Sodexo, iş yerlerine her çalışan için yılda 15 bin TL’ye varan tasarruf imkanı sağlıyor

Sodexo’nun şirketlere sunduğu Restaurant Pass yemek çözümü ve Kurumsal Ulaşım Çözümü sayesinde işverenler, her çalışan için yıllık 15 bin TL’ye varan vergi muafiyeti ve gider avantajı sağlıyor.

Çalışanlarına yemek ve ulaşım yan haklarını Sodexo Restaurant Pass ve Kurumsal Ulaşım Çözümü ile sunan işverenler, her çalışan için yılda 15 bin TL’ye kadar gider avantajı sağlıyor. 21 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 317 Seri No’lu Gelir Vergisi Genel Tebliği uyarınca 2022 yılı için KDV dahil günlük 36,72 TL olarak belirlenen yemek bedelinin Sodexo Restaurant Pass ile sağlanması işverenlere çalışan başına yılda 10 bin TL; KDV dahil günlük 17 TL olarak belirlenen yol yardımının Sodexo Kurumsal Ulaşım Çözümü ile sağlanması ise yılda 5 bin TL vergi avantajı sunuyor. İşverenler Sodexo’nun sağladığı vergi muafiyeti sunan çözümleri ile giderlerinde tasarruf sağlarken faturalama, takip gibi operasyonel yüklerden de kurtuluyor.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Finans Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Altay Kadir Yüksel, “Sodexo olarak çalışan ve işverenlerin ihtiyaçlarına tek bir adresten cevap vererek işverenlerin verimliliğini artıran önemli fırsatlar sunuyoruz. Yemek ve ulaşım faydasının elden ya da maaşa ek olarak verilmesi yerine sunduğumuz çözümlerle sağlanması gelir vergisi, SGK primlerinde muafiyet, KDV indirimi imkanı gibi gider yönetimi açısından çok ciddi finansal avantajları beraberinde getiriyor. Firmalara operasyonel olarak da büyük kolaylık sağlayan yemek çözümümüz Restaurant Pass ve toplu taşıma hizmetimiz kurumsal ulaşım çözümü ile işverenler için nakde göre çalışan başına yıllık 15 bin TL’ye varan gider tasarrrufu imkanı sağlamış oluyoruz. Hali hazırda Sodexo çözümlerini tercih eden kurumlar; çalışanlarına yükledikleri bakiyeleri belirlenen yasal gelir vergisi istisna bedelinin üzerinde bir seviyeye artırmaları halinde, bu seviyelerde de SGK avantajından yararlanmaya devam ediyorlar. Bu sebeple, kurumlara; çalışanlarının yemek ve ulaşım ihtiyaçlarını daha yüksek seviyede karşılar iken aynı zamanda gider avantajlarının da devam ettiğini hatırlatmak isteriz.” dedi.

Sektörde bir ilk: Sodexo-Belbim İşbirliğiyle Kurumsal Ulaşım Çözümü

Pandemi sonrasında yeni normale dönüş ile ulaşım alanında finansal destek almayı daha da önemseyen çalışanlar, ofislere düzenli zamanlarda gidilemediği bu günlerde işe gidiş dönüş için farklı ulaşım araçlarına ihtiyaç duyuyor. Sodexo’nun Belbim A.Ş. ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında işverenler Sodexo üzerinden yükledikleri İstanbulkart abonman geçiş hakkı ile hem gelir vergisi avantajından hem de KDV indiriminden faydalanıyor. Çalışanlar ise aylık abonman veya indirimli kartlarına işverenleri tarafından otomatik yüklenen bakiyelerini İstanbul içinde İETT, İstanbul Halk Ulaşım, İstanbul Otobüs A.Ş., Metro İstanbul, İstanbul Şehir Hatları, TCDD Marmaray, İDO seferlerinde kullanabiliyor.

Sodexo Restaurant Pass ile Yemek Maliyetleri Yarıya İniyor

Restaurant Pass yemek kartı ile çalışanlara geniş üye ağında ister yerinde, ister online ödeme özgürlüğü sunan Sodexo, işverenlere ise hem muhasebe hem online işlem kolaylığı sunuyor. Geleneksel yemek kartının üretim ve dağıtım süreçleri ile vakit kaybetmeden, kullanıcılarına anında bakiyesini kullanabilme imkanı sağlayan Sodexo Restaurant Pass mobil yemek kartı, iş yeri ortamında çalışanlara yemek sunmanın zorluk ve maliyetlerini ortadan kaldırarak idari kolaylık sağlıyor. Sodexoavantaj.com üzerinden kolayca Sodexo’lu olan işletmeler, Sodexo Online Müşteri İşlem Merkezi üzerinden sipariş verme, eski siparişleri ve bu siparişlerin faturalarını takip edebilme, kayıp-çalıntı kart, raporlama, güncel kullanıcı listesi oluşturma gibi işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

MÜŞTERİMİZ OLUN