İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yaz Aylarında Çalışma Motivasyonunuzu Nasıl Korursunuz?

Yaz geldi çattı! Havalar çok sıcak, herkesin hayali ise serin bir içecekle gölgede keyif çatmak. Yoğun bir tempoda çalışırken bu mümkün değil, farkındayız. Ama bir yandan da işlerin verimli ilerleyebilmesi için çalışma motivasyonunuzu korumanız gerekiyor. Öyleyse yaz aylarında kendinizi canlı tutmanın yollarını, yazımızda keşfedin!

Yaz aylarında sabah parlak bir güneşle uyanmak ve tiril tiril kıyafetlerle işe gitmek elbette çok güzel. Böyle güzel ve enerji dolu başlayan günler saatler ilerledikçe ve iş temposu arttıkça yerini, sahil kenarında ufak bir gezinti yapma ya da güzel bir tatilde olma isteğine bırakabiliyor. Tüm bunlar da iş yerinde çalışma motivasyonunun ister istemez düşmesine neden olabiliyor. Sıcak havalarda hemen hemen her çalışanın başına gelen yaz rehavetiyle nasıl baş edeceğinizi bilmiyor musunuz? Beraber keşfedelim.

Ofis Ortamınızı Hareketlendirin

Yaz-kış günün büyük bir kısmını ofiste geçiriyoruz. Evimizden bile daha fazla gördüğümüz ofislerimize çeşitli yenilikler katmak, canlılık getirmek ve hatta farklı aktivitelerle renklendirmek, yazın canımızın çalışmak istemediği zamanlarda adeta yeni bir kan oluyor. Örneğin; haftada bir gün belirleyerek iş yerinde hep beraber hazırlayacağınız kahvaltı, yaz aylarında çalışma motivasyonunuz için güzel bir destek olabilir. Hatta bu kahvaltıyı hazırlarken kahvaltıların vazgeçilmezleri olan simit, poğaça ya da tost gibi ürünleri Sodexo Plus üzerinden kolayca sipariş edebilir, bu aktiviteyi ofisinizde bir gelenek haline getirebilirsiniz. 

Çalışmak İçin Farklı Mekanlar Belirleyin

Değişiklik yapmak motivasyonun ilacı! İşinizden başınızı kaldırdığınız an güzel havayla ve cıvıl cıvıl bir sokakla karşılaştığınız zaman, yaptığınız iş buna uygunsa iş arkadaşlarınızla beraber güzel bir kafe ya da çalışma alanı belirleyip dışarıda çalışabilirsiniz. Şöyle güzel bir smoothie, bilgisayarınız ve temiz hava yaz rehavetine kapılmanızı bir nebze olsun azaltabilir.

Çalışma Ortamınızı Yenileyin

Biz çoğu zaman farkında olmasak da çalıştığımız ortamın havası, dekorasyonu, ruh halimizi ve motivasyonumuzu fazlasıyla etkiliyor. Bu yüzden ofis ortamının rahat ve ferah olması çok önemli. Kendinize ait bir odanız varsa ilk önce odanızı, tekrar düzenleyerek yazı mutlu bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kendinize ait bir odanız yoksa da masanızın üstünde gereksiz yer kaplayan eşyaları kaldırabilir; kaktüs, aloe vera gibi bitkiler ya da çiçek kokulu mumlarla yazın enerjisini çalışma masanıza taşıyabilirsiniz. İnanın, ofis ortamında yaz enerjisini hissetmek herkese çok iyi gelecektir!İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?