Yazarlarımız

Birbirinden farklı konularda uzman olan yazarlarımız her ay doğru beslenmeden iş yaşam dengesinin korunmasına, beden sağlığını koruma yollarından sağlıklı beslenmeye kadar birçok farklı konuda özgün yazıları ile sizlerle! Yazarlarımız ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon
  • Emre Alkin
  • Prof.Dr. Emre Alkin

  • Ekonomist, Akademisyen ve Yazar

Çerkes ve Gürcü kökenli bir ailenin çocuğu olarak 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Işık İlkokulu'nda tamamladı; ardından 1987 yılında Saint-Michel Lisesi’ni bitirdi.1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans (1993) ve doktora (1996) eğitimini tamamlayarak 1997'de doçent, 2002 yılında ise profesör unvanını aldı.

İMKB Başkan Danışmanlığı (1999-2003), TİM Genel Sekreterliği (2000), Vergi Konseyi Üyeliği görevlerini yürüttü. Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de görev aldı. Çeşitli gazetelerde ekonomi alanında köşe yazarlığı, TV8, SkyTürk, A Haber, CnnTürk, TRT Haber, TV100 gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yaptı.

Daha önce İstanbul Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi'nde farklı görevlerde bulunan Alkin, Nisan 2022'de İstanbul Topkapı Üniversitesi rektörü olarak atanmıştır.

Devamını Göster

Tüm Yazıları

Tüm Yazıları