Kişisel Gelişim

Yoğun iş hayatında bireylerin sağlıklı yaşamalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Venedik Film Festivali'nin En Seçkin Yapımları

Dünyanın en köklü film festivali olan Venedik Film Festivali bu yıl 78. kez en iyilerini seçti. Başarılı yönetmen Pedro Almodovar’ın Madres Paralelas filmi ile açılışının yapıldığı organizasyonda Denis Villeneuve’ın Dune filminin de dünya prömiyeri gerçekleştirildi.

film festivali

Altın Aslan’ın Sahibi L’evenement – (Happening)

En iyi filme verilen Altın Aslan ödülü Fransız yönetmen Audrey Diwan’ın L’evenement – (Happening) filmine takdim edildi. Kendini istemediği bir hamilelik sürecinde bulan ve kürtaj olmak isteyen genç bir kadının dramatik hikayesine odaklanan yapımın ses getireceği düşünülüyor.

Gümüş Aslan The Power of The Dog’un

Thomas Savage’ın romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Yeni Zelandalı Jane Campion oturuyor. Yıllardır birlikte yaşayan iki kardeşin hayatı George’un genç bir kadınla yaptığı beklenmedik evlilikle sarsılacaktır. Bu kadının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Kurgusuyla dikkat çeken yapımın başrollerinde Benedict Cumberbatch, Jesse Plemons ve Kirsten Dunst yer alıyor.

Penelope Cruz yine en iyisi

Usta yönetmen Pedro Almodovar’ın imzasını taşıyan Madres Paralelas filmi üç annenin hikayesine odaklanıyor. 2022 yılında sinema ve festivallerde ses getireceği öngörülen başarılı yapımın başrolü olan Penelope Cruz’un en iyi kadın oyuncu seçilmesiyle izleyicileri şimdiden heyecanlandırdı.

En iyi senaryo The Lost Daughter’ın

Sevilen oyuncu Maggie Gyllenhaal’in ilk yönetmenlik deneyimi olan film, Elena Ferrante’nin çok satanlar arasında yer alan romanından yola çıkarak hazırlandı. Yaz tatilinde bir kadın ve kızıyla tanışan, travmalarını atlatıp kendini yeniden bulmayı arzulayan profesörün hikayesine odaklanan filmde Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley ve Peter Sarsgaard başrolleri paylaşıyorlar.

Jüri büyük Ödülü’nün Sahibi The Hand of God

Fabietto Schisa’nın ergenlik döneminin en canlı ve eğlenceli zamanlarından birini yaşarken ailesinin sarsılmasını anlatan filme ismini veren olay ise futbolseverlerin ilgisini çekecek türden. Maradona’nın İngiltere’ye eliyle attığı golün ardından buna The Hand of God yani Tanrının Eli ismi verilmiş, filmin adı da buradan esinlenilmiş. Ancak filmin futbolla pek bir ilgisi yok.

İlgi Onun Üstünde: Spencer

No, Neruda, Jackie gibi filmlerle adından söz ettiren Pablo Larrain’in Prenses Diana’ya odaklandığı film festivalin en heyecan uyandıran yapımlarındandı. Diana’nın 90’ların başında Prens Charles ile olan evliliğinin artık yürümediğini düşündüğü bir hafta sonunun ardından kraliçeliğe giden yolu terk etme kararına odaklanıyor. Başrolünü Kristen Stewart’ın üstlendiği yapımda Prens Charles’ı Jack Farthing canlandırıyor. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?