Kişisel Gelişim

Yoğun iş hayatında bireylerin sağlıklı yaşamalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Online Alışverişin Avantajları!

Alışveriş yapmayı kim sevmez? Kendimizi yeninin dayanılmaz cazibesine kaptırmış halde buluruz çoğu zaman. İhtiyaç listemizi tamamlamak için mağaza mağaza dolaşırız ya da. Bu, çoğu zaman pek de cazip bir hal almaz. İş ve/ya okul yükünün arasına günler sıkıştırarak yapmak zorunda olduğumuz alışverişler çoğu zaman dezavantajlarıyla bize geri döner.

online alışveriş

Örneğin harcadığınız vakit kendi halinde bile çokken, daha uygun fiyatlı bir ürünü ya da daha kalitelisini almak için yeterli pazar araştırması yapacak zamanı bulamayabilirsiniz. 

Alışveriş yaptığınız satıcının almak istediğiniz ürüne gösterdiği özeni ve kalitesini, ürünü almadan bilemezsiniz.

Birdenbire yüklü bir alışveriş yaparak para çıkışı yaşayacağınız için ekonomik olarak kendinizi planlamakta zorlanabilirsiniz.

İşte bu nedenlerin karşısında günümüzün teknolojisi bize harika bir fırsat sunuyor: Online alışveriş! Peki, nedir bu online alışveriş tam olarak?

Online alışveriş nedir? 

Online alışverişi kısaca tanımlamak gerekirse, kişiler, internet üzerindeki alışveriş sitelerinden diledikleri ürünü, istedikleri adrese sipariş verebilirler. Buna karşılık kredi kartı ya da kapıda nakit veya kredi kartı ödeme seçeneğiyle süreci tamamlarlar.

Online alışverişin avantajları nelerdir?

İnternetten alışverişin avantajları öyle çok ki! Klasik alışveriş rutininizi size tamamen unutturacak bu eşsiz deneyimi hepiniz yakından tanıyorsunuz aslında. İnternetten alışverişin yararları konusu uzun süredir gündemde. Ama kafanızda bazı soru işaretlerinin de olduğunu tahmin edebiliyoruz. Elbette internete kişisel bilgilerinizi girmek konusunda bazı endişelerinizin olması mümkün. İnternetten alışveriş yapmak için güvenilir siteleri tercih etmek bunun için iyi bir başlangıç olacaktır.

İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Daha önce adını duymadığınız bir siteden alışveriş yapmamaya özen gösterin. Sitenin bilinirliğini mutlaka araştırın.

Bazı sitelerin sahtesini yaparak kullanıcıları dolandırmaya çalışanlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Online alışverişinizi doğru siteye girerek yaptığınızdan emin olun.

Neredeyse herkesin kesinlikle okumadan okuduğunu işaretlediği bir metin var: Mesafeli satış sözleşmesi. Bu metni okumaya gayret edin. Sizin zararınıza bir anlaşma maddesi eklenmiş olma ihtimalini göz ardı etmeyin.

Online alışveriş yapmak isteyenler için güvenilir sitelerde binlerce çeşit ve fiyatlarda ürüne ulaşmak size bir tık mesafesinde. Online alışverişin avantajları neymiş, bir bakalım mı?

Her çeşit ürün ve hizmet elinizin altında!

İhtiyaçlarınızı ve keyfi olarak almak istediğiniz ürünleri gözünüzün önüne bir getirin. İnternetten alışveriş yaparken bulamayacağınızı düşündüğünüz herhangi bir şey oluyor mu? Market alışverişinden giyime, hazır yemekten kitap kırtasiyeye ve hatta çeşitli teknolojik ürüne ulaşmanız mümkün.

Online alışverişte her şey basit!

Online alışverişin avantajlarından bir diğeri de kasada sıra beklemek, poşetleri taşıma derdini düşünmek olmadan istediğiniz ürünü sanal sepetiniz aracılığıyla satın alabilmeniz. Bunu, iş yerinde verdiğiniz 10 dakikalık molada da yapabilirsiniz, akşam yatağınıza uzandığınız bir anda da veya kahvaltı keyfiniz esnasında… Telefonunuz, kredi kartınız ve internetiniz varsa yapamayacağınız şey yok gibi.

