Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme iyi bir yaşam sürmek için en önemli konulardan biridir. Uzmanlarımızın verdiği sağlıklı beslenme önerileri ve pratik tavsiyelerini bu sayfadan okuyabilirsiniz.

İzlerken Acıktıran En Keyifli 6 Yemek Belgeseli

Yemek yapmak ve yemek sizin için de doymaktan çok daha fazlası ise derlediğimiz en iyi yemek belgesellerini takma için yazımıza göz atın!

Mutfak gerçekten değişik bir alan. Kimisi için sadece karnını doyurma, kimisi için de kendini ifade etmek yeri. Yani yemek yapmanın ona kişiye hissettirdiği şey çok farklı. 


Siz de yemek yemek standartların biraz daha fazla meraklıysanız ve sıradan bir öğün hazırlarken safra farklı testlerde, değişik soslar denemekten aldığınızda bize kulak verin! Nefis yemekler yapmak için ilham olacak bir araya getirdik. İşte, yemek yapma konusunda en iyi belgeseller:


  1. Lezzet Yolculuğuna Çıkın: Şefin Aklı


Şef Anthony Bourdain yapımcılığı ve yine onun tarafından anlatılan belgeselde seyahat, lezzetli yemekler, tarih ve bilim bir arada veriliyor. Her sezon farklı bir ünlü şefi ağırlayan belgesel, şeflerin yemek felsefelerini de irdeliyor. 


Ünlü şefleri yakından tanımak ve yemeklerin nişan noktası için bu belgeselle lezzetli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


  1. En İyi Şeflerle Tanışın: Şefin Masası


Dünyadaki en iyi şefleri bir araya getiren belgesel; Aynı zamanda şeflerin hayat hikâyelerini, imza yemeklerini ve çok daha başka yerde yer alıyor. Yemek pişirme ve mutfağa olan tutkunuzu pekiştirecek olan Chef's Table'ı mutlaka izleyin! 


  1. Keşfedin Farklı Mutfakları: Yurtdışında Bir Aşçı


Bir İngiliz olan Yurtdışında bir Aşçı yapımı, yaşayan ama farklı etnik kökenlerden olan başarılı şefleri konu alıyor. Belgesel boyunca şefler memleketlerine geleneksel mutfakları inceliyor. Farklı kültürlerin yemeklerine meraklı olan herkesi, yorgun bir günün ardından bu keyifli belgeseli izlemeye davet ediyoruz. 


  1. Peru'ya Bu Açıdan Bakın: Gaston'u Bulmak


Şef Gaston Acurio'nun ilham verici hikâyesini anlatan belgesel, onu sadece şefle ile sınırlamıyor. Ülkesi Peru'nun mutfak geliştirme için çaba sarf eden Acurio aynı zamanda gastronominin içinde ileride çalışıyor.  


  1. Gastronomi Dünyasının Derinliklerine İnin: For Grace


ABD'nin en ünlü şeflerinden, iki Michelin yıldızlı Curtis Duffy'nin mutfağa olan tutkusunu anlatıyor. Şefin, Chicago'da bulunan Grace adlı restoranından yola çıkma gastronomi dünyasının zorlukları, başarıları ve daha birçok şey sizi bekliyor.


  1. Uzak Doğu Mutfağının Gizemini Çözün: Jiro Suşi Hayalleri


Uzak Doğu mutfağıyla aranız nasıl? Suşi denilince tüyleri ürperen tarafta mısınız yoksa çeşidini deneyen tarafta mı? Cevabınız ikincisi ise mutlaka Jiro Dreams of Sushi'yi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tokyo'da aylar öncesinden rezervasyon alan ve dünyanın en ünlü suşi restoranı olan bu küçücük dükkan ve kurucusu Jiro Ono'nun hikâyesi eminiz ki iştahınızı kabartacak. 


Tutkulu, gizemli ve önemlisi lezzetli bir dünyanın kapıları aralandı. En stresli günün sonunda her şeyi unutturacak ve tokken karnınızı acıktıracak en güzel yemek belgesellerini izlemeniz dileğiyle!

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?