Kişisel Gelişim

Yoğun iş hayatında bireylerin sağlıklı yaşamalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Serin Havaların Güzelliğini Ortaya Çıkaracak Sonbahar Filmleri

Sararmış yaprakları, kendine has atmosferi ve tüm romantikliğiyle sonbahar geldi. Serin havalarda sonbaharın ruhunu tam anlamıyla hissetmek için sonbaharda izlenecek filmleri keşfetmeye ne dersiniz?

Yaz aylarının sıcak günleri, bunaltıcı günleri geride kalmışken sonbaharın güzellikleri kendini aşmaya başladı. Yavaş yavaş serinleyen hava, sararıp dökülen yapraklar ve hoş geldin çok sevilen mevsim sarı!


Onun mevsimin olduğu gibi sonbaharın da bir ruhu var. Daha sakin, daha romantik, belki biraz da hüzünlü… Dışarıda yağmur yağarken tam da bu ruha yakışır bir şekilde evde ayaklarınızı uzatıp nefis keşfedebilirsiniz. İşte, en güzel sonbahar filmleri:


  1. New York'ta Sonbahar


New York'taki birbirinden güzel sonbahar manzaralarını yakalayabileceğiniz filmde, zengin bir playboy'un (Richard Gere) kendinden genç bir kıza (Winona Ryder) aşık olması konu alınıyor. Müzik ve büyüleyen film, tam atmosfer üzerinize battaniye alacak izleyeceğiniz cinsten. 


  1. Düşüş Efsaneleri


Kadrosunda Brad Pitt, Anthony Hopkins, Julia Ormond ve Aidan Quinn gibi isimleri barındıran film, temelde bir baba-oğul hikayesini anlatıyor. Ancak sonbahar renklerinin hakim olduğu film; bir kadına aşık olan üç erkek aşık, savaş yıllarını ve bir aile dramını aynı senaryoda harmanlıyor. 


  1. Bir kadının kokusu


Bir roman uyarlaması olan film, Al Pacino'ya “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü de kazandırmış. Film; daha önce izlemiş olsanız bile meşhur tango sahnesi, efsanevi oyunculukları ve bıraktığı değişik onun oğlunu izletmeyi başarıyor.


  1. Sonbahar


Onur Saylak'ın başrolde yer öğren ve Özcan Alper'in yönettiği Sonbahar, cezaevinde uzun yıllar kalmış, ölüm orucu gibi ağır eylemlere katılmış olan Yusuf'un; annesine, evine, kısacası geçmişine dönüşünü konu alıyor. Bu film ile beraber Karadeniz'in muhteşem doğasına ve hayattaki “gerçek” duygulara yakından tanıklık edebilirsiniz.


  1. Tatlı kasım


Keanu Reeves ve Charlize Theron'un başrolü oynadığı film, sonbahara yakışır bir aşk hikayesini anlatıyor. Tatlı Kasım da dışarıda yağmur çiselerken tekrar tekrar izlenebilecek filmlerden olan alışılagelmişin dışında bir birliktelik yaşayan iki yerde gelenleri anlatan 


  1. Harry sally ile tanıştığında


Romantik komedi filmleri arasında önemli bir yere sahip olan film, aynı üniversiteden mezun olup daha önce hiç karşılaşmayan Harry ve Sally'nin bir yolculuk sırasında karşılaşmalarıyla anlatıyor. Yolculuk boyunca duygusal ilişkiler ve arkadaşlıklar hakkında konuşup ikili, yolculuk sonunda farklı yollara gitse de hayatları bir yerde tekrar kesişiyor.


Meg Ryan ve Billy Crystal'in başrollerini oynadığı film, içten anlatımı ve sonbahar manzaralarıyla tüm sıcaklığını boyutunu hissettirecektir. 


  1. Cadılar bayramı


Sonbahara bir de korku filmi yakışır! 2018 yapımı olan Halloween, Cadılar Bayramı gecesi cinayet işleyip akıl hastanesine ve çıktıktan sonra kaldığı yerden devam etmek isteyen bir gencin hikayesini anlatıyor. 


İyi seyirler dileriz!

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?