Kişisel Gelişim

Yoğun iş hayatında bireylerin sağlıklı yaşamalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Güvenli Bir Şekilde Dinlenmek İsteyenlere Farklı Tatil Konseptleri

Havalar ısındıkça herkesin aklına güzel bir tatil yapma fikri geliyor. Son dönemde yaşanan pandemi nedeniyle de daha güvenli tatil konseptleri dikkat çekiyor. Peki, güvenle tatil yapılabilecek seçenekler neler? Detaylar yazımızda!

Havalar ısınınca herkes yavaş yavaş tatil planlarını konuşmaya başladı. Elbette tüm dünyayı etkisi altına alan salgından önceki yıllardan farklı olarak alternatif tatil konseptlerine ilgi daha büyük. Çünkü insanlar dinlenmek, eğlenmek ve aynı zamanda “maske, mesafe ve temizlik” mottosuna uygun bir şekilde tatil yapmak istiyor. Peki, büyük ve yoğun içerik yerine insanların edebileceği farklı tatiller neler? Keşfetmeye başlayalım.

Huzuru Hissedin: Mavi Yolculuk

Gözlerinizi ve masmavi bir denizde ilerleyen, içinde sadece sizin ve tanıdıklarınız olduğu bir düşünce. İşte, mavi tur konsepti tam da buna dayanıyor. Üstelik teknede hem hamilelik hem de dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz.

Mavi yolculuk tekneleri genellikle 4-7 gün arasında kiralanır. Yeme-içme masraflarını siz karşılarsınız. Tekne mürettebatı tarafından size bir yiyecek-içecek listesi verilir ve bu listeye eklemeler çıkarmalar yapabilirsiniz.

Yeni Bir Tarzıyla Tanışın: Karavan Buluş

Hayatında macera isteyen herkes için bir tutkudur karavan! İstediğiniz rotaya özgürce gittiğiniz, istediğiniz zaman dinlendiğiniz, kısacası kontrolün tamamen sizde olduğu bir yaşam biçimidir. ABD'de çok popüler olan karavan kültürü, Türkiye'de de salgınla beraber yayılmaya başladı.

Karavan seyahati için gerekli malzemeleri toparlayıp ve karavan kamp alanlarını keşfedip böyle bir tatilin zevkini verme. Üstelik bu tatil için karavan satın almanıza da gerek yok. Karavan kiralama toptan kendinize en uygun karavanı kiralayabilirsiniz.

Yaz Gecelerinin Tadını Çıkarın: Yazlık Kiralamak

Bu sene sosyal mesafeyi koruyarak güvenli bir tatil yapmak öncelikli olduğu için yazlıklara ilgi de bir hayli yüksek. Her şey dahil konseptli yerine özellikle tercih edilen yazlık evleri; Kalacağınız kişi, bütçenize ve beklentilerinize yönelik olarak bakıldı. Sezonluk olarak kiralanan yazlıklarda ailenizle ve sevdiklerinizde keyifli vakit geçirebilir, denizin ve doğanın tadını çıkarabilir.

Doğanın Derinliklerini Keşfedin: Kamp Yapmak

Kamp yapmak, doğanın derinliklerine girmek; yeşilin, huzurun ve sakinliğin tadını çıkarmak demek. Türkiye ise olabilir doğası ve sahilleriyle kamp tatili için güzel bir ülke. Bu sene de hazır izole düşün tatilışı gündeme gelmişken çadır satın alabilir ya da kiralayabilir ve bunu muhteşem kamp rotalarını keşfedebilirsiniz.

"Keşfe Çıkıyoruz: İzole Tatil Noktaları" yazımıza göz atıp seyahat planınızı buna yönelik olarak yapabilirsiniz.

İyi tatiller dileriz!

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?