelecek projeleri gerçekleştirebilme gücünüz var. 28 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay işyerinde, elinizdeki işlerde daha temkinli olmanız gerektiğini söylüyor. 21-28 Ocak günlerinde elinizde olmayan durumlara karşı kaygı duymayın. Geçici gerginlikleri önemsemeyin. 29 Ocak sonrası birkaç hafta boyunca içe dönük zamanlar geçirmeniz söz konusu. Şehir efsanelerinden, dedikodulardan uzak durun.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?