Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Ay Güneş Astroloji'den Ocak'23 Astroloji Bülteni

www.instagram.com/ay.gunes.astroloji/

Herkese mutlu seneler! 2023’e astrolojik olarak retrolarla başlasak da ilerleyen günlerde gezegenlerin giderek doğrusal hareketlerine başlaması gündemlerimizi de olumlu yönde etkileyecek. 13 Mart’ta Mars, 19 Ocak’ta Merkür ve 23 Ocak’ta Uranüs doğrusal hareketlerine başlıyorlar. Bu ay içerisinde alınacak kararların acele edilmeden alınması, efor harcarken daha kontrollü davranıp ay sonu veya sonra aylara odaklanılması faydalı görünüyor.

Koç

Ocak ayının şanslı burcu Koçların ay boyunca hareket ve enerjileri oldukça yüksek görünüyor. 7 Ocak’ta yaşanacak dolunayla birlikte özellikle kariyer anlamında gelişmeler ve yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Kariyer fırsatlarının çokça konuşulacağı ve gelirinizi artırma ihtimaliniz olan bu dönemi iyi değerlendirin.

Tüm bunlar yaşanırken, 13 Ocak öncesinde, yönetici gezegeniniz Mars’ın retroda olması attığınız adımların boşa olduğunu gösterip özellikle iletişimsel gerilime sebep olabilir. Bu dönemde özgüvenli ve ani tavırlarınızla çevrenizdekileri rahatsız etme ihtimaliniz de mümkün. Ancak, 13 Ocak sonrası enerjinizi daha doğru aktarabileceğiniz bir dönemin başlangıcı olacak. 

21 Ocak’ta yapacağınız yeni bir başlangıç ile daha kalabalık ortamların içinde görünür olabilirsiniz. Yine kariyer anlamında kalıcı ve etkili bir karar alarak kendinizi öne çıkarmanız oldukça mümkün. Bu dönemde çıkan şansları mutlaka iyi değerlendirin.  

Boğa

Boğalar bu ay yurtdışı kaynaklarında zenginleşebilir. Özellikle yurtdışı bazlı projelerde ve şirketlerde çalışan Boğalara ayın başında yeni fırsatlar çıkabilir. Merkür retrosunun devam etmesi sebebiyle, bu dönemde parasal konularda karar alırken aceleci davranmadan iyi düşünerek harekete geçmeleri faydalı olacak.

Ay sonunda kariyer anlamında yeni başlangıçlar ve fırsatların çıkması olası. Bu dönemde şansınıza ve her şeyin yolunda olacağına güvenin. Çünkü, Boğa burçlarının ihtiyaç duyduğu enerji tamamen kendisinde olacak. Kalıcı adımlar atmaya çalışarak ilerlediğinizde hem gelir hem kariyer anlamında yolunuz ve şansınız açık olacak.

İkizler

Aralık ayı sonunda başlayan Merkür retrosu 19 Ocak’a kadar devam edecek. Bu dönem boyunca özellikle kariyerle ilgili konularda karar almaktan sakının ve aceleci olmayın. Retronun ardından işlerin yoluna girmeye başladığını kendiniz de gözlemleyeceksiniz.

Ay başında özellikle parasal konularda risk almamaya dikkat edin. Gereksiz harcamalar, borçlanmalar sizi olması gerekenden daha fazla zorlayabilir.  19 Ocak’tan sonra Merkür’ün doğrusal harekete geçmesi işlerinizi kolaylaştırmaya başlayacağından, bununla birlikte enerjiniz de yükselecek. 21 Ocak’ta yaşanacak yeni ay tutulması size yeni yolculuklar yaşatabilir.

Eğer akademik anlamda kariyer yapıyorsanız, yapılacak olan sunumlar çalışmalar için ay sonlarını beklemeniz faydalı olur. 

Yengeç

Yengeçler Ocak ayına sürpriz gelişmelerle başlıyor. 7 Ocak’ta kendileri ve ortakları (ya da partnerleri) ile ilgili sürpriz gelişmelerin söz konusu olacağı bir gelişme yaşanacak. Kendilerini genel olarak daha sakin ve enerjisiz hissedecek olsanız da, bu dönemde ikili ilişkinizle ilgili alacağınız kararın kalıcı olacağını söyleyebilirim.

Kariyer anlamında çevrenizde bolca fırsat oluşacak ancak  13 Ocak’a kadar bu fırsatları değerlendirmek adına harekete geçseniz de olumlu sonuçlar elde etmeniz kolay olmayabilir. O nedenle, fırsatları ayın ikinci yarısında değerlendirmeye başlamanız boşuna yorulmanızı engeller. Ocak sonunda gerçekleşecek olan yeni ay ile, yengeçler için değişimi getirecek.   

Aslan

Yeni yıl başlarken Aslanlar bolca sağlık konuşacaklar gibi görünüyor. Günlük yoğunluklarından yorgun düşmek, psikolojik olarak kendini daha yorgun hissetmek gibi ihtimaller söz konusu. Eğer yeni yıl kararları içerisinde sigarayı bırakmak gibi bir hedefiniz varsa, 7 Ocak bunun için süper bir gün. Ayın ilk yarısında gereksiz harcamalar veya gelir akışında sorun yaşanabilir. İkili ilişkilerinde ise daha mutlu ve odaklı olacakları bir döneme girecek olan Aslanlar, özellikle resmi olarak birliktelikleri varsa yani ortaklı bir iş yapıyorlarsa ya da yapmayı düşünüyorsa ay sonunda bu konuda bir başlangıç yapacak gibi görünüyor. 

