İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Huzurlu Bir Ofis Ortamı İçin Stres Yönetimi Nasıl Yapılır?

Huzurlu bir ofis ortamı, çalışanların mutluluğu ve başarısı için çok önemli. Çalışma ortamınızda huzuru sağlamanın yolu ise belli püf noktalardan geçiyor!

Her çalışan, iş yeri ortamının huzur dolu ve stressiz olmasını ister. Bazı işletmeler, böyle bir düzen kurmayı başarsa da bazıları gerek işlerin yoğunluğu gerek farklı nedenlerden ötürü bunu sağlamakta zorlanır. En başta şunu söylemeliyiz ki ofis ortamında, sakin bir düzen yakalamak için öncelikle bu isteğinize hangi faktörün engel olduğunu tespit etmeniz gerekir. Görev dağılımında mı bir yanlışlık var ya da ofis ortamı çok mu gürültülü? Uzun süredir tatile çıkmıyor musunuz? Sorunlarınız genel olarak bu çerçevedeyse sizin ofisteki en büyük sorununuz kesinlikte stres faktörü. Fakat merak etmeyin, bu durumu etkili bir stres yönetimi yaparak aşabilirsiniz. Sadece bize biraz kulak verin.

Listeleme Yöntemi ile Zaman Baskısından Kurtulun

Tempolu bir şekilde çalışılan işlerde en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz zaman baskısı. Yetişmesi gereken projeler, teslim tarihi yaklaşan sunumlar ve bunların yanında sürekli karşınıza çıkan ek işler ofis ortamında stresin bir hayli yükselmesine neden oluyor. Bunların akabinde de çeşitli gerginliklerin ya da krizlerin yaşanması kaçınılmaz. O halde, daha huzurlu bir şekilde çalışmak için ya programınızı esnetmeniz ya da zamanınızı çok iyi yönetmeniz gerekir. Birinci seçenek mümkün değilse her zaman işe yarayan listeleme yönteminden faydalanabilirsiniz. Yapacağınız listeyi, önceliklerinizi iyi belirleyerek hazırlarsanız iş konusunda sıkışmanın önüne büyük ölçüde geçebilirsiniz.

Yeni Bir Ofis Dekorasyonu

Şimdi, önünüzde duran bilgisayardan başınızı biraz kaldırmanızı ve ofise şöyle bir göz atmanızı istiyoruz. Ofisinizin dizaynını beğeniyor musunuz? Uzun süredir ofisinizin dekorasyonunda bir değişiklik yapılmadıysa kendi masanızdan başlayarak ve iş arkadaşlarınızla bir araya gelerek ofisinizde ufak değişiklikler yapmanız hiç de fena olmaz. Çünkü yapılan araştırmalar, olumlu duyguları destekleyen ortamların üretken ve yaratıcı düşünmeyi teşvik ettiğini söylüyor. Bu yüzden ofisinize dinlenebileceğiniz ufak bir puf alabilir ya da ortamı güzel bitkilerle süsleyebilirsiniz. Molalara Eğlence Katın Ne kadar yoğun bir şekilde çalışıyor olsanız da ofis ortamında mutlaka kendinize nefes alacak bir zaman aralığı yaratın. Kafanızı dağıtmak, arkadaşlarınızla eğlenceli sohbetler etmek, iyi ve güvenilir ilişkiler kurmak iş hayatında sizi biraz olsun dinlendirip stres faktörünü azaltmanıza yardımcı olur.

Sürpriz Yemek Siparişleri ile Birbirinizi Mutlu Edin

Lezzetli bir şeyler yemek, kesinlikle stresi azaltıyor! Mesela, akşam saatlerinde tüm ofis stres içinde işine gömülmüşken sürpriz bir şekilde ofise söyleyeceğiniz nefis bir pizza ya da tatlı atıştırmalıklar kısa bir süreliğine de olsa işe ara verip rahatlamanızı sağlar hem de ofis içindeki ilişkileri güçlendirir. Üstelik Sodexo Restaurant Pass yemek kartı kullanıcısı iseniz yemeği Sodexo Plus ile söylediğinizde çok fazla avantajdan yararlanma şansı elde edersiniz. Tek tıkla bütün Sodexo’lu mekanları önünüze seren Sodexo Plus, hızlı bir şekilde sizi yemeğinize kavuşturur ve Sanal Ödeme ayrıcalığından faydalanmanızı sağlar. Sanal Ödeme sayesinde Sodexo Restaurant Pass yemek kartınızın bilgilerini sisteme girdiğiniz zaman bakiyeniz kaydedilir. Böylelikle, Sodexo Plus üzerinden yemek siparişi verdiğinizde kapıda ödeme ya da sıra bekleme gibi dertlerle uğraşmazsınız. Hem siz hem de iş arkadaşlarınız gayet stressiz bir şekilde siparişinize kavuşursunuz.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!