Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme iyi bir yaşam sürmek için en önemli konulardan biridir. Uzmanlarımızın verdiği sağlıklı beslenme önerileri ve pratik tavsiyelerini bu sayfadan okuyabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Çilekli Cheesecake Dondurma

Çilekli cheesecake bir çok kişinin çok sevdiği tatlılardan biri. Fakat kalabalık değilseniz ve çok fazla vaktiniz yoksa tarif gözünüzde büyüyebiliyor. Madem havalar birden iyice ısındı, çileğin de tam vakti derken @sodexoavantaj için bu nefis tatlının lezzetinde hem de serinletecek bir tarif yazdım.

Sadece 5 dakikada 5 malzeme ile dondurma makinesine gerek kalmadan sadece rondo yardımıyla, evde gurme dondurma lezzeti yakalayacaksınız. Tek dikkat etmeniz gereken püf noktası tarifi kişi sayısı kadar yapıp taze tüketmek. Malzemeleriniz hazır olsun ve yemeden hemen önce dondurmanızı hazırlayın ve tüketin. Dondurmanızı tekrar buzdolabına koyarsanız ilk başta yaptığınız dondurma dokusu aynı kalmayacaktır. Eğer daha tatlı bir lezzet yakalamak isterseniz dondurmayı yaparken bir çay kaşığı kadar bal ekleyebilirsiniz. Doğal vanilyanız varsa harika bir ekleme olur. Çocuklarınıza içerisine gizlice peynir ekleyerek rafine şeker koymadan dondurma yapmanın zevki tarifsiz.

  • 1/2 muz,
  • soyulmuş ve dilimlenmiş8 adet çilek,
  • sapları kesilmiş ve kalın dilimlenmiş1 yemek kaşığı labne (suyu iyice süzülmüş)
  • 1 çay kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı süt veya badem sütü

Muzu ve çilekleri birbirlerine yapışmayacak şekilde tek sıra halinde büyük bir kilitli buzdolabı poşetinin içerisine sıralayın ve ağzını kapatıp düz bir şekilde buzdolabına koyun. En az 6 saat kadar tamamen donmaları için bekletin. Bir kaseye labneyi ve balı koyup çırpma teli iyice çırpın. Donmuş meyveleri çıkartın ve 2 dakika kadar oda sıcaklığında bekletin. Rondoya meyveleri ve tercih ettiğiniz sütü koyun. Pürüzsüz bir kıvam alana dek rondodan çekin. Meyveniz fazla sert ise başta kum kum gözükebilir. Gerekirse makineyi durdurup tekrar çalıştırın. Dondurma hazır olunca peynire ekleyin ve kaşıkla gelişi güzel karıştırıp çift renk yaratın. Hemen servis tabağına alıp servis edin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?