Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Şubat'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Şubat 2021 için burç yorumları

Koç

Bu ay neredeyse tamamen sosyal alana yoğunlaşıyorsunuz. Dış dünyada, dostlarla var olma, birlikte güç oluşturma, beraber hareket etme konuları gündemde olacak. Fikirleriniz, ideallerinizle ilgili, gelecekle ilgili kafanız karışık olabilir. Geçmişte birlikte olduğunuz arkadaşlarınızla bir araya gelmek, tekrar yakınlaşmak da size iyi gelecektir. Arkadaşlık, dostluk, kardeşlik, birlikte bir davanın peşinden koşmak size heyecan verecektir. Para harcamanız gerekse de, ya da kısıtlı bir bütçe ile hareket etmeniz söz konusu olsa da yine de davanızdan dönmeyeceksiniz. Maddi birikimlerinizi güvenceye almak bu ay önemli olabilir. Bu nedenle çok da bayılmadığınız alanlarda çalışabilirsiniz. 11 Şubat sonrası yepyeni bir çevre içine girebilirsiniz. Kulüpler, dernekler ve meslek gruplarıyla bağlantılı çalışma gruplarının içinde bulabilirsiniz kendinizi. 27 Şubat haftası ise işyeri, ofis ve size bağlı kişiler öne çıkıyor. Yetiştirilmesi gereken projeler konusunda daha özenli olun. Her şey kontrolünüzden kaçabilir. Dolunay haftası ekibinizle daha fazla ilgilenmeniz oldukça işe yarayacak. Odaklandığınız, kolları sıvadığınız projelerde başarı sizi bekliyor.

Boğa

İçinizden gelen çok güçlü bir atılım isteğiniz var. Hareket etmek, ilerlemek, hedeflerinize doğru koşmak istiyorsunuz. Diğer taraftan kariyeriniz, iş hayatınız ve dış dünyadaki itibarınızla ilgili çekinceler içinde olabilirsiniz. Kendi yapmak istediklerinizle kişisel imajınız, algınız arasında denge kurmanız biraz zaman alacak görünüyor. İş hayatınızda değişiklik yapmak da isteyebilirsiniz. Bu ay, 24 Şubat gününe dek kararlarınızı biraz ağırdan almanız sizin yararınıza olacaktır. Özellikle işinizle ilgili gelen teklifleri değerlendirmede acele etmeyin. Özellikle ay ortasına doğru ünvanınızda, size verilen rollerde bazı değişiklik sinyalleri duyabilirsiniz. Rahatsız hissettiğiniz bazı gelişmeler, kendiliğinden ay sonunda ortadan kalkabilir. Ay boyunca özellikle iştahınızı dengelemeye çalışın. Hobileriniz arasında ise müzikle ilgilenin. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün önceden etkisini gösterecektir. Dolunay günleri size çok destek veren şartlar oluşuyor. Eğitim vermek, sunumlar yapmak, sahnede olmak için harika günler… bugüne değin yaptıklarınızı yaratıcı biçimde başkalarıyla paylaşmaya hazır olun. Herkesin keyif alacağı şekilde kendinizi ifade etmeniz çok kolay. Hobiler ve ilgi alanlarınız da canlanıyor. 

İkizler

Bu ay uzaklardan gelen haberler, yurt dışı projeler çevrenizi sarıyor. O çok istediğiniz ve yarım kalan iletişim, medya projelerini tekrar canlandırmanın tam zamanı. Geçmişte beraber iş yaptığınız kişilerle tekrar temasa geçebilirsiniz. Akademik alanda yarım bıraktığınız bir program varsa tamamlamak için bu ay tekrar başvurun. Sonuç olumlu olacaktır. 26 Şubat sonrası Balık burcuna geçen Venüs bu tarihten sonra birkaç hafta içinde kariyerinizle iligli şansa işaret ediyor. Küçük ödüller, takdir ve teşekkürler bekleyebilirsiniz. İş teklifleri, iş görüşmelerinin de istediğiniz yönde ilerleyeceği günler geliyor. Venüs, kişisel imajınızı, itibarınızı da yükseltecek. Beğenilen, başarılarıyla takdir gören bir konumda olacaksınız. Ayın son haftası, 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay ile birlikte özellikle ev ve aile konularında bazı olaylar açığa çıkabilir. Yapmanız gerekenleri karşınızda bulabilirsiniz. Şartlar özel hayatınızla daha fazla haşır neşir olmanızı gerektirebilir. Aile içinde istekleri görmezden gelmeyin, herkesin gönlüne göre uygun yolu bulmaya çalışın. Bir süredir evde sizi rahatsız eden bir konu varsa bunu paylaşın. 