Kartınızın olmadığı durumlarda ne yapacaksınız?

İhtiyaçlarınızı karşılarken Sodexo’nun sizin yanınızda olduğunu unutmayın. Sodexo kartınız yanınızda değilken bile Sodexo Mobil uygulamasıyla anlaşmalı marketlerden almanız gereken ürünleri alabilir veya yine anlaşmalı işletmelerden lezzetli bir yemek sipariş edebilirsiniz. Sodexo Mobil aracılığıyla favori restorantınızı keşfedebilir, görüş ve önerilerinizi 1 milyondan fazla Sodexo kullanıcısıyla hızlıca paylaşma fırsatı bulabilirsiniz.

Fiyatları karşılaştırma fırsatı!

Almak istediğiniz ürünün fiyat karşılaştırmasını yapabilir, size en uygun olanını seçebilirsiniz. Üstelik dikkatinizden kaçmayacak bir başka nokta da internet üzerinden satın aldığınız ürünler daha uyguna geliyor. Bu bazen sürpriz bir kuponla gerçekleşebiliyor bazen de kampanyalarla. Tüm bunlar olmasa bile daha uygun olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca başka bir fırsattan daha bahsetmenin tam zamanı! Sodexo Club’ı daha önce duymuş muydunuz? Sodexo’lu herkesin kullanımına açık olan bu platform sayesinde kargo, bilişim, sağlık, araç kiralama gibi pek çok kategoride indirimli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Sodexo Online ve sodexoavantaj.com üzerinden kampanya kodunuzu alarak yapacağınız alışverişlerde elde ettiğiniz tasarruflarla, ertelediğiniz bir başka ihtiyacınızı neden almayasınız ki?

Güvenilir online alışverişin ipucu!

Online alışveriş mağazalarının çalışma politikalarını, ürünlerinin kalitesini ve sattıkları ürüne gösterdikleri özeni öğrenmenin çok pratik bir yolu var: Müşteri yorumları! Platformlardan müşteri yorumlarına hızlıca ulaşabilir, insanların şikayetlerini dile getirdiği sitelerden de ayrıca fikir edinebilirsiniz.

Ürün içeriğinde neler var?

İnternetten alışveriş yaparken almak istediğiniz malzemelerin içeriğini iyice araştırma fırsatının yanında kullanıcı yorumlarının da yönlendirmesiyle belki muadili başka bir ürüne yönelmeniz mümkün olabiliyor.

Baskıdan uzak bir alışveriş keyfi!

Evinizin konforunda, önünüze denk gelen her ürünü iyice inceleme fırsatı varken mağazada göz hapsinde olmayı kim tercih eder? Elbette mağazalardan da alışveriş yapmamız gereken zamanlar olmaya devam edecek ama eğer online alışverişin avantajlı dünyası gibi bir seçeneğimizin olduğu durumdaysak şimdi ve gelecekte kesinlikle bunu kullanacağız gibi duruyor.

Ürün sana gelsin!

Siparişini verdiğiniz ürün lokasyonunuza göre fark etmekle birlikte oldukça kısa sürede kapınıza geliyor. Ve siz alışveriş için harcamayı planladığınız vakti, internetten alışveriş yaparak azaltabilirsiniz. Artan paralarla birlikte artan vaktinizi de dışarıda, kendinizi ya da sevdiklerinizi ödüllendirerek değerlendirebilirsiniz.

Ödüllendirmenin çeşitli yolları var elbette. Sodexo’nun bu anlamda sunduğu harika hizmeti bilmenizde fayda var. İşverenler ve çalışanlar için planladığı FlexoGift hizmetine kısaca kurumsal hediye platformu diyebiliriz. Binlerce çeşit marka arasından seçeceğiniz ürünle performans ödüllendirmesi yapabilir, çalışanın motivasyonunu artırmak için ona minik bir jestte bulunabilirsiniz. FlexoGift aracılığıyla oluşturacağınız hediye çekleriyle çalışanlara dönemsel yardımlar yapabilirsiniz.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?