Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Temmuz’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Temmuz 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Tutulmalar hayatımızı etkiliyor. 28 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması kariyerinizde gerçek niyetinizi ortaya koymanızı bekliyor. Ama önce diğer gelişmelerden söz edelim. Ay boyunca yönetici gezegeniniz Mars’ın geri hareketi, zaman zaman istemeden de olsa iç çevresinde, dostlar arasında geri durmanıza, kendinizi frenlemenize sebep olabilir. Dostlardan gelen eleştiriler, görüş farklılıkları, kendinizi daha çok savunmada hissetmenize yol açabilir. 13 Temmuz sonrasındaki Yeniay eviniz ve ailenizle bağlantılı gelişmeleri gösteriyor. Bu tarihten sonra evin düzenini değiştirmek, yeni şeyler almak veya taşınmak için birkaç gün çok uygun. Aile içinde herkesin memnun olacağı oy Birliği ile bazı küçük kararlar alın. Değişiklikler yapın. 10 Temmuz sonrası işyerinde çok daha üretken, keyifli ve pratiksiniz. Çalışmaktan keyif aldığınız birkaç hafta başlıyor. Gelelim tutulmaya. 18 Temmuz sonrasında kendini daha fazla hissettirecek etkileriyle tutulma iş hayatınızdaki dönüşümde rol oynuyor. Herşey düşündüğünüzden daha hızlı gelişebilir. 25 Temmuz sonrası eski aşklar tekrar kapınızı çalabilir. Bu tarihten sonra 3 hafta boyunca eğitim, sahne sanatları ve tatillerle ilgili temkinli olmaya bakın.

Boğa

Ay tutulması bu aya damgasını vuruyor. Bazı kişiler için soru işaretleri yaratan bu dönem size iyi gelecek. Kariyerinizle ilgili kendinizi geliştirme konularında bir süredir aklınızdan geçenleri gerçeğe dönüştürmek için şartlar hazırlanıyor. Yeter ki siz ısrar edin ve istediğiniz yönde adımlar atın. Herşeyin iyi yönde gittiği bu dönemde, karşınızdaki kişilerden de hem iş hem özel hayatınızda destek görüşüyorsunuz. 10 Temmuz sonrası aşk ve yaratıcılık yönünüzü etkileyen Venüs, size ilham kaynağı olacak. Size keyif veren, mutlu eden yerlere gidin. Güzel ve sevdiğiniz kokular kullanın. En sevdiğiniz yemekleri masanızdan eksik etmeyin. Yaşam sevinciyle birlikte hayatınızda canlanacak gelişmeler var. Ay boyunca atılım gezegeni Mars kariyer alanınızda geri harekette olacak. Daha önce size teklif edilen işler tekrar gündeme gelebilir. O çok istediğiniz iş veya şirketle ilgili gelişmeler ise biraz bekleyebilir. 25 Temmuz sonrası 3 hafta boyunca Merkür geri hareketi özel hayatınızla yakından ilgili. Ev değişikliği, taşınma, eşya alma veya aile düzeniyle ilgili yeni kararlar verme konularında temkinli olun. Sular durulana kadar gerçekleri tam olarak görmeniz güç. 13 Temmuz günü oluşacak yeniay, bir iki hafta boyunca size her türlü iletişim ve sözleşmenin yolunu açıyor.

İkizler

10 Temmuz günü sonrasında birkaç hafta boyunca ev ve aile alanında büyük rahatlık göze çarpıyor. Evde olmaktan, aile içinde geçirilen zamandan keyif alacaksınız. Venüs, istediğiniz zaman evden çalışmanızı da öneriyor. Hobilerinizle uğraşabilir, sevdiğiniz insanları evde ağırlayabilirsiniz. 13 Temmuz günü gerçekleşecek yeniay ise para konularına dikkat çekiyor. Bu tarihten önceki bir iki gün boyunca para kayıpları, düşünmeden harcanan birikimler sözkonusu olabilir. Yeniay sonrasında ise kazanç kapılarınız artıyor. Birikimlerinizi artırmak, daha fazla kazanmak için yeni iş modelleri bulabilirsiniz. Prim, ikramiye gibi yardımlar gelebilir. Ay boyunca geri harekette olan Mars, yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız bazı gecikmeler yaşayabileceğinizi gösteriyor. Eğitim, akademik ortam, reklam, iletişim alanlarında görev yapıyorsanız, beklediğiniz sonuçların alınması geçilebilir. Hatta bu konularla ilgili istekleriniz sizden uzaklaşıyor gibi görünebilir. Biraz zamana ihtiyacınız var. Diğer taraftan 27 Temmuz günü gerçekleşecek tutulma 10 gün boyunca ortaklaşa paylaşımlarla ilgili hızlı kararlar demek. Eşiniz veya ortağınızla birlikte yatırımlar yapmanız olası. İyiyi bulmaya çalışın.

