Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme iyi bir yaşam sürmek için en önemli konulardan biridir. Uzmanlarımızın verdiği sağlıklı beslenme önerileri ve pratik tavsiyelerini bu sayfadan okuyabilirsiniz.

Üzümlü Raw Çikolata

Okulların açılmasıyla hem okula giden çocukların hayatı, hem de tatilden çıkan bizler, ister istemez tekrar daha sıkı bir düzene gireceğiz. Ben de okuldan dönen çocukları da, beslenmesine daha dikkat etmeye çalışan bizleri de eşit derecede mutlu edecek bir tarif hazırladım. Görüntüsü aslında ben bir trüf çikolatayım dese de içi tam anlamıyla sürprizli. Donduğunda adeta tatlı birer sorbe parçasını andıran üzümleri hazırladığım raw çikolata ile kapladım. Böylelikle süper besleyici ve faydalı bir atıştırmalık haline geldi. Rafine şekersiz, pişmeyen, glutensiz ve yemişsiz olması da bir çok özel beslenme diyetinde olanları memnun edecek cinsten. Unutmayın raw ve katkısız olduğu için oda sıcaklığında çok uzun süre dayanmayacaktır. Şimdiden keyifli denemeler. 


Üzümlü Raw Çikolata

60 kakao yağı

70 ham kakao

1 salkım tatlı üzüm (siyah veya sarı)

Opsiyonel; 25 g bal veya Hindistancevizi Şekeri Yapılışı: Üzümleri sapından kopartın ve bir tepsiye dizip buzlukta en az 2 saat kadar dondurun. 

Benmaride kakao yağını eritin. İçerisine kakaoyu ve arzu ederseniz tatlandırıcılardan birini ekleyip iyice karıştırın. Üzümleri sırasıyla kakaolu karışıma bir çatal yardımı ile bulayın ve çatal üzerine alıp fazla karışımın akması için bekleyin. Kakaolu karışıma bulanmış üzümü yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye, başka bir çatal yardımı ile iterek koyun. Aynı işlemi kakaolu karışım bitene dek tekrar edin. Hazırladığınız üzümleri buz dolabına atın ve yarım saat kadar tamamen donmaları için bekletin. Soğuk olarak tüketin ve buzlukta muhafaza edin. 


İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?