İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Sahneleri Özleyenler İçin: Evden İzleyebileceğiniz Tiyatro ve Konserler

Evdeyken yemekler hazırladık, spor yaptık, film izledik; ama sahnelerden biraz uzak kaldık sanki! Sahneleri özlediyseniz evden katılabileceğiniz tiyatro ve konser önerileriyle karşınızdayız!

Koronavirüs salgını nedeniyle hem kendimiz hem de toplumumuz için bir süredir evdeyiz. Kendimizi oyalamak ya da vaktimizi verimli geçirebilmek için çeşitli arayışlara girdik, yeni çözümler bulduk. Ancak kalabalık bir konserin tadını ya da izlediğimiz tiyatroların güzelliğini hiçbir şeyde bulamadık. Bu nedenle biz de sanat aktivitelerini özleyen herkes için evde tiyatro ve konser önerilerimizi paylaşmak istiyoruz. İşte, Youtube ya da diğer platformlardan katılabileceğiniz birbirinden güzel evde sanat etkinlikleri:

Şehir Tiyatroları Yayınları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, salgın döneminde tiyatrodan uzak kalmak istemeyenler için oyunlarını dijital ortama taşıdı. Belli tarihlerde Şehir Tiyatroları Youtube kanalından yayımlanan tiyatro oyunlarını takip ederek evde tiyatro izlemenin keyfine varabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı


Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT ile beraber tiyatro ve müziği Kültür ve Turizm Bakanlığı Youtube kanalından tüm sanatseverlerle buluşturuyor. Ayrıca opera ve bale etkinliklerine de yer veren kanal, bir nevi bünyeleri sanata doyuruyor.

Genco Erkal Oyunları

Ünlü tiyatro oyuncusu Genco Erkal, sahnelediği çok sevilen tiyatro oyunlarını kendi Youtube kanalı üzerinden online erişime açtı. Öyle görünüyor ki önümüzdeki dönemde online tiyatro izlemek, evde yapılabilecek en güzel aktivitelerin başında gelecek.

Radiohead Konserleri

Konserlere gidip eğlenmeyi, bağıra çağıra şarkılar söylemeyi ne çok özledik, değil mi? Üstelik konu rock müzik olunca konserlerdeki tat bir başka oluyor. Dünyaca ünlü alternatif rock müzik grubu Radiohead de salgın döneminde dinleyicilerinin bu özlemini fark etmiş olacak ki Youtube kanalı üzerinden paylaştığı konser kayıtlarıyla evde konser dinleme zevkinin üst noktasını yaşatıyor. Efsanevi konserlerini paylaşmaya devam eden grubun kanalını takipte kalın deriz.

Berlin Filarmoni Orkestrası


Dünyanın en büyük ve en ünlü orkestralarından biri olan Berlin Filarmoni Orkestrası da koronavirüs sürecinde konserlerini ücretsiz olarak dijital ortama açtı. Klasik müzik dinleyicisi iseniz bu konserlere internet sitelerinden ulaşabilir ya da Instagram sayfalarını takip ederek evde gerçek bir müzik ziyafeti yaşayabilirsiniz. Sizin için evde yapılabilecek aktivite önerilerine sanatsal bir boyut kazandırdık. Dünyadan ve ülkemizden oluşan önerilerimizle evdeki zamanınızı en iyi şekilde geçirmenizi diliyoruz.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?