Yengeç

Bu ay pek çok gezegenin sizin burcunuzda olması gözlerin üzerinizde olduğunu ifade ediyor. Sizi seven ve size yakın olan herkesin desteğini alıyorsunuz. Her ne kadar dış dünyada soğuk ve mesafeli İlişkiler yaşasanız da özellikle yakınlarınız sizi mutlu edecek. 10 Temmuz günü Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay pek çok alanda beyaz bir sayfa açmanızı da sağlayacak. Hedeflediğiniz herşeyi bu tarihten sonra yapmaya başlayın. En azından adım atın. Çok hızlı gitmeseniz de niyetinizi netleştirmeniz harika olur. Spor yapmak, yemek kursuna yazılmak, o çok istediğiniz işe başvuru yapmak, ailenizle farklı bir hayata başlamak bile düşünebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor. 25 Temmuz günü geri harekete geçecek Merkür 3 hafta boyunca iç dünyanızın biraz karışmasına sebep olabilir. Korku, endişe ve kaygıların hiç kimseye fayda sağlamadığını, kimseyi korunamadığını unutmayın. 27 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması şahsi birikimlerinizi artırırken, eskiden kalma bir paranın veya miras Yolu ile gelen bir varlığın habercisi olabilir. Bu konuda hedeflediğinizden daha az para elde etmeniz sözkonusu olsa da yetinmeye çalışın.

Aslan

Ayın ilk yarısı daha sakin ve sıradan gibi görünse de ay sonuna doğru Ay tutulması etkisi ile hayatınız canlanıyor. Aslan - Kova burcu karşıtlığında 27 Temmuz günü gerçekleşecek tutulma, etkilerini 10 gün önceden hissettirecek. Sizin hayata daha fazla tutunmanızı, isteklerinize hayallerinize daha fazla yaklaşmanızı sağlayacak bu günlerde yaşam enerjinizi yüksek tutun. İlişkilerinize, karşınızdaki insanlara değil kendinize güvenin. Dış referanslı olmayın. İçinizden geldiği şekilde davrandığınızda herşey yolunda diye düşünün. Karşıdaki kimselerin istemeden de olsa sizi yanıltma, eksik bilgi verme, fazlaca eleştirme gibi eğilimleri olabilir. Hiç kulak asmayın. Tutulma aynı zamanda işyerinde ve özel hayatınızda en yakınlarınızın da hayatına dokunacak. Onların yaşantısındaki yeni gelişmelere de tanık olacaksınız. 10 Temmuz sonrasında birkaç hafta boyunca iyilik gezegen Venüs’ün nimetlerini almanız mümkün. Özellikle parasal anlamdaki olumlu gelişmeler, kazancınızı bir miktar artıracaktır. Bu dönemde ikramiye, prim ve benzeri gelirlerin gelmesini bekleyebilirsiniz. Para istemek, karşıdaki kişileri para anlamında ikna etmek bu dönemde sizin için daha kolay. Ay boyunca tam karşıt burcunuzda geri harekette olan Mars, sizi sıkıştırmak zorlamak isteyenlerin bunu başaramayacağını vurguluyor. Yine de ortaklık gibi konularda temkinli olun.