Yengeç

Bu ay paylaşımlar öne çıkıyor. En sevdiğinizle, partnerinizle olan konuşmalarınız, fikir alışverişlerinizde tatminsiz olabilirsiniz. Karşıdaki kişiyle hem maddi hem de manevi konularda uyumlu olmamanız sizi rahatsız edebilir. En nihayetinde ay sonuna kadar biraz beklemeniz ve uzlaşımda olmadığınız konuları ay sonunda ele almanızda fayda var. Aynı şekilde işyerinde bir ortağınız varsa fikir ayrılıkları canınızı bir parça sıkabilir. Ortak bir yatırıma girmeye hevesli olsanız da Şubat ayı bunun için pek uygun görünmüyor. Şubat sonuna dek ortak yatırım kararlarını askıya almanızda fayda var. bazı bilgiler eksik olabilir. 26 Şubat günü Balık burcuna geçen Venüs, su elementi olan Yengeç burçları üzerinde doğru etkiyi de yaratacaktır. Bu tarihten sonra medya projeleri, yurt dışı konular gündeminizde olacak. yabancı bir dil öğrenmek, yabancılarla iş yapmak için oldukça güzel zamanlar geliyor. Kendinizi geliştirmek, ufkunuzu açmak için çeşitli programlara başlayabilirsiniz. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay, ayın son haftası etkili olacak. iletişim projelerini hızlandırabilirsiniz. Müşteri teklifleri vermek, sahaya çıkmak, görüşmeler yapmak ve sözleşmeler üzerine çalışmak için harika bir hafta. Ürün lansmanlarını, önemli e-postaları bu hafta ön plana alabilirsiniz. Sosyal medyada etkili olabileceğiniz, yazılı ve sözlü projelerde harikalar yaratacağınız güzel bir Dolunay sizi destekleyecek. 

Aslan

Ay boyunca ikili ilişkiler öne çıkıyor. Hem özel hem de iş hayatınızda yakın olduğunuz kimselerle olan ilişkilerinizi düzenleme ihtiyacı içindesiniz. Çok değer verdiğiniz, çok sevdiğiniz bu insanların size olan tavırları biraz değişebilir. Bilerek veya bilmeyerek size verdikleri bazı bilgiler hatalı, eksik olabilir. Fazla iddialı ve bilmiş tavırları tolore etmek istemeyeceksiniz. Bu kişilerle gergin saatler yaşayacağınıza polemiğe girmemekte fayda var. egoyu bir kenara bırakın. Özel hayatınızdaki partnerinizin kendi işleriyle ilgili kafası karışık olabilir. Bu da sizin ilişkinize olumsuz şekilde yansıyabilir. Diğer taraftan uzun zaman önce birlikte çalıştığınız bir çalışma arkadaşınız ile yine bir araya gelme fırsatı da yakalamanız söz konusu. Bu ayın 24’üne dek size verilen sözlere, iş tekliflerine fazla güvenmeyin. Bazı sözler sonradan geri çekilebilir. 26 Şubat tarihinden itibaren birkaç hafta boyunca iyicil gezegen Venüs sayesinde başkalarından gelecek maddi ve manevi desteklere açık olun. Eşiniz veya ortağınızla güzel bir yatırım yapabilir, oldukça bereketli projelere ortak olarak girebilirsiniz. Venüs’ün bu konumu romantizme de vurgu yapıyor. 

