İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Çalışma Esnasında Bastıran Açlık Krizlerine En Kolay 3 Çözüm Yolu

İş yerinde geçirdiğiniz uzun saatler boyunca zaman zaman acıkmanız hatta açlık krizine girmeniz çok normal! Peki, bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz?

İyi Yaşa

Günümüzün çoğunu ofiste/iş yerinde geçiriyoruz. Yorularak stres içinde bazen ise odaklanarak geçirdiğimiz bu süreler boyunca zamanın nasıl akıp gittiğini anlamıyoruz bile. Böyle durumlarda, arada bir şeyler atıştırmayı unutunca aniden bastıran açlık krizleri ise hepimizin ortak derdi oluyor! O halde bu soruna birkaç çözüm yolu bulmaya ne dersiniz? “Ofiste acıkınca ne yemeli?” diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabını gelin birlikte verelim.

Öncelikle: Proteinden Zengin Bir Kahvaltıyı Unutmamak Gerek

Sabah trafiği, işe yetişme telaşı, giyinme hazırlanma derken şehir hayatı bizi daha hızlı ve aceleci yaşamaya zorluyor. Bu durum zamanla kendimize daha az zaman ayırmamıza ve aynı zamanda bazı önemli rutinlerimizi atlamamıza neden oluyor. Örneğin; şehir hayatının zedelediği rutinlerimizden biri de kahvaltı öğünü! Evden telaşla çıkarken bizim daha uzun süreler tok kalmamızı sağlayan kahvaltı öğününü “Bugün yemesem de olur” diyerekes geçebiliyoruz. Oysaki içeriğinde yumurta, peynir, ceviz ve yeşillik olan güçlü bir kahvaltı daha uzun süre tok hissetmemize ve iş yerinde açlık krizlerini daha az yaşamamıza yardımcı olur. Yani, bizim önerimiz; her zaman uyandığınız saatten bir 10 dakika önce kalkıp kahvaltınızı güzelce etmeniz yönünde. Uyanmakta zorlandığınız zamanlarda ise Sodexo Plus üzerinden iş yerinize sipariş vererek kahvaltı edip güne keyifli bir şekilde başlayabilirsiniz.

En Pratik Çözüm: Ofise Yemek Söylemek

Kahvaltı da etsem, öğle yemeğimi güzel de yesem ikindi oldu mu acıkıyorum ya da sık sık mesaiye kalıyorum akşam yemeği saatim geçiyor diyor ve pratik bir çözüm arıyorsanız en kolay çözüm yollarından biri de acıkınca ofise yemek siparişi vermek! Üstelik bunu çok hızlı ve avantajlı bir yoldan yapmak. Nasıl mı? Mesela Sodexo Restaurant Pass yemek kartı kullanıcısı iseniz Sodexo’nun yeni dijital platformu olan Sodexo Plus’ta; tüm Sodexo’lu mekanları ve her çeşit yemeği bulabilir, tek tıkla online yemek siparişi verebilirsiniz. Bunların yanında Sodexo Plus’a özel indirimli menülerden yararlanıp açlığınızı bütçe dostu bir şekilde bastırma fırsatı da elde edersiniz.

Sodexo Plus ayrıcalıkları, istediğiniz yemeğe hızlı bir şekilde ulaşmanızla da kalmıyor! Sodexo’nun dijital platformlarında herhangi bir kullanıcı hesabınız yoksa kendinize kolayca bir profil oluşturup Sodexo’nun sunduğu Sanal Ödeme gibi pratik özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle ödeme yapabilmek için beklemenize ya da kartınızı kullanmanıza gerek kalmaz! Sodexo Plus’a kayıtlı kart bakiyeniz üzerinden ödeme yapacağınız tutar düşülür. Siz de ani bir açlık anında adresinize gelen yemeğinize Sanal Ödeme ile hızlıca kavuşma rahatlığına hem de Sodexo Plus üzerinden limitinizi, ödemelerinizi kolayca kontrol etme imkanına sahip olursunuz. Tüm bunların yanında, harcarken kazandıran Misket Ödül Programı’ndan da yararlanabilirsiniz. Misket üyesi bir iş yerinden vereceğiniz siparişlerin %10’a varan Misket kazanabilir ve bu Misket üyesi iş yerlerinde harcayabilirsiniz.

Küçük Ama Etkili Kurtarıcı: Atıştırmalıklar

İş ve şehir hayatında en çok önem verdiğimiz şey pratiklik. Hayatımızda birçok stres faktörü varken kalan her şeyin daha kolay ve pratik çözüm sunmasına ekstra özen gösteriyoruz. Tavsiyelerimizin ve verdiğimiz kararların pratik olması sürdürülebilirliği de yanında getiriyor. İşte, sabahtan çantamıza atacağımız ya da hafta başında ofisteki dolaba koyacağımız ufak atıştırmalıklar da pratik ve aynı zamanda sürdürülebilir bir çözüm yolu sunuyor. Örneğin; yanınıza alacağınız taze veya kuru meyveler, ufak bir kapta taşıyacağınız müsli öğle ve akşam yemeği saatine kadar açlığınızı kontrol altına almanıza yardımcı olur.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?