Blog

Image
kurban

İş Hayatı

Şirketler İçin Kurban Bayramı Yardımı Önerileri

Kurban Bayramı yardımlaştığımız ve sevdiklerimizle keyifli vakit geçirdiğimiz özel zamanları barındırır. Yani bayram döneminde çalışanlara özel yardımlarda bulunmanın tam sırası.

Daha fazla göster
Image
vergi

İş Hayatı

Vergiler devletlerin kamu hizmeti için değerlendirdiği gelirlerdir. Bununla birlikte devletler gelir dağılımını eşit kılmak ve mali akışı kontrol altına almak için de vergi toplar.

Image
izin

İş Hayatı

2024 yılının gelmesiyle çalışma yılındaki tatil günleri de belli oldu. Ulusal bayramlar, dini bayramlar ve özel günler için belirlenen tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun’da belirtilir.

Image
asgari

İş Hayatı

İşçilere yasal olarak ödenebilecek en düşük maaş tutarını ifade eden asgari ücret ya da diğer adıyla minimum ücret hakkında merak edilen tüm soruların yanıtı bu yazıda! Asgari ücret 2024 yılı için net 17.002,12 TL ve brüt 20.002,50 TL olarak belirlenmiştir.

Image
pexelll

İş Hayatı

Bir çalışanın bir iş yerinde çalıştığı süre boyunca edindiği haklardan biri de kıdem tazminatıdır. Kıdem tazminatı, ilgili iş yerinde çalışılan süre boyunca kazanılan kıdemin karşılığı olarak ödenen bir tazminat türünü ifade eder. Kıdem tazminatının koşulları 4857 sayılı İş Kanunu’na göre belirlenmiştir.

Image
izin

İş Hayatı

Çalışanlar için önemli bir hak olan ücretli izinler, çalışma koşullarının düzenlenmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu izinler, çalışanların dinlenmeleri, kişisel işlerini halletmeleri veya tatil yapmaları için ayrılmış zaman dilimleridir. Hem çalışanların hem de işverenlerin haklarını korumak için izin süreleri yasalarla düzenlenir. Ücretli izin haklarına dair tüm detaylar yazımızda!

Image
yan haklar

İş Hayatı

Çalışan motivasyonunu artırmanın en büyük etkenlerinden biri olan yan haklar konusunda işverenin üstüne düşeni yapması son derece önemli. Bir işveren olarak yan hakları artırdığınız ve çeşitlendirdiğiniz taktirde hem çalışanlarınızı motivasyonunu sağlayabilir hem de işletmenizdeki verimliliği artırabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu yan haklar nelerdir, yan hakların önemi nedir, gelin bakalım!

Image
metinn

İş Hayatı

Yıllık İzin Süresi Nasıl Hesaplanır?

Yıllık izin, işçinin Anayasa tarafından güvence altına alınmış sosyal haklarındandır. İşveren çalışanlarının ücretli izin hakkı ve bu doğrultuda ödenmesi gereken ücreti çalışanlarına sunmalıdır. İşçinin yıllık izni iş yerindeki hizmet süresi ve/veya belirli yasal düzenlemeler tarafından belirlenen standartlara göre hesaplanır.

Image
ramaz

İş Hayatı

Ramazan Ayı, küslerin barıştığı, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ön plana çıktığı özel anlara sahne olur…

Image
8 mart

Eğlence

Sosyal yaşamın ve iş yaşamının her alanında emek gösteren kadınların güçlü mücadelesinin günüdür 8 Mart… Günümüzde çalışan her kadın için bugünün değeri ve önemi çok ayrı bir noktadadır.

Image
isiletisim

İş Hayatı

Çalışan yan haklarını tek bir sistemden kontrol etmeni sağlayacak Esnek Yan Hakları Yönetimi paneliyle zaman ve efor kayıplarını geride bırakmaya hazır ol!

Image
sevgili

Eğlence

Sevgililer Günü sevgiyi, romantizmi ve paylaşımı kutlamak için eşsiz bir fırsattır. Bugünü hatırlaman ve kutlaman aslında sevgiline verdiğin değeri gösterir.

Image
ramadan

Kişisel Gelişim

Güzel dileklerin, paylaşmanın ve şükretmenin önem kazandığı Ramazan ayı özel geleneklerin sahnesidir.

Image
efes

Eğlence

Dünya Miras Listesi’nde yer alan Efes, antik dönemin en önemli merkezlerinden biri.

Image
Yenidoğan

Kişisel Gelişim

Başta anneler olmak üzere ebeveynlerin en merak ettiği sorular arasında yer alan “yenidoğan bebeğin doyduğunu nasıl anlarız” sorusu pek çok ebeveyn için endişe konusu.

Image
Gobeklitepe

Eğlence

Arkeologlar tarafından yapılan kazılarda bulunan yerleşim yerleri insan yaşamının nasıl başladığına dair birçok bilgi verir. Kazılarda bulunan her nesne insanlığın toplum yaşamı için attığı adımların görülmesini sağlar.