İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Akşamlarınızı Güzelleştirecek En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Gündemden biraz olsun uzaklaşıp akşamlarınızı daha eğlenceli hale getirmek ister misiniz? O halde en güzel bilim kurgu filmlerini keşfetmek için bize kulak verin!

İyi Yaşa

Evde kendimizi karantinaya aldığımız bugünlerde herkesin biraz kafasını boşaltmaya ihtiyacı var. En azından günün 2-3 saatini olan bitenden uzak geçirmek için de film izlemek çok keyifli bir seçenek. Özellikle günümüzün gerçeklerinden arınıp bizi farklı dünyalara yolculuğa davet eden bilim kurgu filmleri, korona günlerinde en yakın arkadaşlarımız olabilir. Bu sebeple daha fazla vakit kaybetmeden akşam ailenizle ya da tek başınıza oturup bir solukta izleyeceğiniz en iyi bilim kurgu filmlerini sıralamaya başlayalım!

Yapay Zeka Gizemi: Ex Machina

2014 yapımı Ex Machina, son dönemlerde çekilen en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak gösteriliyor. Sadece uzay ve uzayda yolculuk gibi konuların işlendiği bilim kurgu filmlerinin ötesinde, merkezine yapay zekayı alan mizahi detayları ve büyülü dünyası içinde oldukça farklı bir film. Yani filmin merkezinde yapay zekayla ilgili bildiğimiz tartışmalar olsa da bunu ele alış biçimi bir hayli farklı.

İzlemeyen Varsa: Kelebek Etkisi

Bilim kurgu filmlerinin en sevilenlerinden olan Kelebek Etkisi, doğuştan zihinsel bozukluğa sahip bir çocuğun zihninde yer etmiş travmatik olayların etkisinden çıkamamasını konu alıyor. Kelebek Etkisi, şimdiki zaman ile geçmiş arasında zihinsel olarak yolculuk yapan ana karakterin travma yaşadığı zamana gidip o anları değiştirdiğinde oluşan sonuçları izleyiciye gösteriyor.

Adrenalin Sevenlere: Yarının Sınırında

Aksiyon ve uzay temalı film sevenleri yakalayan Yarının Sınırında, sıra dışı olay örgüsüyle film keyfinizi iki katına çıkaracak. Uzaylı istilasına karşı dünyadaki tüm güçlerin birleşmesini konu alan filmi izlerken dakikaların nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.


Romantizm ve Bilim Kurgu İç İçe: Her

Başrolünde Joaquin Phoenix’in oynadığı Her, romantizm ve bilim kurgu ögelerinin iç içe geçtiği bir film. Karısından boşandıktan sonra tek başına yaşamaya başlayan bir adamın sanal bir varlığa duyduğu aşkı konu alan film, dram ve komediyi aynı anda sunuyor.

En İyilerden: Inception

Türkçeye Başlangıç olarak çevrilen filmin başrolünde yer alan Leonardo DiCaprio çok yetenekli bir hırsızı oynuyor. Fakat bildiğimiz hırsızlardan farklı olarak maddi değeri olan eşyaları çalmak yerine insan zihninin en savunmasız ve karanlık köşelerindeki sırları çalıyor. Bu yetenek onu çok önemli casus yaparken bir yandan da herkes tarafından aranan bir kaçak haline getiriyor. Merak uyandıran Inception’ı izlerken evde zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayacaksınız.

Farklı Unsurların Buluşması: Stargate

Yıldız Geçidi olarak da bilinen kült film, mitolojik ögelerle bilim kurgu unsurlarını bir araya getirerek çok farklı bir evren yaratıyor. Çekildiği dönemde büyük bir yankı uyandıran film, daha sonra devam filmleri, televizyon dizisi ve video oyunlarıyla ikonik bir hal aldı. Sıra dışı konularıyla güzel bir akşam geçirmeniz için size eşlik edecek en başarılı bilim kurgu filmlerini listeledik. Kaygılardan uzaklaşmanıza biraz olsun yardım ettiysek ne mutlu bize.

Alternatif olarak motivasyon filmlerini de keşfetmek istiyorsanız “Enerjinizin Düştüğü An İzleyebileceğiniz Motivasyon Filmleri” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İyi seyirler dileriz.

Bu İçerik Ücretsiz!

Devamını okumak için lütfen e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?