Başak

Sosyal hayat, iş çevresi, dostlar ve gruplarla ilgili olumlu geçecek bir ay sizi bekliyor. Özellikle 10 Temmuz sonrasında güzellik, uyum ve iyi İlişkileri sembolize eden Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile birlikte herkes tarafından beğenilmek, çekici görülmek sizin için daha fazla mümkün. Bu dönemde iş görüşmelerinizi hızlandırın. Karşı tarafı ikna etmeniz, müzakarelerde istediğinizi almanız mümkün. Venüs burcunuzdan geçerken fiziksel görüntünüzü de iyi etkiliyor. Güzel sanatsal fotoğraflar çektirmenin, davetlere katılmanın tam sırası. Dünya için, insanlık adına etkili ve sonuca yönelik planlar yapabilir, ihtiyacı olanlara yardım elinizi uzatabilirsiniz. Ay boyunca geri harekette olan Mars, günlük hayatınızı biraz etkileyebilir. Bitecek diye düşündüğünüz işler zamanında bitmezken, kendinizi angaryaların arasında bulabilirsiniz. Sağlığınıza ve özellikle norolojik açından bedeninize özen gösterin. Havadar yerlerde olmak, iyi nefes almak, hatta rüzgarlı yerlerde gezmek size iyi gelebilir. Ay sonunda gerçekleşecek Ay tutulması işyeriniz, yaptıklarınız, elinizdeki işlerle yakından ilgili. Sağlığınızı etkileyen her türlü sorundan uzak durun. Telaş ve acelecilik işleri hızlandıracağına yavaşlatır. Bu nedenle gerginlik ve endişelerden uzaklaşın. Kendi kendinize bahaneler üretmek yerine gerçekçi olun.

Terazi

13 Temmuz tarihinde gerçekleşecek Yeniay iş hayatınızla ilgili. Size yön gösteren nitelikte. Bu tarihten sonra büyük projeler sizi bekliyor olabilir. Yeniay ile birlikte iş tekliflerini, yeni görevleri alabilirsiniz. Sizi seven ve yanınızdan ayrılmayan iş arkadaşlarınızın sayesinde başarılı da olacaksınız. Bu yeniay, sizi uzaktan bilenlerin de duyabilecekleri gelişmeleri getirebilir. Ünvanınız, kariyeriniz değişebilir. 25 Temmuz sonrası 3 hafta boyunca geri harekette olan Merkür pek çoğumuzun bildiği gibi iletişim ve ulaşım konularını sembolize ediyor. Dostlar, iş çevresi, katıldığınız idealist grupları düşündüğünüzde, buralarla ilgili iletişim kazalarına açık durumlar var. Yanlış anlaşılmalar, alınganlıklar, ego savaşları ve özellikle boş yere gurur yapma konularına hiç girmeyin. Bunu yapan kişilerden de köşe bucak kaçın. Bazı kişiler size belli konularda söz verebilir. Bu kişilere bel bağlamayın. Eylül ayına herşey değişebilir, farklı gelişmeler o sözleri geçersiz kılabilir. 27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması ise ayın pek çok kişi için en önemli gökyüzü olayı. Tutulma pek çok konuyu ortaya çıkarma, açığa kavuşturmakta olacak. 10 gün boyunca etkilerini daha güçlü hissedeceğimiz bu transit kararlarımızı etkileyecek. Yaratıcılığınız, kendinize güveniniz üst boyuttayken eserlerinizi ortaya çıkarın. Başkalarıyla paylaşın. Eleştiriler ve takdirler umurunuzda olmasın. İlgi alanlarınıza odaklanın. Aşk, eğer yalnızsanız kapınızı hızlıca çalabilir. Varsa çocuklarla ilgili gelişmeler sizi mutlu ederken, tam da ideallerinize uymayabilir.

Akrep

Genel anlamda ayın ilk yarısında yumuşak ve iyi etkiler içeren gökyüzü, daha sonra tutulmalarla hızlanmanızı sağlayacak. 10 Temmuz tarihinden sonra birkaç hafta boyunca Venüs’ün iyilik etkisi ile topluluklar içinde sevilen, sayılan ve istenen bir kişi olduğunuzu hatırlayacaksınız. Uyum, barış ve güzellik konularını sembolize eden Venüs, bu geçişinde size yeni dostluklar kazandırabilir. Hem özel hem de işhayatında davetleri kaçırmayın, sosyal ortamlarda yer alın. Sizin de keyif alacağınız ilişkiler ufkunuzu açacak pek çok fırsat sunuyor. 13 Temmuz günü gerçekleşecek Yengeç burcunda Yeniay sayesinde büyük düşüneceğiniz kapılar açılıyor. Kişisel gelişim, öğrenme gelişim fırsatlarının yanında, yabancılarla tanışıklık, iyi ilişkiler, yurt dışı işleri de göze çarpıyor. Size gelen tekliflerin bir kısmı, üst konumdaki saygın kişilerden olacaktır. 25 Temmuz günü 3 haftalığına geri harekette olacak Merkür ünvanınız, kartvizitinizle ilgili. Belki çok istediğiniz göreve gelmeniz düşündüğünüzden daha geç olabilir. Belki de yanlış anlaşılmalar, farklı hayat görüşleri kariyerinizi etkileyecek. Kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. İtibarınız ve kişisel imajınızın geçici bir şekilde belirsizlik kazandığı bu sürede esnek olmaya çalışın. Eylül ayında raylar yerli yerine oturacaktır. Ayın son haftası gerçekleşecek tutulma ev ve aile konularında harekete geçmenizi sağlayacak. Yanlış karar vermemek için iyice herşeyi hesaplayın, çok acele etmeyin.

