İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ofisteki Tatlı Krizleriyle Pratik Şekilde Baş Edin

Yoğun iş temposunda öyle bir an geliyor ki gözümüzün önünden türlü türlü tatlılar geçiyor. Ofisteyken elimizin altında hemen tatlı bulmak biraz zorken tatlı krizlerimize nasıl çözümler bulabiliriz, neler yapabiliriz birlikte keşfedelim.

Neredeyse tüm ofis çalışanlarının ortak noktası belli zamanlarda gelen tatlı krizleri! İşten başımızı kaldıracak vaktimiz olmasa bile aklımızdan geçen pastalara, keklere, dondurmalara engel olamıyoruz. Bu tür yiyecekler, çalıştığımız sırada herkesin elinin altında bulunan şeyler de olmadığı için belki de daha da çekici bir hale geliyor. Ama merak etmeyin, artık her şey için daha kolay çözümler var!

Dolabınızda Tatlı Atıştırmalıklar Bulundurun

Ofiste aniden bastıran tatlı krizi için çözüm yolu denilince aklımıza ilk olarak eğer dolabınız varsa orada, yoksa da yanınızda atıştırmalık bulundurmanız. Canınız tatlı istediğinde size en çok neyin iyi geldiğini en iyi siz bilirsiniz. Bu sebeple biz, bulunduracağınız atıştırmalığın rahat taşınabilir olmasına ve kolay kolay bozulmamasına dikkat etmenizi öneririz. Bunun yanında birkaç pratik tatlı atıştırmalık tavsiyesi de vermek istiyoruz. Örneğin; hurma, bitter çikolata veya çeşitli kuru meyveleri ofis çekmecenizde ya da dolabınızda bulundurup tatlı isteği anında bir çözüm olarak iş arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz.

Kesin Çözüm: Ofise Tatlı Siparişi Verin!

İşte geldik en kalıcı çözüme! Ofiste, oldukça stresli bir anda masada beliren güzel bir meyveli pasta ya da koca bir tepsi baklava kimi mutlu etmez! Sanıyoruz ki bunlara hayır diyecek çok az çalışan vardır. Canınız şimdi bile bu tatlılardan istediyse size ofiste gelen tatlı krizleriyle başa çıkmanın en kolay yolunu açıklıyoruz: Sodexo Restaurant Pass yemek kartı kullanıcıları için hem avantajlı hem de hızlı bir çözüm sunan Sodexo Plus, canınız tatlı istediğinde sizi onunla buluşturuyor.

Tüm Sodexo’lu mekanları rahatlıkla görebileceğiniz bu platformda tek tıkla tatlınızı online olarak sipariş edebilirsiniz. Bunların yanında herhangi bir Sodexo platformunda kullanıcı hesabınız yoksa kendinize hızlıca bir profil oluşturup Sanal Ödeme özelliğinden yararlanabilir, sıra bekleme ya da kapıda ödeme aşamalarını geçip Sodexo Plus’a kayıtlı bakiyeniz üzerinden kart kullanmadan ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede Sodexo, sizi en hızlı şekilde istediğiniz tatlıya ulaştırmış olur.

Bunların yanında bir Sodexo’lu olarak daha avantajlı bir şekilde yemek siparişi vermeniz için Misket Ödül Programı’ndan da yararlanabilirsiniz. Sodexo Plus üzerinden görebileceğiniz Misket üyesi iş yerlerinden sipariş verip harcamalarınızdan %10’a varan Misket kazanabilirsiniz. Üstelik bu Misket’leri dilediğiniz zaman harcayabilirsiniz.

Hafif Bir Seçenek Olarak Meyvelerden Yardım Alın

Tatlı krizlerinin en masum kurtarıcıları tabii ki de meyveler! Tatlı isteğinizi daha düşük kalorili çözümlerle bastırmak istiyorsanız meyveler kesinlikle size yardımcı olacaktır. Hatta meyvelerden aldığınız tadı biraz daha zenginleştirmek için sabahtan güzel bir meyve salatası hazırlayıp ofise götürebilirsiniz. Mevsim meyveleri, isteğinize göre ilave biraz bal ve tarçından oluşan salata, hem tatlı hem de hafif bir ara öğün olarak ofisteki tatlı krizi anlarında yanınızda olabilir.


İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?