Başak

Merkür retrosunun da etkisiyle Ocak ayının 19’una kadar sözleşme yapmamanızda, iş konusunda alacağınız aksiyonları ise ertelemenizde fayda var. 7 Ocak’ta yaşanacak olan dolunayla birlikte yeni bir hobiye başlamak ya da küçük de olsa bir iş kurma fikriniz somutlaşsa da bununla ilgili herhangi bir adım atmak ya da aksiyon almak için beklemeniz ve planlarınızı ayın sonlarına ertelemeniz iyi olur.

Yeni yılla birlikte diyete, spora başlamak, sağlıklı beslenmeye odaklanmak ve yeni bir düzen kurmak gibi planları olan Başaklar için de 21 Ocak oldukça iyi bir tarih. Aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Terazi

Ay başında ev-iş dengesinin bozulması ve özellikle finansal konularda yaşanacak olan sürpriz gelişmelerden kaynaklı bir yoğunluk söz konusu olabilir ancak gecici bir etki olduğunu bilin. Özellikle ortaklı iş yapan Terazilerde bir süredir ikili ilişki yönetimi konusunda yaşanan sıkıntılar bu ay yavaş yavaş ortadan kalkacak. Geçtiğimiz dönem içerisinde alınan kararlardan vazgeçmeniz de gerekebilir. Yaptığınız çalışmaların ve harcadığınız emeklerin karşılığını almak için az daha sabretmenizde fayda var. Ayın son haftası oldukça şanslı ve bereketli geçecek. 

Akrep

İşinizden dolayı ekibinizden birileriyle birlikte sürpriz bir yolculukla aya başlangıç yapabilirsiniz. Planladığınız değişimlerle ilgili olarak ayın ilk haftasında harekete geçmeniz olası, gereğinden fazla yorulmanız söz konusu olsa da karşılığını almanız konusunda bir engel yok. Ayın sonunda ev, arsa, arazi ile ilgili konularda bir yatırım yapmanız ya da taşınma ile ilgili bir gündeminiz varsa bununla ilgili bir gelişme söz konusu olabilir. Biraz fazla iş ve operasyon gerektireceğinden biraz yorulmanız olası ancak yine de fırsatları kaçırmamanızda fayda var.

Yay

Yayların beklediği gelir artışı bu ayın başında gerçekleşebilir. Özellikle iletişim, pazarlama, eğitim, PR alanında çalışan yayların kariyer anlamında şanslarının oldukça açık olduğu bir ay olacağı için özellikle ay sonunda bu fırsatları değerlendirmeleri kendilerine yeni kapılar açabilir. Yaklaşık 4 aydır planlarınızı ve isteklerinizi ertelediniz ama artık harekete geçme zamanı. Eğer almak istediğiniz bir eğitim, yazılmak istediğiniz bir kurs varsa bu konuları mutlaka ay sonunda değerlendirerek planlayın.  Tüm bunlarla birlikte, dikkatsizlikler de söz konusu olabileceği için, özellikle ayın son haftasında çok ani hareketler yapmaktan kaçının. 

Oğlak

Oğlaklar ay boyunca bolca kendinden bahsedecek ve bahsettirecek gibi görünüyor. Yeni yıla başlarken kendinize dair alacağınız yeni kararlar ve atacağınız yeni adımların faydası olacak. Ev ile ilgili veya ailesel konularda bir süredir yaşanılan karışıklıklar biraz biraz çözüme ulaşacak. Kira, ev sahibi vs konularında yaşanan gerilimlerle ilgili de ay sonunda çözüm bulmak ya da harekete geçmek olası.

Bunlarla birlikte, özellikle maddi konularda, iş kurmak ya da yatırım yapmak gibi bir isteği olan Oğlaklar bu şanslı dönemi kaçırmasınlar. 

Kova

Eylül ayından bu yana retro hareketinde olan yönetici gezegeniniz Uranüs’ün 23 Ocak’tan itibaren doğrusal hareketine başlaması, hayatınızda son 5 aydır yolunda gitmeyen ve geciken işlerinizi toparlamanız için size olumlu bir ortam yaratacak. 

Ay başında özellikle ailevi konularda biraz daha sakin, ılımlı ama bir yandan da hareketli bir dönem söz konusu. Ev içerisinde yeni bir düzen kurma ile rahatlayabilirsiniz. Bir süredir sizi daha pessimist düşünmeye iten ve olumsuz olana odaklandığınız konularda da daha yapıcı bir tavır almaya başlayabilirsiniz.

21 Ocak’ta gerçekleşecek yeni ay ile birlikte kendinize dair yeni kararlar alabilir, gelir anlamında yeni fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte, yapacağınız kısa seyahatlerin de size yeni kapılar açması mümkün. 

Balık

Balıklar yeni yıla hızlı ve kalabalık bir giriş yapacak gibi görünüyor. Farklı ortamlardan farklı insanlarla biraraya gelerek çevrenizi genişletmeniz mümkün. Burada çıkacak fırstları değerlendirerek kendinizi farklı konularda geliştirmeniz olası görünüyor. Ayın ikinci yarısında ise durum biraz daha farklılaşacak. Daha çok kendinize odaklandığınız, sakinleştiğiniz bir dönem olacak. Bu günlerde yaratıcılığınızı kullanarak özellikle içsel sanatlarda güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Eğer sanata ilginiz varsa ya da çalışma alanınız yasmak ve üretmekle alakalı ise, bu dönemleri iyi değerlendirin. Tıkandığınız ve yorulduğunuzu hissettiğiniz anlarda meditasyon yapmanız da oldukça faydalı olacak. Özellikle Ocak ayının son haftasındaki yeni ay üretkenliğinizi artıracak diyebilirim.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?