Başak

Bu ay günlük hayatınız oldukça tempolu. Çalıştığınız yer, ofis, ekip arkadaşlarınız ön plana çıkıyor. Eğer bir süredir pandemiden dolayı ara verdiyseniz bu ay tekrar işe ofise gitmeye başlayabilirsiniz. Size verilen görevleri, işi oldukça sevecek, üzerinde çalışmaktan keyif alacaksınız. Ancak bunun yanında 21 Şubat gününe dek bu alanda geri harekette olan Merkür işleri biraz karıştırabilir. Bu karışıklık ofis ortamına, alınacak günlük kararlara da yansıyabilir. Planladığınız şekilde yürümeyen işler, gecikmeler canınızı sıkmasın. Büyük projeler içindesiniz, ancak işlerin Mart ayına sarkmasına izin verin. Geçmişte size bağlı kişiler tekrar sizinle çalışmak isteyebilir. Onlara ikinci bir şans vermekten çekinmeyin. Büyük bir karışıklığın üstesinden geldiğinizi anladığınızda ayın 24’ü olacak. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay ise ayın son haftasında etkili olacak. Tüm burçlardan çok sizin için etkili olacak bu Dolunay Başak burcunda gerçekleşiyor. Hayatınızdaki tüm gidişatı net olarak görmeniz mümkün. Her şey apaçık gözünüzün önünde olacak. Özel hayatınız, iş hayatınız, aileniz, kendi istekleriniz, hedefleriniz…İşte tüm bu alanlarda önemli kararlar sizi bekliyor. Karar almanız ve netleşmeniz işleri rahatlatacaktır. 

Terazi

Rahat akan bir aya hoşgeldiniz. Her ne kadar iletişim gezegeni Merkür geri harekette olsa da yaratıcılık alanında büyük gelişmeler sizi bekliyor. Bir süredir bıraktığınız ilgi alanlarınıza, size keyif veren konulara geri dönebilirsiniz. Bu ay eskiden çok aşık olduğunuz biri ile yeniden karşılaşma zamanı. Nasıl hareket edeceğiniz tamamen size kalmış. Spekülatif konulardan uzak durmanız, şans oyunlarını bir süreliğine bırakmanız yerinde olacaktır. Eğitim vermeden, sunum yapmadan önce söyleyeceklerinizi birkaç kere kontrol edin. Bunların dışında hayattan daha fazla keyif alacağınız, kendinizi seveceğiniz günler içindesiniz. 11 Şubat sonrası karşınıza özel ilgi duyacağınız biri çıkabilir. 26 Şubat sonrası işyeri, ofis ortamında severek yapacağınız işler sizi bekliyor. Ofisinizi veya ev-ofisinizi bu tarihten sonra güzelleştirmek için birşeyler yapın. Çiçekler, müzik ve kokular buna yardımcı olabilir. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay sırasında içsel olarak hissettiğiniz endişe ve kaygıları gülüp geçin. Onları hayatınıza sokmayın. Sonradan bu olumsuz duyguların gereksiz olduklarını anlayacaksınız. 24 Şubat sonrası Merkür’ün düzelmesi ile aşk ve yaratıcılık konularında oldukça güzel günler sizi bekliyor. 

