İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Yılbaşı Çekilişinde İş Arkadaşına Alınabilecek 6 Hediye Fikri

Yeni yıl yaklaşıyor! Kocaman bir yılı geride bırakırken hediyeleşme faslını es geçmek olmaz! Ofiste çekiliş yaptıysanız ve iş arkadaşınıza ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız yılbaşı hediye fikirlerimize göz atın deriz!

  • 26.12.2019

Hediye almak başlı başına zor ve özen gerektiren bir süreç. Hele ki bu hediye, iş arkadaşına alınıyorsa ekstra düşünülmesi gereken bir durum. Çünkü günün büyük bir kısmında ailemizden çok iş arkadaşlarımızı görsek de onları tam olarak tanıyamıyoruz. “Hobileri ve ilgi alanları neler, nelerden hoşlanırlar?” gibi bir sürü soru kafamızı meşgul ediyor. Yılbaşı hediyeleşmeleri yaklaşırken biz de iş arkadaşlarına alabileceğiniz hediye fikirlerini toparlamak istedik. Listede neler var, neler yok beraber keşfedelim.

1. Yeni Trendler: İş Arkadaşınıza “Deneyim” Hediye Edin

Pek çok konuda olduğu gibi hediye konusunda da yeni trendler çıkıyor. “Deneyim” konusu da son zamanlarda oldukça popüler. Klasikleşmiş hediyelerin yeri başka olsa bile tiyatro, kurs, workshop ya da konser gibi deneyime yönelik hediyeler iş arkadaşınızı çok daha fazla mutlu edilebilir. Unutmayın ki eşyalar değer kaybettikçe deneyimler değer kazanır.

2. Sıcak Tutan Hediyeler Hayat Kurtarır: Atkı, Bere, Eldiven

Cinsiyet ve ilgi alanı fark etmeksizin kış aylarında sıcak tutan hediyeler her zaman hayat kurtarır. Soğuklardan korunmanıza yardım ettikleri için eldiven, bere ya da atkı gibi hediyeler son derece kullanışlı olur.

3. İş Hayatına En Çok Yakışanlar: Kahve ve Termos

İş hayatı denilince akla gelen ilk içecek kahve. Sabahları uyku açan, gün içinde enerjik kalmanızı sağlayan bu leziz içecek sanıyoruz ki hediye olarak alınsa hiç fena olmaz. Üstelik üçüncü nesil kahveciliğin son derece yükseldiği günümüzde farklı kahve çeşitlerini keşfettikten sonra yanına da şık bir termos aldınız mı hediyeniz tamamdır.

4. Klasiklerden Vazgeçemeyenler İçin: Tematik Kupalar

Klasikleşmiş hediyeler birçok insana sıkıcı gelse bile çoğu zaman kurtarıcı olabiliyor. Kupa da tam olarak öyle bir hediye. Bu zamana kadar çoğu kez alınmış olsa bile hala yeni yıl hediyeleri kapsamında geçerliliğini koruyor. Bu hediyeye biraz renk katmak istiyorsanız üzerinde isim yazan veya tuttuğu takımın ya da çok sevdiği bir müzik grubunun sembolü olan kupalardan hediye edebilirsiniz.

5. Teknolojiyle Arası İyi Olanlara: Polaroid Fotoğraf Makinesi

Sevimli görüntüsü ve fotoğrafları anlık olarak çıkarması sayesinde hemen herkesin hoşuna gidecek bir hediye. İş arkadaşınız polaroid fotoğraf makinesiyle dilediği an çekim yapıp değerli anları ölümsüzleştirebilir.

6. Hayat Kurtaran Yılbaşı Hediyesi: Hediye Çekleri


Yılbaşı, hediye, çekiliş derken kafamız fazlasıyla karışabiliyor. İş arkadaşınızın neyi sevdiğini, ilgi alanlarını düşünürken işin içinden çıkamıyorsanız hediye çekleri sizin kurtarıcınız olabilir. Güzel bir mağazadan belli bir limitle alacağınız hediye çeki sayesinde çalışma arkadaşınız, o mağazadan istediği ürün veya ürünleri satın alıp ihtiyaçlarını giderebilir.

Hala iş arkadaşınıza alacağınız yeni yıl hediyesine karar veremediyseniz umuyoruz ki önerilerimiz işinize yarar. Karar verdiyseniz de sonraki yıllarda kullanmak üzere bu fikirleri saklayabilirsiniz.
Huzurlu, mutlu ve en önemlisi sağlıklı bir yıl geçirmenizi diliyoruz!

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?