Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Temmuz'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Temmuz 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Çok heyecanlı, atak ve güçlü olduğunuzu hissettiğiniz bir döneme girdiniz. Fiziksel enerjinizi doğru yönde kullanmanız önemli. Bu sene sonuna dek atılım, güç, mücadele özelliklerini artıran gezegen Mars Koç burcunda yer alacak. Fiziksel hareketlilik, düzenli spor adeta terapi gibi gelecektir. Bireysel veya ikili yapılan sporlar size daha uygun. Aklınıza estiğinde çıkıp yürümek, kulaklıklar bir şeyler dinlerken koşmak mucizeler yaratabilir. Fazla durağan kalmak fiziksel enerjinizin birikmesiyle bağlantılı ufak öfke patlamalarını akla getiriyor. Ay boyunca kariyerinizde önemli gelişmeler söz konusu. Ayın ilk 10 günü Ay tutulması etkisi ile iş hayatınızdaki değişikliklerle evdeki karışıklıklar da ekleniyor. İki üç ay etkisi sürecek olan bu tutulmanın evde yanlış anlaşılmalara neden olmasını önleyin. Beklediğiniz haberleri 3-8 Temmuz arasında almanız mümkün. Taşınmak mı evi yenilemek mi? Yeni bir iş mi yoksa beklemek mi? Özel hayat ve iş hayatınızı paralel düşünmeniz gerekiyor. Heyecanla vereceğiniz bazı kararlardan sonradan geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle 14 Temmuz sonrasına önemli toplantılarınızı planlayın. 20 Temmuz günü Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay sonrasında evinizle ilgili her şeyi yenileyebilirsiniz. Taşınabilir, eşyaları yenileyebilirsiniz. Eve yeni birilerinin gelmesi de mümkün.

Boğa

Şartların sizi desteklediği bir ay başlıyor. 5 Temmuz günü gerçekleşen Güneş tutulması kişisel gelişim imkanları getiriyor. Yurt dışı bağlantılı, uzaklardaki kişilerle iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında uzun soluklu akademik öğrenim imkanları karşınıza çıkabilir. Otoriter, ciddi ve mesafeli yabancı kişilerden destek görebilirsiniz. Medya, basın yayın, reklamcılık gibi konular ortaya çıkabilir. Bu dönemde iletişim ve sözleşmelerle ilgili dikkatli olmanızda fayda var. Araştırmalar, yazılar, duyurular, e-postalar, hatta whatsapp mesajları bile özen istiyor. İstemeden ilgisiz kişilere uygun olmayan içerikleri gönderebilir, iletişim kazaları yaşayabilirsiniz. Konuşmalarınızın da yanlış anlaşılmamasına dikkat edin. 14 Temmuz sonrası imzalar ve el sıkışmalar konusunda rahat bir dönem başlıyor. Aynı tarih sonrasında iş gezileri, müşteri ziyaretleri de sizin için oldukça uygun. Ay boyunca Koç burcundaki Mars etkisi ile kendi gücünüzü tam olarak hissedemeyebilirsiniz. Hedef koymak, ne istediğinizi bilmek de zorlaşabilir. Bol bol hayal kurun ve kendi içinizde gelecek planları yapın. 20 Temmuz sonrası işler rayına giriyor ve harika bir yeni ay ile yakın çevrenizde yenilikler başlıyor. Yeni bir kursa katılıp yepyeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bir beceri edinin. Hiç gitmediğiniz yakın çevredeki yerleri ziyaret edin.

İkizler

: Ay boyunca ve hatta bu yılın sonuna dek iş çevresinde oldukça büyük hareketlilik yaşıyorsunuz. Çevreniz genişliyor. Bunun yanında gelecek planlarınızı besleyen idealist projeler peşindesiniz. Mesleki grupların içinde emek harcayıp cesur projelerde yer alabilirsiniz. Dernekler, kulüpler ve STK lar içinde olmakla ilgili gelen teklifleri değerlendirin. 5 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması öncesi birkaç gün ortağınızla, iş arkadaşınızla veya eşinizle maddi paylaşımlarınızı konuşabilirsiniz. Ortak bir yatırım fikrini iyi düşünün. Cebinizden çıkacak paranın değerini iyi hesaplayın. Eğer ihtiyacınız varsa başkalarından borç almaktan çekinmeyin. Bir süre önce aldığınız borçları ödeyebilme gücünüz var. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün geri hareketi 12 Temmuz günü bitiyor. Demek ki 14-15 Temmuz sonrası pek çok alanda ve özellikle kendi birikimlerinizle ilgili işler rayına giriyor. Bir süredir yaşadığınız yanlış anlaşılmaları düzeltme fırsatınız var. 18-20 Temmuz tarihlerinde kazanç sağladığınız bir projeyi bitirebilir, sonlandırabilirsiniz. Bunun yanında 20 Temmuz’da para ve her türlü birikim alanınızda oluşacak yeni ay sonrası 10-15 gün boyunca güzel bir açılım sizi bekliyor. Para kazanacağınız yeni projeler, maddi birikiminizi artıracağınız yatırım fırsatları, yeni gelir modelleri sizi bekliyor. Siz kazanında çevrenizdekilere de bu refahı yansıtabileceksiniz.

