İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Keşfe Çıkıyoruz: Türkiye'deki İzole Tatil Noktaları Nereler?

Yeni tatil trendleri, kalabalık plajlardan ve tatil köylerinden doğada yalnız kalınacak sakin bölgelere doğru değişti. Bu da akla “Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen tatil noktaları nereler?” sorusunu getirdi. İşte, sosyal izolasyona önem verenlerin tercih edeceği gizli tatil lokasyonları!

Korona önlemleri hayatımızda birçok şeyin değişmesine neden oldu. Kuşkusuz bunlardan en belirgini ise sosyal mesafeyi koruma isteği ile kalabalık ortamlardan uzaklaşma eğilimi. Sosyal mesafe, tatil anlayışına da yeni bir boyut getirdi. Artık izole tatil noktalarını arar, kalabalıktan uzak bir mekanın hayalini kurar hale geldik. Peki, bize bu fırsatı sunacak Türkiye’nin gizli tatil rotaları, sakin tatil yerleri nereler?

Bördübet - Marmaris, Muğla

Bördübet’in sakin atmosferini anlatmak için isminin hikayesinden bahsedebiliriz. Bördübet, kuş çeşitliliği ve yemyeşil doğası ile bilinen bir yer. İkinci Dünya Savaşı’nda Alman donanmasından kaçan İngiliz gemileri buraya sığınmış ve bölgeyi “birds’ bed” yani kuşların yatağı olarak isimlendirmişler. Bu isim bugüne kadar Bördübet olarak gelmiş. Amazon Koyu olarak da bilinen Bördübet, denizle ormanın birleştiği bir koy. Bördübet’te su ve doğa sporları yapabilir, plajda denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çıralı - Kemer, Antalya

Beydağları Milli Parkı içerisinde bulunan Çıralı, mayıs ayından itibaren caretta carettalara misafirlik yapıyor. Hatta hava kararınca sahil kenarındaki ışıklar söndürülüp şezlonglar toplanıyor. Bir doğa tutkunuysanız yavru caretta carettaların denize ulaşma yolculuğuna Çıralı’da şahit olabilirsiniz. Çıralı, sadece denizi ile değil, tabiatı ve tarihi mekanları ile de ünlü. Likya Yolu’nda uzun ve keyifli bir yürüyüş yapabilir, Olympos Antik Kenti ve Yanartaş ile büyülenebilirsiniz.

Valla Kanyonu - Kastamonu

Kamp tatillerini seviyor, ama çok da kalabalık olmayan bir adres arıyorsanız Valla Kanyonu size göre olabilir. Valla Kanyonu, dünyanın ikinci büyük kanyonu olma özelliğini taşıyor. Bir rehber ya da tur eşliğinde Valla Kanyonu’nun zirvesine yaklaşık 2-3 günlük bir yürüyüş ve gece kampı sonrası varabilirsiniz. Dilerseniz rafting yaparak da adrenaline doyabilirsiniz.

Pygela Antik Sahili - Kuşadası, Aydın

Kuşadası denildiği zaman aklınıza cıvıl cıvıl bir yaz tatilinin geldiğini biliyoruz. Ancak Pygela Antik Sahili, Kuşadası’nın en sakin yerlerinden biri. Berrak denizinde yüzebilir ve sabahın erken saatlerinde balık tutma keyfi yaşayabilirsiniz.

Yedi Adalar - Gökova, Marmaris, Muğla

Kimseyle temasınızın olmayacağı en iyi tatil seçeneklerinden birisi de Yedi Adalar. Mercan kayaları ile çevrili olan Yedi Adalarda dalış yapabilir, plajdan denize girebilir ve sessizlikte güneşlenme keyfini yaşayabilirsiniz. Yedi adet adadan oluştuğu için Yedi Adalar adını alan bu bölge, tekne tatili için de oldukça uygun.

Gölyanı Yaylası - Yağlıdere, Giresun

Karadeniz yaylaları denildiği zaman herkesin aklına ortak birkaç isim gelir. Henüz yayla turizminin sakin noktalarından olan Gölyanı Yaylası pek bilinmez. Giresun Gölyanı Yaylası, doğa ile başbaşa bir tatil geçirmek isteyenler için huzurlu ve manzarası ile de büyüleyici bir yer.

Tisan Koyu - Silifke, Mersin

Turkuaz denizi ve yer yer sığ koyları ile Tisan Koyu, kalabalıktan uzakta sakin bir deniz tatili yapmak isteyenler için ideal bir adres. Daha çok yazlık evlerin bulunduğu Tisan koyu’nda tatilinizi geçirmeyi düşünüyorsanız şimdiden konaklama için rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Dileriz bu yaz; yeni keşiflerde bulunduğunuz, sakin ve eğlenceli bir tatil geçirirsiniz. İyi tatiller dileriz!

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!