İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Öğle Yemeğini Renklendirmek İsteyen Çalışanlara 4 Leziz Mutfak Önerisi

Bir çalışan olarak öğle yemeğinde sandviç, döner ya da pizza gibi standart yiyeceklerden sıkıldınız mı? O halde sizi rutinlerden uzaklaşıp öğle yemeği molalarını renklendirmeye davet ediyoruz!

İyi Yaşa

Şöyle lezzetli ve güzel bir yemek kimi mutlu etmez? Hele keyifli bir sohbet o yemeğe eşlik ediyorsa tadına doyulmaz. İşte, tam da bu yüzden öğle yemeği arası; çalışanlar için sadece karınlarını doyurdukları bir zaman değil, çalışmaya ufak bir ara verilen ve iş arkadaşlarıyla sohbet edilen keyifli bir vakit aralığını ifade eder.

Öğle arasını verimli geçiren çalışanların işe çok daha motive döndüğü gerçeğini de göz önüne aldığımızda, iş yerinizde öğle yemeklerinizi biraz daha renklendirmeye ve standartların dışına çıkıp farklı lezzetleri denemeye ne dersiniz? Üstelik bunu yapmak için dışarı çıkıp restoran aramanıza da gerek yok. Çünkü gerek yerel mutfağımızdan, gerekse de dünya mutfağından birçok restoran artık çok yakınınızda!

     1. Acısıyla Tatlısıyla: Meksika Mutfağı

Mısırı, fasulyesi, farklı tahılları, acı sosları ve leziz et yemekleri ile ünlü Meksika mutfağı, öğle yemeğinde doyurucu ve değişik lezzetler denemek isteyenler için harika bir alternatif. Tortilla ekmeğinden yapılan dürümleri ve bol baharatlı salçalı yemekleriyle kendi mutfağımıza da yakın bulduğumuz Meksika yemeklerine öğle aranızda bir şans verebilirsiniz.

      2. Tarihimizin En Leziz Hali: Osmanlı Mutfağı

Günümüzde sofralarımıza, “saray mutfağından gelen lezzet” diye konulan yemekler elbette ki Osmanlı mutfağına ait. Et çeşitlerinden pilavlara ve şerbetli tatlılara kadar zengin seçeneklere sahip Osmanlı mutfağında keşfetmeniz gereken ve daha önce ismini hiç duymadığınız vişneli yaprak sarma, piruhi veya nemse böreği gibi birçok lezzet olabilir. Bu sebeple iş arkadaşlarınızla beraber tarihimizin en köklü yemeklerine uzanan ufak bir keşif çalışması başlatabilirsiniz.

       3. Farklı Bir Keşif: Uzak Doğu Mutfağı

Uzak Doğu mutfağını sadece bir mutfak olarak ele alırsak haksızlık etmiş oluruz. Çünkü Çin, Japon ve Kore mutfaklarının farklı özellikleri bulunuyor. Örneğin Japon mutfağı Çin mutfağından etkilenmiş olsa da daha sağlıklı pişirme yöntemlerine ve daha hafif lezzetlere sahip.

Bize çok uzak bir coğrafya olmasına rağmen bir yandan da sempati ve yakınlık beslediğimiz bir kültürün ürünü olan Uzak Doğu yemeklerinin ortak noktası ise farklı tatlarıyla ilgi çekici olmaları. Özgün malzemelerle hazırlanmış suşiler, sebzeler ve deniz ürünleriyle harmanlanmış noodle’ların dışında özel soslarıyla da ünlü olan Uzak Doğu mutfağına, öğle yemeğinizde mutlaka yer verin diyoruz.

      4. Kültürü Kadar Özgün: Karadeniz Mutfağı

Yeşilin ve denizin ülkemizde en güzel buluştuğu bölgelerden biri olan Karadeniz, kültürü ve mutfağıyla da özgünlüğünü koruyor. Uzayan peyniriyle ağız sulandıran muhlaması, çıtır çıtır hamsi tavası, her öğün yemeklere eşlik eden mısır ekmeği ve nefis pide çeşitleriyle Karadeniz yemekleri, öğle yemeklerinizi renklendirmeye hazır.İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?