Yengeç

Oldukça önemli bir ay sizi bekliyor. 12 Temmuz öncesi doğmuşsanız hayatınızda aldığınız tüm kararlarda açık kapı bırakmanız en doğrusu olacaktır. Duygusal hassasiyetiniz yüksek olabilir. Bu nedenle alınganlıklarınızla çevrenizi kırmamaya bakın. Herşey bir yandan hayatınızda tazeleniyor. 12 Temmuz sonrası doğan Yengeç burçları için gökyüzü daha berrak görünüyor. Tazelenme, yenilenme projelerinize bu tarihten sonra hız verin. Tüm Yengeç burçları için 21 Haziran tutulması oldukça önemli idi. Hayatınız giren yeni olaylar, kişiler ve projeler biraz kafanızı karıştırabilir. Neler olacağını, işlerin nereye gideceğiniz merak ediyorsunuz. Bunun yanında 5 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması da ilişkilerinize yoğunlaşmanızı sağlayacak. Özel hayatınız ve iş hayatınızdaki yakın çalıştığınız kişilerle karşılıklı olarak beklentilerinizi görüşün. Size zarar vermeyecek şekilde bazı kimselerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Eğer ilişkileriniz bir süredir sıkıntılı ise ve bağlılığınız zayıf ise tutulma döneminde kopabilir. 5 Temmuz tutulması 1-10 Temmuz arasında etkili olacaktır. Karşınıza çıkan olaylar karşısında bir karar vermeniz gerekiyor. 20 Temmuz sonrası ise fiziksel, ruhsal, zihinsel anlamda ve kariyerinizle ilgili yepyeni çalışmalara başlayabilirsiniz. Tazelenme zamanıdır. Yediklerinizde, günlük rutinlerinizde tam da istediğiniz yönde değişiklik yapabilirsiniz. Mars tüm ay boyunca kariyerinizde yeni görevler almanızı sağlayacak. Tüm eforunuzu iş hayatına veriyorsunuz.

Aslan

Tüm ay boyunca Mars sayesinde kendinizi geliştirme fırsatları bulacaksınız. Felsefi konular, akademik alanda gelişim sağlamak istiyorsanız ilk adımı siz atın. Çeşitli programlar için başvurabilirsiniz. Uzaklarla iş birlikleri, yabancılar ve yurt dışındaki kişilerle temasta olduğunuz projeler öne çıkabilir. Aynı zamanda eğer iletişim ile ilgili bir iş yapıyorsanız medyada yer almak üzerine planlar yapın. Reklam projeleri, yurt dışı işler gündemde. Mars, tüm bu konularla ilgili ilk adımı atmanızı istiyor. Cesur olduğunuz sürece kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayın ilk yarısında sebepsiz yere kafanız karışık olabilir. Aklınıza olmayacak kuruntuları sokmayın. İşyerinde dedikodulara, şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. Kaygıya yol açacak ortamlara girmemeye çalışın. 3-10 Temmuz tarihlerinde somut olan konulara odaklanın. Soyut, elle tutulamayan ve sadece kafanızda canlanan konuların sizi etkilemesine izin vermeyin. Günlük işlerinizde kontrollü ve sistemli hareket etmeniz gerekiyor. Bahsettiğimiz tarihlerde işle ilgili teslim tarihlerini geciktirmeden zamanında bitirin. Gelen talepleri cevaplamayı ve not almayı unutmayın. İhmalkarlık, işi erteleme ve üşengeçlik zamanı değil. Yine bu dönemde sağlık açısından öz disiplin geliştirin. Sistemli ve disiplinli bir hayat Temmuz ayı boyunca sağlığınızı koruyacaktır. 14 Temmuz sonrası iç dünyanızın daha huzurlu olduğunu göreceksiniz. Bu tarih sonrasında zihninizi doğru yönde çalıştırıp başarılı olabilirsiniz. Bu tarih sonrasında bir iki gün sessiz bir yerde tek başınıza zaman geçirmek, yazmak, planlar yapmak, hayaller kurmak gelecek ay başlayacak yeni bir döngü öncesinde güç toplamanızı sağlar.

