Kart İşlemleri

 • Sodexo kullanıcı bilgilerimi kabul etmiyor, kart işlemlerini nasıl yaparım?

  Fiziki kartın farklı bir profilde tanımlı ise güvenlik gereği  kart ekleme işlemini sağlayabilmen için kartının bağlı olduğu eski profilden silinmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili 444 72 77 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçmeni rica ederiz.
 • Sodexo kart şifremi değiştirmek istiyorum, ne yapmam gerekir ?

  444 72 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak önce 3’ü (kullanıcı menüsü) sonra 4’ü (şifre işlemleri) tuşlayarak şifre işlemlerini gerçekleştirebilir ya da firmanın Sodexo yetkilisi ile iletişime geçerek yeni şifre talep edebilirsiniz. Yeni PIN kodu ile üye iş yerlerimizde bulunan pos cihazlarından şifre işlemleri  seçeneğinden şifre değiştirme/kaldırma yapabilirsin. Kartın harcanma riskine karşılık şifre kaldırılmamasını öneririz.
 • Sodexo kart olmadan QR kod ile ödeme nasıl yapılır?

  Sodexo Mobil uygulaması içerisinden «Hızlıca Mobil Öde» butonuna bastığınızda ekranda çıkan QR Kod'u  okuttuğunuzda ödeme alma işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur
 • Sodexo Mobil kartımın bağlı olduğu gsm numaram değişti, nasıl güncelleyebilirim?

  Mevcut gsm bilgin ile tanımlı mobil kartının bulunması durumunda gsm değişikliğinin firma yetkilin tarafından sağlanması gerekmektedir. Konu ile ilgili firma yetkilin ile iletişime geçebilirsin.
 • Mobil kartım var, fiziki kartımı da ekleyebilir miyim?

  Mobil uygulama veya Tüketici Online üzerinden  16 haneli kart numaranı  girerek kartını ekleyebilirsin.
 • Fiziki kartımı ekleyemiyorum, farklı bir hesapta kayıtlı uyarısı alıyorum.

  Fiziki kartın farklı bir profilde tanımlı ise güvenlik gereği  kart ekleme işlemini sağlayabilmen için kartının bağlı olduğu eski profilden silinmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili 444 72 77 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçmeni rica ederiz.
 • Mobil ödeme kodu almak istiyorum ancak firma yetkinin onayı beklenmektedir uyarısı alıyorum?

  Mobil ödeme yapabilmen için firma yetkilinin onayı beklenmektedir. Firma yetkilinin Sodexo Online platformumuz üzerinden kartın için Kartsız Ödeme yetki onayı vermesi gerekmektedir. Onay süreci tamamlandığında hızlıca mobil öde butonu üzerinden kod alarak harcama işlemlerini gerçekleştirebilirsin.
 • Hasarlı/Arızalı kart talebini nasıl iletebilirim?

  444 72 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kartınızın kontrolünü yaptırabilir ve kart yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

 • Kart hareketlerimi nereden görebilirim?

  Sodexo Mobil uygulamamız veya Tüketici Online üzerinden kart harcamalarına ilgili üye iş yeri, tarih ve tutar bilgilerine detaylı olarak ulaşabilirsin.
 • Yenilenen Sodexo yemek kartın bakiyesi ne zaman aktif olur?

  Yeni kartınıza bakiye aktarımı talep tarihinizden itibaren 3. iş günü aktarılmaktadır. "sipariş tarihçesi" ekranından aktarılan bakiyenizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Sodexo kartlar için herhangi bir ücret alınıyor mu?

  Kayıp/çalıntı ve iptal edilip Sodexo'ya iadesi yapılmayan kartlardan sözleşmeniz gereği 5$+KDV kart ücreti alınmaktadır.

 • Sodexo kart ve çekler için son kullanım tarihi nedir?

  Restaurant Passcard için bakiyelerin aynı yıl içinde tüketilmesi gerekmektedir. Restaurant Pass Çek ürünümüz için son kullanım tarihi her yıl 31 Aralık günüdür. Gift Pass Çeklerimizin son kullanım tarihi firma tarafından belirlenir.

 • Yenilenen Sodexo yemek kartım ne zaman teslim edilir?

  Yenilenen kartınız talep tarihinden itibaren 3. iş günü içinde firma adresinize teslim edilmektedir.