Yay

10 Temmuz günü gerçekleşecek bir gökyüzü hareketi kariyerinize de olumlu yansıyor. Venüs’ün iş hayatınızla ilgili transiti, birkaç hafta boyunca iş tekliflerinin gelebileceğini gösteriyor. Kişisel imajınız, itibarınız bu sayede artıyor. Güzellik, uyum, barış ve estetik konularını sembolize eden Venüs, tanınırlığı artıracaktır. İşle ilgili minik ödüller, takdirler bekleyin. 13 Temmuz günü oluşan yeniay, ortağınız veya eşinizle yepyeni bir yatırıma girebileceğinizi vurguluyor. Paranızı birleştirip ileriye dönük para koymanız mümkün. Kimin ne kadar parası varsa o kadarını koymasında hiçbir mahsur yok. 25 Temmuz sonrasında 3 hafta boyunca iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür geri harekette olacak. dünyadan bakıldığında göreceli olarak geri gidiyormuş gibi görünen gezegenlerin sembolize ettiği konularda kısıtlanma yaşanır. Yurt dışı, yabancılar konular, reklam, iletişim ve akademik gelişmelerle ilgili olarak sizi sınırlayan koşullar oluşabilir. Seyahate çıkmayı, uzaklara gitmeyi planlıyorsanız tedbirinizi elden bırakmayın. İhmalkarlık ve unutkanlıklara karşı önlem alın. 27 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması etkisini özellikle 10 gün sürdürecek. Dostlarla aranızı bozmamaya, geleceğe yine dört elle sıkı sıkı tutunmaya özen gösterin. Bu dönemde sosyal anlamda kısıtlanmış olma duygusunu aşmak için çalışın. Aslında tamamen özgür olduğunuzu hatırlayın. Şimdiye dek yaptıklarınızı anlatmaktan, kendinizi ifade etmekten çekinmeyin.

Oğlak

İlişkilerinizin ön plana çıktığı bir ay içindesiniz. Eskisinden daha disiplinli, belki daha katı olmanız karşı tarafı şaşırtabilir. Şu bir gerçek ki sizin değişiminize çevrenizdekiler uyum sağlamak durumunda. İstediğiniz gibi bir insan olun, çevrenizden gelen eleştirilere kulak asmayın. 13 Temmuz günü oluşan dolunaydan hemen önceki bir iki gün boyunca bazı kişileri hayatınızdan çıkarmak da isteyebilirsiniz. Yeniay sonrasında ise, size güç ve sevgi verecek tanışıklıklar için hazır olun. Destek alacağınız kişiler hayatınıza giriyor. 10 Temmuz sonrasında burç değiştiren Venüs, birkaç hafta boyunca yabancılarla olan ilişkilerinizi, yurt dışı işleri ve seyahatleri kolaylaştıracak yönde. Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak keşifler, eğitimler sözkonusu. Üst konumdaki kişilerden, akademisyenlerden destek var. 25 Temmuz sonrası 3 hafta boyunca geri harekette olacak Merkür maddi ve manevi paylaşımlarınızla ilgili kafanızı biraz karıştırabilir. Sevdiğiniz kişilerle ego savaşlarına girmeyin, hiçbirşeyi gurur yapmayın. Mal paylaşımları, miras konularında belirsizlikler olabilir. Ortak yatırımlarınızda karar almak için daha iyi analiz yapın. 28 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması öncesinde ve sonrasında toplam 10 gün etkili olacak. Şimdilerde sizin için değerli olmayan eşyaları, sahip olduğunuz şeyleri elden çıkarın. Birilerine borç para vermek ya da yardımda bulunmak için iyi zamanlar. Cebinizdeki paranın derdine düşmediğinizde işler Eylül ayında rayına girecektir.