Başak

Ay boyunca eşiniz veya ortağınız ile birlikte beli yatırım kararları alabilirsiniz. Arabanızı değiştirmek de isteyebilirsiniz. Paraları birleştirerek attığınız adımlarda özellikle 13 Temmuz sonrası cesur olun. Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana işleri yavaşlatan ve yanlış anlaşılmalara sebep olan bir ortam vardı. İletişim, ulaşım ve el yetenekleriyle ilgili olan Merkür aynı zamanda Başak burcunun yöneticisidir. Merkür’ün 20 günlük geri hareketi 12 Temmuz günü sonlanıyor. 12 Temmuz gününe dek özellikle topluluklar içinde yanlış anlaşılmamaya özen gösterin. Dostlarınızla, iş çevrenizle aranızı bozacak hamlelerden uzak durun. Eski tanıdıklardan gelen destek hayatınızı güzelleştirebilir. Gelecek planlarınızla ilgili olarak kafanız karışmış olabilir. Artık bazı şeylerin olmasını eskisi kadar istemediğinizi fark ediyorsunuz. 12 Temmuz sonrasında yavaş yavaş sosyal alanda da rahatlayacak ve kendinizi ekibin bir parçası olarak hissedebileceksiniz. Hatta 20 Temmuz günü gerçekleşecek yeniay sonrası iş çevrenizi genişletiyorsunuz. Farklı çevreler, gruplar içine girmeniz, yeni tanışıklıklar mümkün olacak. Sizi mutlu edecek insanlarla birlikte olmaya, onlardan aldığınız sevgiyi çoğaltmaya bakın. İş hayatı ve özel hayatınızla ilgili gelecek planlarınız ise 20 Temmuz sonrasında tazeleniyor. Yeni yollar keşfedebilirsiniz. Ayın ilk haftası 7 Temmuz’a dek Ay tutulması etkisi ile öne çıkmanız, yaptıklarınızı ciddi şekilde sunmanız gerekebilir. İlgi alanlarınız, bugüne değin hobiniz olan şeyler kariyeriniz haline geliyor.

Terazi

Ay boyunca karşıt burcunuz Koç’ta ilerleyen Mars ilişkilerinize dikkat çekiyor. Mars ne istediğini iyi bilen, hemen tanışmaya cüret eden insanları hayatınıza sokuyor. İş teklifleri gelebilir. Bunun yanında yeni iş arkadaşları ile yakın çalışmanız da gerekebilir. Özel hayatınızda ise işler farklı ilerliyor. Eğer bir partneriniz varsa, onun hayatındaki hareketlenme ve değişim sizin de canlanmanızı sağlayacak. Eğer yalnızsanız hayatınıza tam da istediğiniz gibi birisi girebilir. ‘Hayır’ demeyi bilmeyen, başkalarını geri çevirmekten hoşlanmayan mizacınız bu noktada size zorluk çıkarabilir. İşyerinde ve özel hayatınızda karşınızdakileri kendi alanınıza sokup sokmamak sizin kararınız olmalı. Kendinize bu anlamda sahip çıkın. Israrlara kapılmayın. 5 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması kariyerinizde değişime açık olmanızı fısıldıyor. Görevinizde, yaptığınız işte veya ünvanda bazı değişiklikler olabilir. Özel hayatınızda, aile içinde tek başınıza yüklendiğiniz sorumluluklar size artık çok fazla gelebilir. Bu işleri başkaları ile paylaşmaya bakın. Kendinizi evinizde yalnız hissediyorsunuz. 12 Temmuz sonrası iş hayatınızda iyileşme bekleyebilirsiniz. Sizinle beraber zaman geçirmeye can atan dostları bulun, onlara zaman ayırın ve önceliğe alın. Hayatı çok ciddiye almak yerine kısa tatil kaçamakları yapın. 20 Temmuz sonrası kariyer alanınızda oluşan yeniay sayesinde artık yeni görevleri, şirketleri ciddi anlamda düşünebilirsiniz.