Akrep

Ev dışında çalışıyor olsanız da bu ay evle ilgili konular ağır basıyor. Pek çok gezegenin özel hayatınıza vurgu yapması eve odaklanmanızı sağlayacak. Bu ay ajandanızda özel hayatınıza yer açın. Aile içindeki düzen, ailenizde beraber yaşadığınız kişilerin fikirleri, birlikteliğiniz ve uyum konularında kafalarınız karışık olabilir. Bazı kararlar vermek isterken aceleci olmayın. Evde yapacağınız değişiklikler kalıcı olursa sonradan vazgeçmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle kararlarınızda açık kapı bırakmaya çalışın. 22 Şubat sonrası alacağınız kararlar herkes için daha sağlıklı, daha uygun olacaktır. 26 Şubat sonrası Venüs’ün burç değiştirmesi ile oldukça rahatlıyorsunuz. Daha keyifli, yaratıcı, kendinizi ifade edebilmenizin kolay olacağı ortamlar hazır. Aşk, eğlence, sosyal flörtler sizi bekliyor. Bu dönemde başkalarına şifa verebilir, onları ruhsal olarak iyileştirebilirsiniz. Empati yeteneğiniz ve anlayışınız sayesinde etrafınızdakilere iyi geleceksiniz. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay öncesindeki birkaç gün etkili olacak. yılın son haftasında sosyal çevrenizdeki olaylar önem kazanıyor. İdeallerinizi destekleyen mesleki gruplardan davetler alabilir, onlarla bir arada oldukça güzel ve verimli zaman geçirebilirsiniz. Dostluklar aşka dönüşebilir. 

Yay

İletişimle ilgili büyük projelerin geliştiği bir aya giriyorsunuz. Yazılı ve sözlü iletişim sizin için hiç bu kadar ön planda olmamıştı. Bir kitap, bir tez, bir müşteri teklifi üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Sosyal medya projelerine girişmiş, reklamcılıkla ilgili bir konuda çalışmaya başlamış da olabilirsiniz. İşte tüm bunlarla ilgili işler yolunda giderken Merkür gerilemesiyle bazı yavaşlamalar söz konusu olabilir. 3 günde yapmayı planladığınız bir şey sarkabilir. Bu nedenle özellikle 22 Şubat’a dek tüm anlaşmaları, yazılı mesajları birkaç kere kontrol etmenizde fayda var. Bugüne kadar yazdığınız veya üzerinde çalıştığınız metinlerin üstünden geçmeniz, orada bulunan hataları kolayca yakalamanızı sağlayacaktır. Güzel ve ses getiren, başarılı işlerin içine girdiniz. Bu projeleri en erken Mart ayında bitirmeyi hedeflediğinizde oldukça rahatlayacaksınız. İş gezileri, seyahatler, yazışmalar, e-postalar konularında aceleci olmayın. Kendi işinizi yapıyorsanız eski müşterilerinize ulaşmanın en iyi zamanı Şubat ayıdır. 26 Şubat sonrası haftalarca özel hayatınızı keyiflendirecek olan Venüs Balık burcunda olacak. Bu konum uzun bir zaman evde rahat edeceğinizi vurguluyor. Aile içi huzur, mutluluk ve sevgi ortamı size huzur verecektir. Mümkünse 26 Şubat sonrası evden çalışmaya bakın. Eve yeni eşyalar almak içinde doğru zaman bu tarihten sonraki günler olacak. 27 Şubat günü gerçekleşen Dolunay iş hayatınızla ilgili bazı kararları gündeme getiriyor. İş görüşmeleri, bekliyorsanız görev değişiklikleri kapınızda olacak. Karar ise size kalmış.

Oğlak

Bu yıl paranızı doğru yere şekilde harcamak, fazla tüketimden kaçınmak üzerine planlar yapıyorsunuz. Maddi birikimleriniz bu yıl daha da önem kazandı. Paranızın, bankadaki hesabınızın peşine düşün. Aynı zamanda ev değişiklikleri, özel hayatınızda da hareketlilik gerçekleşiyor. Evle ilgili harcamalar veya aile düzeninin gerektirdiği bazı masraflar yüzünden bütçenizi aşan alışverişler yapıyor olabilirsiniz. Aldıklarınızın geri verilebilir olmasına veya Şubat ayında pek bir şey almamaya özen gösterin. Yaptığınız harcamalardan sonradan pişman olmamak için biraz zamana ihtiyacınız var. Büyük harcama gerektiren konularda daha temkinli hareket etmeye çalışın. Birilerine daha eskiden verdiğiniz borçları bu ay geri isteyebilirsiniz. İhtiyacınız olduğunu söylemeniz durumunda karşıdaki kişilerden para gelecektir. 26 Şubat günü burç değiştiren Venüs, yakın çevrenizle olan iletişiminizi kuvvetlendiriyor. Arkadaşlar, komşular ve kardeşlerinizle aranızın çok daha iyi olduğunu göreceksiniz. 27 Şubat haftası, Başak burcundaki Dolunay ile birlikte yurt dışı bağlantılı projeler ortaya çıkıyor. Bir yerlerde çalışmanız, bazı işler yapmanız mümkün. Sizi seven ve destekleyen kişilerden dolayı şanslısınız. Güzel bir seyahat planlayabilirsiniz. 

