2021 Yılı Günlük Yemek Bedeli İstisnası Belli Oldu!

29 Aralık 2020 tarihli 31349 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 313 seri no'lu Gelir Vergisi Genel Tebliği’ne göre 2021 yılı için Gelir Vergisi’nden istisna tutulacak yemek bedeli 25 TL (KDV Dahil 25,25 TL*) olarak açıklandı! *31 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerli olduğu açıklanan %1 KDV oranı baz alınarak hesaplanmıştır, 1 Haziran 2020 sonrasında değişiklik gösterebilir.


2021 Günlük Yemek İstisnası Bedeli Belli Oldu!

2021 yılı yemek istisna bedeli KDV dahil 25,25 TL oldu! Siz de işveren olarak, 2021 senesinde günlük yemek bedeli tutarınızı yükselterek% 100 vergi avantajından yararlanmaya devam eden çalışanlarınızın motivasyonlarını artırabilirsiniz.

Günlük Yemek Bedeli İstisnası Ne Anlam İfade Ediyor?

Gelir Vergisi Kanunu'na bağlı olarak, çalışanlarına  günlük 25,25 TL yemek bedeli veren işletmeler, bu tutar dahilinde gelir vergisinden istisna tutulur. Aynı zamanda verdiğiniz yemek bedeli için SGK Primleri ve Damga Vergisi ödemezsiniz.

Yemek Kartı Tercih Etmenin Faydaları Nelerdir?

Çalışma ihtiyacını pratik bir çözme Sodexo Restaurant yemek kartını size göre! Sodexo Restaurant Pass yemek kartı ile karşıladığınızda, çünkü çalıntı yemek ihtiyacını, avantajdan faydalanmış olursunuz.

Vergi Avantajı Elde Edin! Çalışanlarınıza Sodexo Restaurant Pass yemek kartı ile yemek yardımı yapma günlük yemek bedelinizi günlük 25,25 TL olarak belirlediğinizde bu tutarların vergiden düşme şansınız var!

Ayrıca Damga Vergisi ve SGK Primlerinden de muaf olursunuz. Böylelikle. Yemek giderlerini rahatlıkla tasarrufa çevirme elde edersiniz.

Çalışan Motivasyonunu Artırın!

Çalışanlarınızın özgür seçimini sunmak; hayatlarını kolaylaştırır ve onların kurumlarına olan bağlılığını güçlendirir! Sodexo Restaurant Pass, çalışan önerileri, diledikleri istedikleri yemeği yiyerek karşılamalarını sağlar. Üstelik çalışanlarınız Misket Ödül Programı sayesinde Misket Üyesi iş yerlerinde yaptıkları harcamalarından% 10'a varan Misket kazanırlar. Çalışanlar, Misket'leri biriktirebilir veya istedikleri zaman Misket Öğesi mekanlarda anlık harcayabilirler

İdari ve Muhasebesel Kolaylık!

Sodexo Restaurant Pass müşterisi olarak Sodexo'nun hizmetlerle idari ve muhasebesel kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca çalışanların iş yeri yemek sunma zamanını değerlendirmek ve çalışanların yemek giderlerini tek bir faturada muhasebeleştirmenin kolaylığını yaşayın.

Sodexo Mobil Kart ile Zamandan Tasarruf Edin!

Sodexo dünyasının karşılığından faydalanarak tasarruf edin ne dersiniz? Restaurant Pass Mobil Kart, Sodexo'nun Restaurant Pass için tüm hizmet ve ayrıcalıklardan faydalanmanızı sağlayan bir sanal kart olup çalışanlarınızın Sodexo üyesi iş yerlerinde rahatça mobil ödeme ile kartsız harcama yapmalarını sağlar. Tamamen ücretsiz olan Restaurant Pass Mobil Kart, çalışanlarınıza güvenli, pratik ve hızlı bir kullanım sunarken işveren olarak boyut de fiziki bir kartın üretim ya da dağıtım süreçleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz! Dakikalar çalışanlarınızın cep telefonunda olur.

Yemek Bedelinizi Şimdi Artırın!

Günlük yemek bedelini ve çalışan başına aylık sipariş tutarınızı artırmak için satış temsilciniz ile geçebilir, musteri.tr@sodexo.com adresinden talebinizi iletebilir ya da Sodexo Online'da değerlendirmekinize yansıtabilirsiniz.

Sodexo Müşterisi Değil Misiniz?

Siz de şimdi Sodexo Müşterisi olun, Türkiye genelinde 20.000 müşteri. 45.000 üye işyeri ve 1.000.000 tüketicinin olduğu Sodexo dünyasında yerinizi alın!

# HerAnYanında

MÜŞTERİMİZ OLUN

Siz de %100 Vergi Avantajından ve Sodexo Hizmetlerinden
Yararlanmak İçin Müşterimiz Olun!