Akrep

Herkes oradan oraya savrulurken gökyüzü size iyi sinyaller veriyor. Su ve toprak elementlerinde gerçekleşen tutulmalar durumunuzu sağlamlaştırıyor diyebiliriz. Ay boyunca Koç burcunda bulunan Mars, günlük hayat içinde oldukça tempolu ve bir o kadar da güçlü olabildiğinizin göstergesi. Mars sayesinde günlük işlerinizde hızlı, atak ve cesur hareket ederek üretken olabilirsiniz. Tek konu ‘telaş’. Acele etmezseniz işler tıkırında ilerleyecek. Telaş ise beraberinde tansiyon ve migren gibi konular getirebilir. Spor yapmanız, fiziksel olarak hareketli olmanız başarınızı da artıracaktır. 5 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması sırasında uzaklardan uzun zamandır görmediğiniz kişilerle temasa geçebilirsiniz. İş birliği yapmak, yurt dışı ile haberleşmek projelerde başarı getirebilir. Diğer taraftan yaptığınız seyahat planlarında dikkatli olun. İhmalkarlık ve unutkanlık bir çuval inciri berbat etmesin. İletişim ve eğitim konularında ilerleme kaydedebilir, yeni bir kursa da başlayabilirsiniz. 12 Temmuz sonrası özellikle yurt dışı konularda iyileşme görülecektir. Medyada yer alan bir iş yapıyorsanız 12 Temmuz sonrası basında yer alın. Lansmanlarınızı da bu tarihler sonrasında yapmanızda fayda var. 20 Temmuz günü Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay sonrası uzak yerlerle bağlantılı yeni projeler başlıyor. Kendinizi geliştirme, dünyaya açılma imkanları bulacağınız günler boyunca istediğiniz yöne doğru gidebilirsiniz.

Yay

Ay boyunca Koç burcunda yer alacak Mars keyif aldığınız alanları daha fazla hayatınıza sokuyor. Atılım, cesaret ve güç gezegeni Mars bize heyecan, yapabilme azmi verir. Tek şartı ise ilk adımızı bizim atmamızdır. Kararlı olduğumuzda hediyemizi verir. Hedeflerimize ulaşmak için bize kuvvet verir. Bu anlamda Mars sizin yaratıcılık alanınızdan geçerken hobilerinize, ilgi alanlarınıza, aşka ve tatillere daha fazla zaman ayırın. İşyerinde yöneticilik görevinde iseniz strateji kurmak, rekabet karşısında yeni ürünleri kurgulamak için nefis zamanlardan geçiyorsunuz. Bu anlamda işinizin sıkıcı ve operasyonel taraflarını bir kenara bırakıp vizyoner düşünün. Bu dönemde öne çıkmak, eğitimler ve sunumlar yapmak uygun olabilir. 5 Temmuz günü gerçekleşen Ay tutulması öncesi ve sonrasında birkaç gün boyunca para konuları ön plana çıkıyor. Ortaklaşa yapmayı planladığınız bir yatırımı durdurma kararı alabilirsiniz. Karşınızdaki kişi veya kişiler kararlarından cayabilirler. En iyisi tüm olanları 13 Temmuz sonrasında bir daha düşünmek. Ay tutulması sırasında iletişim gezegeni Merkür’ün tutulma ile yakın etkileşimi ve geri harekette olması sizi yanlış kararlar almaya zorlayabilir. Paranızı temkinli harcamaya ve karşınızdaki kişileri incelemeden el sıkışmamaya bakın. 20 Temmuz günü Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay sonrası size ortak yatırımlarla ilgili büyük fırsatlar getiriyor.

Oğlak

2020 yılı sizin için tüm burçlardan daha da önemli gelişmeler getirdi ve getirmeye devam ediyor. Yeni bir iş, yeni bir çevre veya hayat kurmak üzere olabilirsiniz. Giderek güçleniyor, zor işlerin altından başarıyla kalkıyorsunuz. Daha disiplinli ama belki daha katı bir dönemdesiniz. Kilo vermiş, istemediği alışkanlıklardan uzaklaşmış olabilirsiniz. Otorite figürü haline gelmeniz kolaylaşırken gücünüzü olumluya kullanmaya çalışın. 5 Temmuz günü Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması belki de yılın en önemli zamanlarından biri. Etkisi birkaç gün önceden başlayacak olan tutulma birkaç ay olaylar halinde etkili olacak. bu dönemde ikili ilişkiler oldukça önem kazanıyor. İşyerinde bazı kişilere karşı yaşanan gerginliklerde haklı olduğunuzu bilin. Karşınızdaki kişiler olayları iyi niyetle de olsa eksik anlatıyor olabilir. Tam bilgiyi almanız zor görünürken elinize geçen verileri kontrol edin. Kararlarınızda sağduyulu olun, başkalarının etkisi altında kalmamaya çalışın. Özel hayatınızda ise duygusal tepkileriyle olayları yönlendirmeye çalışan kişilerden uzak durun. Karşınızda tepkisel hareket eden kişiler daha sonra gelip özür dileyebilir. 20 Temmuz sonrası karşıt burcunuz olan Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay size yeni tanışıklıklar getiriyor. Yeni iş teklifleri, yeni iş arkadaşları ve sosyal hayatta yeni karşılaşmalar bu tarihten sonraki birkaç hafta içinde mümkün olacak. Eğer bir ilişkiniz varsa bu tarihten sonra partnerinizin de hayatında hareketlenme ve yenilenme söz konusu.

