Sağlıklı ve İyi Yaşam

Sağlıklı ve iyi bir yaşam sürebilmeniz için doğru spor yapma teknikleri ve yaşam koçumuzun ufkunuzu açacak önerilerine kadar pek çok farklı yazıyı bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yılları Geri Döndürmek İçin Kolojenli Tarifler

Derimizde doğal olarak bulunan bir protein çeşidi olan kollojen, yıllara meydan okumamız için gerekli olduğu kadar eklem, kemik ve damar sağlığı için de son derece önemlidir. Aynı zamanda son dönemde yapılan bilimsel çalışmalar, bağırsağın mukozal bariyerlerinin tamirinde de kollojenin önemli etkileri olduğunu kanıtladı. Creighton Üniversitesi’nin Medikal Merkezi’ne göre bu protein artrit tedavisinde de olumlu etkilere sahip

Piyasada bulunan kollojen tozları veya tabletlerini ekonomik bulmuyorsanız size mutfağınızdan çıkacak leziz kollojen tarifleri. Haydi ne duruyorsunuz deneyin.

JELATİNLİ ŞEKERSİZ ŞEKERLER (30 ADET) 

6 adet portakal

3 adet limon
2 adet Lime limonu
1 tutam tuz
6 çorba kaşığı toz jelatin
YAPILIŞI: Tüm meyveleri yıkayıp soyun ve blendera koyun. 1-2 dakika boyunca yüksek devirde karıştırın. Karışımın yarısını jelatinin üzerine ekleyin ve kısık ateşte koyulaşana kadar pişirin. Pişen karışım ile diğer kısmı blenderda karıştırın. Buz kalıplarına koyun ve 2 saat kadar buzlukta bekletin. 

ŞEKERSİZ MARSHMALLOWLAR 

240 ml su
1 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
4 yemek kaşığı dolusu toz jelatin
1 çay kaşığı vanilya
YAPILIŞI: Suyun yarısı ile toz jelatini kısık ateşte koyulaşana kadar pişirin. Geri kalan suyu ılıtın. Tüm malzemeyi blenderda karıştırın. Buz kalıplarına boşaltın. İki saat kadar dondurucuda bekletin. 

KEMİK SUYU LATTE

240 ml kemik suyu
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı oda sıcaklığında sade yağ veya tereyağı
2 tatlı kaşığı toz jelatin
YAPILIŞI: Tüm malzemeyi blenderda 20 saniye kadar yüksek devirde karıştırın.