Kova

Ay boyunca geri harekette olan Mars Kova burcunda. Düşündüğünüz, planladığınız atılımlar, hedeflerinize yönelik çalışmalar biraz aksayanlar. Düşündüğünüz hızda ilerleyemeyebilirsiniz. İsteklerinizin net olmaması, hayata dair hedeflerinizin karışıklığı sözkonusu. Fiziksel aktivitelerde, spor yaparken kendinizi gereğinden fazla yormayın. Bu ay iş değiştirmek, yeni bir projeye başlamak için pek uygun görünmüyor. Eskide yarım kalmış projelerinizi, ideallerinizi ise tekrar canlandırabilirsiniz. Estetik operasyonlar, ameliyatları ise zorunlu olmadığınız sürece Eylül ayına bırakın. 25 Temmuz sonrası geri harekete geçecek Merkür tam karşıt burcunuzda olacak. 3 hafta boyunca ilişkilerinizde fazla iddialı olmayın, gereksiz tartışmalar ve ‘bilirkişi’ tavırları olayları gerebilir. Ego’su kuvvetli kişilerden biraz uzak durun. Bu 3 hafta boyunca işlerle ilgili aldığınız bilgiler karşınızdaki kişiler tarafından yanlış veya eksik verilebilir. İyiniyetli olsa da sizi yanıltacak ifadeler kullanabilirler. Bu nedenle başka yerlerden bilgileri kontrol etmenizde fayda var. 28 Temmuz Ay tutulması Kova burcunda gerçekleşecek. Tutulmalarda herşey hızlanır. Özellikle bir hafta önceden başlayan etkilerle hayatınızda bazı olaylar açığa çıkar. Düşündüğünüz, söylediğiniz, yaptığınız herşey etkisini gösterir. İlişkilerinizi masaya yatırma zamanınız geldi. İyi gitmeyen herşeyi konuşun, ertelemeyin. Sonsuz seçeceğiniz olduğunu şakın unutmayın. Kısaca Temmuz ayı değişimin ayak sesleri demek sizin için.

Balık

Bu ayın ilk günleri aşk, yaratıcılık, Tanrısal yeteneklerinizin açık olduğu güzel günler içeriyor. Sezgilerinizin sizi yönlendirmesine izin verin. İçinizden gelenleri yapmak, gelmeyenleri ise nazikçe reddetmek uygun olacaktır. Keyifli olan ne varsa hayatınızda bir bir yazın. Başkalarının beklentilerini değil, kendi istediklerinizi ortaya koyun. Bırakın işyerindeki en sıkıcı bulduğunuz işleri başkaları yapsın. Siz ise en sevdiğiniz taraflara daha fazla zaman ayırın. 10 Temmuz sonrası karşıt burcunuza geçen Venüs, ilişkilerinize yumuşama getiriyor. Sizi düşünen, iyiliğinizi isteyen kişilerle birlikte çalışma fırsatı yakalayacaksınız. Sevdiğiniz kimsenin hayatında olumlu gelişmeler bekleyin. Venüs’ün bu konumu, aynı zamanda danışman, hukukçu ve doktorlardan da fayda göreceğinizi gösteriyor. 13 Temmuz günü gerçekleşen Yeniay sonrası yaratıcılığınızı canlandıracak yepyeni hobilere, ilgi alanlarına girebilirsiniz. Sizi mutlu edecek konuları keşfetmeye çalışın. Yalnızsanız yeni bir aşk doğabilir. Bu tarihten sonra yeni bir yere tatile gitmek de iyi fikir görünüyor. Hayata olan inancınız artıyor. 25 Temmuz günü 3 haftalığına geri harekete geçecek olan iletişim gezegeni Merkür günlük işlerinizde temkinli olmanızı gerektirebilir. Yanlış anlaşılmalara, kaybettiğiniz e-postalara dikkat edin. Aynı zamanda ağır yemeklerden, aşırı proteinden uzak durun. Teslim tarihlerini verirken kendinize tolerans tanıtın, herzamankinden birkaç gün sonraya tarih verin. 28 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulmasından birkaç gün önce günlük çalışmalarınız, ofis hayatınızda değişiklikler olabilir. Yeni işler gelebilir, eskide yarım kalmış projeler canlanabilir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?