Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Product

Pluxee kart şifremi değiştirmek istiyorum, ne yapmam gerekir?

444 72 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak önce 3’ü (kullanıcı menüsü) sonra 4’ü (şifre işlemleri) tuşlayarak şifre işlemlerini gerçekleştirebilir ya da firmanın Pluxee yetkilisi ile iletişime geçerek yeni şifre talep edebilirsin. Yeni PIN kodu ile üye iş yerlerimizde bulunan pos cihazlarından şifre işlemleri  seçeneğinden şifre değiştirme/ kaldırma yapabilirsin. Kartın harcanma riskine karşılık şifre kaldırılmamasını öneririz.

Pluxee kart şifremi değiştirmek istiyorum, ne yapmam gerekir?

444 72 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak önce 3’ü (kullanıcı menüsü) sonra 4’ü (şifre işlemleri) tuşlayarak şifre işlemlerini gerçekleştirebilir ya da firmanın Pluxee yetkilisi ile iletişime geçerek yeni şifre talep edebilirsin. Yeni PIN kodu ile üye iş yerlerimizde bulunan pos cihazlarından şifre işlemleri seçeneğinden şifre değiştirme/kaldırma yapabilirsin. Kartın harcanma riskine karşılık şifre kaldırılmamasını öneririz.

Pluxee kart olmadan QR kod ile ödeme nasıl yapılır?

Pluxee Mobil uygulaması içerisinden «Hızlıca Mobil Öde» butonuna bastığınızda ekranda çıkan QR Kod'u  okuttuğunuzda ödeme alma işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur

Pluxee Mobil kartımın bağlı olduğu gsm numaram değişti, nasıl güncelleyebilirim?

Mevcut gsm bilgin ile tanımlı mobil kartının bulunması durumunda gsm değişikliğinin firma yetkilin tarafından sağlanması gerekmektedir. Konu ile ilgili firma yetkilin ile iletişime geçebilirsin.

Mobil kartım var, fiziki kartımı da ekleyebilir miyim?

Mobil uygulama üzerinden 16 haneli kart numaranı  girerek kartını ekleyebilirsin.

Fiziki kartımı ekleyemiyorum, farklı bir hesapta kayıtlı uyarısı alıyorum.

Fiziki kartın farklı bir profilde tanımlı ise güvenlik gereği  kart ekleme işlemini sağlayabilmen için kartının bağlı olduğu eski profilden silinmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili 444 72 77 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçmeni rica ederiz.

Mobil ödeme kodu almak istiyorum ancak firma yetkinin onayı beklenmektedir uyarısı alıyorum?

Mobil ödeme yapabilmen için firma yetkilinin onayı beklenmektedir. Firma yetkilinin Pluxee Online platformumuz üzerinden kartın için Kartsız Ödeme yetki onayı vermesi gerekmektedir. Onay süreci tamamlandığında hızlıca mobil öde butonu üzerinden kod alarak harcama işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Hasarlı/Arızalı kart talebini nasıl iletebilirim?

444 72 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kartınızın kontrolünü yaptırabilir ve kart yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Kart hareketlerimi nereden görebilirim?

Pluxee Mobil uygulamamız üzerinden kart harcamalarına ilgili üye iş yeri, tarih ve tutar bilgilerine detaylı olarak ulaşabilirsin.

Yenilenen Pluxee yemek kartın bakiyesi ne zaman aktif olur?

Yeni kartınıza bakiye aktarımı talep tarihinizden itibaren 3. iş günü aktarılmaktadır. "sipariş tarihçesi" ekranından aktarılan bakiyenizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Neden Pluxee üye işyeri olmalıyım?

Pluxee üye iş yeri olarak Türkiye genelinde 20.000'den fazla müşteri ve 1.000.000’dan fazla tüketiciye ulaşabilirsiniz. Böylelikle hem marka bilinirliği ve yeni müşteri kazanımınızı artırır hem de 30 yıllık tecrübemiz ve sektör liderliğimiz sayesinde garantili ödeme alma imkanından faydalanırsınız.

Nasıl Pluxee üye işyeri olabilirim?

Pluxee üye iş yeri ağına dahil olmak çok kolay! Ailemize katılmak için  https://www.sodexoavantaj.com/uye-is-yeri-basvurusu linki üzerinden başvuru adımlarını tamamlamanız yeterlidir.

Pluxee üye iş yeri başvurusu değerlendirme kriterleri nelerdir?

Değerlendirme kriterleri arasında hizmet kategoriniz, bölgenizde bulunan üye iş yeri ve müşteri yoğunluğu, hizmet kaliteniz, restoran kapasiteniz gibi birçok farklı kriter bulunmaktadır.

Başvuru sürecimi nereden takip edebilirim?

https://www.sodexoavantaj.com/uye-is-yeri-basvuru-sorgu linki üzerinden başvurunuzun güncel durumunu sorgulayabilirsiniz. 

Pluxee kartlar için herhangi bir ücret alınıyor mu?

Kayıp/çalıntı ve iptal edilip Pluxee'de iadesi yapılmayan kartlardan sözleşmeniz gereği 5$+KDV kart ücreti alınmaktadır.

Pluxee üye iş yeri kapı etiketine ihtiyacım var, nasıl temin ederim?

444 72 77 numaralı Pluxee Deneyim Merkezimizi arayarak sticker taleplerinizi iletebilirsiniz.

Pluxee kart ve çekler için son kullanım tarihi nedir?

Pluxee Yemek Kartı için bakiyelerin aynı yıl içinde tüketilmesi gerekmektedir. Pluxee Çek ürünümüz için son kullanım tarihi her yıl 31 Aralık günüdür. Gift Pass Çeklerimizin son kullanım tarihi firma tarafından belirlenir.

Üye Online şifremi unuttum ne yapabilirim ?

https://uyeonline.sodexoavantaj.com/yeni-sifre linki üzerinden e-mail adresinizi girerek yeni şifre talep edebilirsiniz. E-mail adresinize gönderilecek şifreyi değiştirerek kullanabilirsiniz.

Üye Online İşlem Merkezi ile hangi işlemleri yapabilirim?

Faturalarınızı ve ödemelerinizi takip edilebilir detaylı raporlar ile satışlarınızı yönetebilir ve daha bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik iş yerinize özel tüm kampanyalarda da yaralanmaya başlayabilirsiniz.

Pluxee CEP POS uygulaması Nedir ?

Cep POS mobil uygulaması Sodexo’nun üye iş yerlerine özel geliştirdiği, fiziki POS cihazına gerek duymadan, akıllı cep telefonunuzu POS’a dönüştüren, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme almanızı sağlayan yepyeni teknolojik bir çözümdür.