Kova

Ay boyunca Koç burcunda ilerleyen Mars sosyal alanda oldukça faal olmanızı sağlıyor. Aslında Mars bu burçta sene sonuna dek kalacak. Bu nedenle sosyal alan, dostlar, arkadaşlar, iş çevresi, mesleki gruplar, dernekler, kulüpler gibi pek çok grupla yakın temas devam edecek görünüyor. Aslında atılım gezegeni Mars sizin ‘idealleriniz’ için adım atmanızı, cesur olmanızı bekliyor. Bu dönemde iş çevrenizi büyütebilir, hatta işyeri dışında sizinle aynı meslekten olan kişilerle birlikte ekip çalışması içine de girebilirsiniz. Nasıl bir gelecek hayal ediyorsanız, bu uğurda çalışmayı göze alacak, bunu da büyük bir heyecanla yapacaksınız görünüyor. Bu dönemde her gün yeni bir dostluk edinmeye bakın. Farklı gruplarla temasa geçin. Derneklerin içinde görev alın. Sizi hayat görüşü olarak destekleyen STK larla tanışın. 5 Temmuz günü gerçekleşecek Ay tutulması günlük işlerinizde bazı aksamalara neden olabilir. Nedenini bilmeseniz de işleri geç bitirebilir, teslimlerinizi zamanında yapamayabilirsiniz. Esnek olun. Bazı zamanlarda kuralların bozulabileceğini düşünün. Kendinize eziyet etmeyin. 20 Temmuz öncesinde bazı projeler bitebilir. 20 Temmuz günü işyeriniz, günlük rutinlerinizle bağlantılı olarak Yengeç burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bu tarih sonrasında yeni ve büyük görevler, projeler, keyifle yapacağınız işler sizi bekliyor.

Balık

Ay boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan atılım gezegeni Mars size para konularını hatırlatacak. Potansiyel olarak kazanç sağlayabileceğiniz pek çok gelir kapısı var. İstediğinizde ve hedeflediğinizde yapabilirsiniz. Mars sizden ilk adımı atmanızı istiyor. Gerekiyorsa yöneticinizin kapısını çalın, gerekiyorsa yeni müşterilere ulaşın veya yeni bir iş düşünün. Adım attığınızda yardım gelecektir. Mars yıl sonuna dek kazancınızı artırmanız, kendinizi para anlamında güvenceye almanız için sizi hep dürtecek. Temmuz ayının diğer gökyüzü hareketlerine gelince, su elementi olarak desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Öncelikle Yengeç-Oğlak karşıtlığında gerçekleşecek Ay tutulmasının desteğini 3-10 Temmuz tarihlerinde yoğun şekilde hissedeceksiniz. Sosyal gruplar, mesleki ideallerinizin de içinde bulunduğu çalışmalara davet edilmeniz iş çevrenizi de genişletmenizi sağlayabilir. Gelecek planlarınızı oldukça ciddiye alıyorsunuz. Bu çok güzel. Ancak kendiniz, ailenizi ve zamanınızı aşırı derecede yorucu konular için feda etmeyin. Kendinizi yıpratıcı işlerin içine atmayın. Bırakın başkaları da bir ucundan tutsunlar. 5 Temmuz günü gerçekleşen Ay tutulması yaratıcılığınızı da tetikleyecek. Bu tarihte geçmişte yarım bıraktığınız ve çok keyif aldığınız hobilerinize dönüş yapabilirsiniz. Size keyif veren şeylerden kaçınmayın. 20 Temmuz günü gerçekleşecek Yengeç burcunda yeniay sonrası yeni ve yaratıcı işler, projeler devreye giriyor. Eğitim vermek, sunum yapmak ve yaptıklarınızı ortaya koymak için uygun günler bu tarihten itibaren 15 gün.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?