Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme iyi bir yaşam sürmek için en önemli konulardan biridir. Uzmanlarımızın verdiği sağlıklı beslenme önerileri ve pratik tavsiyelerini bu sayfadan okuyabilirsiniz.

Zencefil ve Taze Naneli Yeşil Buzlu Çay

Yazın en sevdiğim tariflerden bir tanesi kesinlikle buzlu çay. Buzdolabınızda her daim ikram edebileceğiniz, keyfini çıkartabileceğiniz masum ve serinleten bir içeceğiniz olması paha biçilemez. 

Bu sefer bu tarifimi zencefil, taze nane ve bal ile hazırladım. Bu üçlünün lezzet uyumu şahane. Ayrıca isterseniz tarifi tüketmeden önce içerisine 1-2 şişe sade soda da ekleyip baloncuk dokusu yaratabilirsiniz. Zencefili daha baskın isterseniz miktarı arttırabilir veya tamamen tariften çıkartabilirsiniz de! 

1,5 litre soğuk su

6 adet poşet yeşil çay (tercihen 3 adedi yaseminli yeşil çay)
2-3 cm kalınlığında taze zencefil, soyulmuş ve dilimlenmiş
4 dal taze nane
1 yemek kaşığı bal
Buz
Nane yapraklarıServis için:

Suyu bir sürahiye alın ve içerisine çay poşetlerini ve zencefili ekleyin. Sürahinin ağzını kapatın ve oda sıcaklığında bir gece 12 saat kadar dinlendirin. Sabah zencefil tanelerini atın ve balı ekleyip karıştırın. Taze naneyi ekleyip soğuyana dek 1 saat kadar buzdolabında bekletin. Buz, nane yaprakları ile bardakları süsleyerek servis edin. 


İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?