Kova

Tüm yıl boyunca hem şans hem de sorumluluklarla iç içe geçen fırsatların kapınızı çalacağı doğrudur. Kova burçları 2021 yılında belki de en mükemmel eserlerini yaratacaklar. İşte şimdi bu dönüşüm sürecini biraz yavaşlatmanın zamanıdır. 21 Şubat gününe dek iletişim, zihinsel aktiviteler ve ulaşımla bağlantılı olan Merkür geri harekette olacak. Üstelik bu geri hareket Kova burcunda gerçekleşecek. Düşündüklerinize, konuştuklarınıza özen göstermeniz, özellikle iddialaşmadan ve geçimsizliklerden uzak durmanız bu ay oldukça önemli olacak. Fikirlerinizde sabit olmayı, ‘ben bilirim’ demeyi bir aylığına kenara bırakın. Her zaman entelektüel kapasiteniz çok yüksektir. Ancak bu ay bazı şeyleri doğru hatırlamayabilir, eksik veya yanlış bir bilgi verebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projelerde yavaşlamalar olması doğaldır. Çalışmalarınızı kontrol etmeniz çok işe yarayacaktır. Bu ay evin içinde, aile düzeninizle ilgili karşınıza çıkan bazı olaylar sizi şaşırtabilir. Olayları büyütmeden alttan almaya bakın. 21 Şubat sonrası daha doğru bir akılla tekrar olaylara baktığınızda kararlarınızda yanılma olasılığınız da oldukça düşük olacaktır. 26 Şubat sonrasında birkaç hafta boyunca maddi birikimlerinizin arttığınız, zam-ikramiye-prim gibi ek ödemelerin geldiğiniz görebilirsiniz. 27 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay ortağınız veya eşinizle önemli bir yatırıma gireceğinizi müjdeliyor.

Balık

Sosyal anlamda oldukça hareketli bir aya giriyorsunuz. İş gezileri, ufak şehir içi ve dışı seyahatler size bereketli gelecektir. Kontrol edemediğiniz olaylar karşısında kendinizi yormayın, kendinize eziyet etmeyin. Belki de asla gerçekleşmeyecek bazı olasılıklar yüzünden kaygı duymanıza gerek yok. Geri hareketteki Merkür, 20 Şubat’a dek aslı astarı olmayan bazı endişelerinizin rüyalarınızı da etkileyebileceğini işaret ediyor. 26 Şubat sonrasında iyicil gezegen Venüs’ün Balık burcunda geçmesi işleri rahatlatacak. Güzellik, estetik, uyum ve barışla bağlantılı olan Venüs size adeta şiirsel günler getiriyor. Kendiniz daha çekici, beğenilen biri olarak hissedebilir, çevrenizle olan iletişiminizde sevgiyi önceliğe alabilirsiniz. Venüs’ün Balık burcunda olacağı birkaç hafta boyunca sanat, müzik, güzel kokular ve esteki olan her şeyi hayatınıza sokun. Platonik aşklar, romantizm yakınınızdayken bir şeyler yazmayı da deneyin. 27 Şubat günü Balık-Başak karşıtlığında gerçekleşecek Dolunay ilişkilerinizi aydınlatıyor. Bir ilişki başlayabilir. Ya da mevcut ilişkinizde bazı konuları onarabilir, daha sevgi dolu bir döneme geçebilirsiniz. Aşk anahtar kelime. Hayatınıza girdiği anda tüm alanlara ışık verecektir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?